respublika.lt

Kultinis serialas ir amžini jo herojai

2019 kovo mėn. 14 d. 13:30:00
Milda KUNSKAITĖ

Vasario pabaigoje serialo „Beverli Hilsas, 90210“ žvaigždė Liukas Peris (Luke Perry) patyrė insultą ir buvo paguldytas į ligoninę, o kovo 4-osios ryte mirė. Liukui Periui buvo 52 metai. Jis išgarsėjo praėjusio amžiaus paskutiniame dešimtmetyje, atlikęs vieną pagrindinių vaidmenų seriale „Beverli Hilsas, 90210“. Koks kitų šio serialo aktorių likimas?

 

L.Peris buvo vyresnis už kitus aktorius, bet nedaug. Jis vaidino kietą vyruką Dilaną Makėjų, žiūrovai, ypač merginos, mėgo šį personažą, bet pats L.Peris svajojo apie daugiau. Jis išėjo iš „Beverli Hilso“ po šeštojo sezono (pagal siužetą jo herojus išvyko keliauti), dalyvavo daugybėje projektų (pavyzdžiui, suvaidino archeologą Bilį pačioje „Penktojo elemento“ pradžioje), bet ilgai vis dar buvo žinomas kaip Dilanas. Vienas paskutiniųjų aktoriaus vaidmenų buvo jaunimui skirtame seriale „Riverdeilas“, kuriame jis vaidino vieno iš herojų tėvą. Taip pat jis vaidino šiemet ekranuose pasirodysiančiame K.Tarantino filme „Kartą Holivude“. L.Peris 1993-2003 m. buvo susituokęs su aktore Reičel Šarp (Rachel Sharp), su kuria susilaukė dviejų vaikų.

Kai praėjusio amžiaus paskutiniajame dešimtmetyje Prancūzijoje visus populiarumo rekordus šlavė serialas apie „Elen ir vaikinai“, JAV taip pat buvo bandoma jaunimą prikaustyti prie televizijos ekranų. Pioniere tapo daugiaserijinė drama „Beverli Hilsas, 90210“ apie dvynius Volšus, kurie su šeima persikėlė iš palyginti ramios Minesotos į bohemiškiausią Los Andželo rajoną. Ten jų laukė nauji draugai ir nauji priešai, taip pat, priklausomai nuo amžiaus (herojai - vyresnių klasių mokiniai), įvairios suaugusiųjų gyvenimo temos, kaip išprievartavimas, narkotikai, AIDS. Na, visokios meilės seriale buvo per akis... Keista, kad žiūrovai ne iškart įžvelgė paauglių iš Beverli Hilso potencialą. Pirmasis sezonas, kuris startavo 1990 spalį, ypatingo ažiotažo nesukėlė. Ir tik keistas kanalo „Fox“ vadovybės sprendimas serialą kartoti kitų metų vasarą faktiškai išgelbėjo jį nuo uždarymo, nes šio vasarinio žiūrėjimo reitingai šovė į viršų, matyt, todėl, kad tikslinė auditorija atostogavo.

„Beverli Hilsas, 90210“ ekranuose išsilaikė net 10 sezonų, o pagrindinių vaidmenų atlikėjai tapo tikromis žvaigždėmis. Pagal jį buvo kuriami kiti serialai, kaip „Melrouzas“ ir „90210: Nauja karta“. Be to, 2018 m. pasklido kalbos apie šou tęsinį su aktoriais iš pirmojo „Beverli Hilso“. Tiesa, surinkti juos visus į krūvą dabar yra labai sunku. Kai kurie iš jų ir toliau sėkmingai dirbo televizijoje, filmavosi, o kai kurie vėliau nieko įsimintino nesukūrė. Taigi kaip susiklostė pagrindinių serialo aktorių likimas, ką jie veikia šiandien?

