Populiarus pianistas - Lietuvojenuotraukos

2018 rugsėjo mėn. 01 d. 16:00:11 Perskaitė 479

Rudenį pirmąkart Lietuvoje koncertą surengs vokiečių kompozitorius ir pianistas Niklas Pašburgas (Niklas Paschburg). Pasaulinį pripažinimą pelniusio muzikanto pasirodymas įvyks lapkričio 22 d. Šv. Kotrynos bažnyčioje, Vilniuje. Pasaulinėse gastrolėse jis pristato muzikos kritikų puikiai įvertintą naujausią albumą „Oceanic“.

 

Niklas Pašburgas yra vos 23-ejų metų. Nepaisant jauno amžiaus, kompozitorius ir muzikantas jau spėjo išgarsėti visame pasaulyje. „Tai bus vienas gražiausių albumų, kokį išgirsite 2018 metais“, - taip šiemet išleistą jo albumą pristatė įtakingi muzikos kritikai iš „NPR Music“. Dvylika albumo instrumentinių kūrinių tuo pačiu metu ne tik perteikia melancholiją, bet ir užburia savo energija.

Beveik visus 2017 m. Niklas praleido Baltijos jūros pakrantėje, kur mėgino įsijausti į gamtos nuotaikas, kvėpavo vėju, klausėsi bangų mūšos ir visai tai perteikė savo muzikoje. Nedideliame Vokietijos pajūrio miestelyje muzikantas savo jėgomis įsirengė studiją. Čia buvo sukurtos ir įrašytos visos albumo „Oceanic“ kompozicijos. Niklo kūryba, kurioje persipina neo-klasika, ambientinė ir elektroninė muzika, alsuoja gamta.

Kūrybos procesas jaunam vokiečių kompozitoriui buvo ypač svarbus. „Norėjau, kad mano debiutinis darbas būtų visiškai kitoks, nei muzika, kurią kūriau ar klausiau iki šiol. Galvoje sukosi kažkas tarp klasikinės ir elektroninės muzikos. Gal dėl to mano kompozicijose vyrauja popmuzikos dainoms būdingos struktūros ir harmonijos. Tikiu, kad man pavyko perteikti abi jūros puses - ir ramybę, ir jėgą.“

Niklas įrašė daug natūralios gamtos garsų, tokių kaip jūros bangų šniokštimas, kuriuos meistriškai įkomponavo su melodijos elementais, sugrotais akustiniais instrumentais. Vėliau bendrą skambesį praturtino elektroninių instrumentų, sintezatorių ir semplų pagalba.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net