respublika.lt

2018 rugpjūčio 19, sekmadienis

Amžinai be pinigų. Nuostatos, trukdančios žmonėms praturtėtinuotraukos (13)

2018 liepos mėn. 20 d. 11:50:44
Milda KUNSKAITĖ

Kolega perka naujutėlaitį automobilį, o jūs neturite pinigų net savo išklerusio senuko remontui? Senas pažįstamas ruošiasi į kruizą, o jūs nepajėgiate šeimos savaitei nuvežti prie jūros? Geriausia draugė giriasi brangia firmine rankine, o jūs savąją nešate remontuoti? Kodėl vieni žmonės turi pinigų, o kiti visiškai nesugeba jų užsidirbti?

 

1 priežastis: „Dideli pinigai - ne man“

Dažnai žmonės uždirba mažai ne todėl, kad jiems trūksta kompetencijos arba kokios nors kvalifikacijos: tiesiog jie yra įsitikinę, kad padorus uždarbis ir dideli pinigai - ne jiems. Paprastai tokios nuostatos šaknys slypi vaikystėje. Pavyzdžiui, namuose dažnai buvo sakoma: „Mes niekada negyvenome turtingai, geriau ir nepradėti“, „Turtingi žmonės - blogi“, „Tu kvailiukas, vargu ar kas nors iš tavęs išeis“, „Tave, aišku, apgaus“. Su tokiais įsišaknijusiais įsitikinimais žmogus nuoširdžiai mano, kad materialinė sėkmė - kitų žmonių išimtinė teisė, protingesnių ir apsukresnių, o jis jos nevertas. Deja, vidinis pojūtis „aš nevertas“ turi gana aiškų piniginį ekvivalentą. Jei viduje esate įsitikinę, kad negalite pretenduoti į didelius pinigus, šis pojūtis ir yra kliūtis, trukdanti jums judėti į priekį.

2 priežastis: „Aš - ne jis“

Antroji priežastis - nesibaigiantis ir visiškai nekonstruktyvus savęs lyginimas su kitais. Paprastai turėdami tokį įprotį, žmonės pradeda veikti pagal vieną iš dviejų scenarijų.

Vieni, matydami kitų sėkmę, dar aktyviau veržiasi pirmyn, juose prabunda konkuravimo dvasia. Tai nieko nesako apie apie laimę ir pasitenkinimą gyvenimu, tokios asmenybės turi savų sunkumų. Tačiau socialine prasme jie pasiekia neblogų rezultatų, nes turi orientyrus, į kuriuos lygiuojasi.

Antroji kategorija - žmonės lygina save su kitais ir banaliai pavydi kitiems sėkmės, tačiau patys nieko nesiima. Jie yra įsitikinę, kad patys nesugebės ko nors pasiekti (dažnai tai būna pirmosios priežasties pasekmė). Nuolatos stebėdami aplinkinių pergales, pavyduoliai paprastai visaip nuvertina jų veiksmus, svetimą sėkmę aiškindami paprastu aplinkybių sutapimu, atsitiktine sėkme, užsispyrimu ir t.t. Jie įvairiai bando įrodyti patys sau, kad jeigu jiems būtų pasisekę taip, kaip pasisekė Jonui, Petrui ar Elenai, jie taip pat galėtų daug laimėti. Tokio tipo žmonės paprastai tikisi, kad pats gyvenimas juos kuo nors apdovanos.

3 priežastis: „Noriu visko ir iškart“

Trečiasis tipas - nenuilstantys planuotojai. Iš tiesų jie yra giliai įsitikinę, kad gali daug uždirbti, nėra pavydūs ir yra nusiteikę dideliems pinigams. Jų galvose nuolatos gimsta neįtikėtini projektai ir planai. Bet tokie žmonės nori visko iškart ir yra visiškai nepasirengę tikslo siekti palaipsniui, jie neturi sistemos, užtat be perstojo fantazuoja ir siekia pernelyg daug. Įsidarbindamas naujoje vietoje toks žmogus iškart nori būti didelės bendrovės skyriaus viršininkas arba žinomos reklamos agentūros vadovas. Tiesiog pradėti dirbti eiliniu darbuotoju - ne jam. Bet kuriame darbe svajokliui paprastai susidaro įspūdis, kad jis yra išnaudojamas, todėl jis negali ilgai išsėdėti vienoje vietoje, jeigu iškart nepradeda daryti svaiginamos karjeros (o iškart jos niekas ir nepadaro!)