Brendonas Volšas
Aktorius Džeisonas Pristlis (Jason Priestley)

Seriale Dž.Pristlis suvaidino Brendoną Volšą, Brendos brolį ir vieną iš pagrindinių teigiamų serialo personažų. Aktorius gimė Kanadoje, filmavosi ir iki „Beverli Hilso“, net sugebėjo pelnyti „Young Artist Awards“ nominaciją (už mažai žinomą serialą „Sesuo Keitė“). „Beverli Hilse“ jis dalyvavo 9 sezonuose iš dešimties, suvaidino 245 epizoduose. Šis vaidmuo jam pelnė dvi „Auksinio gaublio“ nominacijas ir, aišku, prisidėjo prie sėkmingos karjeros. Tiesa, negalima sakyti, kad Dž.Pristlis labai išgarsėjo kokiame kitame projekte. Paprastai jis pasirodydavo keliuose epizoduose kaip svečias. Be to, jis buvo ir muzikos prodiuseris, pavyzdžiui, prodiusavo grupę „Barenaked Ladies“, taip pat buvo režisierius, autolenktynininkas ir dar daug kas. Aktorius ne kartą buvo įtrauktas į įvairių leidinių sudarinėjamus gražiausių pasaulio žmonių sąrašus. 2010 m. Dž.Pristlis atliko pagrindinį vaidmenį kanadiečių seriale „Vadinkite mane Ficu“, už kurį pelnė premiją „Canadian Comedy Award“. Naujausias jo darbas - pagrindinis vaidmuo detektyviniame seriale „Private Eyes“. Jis ilgai vengė grįžimo į „Berverli Hilsas, 90210“, bet, ko gera, tęsinyje gali ir pasirodyti.

Brenda Volš
Aktorė Šenen Doherti (Shannen Doherty)

Seserį dvynę suvaidinusi aktorė iki „Beverli Hilso“ jau buvo sukaupusi nemenką patirtį: ji filmavosi nuo 11 metų, pavyzdžiui, tokiuose serialuose kaip „Namelis prerijose“ ir „Mūsų namai“. Bet ją išgarsinusiame seriale dirbo vos keturis sezonus. Buvo minimos įvairios priežastys, kodėl prodiuseriai atsisakė vienos iš pagrindinio serialo herojų. Pavyzdžiui, buvo kalbama apie jos netinkamą elgesį filmavimo aikštelėje, fotografavimąsi apsinuoginus „Playboy“ ir barnius su serialo kolegomis. Beje, nė viena iš šių teorijų nebuvo patvirtinta. Negana to, „Beverli Hilso“ prodiuseris Aronas Spelingas (Aaron Spelling) vėliau Š.Doherti pakvietė pagrindiniam vaidmeniui į filmą „San Francisko raganos“, o paskui ji nusifilmavo 8 serialo „90210: Nauja karta“ epizoduose. Jos herojė susirgo vėžiu, o 2015 m. liga buvo diagnozuota ir pačiai Š.Doherti, laimė, ji ligą įveikė. 2011 m. aktorė ištekėjo už prodiuserio Kurto Isvarienko (Kurt Iswarienko), ši santuoka jai trečioji. Vaikų neturi.

Keli Teilor
Aktorė Dženi Gart (Jennie Garth)

Dž.Gart į „Beverli Hilsą“ pateko būdama pradedančioji aktorė, todėl ir vaidmenį gavo ne itin didelį. Bet ji pasinaudojo suteiktu šansu, pelnė žiūrovų meilę ir netrukus virto tikra žvaigžde. Dženi Gart nepamiršo, per ką išgarsėjo, sąžiningai atidirbo seriale visus 10 sezonų (ir net režisavo kai kuriuos epizodus), paskui filmavosi ir „Melrouze“, ir „90210: Nauja karta“, ir yra viena iš galimo būsimo tęsinio iniciatorių. Daugiau panašiai garsiuose projektuose ji nedalyvavo, bet pagrindinį vaidmenį vaidino - 2002-2006 m. komedijoje „Už ką tave myliu“. Vienas paskutiniųjų jos darbų - televizijos filmas „A Time To Dance“ (2016). Aktorė buvo triskart ištekėjusi, turi tris dukras.

