Viktorija Streiča: meilė yra mūsų sielos variklisnuotraukos (1)

2018 birželio mėn. 21 d. 09:14:11 Perskaitė 2838

Žinoma aktorė Viktorija Streiča netrukus televizijos žiūrovus džiugins naujame seriale „Kam ta meilė“. Kaip pati sako, jos personažas yra lengvabūdiška ir gyvenimo džiaugsmo nestokojanti moteris. Tiesa, Viktorija gyvenime yra atsakinga, o su serialo heroje ją sieja nebent nepamainomas optimizmas.

 

- Vaidinate vasariškame, nuotaikingame TV3 seriale „Kam ta meilė“. Papasakokite, koks yra jūsų personažas?

- Mano herojė - mamos geriausia draugė, palaidūnė, kuri visada pasisako už linksmybes ir gyvenimo džiaugsmą. Į mane panaši nebent savo optimizmu.

- Kiek personažas jums svarbus, svarstant priimti pasiūlymą ar ne?

- Tokio tipo moterys jau yra savotiškas mano profesinis arkliukas. Kai pradedi kažką vieną vaidinti, paskui tik tokius personažus tavyje kiti ir mato. Gal net nebando atrasti kitų spalvų. Džiaugiuosi, kad šis personažas yra su pozityviu atspalviu, jis nėra neigiamas. Be to, visada smagu vaidinti laisvą, nepriklausomą herojų, nes žiūrovai tokius mėgsta, ypač jei patys gyvenime nesugeba drąsiai elgtis, tokiuose personažuose mato savotišką įkvėpimą.

- Labiau patinka vaidinti neigiamus ar teigiamus personažus?

- Man patinka vaidinti visus. Neigiamus gal paprasčiau, nes yra pakankamai aiški linija. O suvaidinti gerą, teigiamą lyrinį personažą yra sunkiausia, nes jis yra neapibrėžtas. Su teigiamais personažais man labiau sekasi teatre. O televizijoje dažniau vaidinu griežtos moters herojes, kurios daro nepalankius sprendimus pagrindiniams geriems personažams.

- Kam skirtas šis serialas?

- Tai bus linksmas, komiškas serialas. Labai jaunatviškas. Mūsų vyresnių aktorių čia nėra labai daug. Man pačiai įdomu, kaip atrodysime tarp jaunimo.

- Kaip vyksta bendradarbiavimas su jaunaisiais aktoriais?


- Filmavausi su abiem pagrindinėmis merginomis, labai jomis džiaugiuosi. Jos yra drąsios, mes buvome labiau sukaustyti, bailesni. Smagu kartu dirbti, stebėti ir mokytis.

- Kiek režisierius leidžia aikštelėje improvizuoti?


- Nedraudžia. Jis turi savo matymą, bandai jo klausytis, bet jei turi savo pasiūlymą, išsakai ir visada esi išklausytas.

- Su kokiais iššūkiais teko susidurti filmavimo aikštelėje?


- Matyt, vienas tokių buvo muštynės, nes iki šiol taip drastiškai dar neteko elgtis. Nesakyčiau, kad tai buvo sunku padaryti, bet taip nuoširdžiai mušiausi pirmą kartą. Po to dar porą valandų spaudimas buvo pakilęs. O šiaip didžiausias džiaugsmas man yra vaidinti kartu su Asta Baukute. Mes kartu studijavome magistrantūrą. Paskui ilgai nesimatėme, bet vos susitikome vėl tapome geromis draugėmis. Džiaugiuosi, kad man nereikia tos draugystės vaidinti, ji tikra. Asta yra viena geriausių aktorių Lietuvoje, visi ja žavisi, ji mielai dalija patarimus tiek jaunimui, tiek kitiems. Būti šalia jos yra didelis džiaugsmas.

- Ar atsakėte sau į klausimą - kam ta meilė?


- Žmogaus sielai. Žmogaus kūnui reikia oro, o sielai - meilės. Nesvarbu, ar tu myli, ar tave myli, ar tu myli žmogų, ar šunį, ar gamtą, ar Dievą. Be to, žmogaus siela nebus visavertė šioje žemėje. Nebijokime būti banalūs. Meilė lemia harmoningą žmogaus gyvenimą.

- Kokie dar darbai laukia jūsų šią vasarą?


- Šiemet režisuoju Kauno miesto Dainų šventę, ruošiuosi naujam pastatymui teatre, filmuosiuosi vaidybiniame filme. Vasara tikėtina be atostogų. Pastaruoju metu taip būna kasmet, pripratau. Bet jaučiu, kad tuoj bus pasiekta riba. Reikia apie tai susimąstyti ir skirti laiko sau, išmokti darbams pasakyti „ne“.

Serialas „Kam ta meilė“ TV3 eteryje nuo birželio 25 dienos pirmadieniais-ketvirtadieniais 21 val.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net