Noras gauti maksimumą ir nemokėjimas įdėti darbo ir pastangų dažnai baigiasi tuo, kad tikrai talentingos asmenybės lieka be nieko. Taip, kai kada jų ambicijos duoda rezultatų, bet pasidomėjus statistika paaiškėja, kad tai yra didelė retenybė. Laikui bėgant, tokie žmonės tampa pasyviomis ir agresyviomis asmenybėmis, kurios yra viskuo nepatenkintos, nusiminusios ir neatskleidžia savo potencialo. Suprantama, tai atsispindi ir charakteryje. Jie net gali linkti į aferas, nes taip gauna greito (ir paprastai trumpalaikio) pakilimo šansą.

4 priežastis: „Atgal į praeitį“

Žmogus yra linkęs pastebėti pirmiausia neigiamybes, dėmesį sutelkia į tai, kas jam nepasisekė. Pavyzdžiui, viskas jam sekėsi gerai, jis nemažai pasiekė, bet paskui ištiko nesėkmė. Užuot pergyvenęs sunkų laikotarpį, atsikėlęs ir ėjęs toliau, žmogus nustoja savimi pasitikėti, įstringa nesėkmės būsenoje ir visiškai pasineria į praeitį - vėl ir vėl pergyvena neigiamą patirtį, nuvertina teigiamus dabarties momentus ir visiškai nepajėgia gyventi „čia ir dabar“. Tai yra pagrindinė klaida, juk norint gauti rezultatų ir finansinių laimėjimų, energija turi būti nukreipta į dabartį, tą veiklą, kuria užsiimate šiuo metu.

5 priežastis: „Pinigai riboja“

Mažai uždirba žmonės, kuriems uždarbis iš esmės nėra svarbus. Pavyzdžiui, žmogus širdies gilumoje yra įsitikinęs, kad pinigai riboja, jam jie nėra valdžios (jeigu būtų, viskas būtų priešingai) ir saugumo instrumentas. Šiuo atveju kalbama apie asmenybes, kurioms gana ramus, tolygus gyvenimo režimas yra svarbesnis už tuos pliusus, kuriuos suteikia materialinė gerovė.

Norint daugiau uždirbti, svarbu turėti kokį nors tikslą, suvokti, dėl ko tai darote. Jeigu žmogaus motyvacija yra abstraktus noras daug uždirbti, bet jis nesupranta, dėl ko, apie kokį nors įspūdingą rezultatą neverta nė kalbėti.


Pasidalink:
Pasidalink: Facebook Pasidalink: Frype
Straipsnio komentarai
 
  Skaityti komentarus (13)

 • suprantu straipsnį taip: 2018 liepos mėn. 31 d. 11:25:28

  jei menkos pajamos, bet kuriuo atveju esu lūzeris, tai man ir patylėt.
  Net tuo atveju, jei sugebu maloniai gyventi nesiplėšydamas "darbo labui"
  ir pragyvenu iš nedidelių pinigų-esu durnelis. Ačiū

 • Straipsnis ne išsamus. 2018 liepos mėn. 21 d. 10:14:23

  Nepaminėtas vogimo menas. Be jo jokio praturtėjimo niekur ir niekada
  nebus.

 • kukas 2018 liepos mėn. 21 d. 06:18:31

  Kvailas straipsnis....

 • mikas 2018 liepos mėn. 20 d. 20:11:33

  siandien is darbo nepraturtesi vios pramisi varganai o norint praturtet
  reikia apgaut zmones kuo daugiau apgavai tuo daugiau pinigu kito kelio nera
  jei to meno neismokai reiskia skursi

 • dirbau , 2018 liepos mėn. 20 d. 20:03:51

  dirbau, dirbau virs 40 metu ir nieko neuzdibau i Palanga man
  nuvaziuoti didele prabanga, tai kas naudojasi mano uzdirbtais
  pinigais, a

 • Safyras 2018 liepos mėn. 20 d. 18:04:51

  Taip gali rašyti tik jaunas žmogus, kai neturi jokių rūpesčių ir
  atsakomybės jausmo... Gyvenime viskas yra sudėtingiau...

 • nieko naujo 2018 liepos mėn. 20 d. 17:01:44

  paprasta tiesa,turtingi tik zulikai,sukciai ir melagiai! tie kas
  saziningi,ne melagiai,ne sukciai gyvena is atlyginimo... o tinginiai is
  pasalpu...

 • Zopa 2018 liepos mėn. 20 d. 14:00:46

  Vieniems pinigai- kitiems dorovines vertybes ir protas svarbiau.

 • Teiginiai ne Lietuvai 2018 liepos mėn. 20 d. 13:33:28

  Du variantai :noro yra, ryžto taip pat - praturtejai, sėdi Seime. Antru
  atveju - trūko sėkmės, sėdi Lukiškėse.

 • Žmogus 2018 liepos mėn. 20 d. 13:31:13

  Asmenybė vystosi ir formuojasi su jo atliekamu visuomeniai naudingu darbu
  ir už jį sumokamu atlygiu.Ne už darbą,o per įvaires manipuliacijas
  esantys valdžioja ar politikoja, kiti veltėdžiai bei tinginiai ir
  aferystai,gaunantys,pasidarantys pinigus,palaipsniui degraduoja dar daugiau
  ir tampa didelia problema tautai ir valstybiai.Ką šiandiena matome pas
  mus.

 • dažniausia priežastis pinigams 2018 liepos mėn. 20 d. 12:51:57

  Įjungei "kiaulės akis" ir įžūliai eini... į politiką. Kuo didesnės
  k. akys, tuo toliau eini, net iki Briuselio.

 • autorei 2018 liepos mėn. 20 d. 12:44:17

  ir "nepastebėta", ar specialiai neminima, tai gaunantys pinigus, ne
  uždirbantys, pabrėžiu, o gaunantys neadekvačias sumas už ekonomines ar
  politines diversijas. Kaip jie, sudievulėję, niekina likusią tautą.
  Milda, jums neteko sutikti tokių imituojančių "darbą bei uždarbį"?

 • pasamone 2018 liepos mėn. 20 d. 12:28:18

  nueiti prie pinigu medzio ir gerrrai ji papurrrtyti.

Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • PRASIDEDA: musulmonai iš viso pasaulio sekmadienį pradeda kasmetinį hadžą - kelionę į jiems šventą Mekos miestą; kaip ir pernai, čia laukiama susirenkant daugiau kaip 2 mln. tikinčiųjų; mieste imtasi griežtų saugumo priemonių.
 • PAGERBS: sekmadienį Alytuje, minint alytiškio savanorio Artūro Sakalausko 27-ąsias žūties metines, Šv. Angelų sargų bažnyčioje bus aukojamos mišios; po Mišių žuvusio savanorio atminimas bus pagerbtas prie jo kapo Šv. Angelų sargų bažnyčios šventoriuje.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)

Ar jums trukdo viešai vaikus žindančios moterys?

balsuoti rezultatai

Kaip vertinate naująją Vilniaus miesto reklamą "G taškas"?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

  +14   +15 C

   +16  +17 C

 

   +15 +16 C

  +21  +23 C

   +25  +27 C

 

   +19  +20 C

  2-3 m/s

  4-6 m/s

 

    2–4 m/s

 

USD - 1.1391 PLN - 4.3115
RUB - 76.8166 CHF - 1.1338
GBP - 0.8958 NOK - 9.6795
reklama
Ukis 2018