Dona Martin
Aktorė Tori Speling (Tori Spelling)

Žiniasklaidos magnato Arono Spelingo dukra negalėjo tėvo kuriamame seriale negauti vieno iš pagrindinių vaidmenų. Beje, jos Donos žiūrovai visai nepeikė, jie su Deividu Silveriu (akt. Brajenas Ostinas Grynas) net pateko tarp „geriausių televizijos porų“. Suprantama, Tori Speling nusifilmavo visuose dešimtyje serialo sezonų, paskui pasirodė „Melrouze“ ir „90210: Nauja karta“, o ir serialo tęsiniu ji aktyviai domisi. Juolab jos karjera apskritai nebuvo itin sėkminga, ji daugiausia filmavosi televizijoje, o iš tėvo Arono palikimo (jis mirė 2006 m.) beveik nieko negavo: jo 500 milijonų vertės palikimą skirstė Tori mama Kendi, su kuria Tori buvo susipykusi, ir jai atiteko tik 800 tūkst. dolerių. Tori Speling parašė 4 knygas. Jos pirmoji knyga „sTORI Telling“ (2008) tapo „New York Times“ bestseleriu. 2004 m. T.Speling ištekėjo už aktoriaus Čarlio Šeniano (Charlie Shanian), tačiau netrukus užmezgė romaną su Dinu Makdermotu (Dean McDermott), išsiskyrė ir 2006 m. vėl ištekėjo. Su D.Makdermotu ji susilaukė 5 vaikų.

Andrėja Cukerman
Aktorė Gabrielė Karteris (Gabrielle Carteris)

Į serialą G.Karteris pateko jau turėdama tam tikros aktorės darbo patirties ir buvo gerokai vyresnė už kolegas filmavimo aikštelėje: filmavimo pradžioje jai buvo 29 metai (nors vaidino 15-metę merginą). „Beverli Hilse“ ji išsilaikė 5 metus ir išėjo gimus vaikui. Kituose reikšminguose projektuose ji nedalyvavo, užtat rado pašaukimą administraciniame darbe: dirbo JAV Aktorių gildijos viceprezidente, o 2016 m. buvo išrinkta šios organizacijos prezidente.  G.Karteris, kuriai dabar 58 metai, ir toliau vaidina televizijos serialuose ir filmuose, yra laimingai ištekėjusi ir turi dvi suaugusias dukras.

Deividas Silveris

Aktorius Brajenas Ostinas Grynas (Brian Austin Green)

Vaidmuo „Beverli Hilse“ ir buvo B.Gryno karjeros viršūnė. Nors vėliau jis dar filmavosi ir bandė daryti reperio karjerą, tačiau šiuo metu yra labiau žinomas kaip Holivudo žvaigždės Megan Foks (Megan Fox) vyras. Iki jos jis susitikinėjo su Tori Speling, Tifani Tisen (Tiffani Thiessen) ir Vanesa Marsil (Wanessa Marcil) - visos jos buvo jo kolegės ir ekrano mylimosios seriale „Beverli Hilsas“. 2002 m. V.Marsil aktoriui pagimdė sūnų Kasijų. 2004 m. B.Grynas susipažino su Megan Foks, kuriai tuo metu buvo 18 metų (B.Grynas už ją vyresnis 13 metų), 2010 m. jie susituokė ir augina tris sūnus. Aktorius ne kartą kritikavo paparacus, kurie nuolatos veržiasi į jų su Megan asmeninį gyvenimą, teigia, kad pasirodžius „Transformeriams“ jie su Megan nebeturi ramybės.


Pasidalink:
Pasidalink: Facebook
Parašykite savo komentarą:
 
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
  • BAUSMĖ: sekmadienį Irake trys prancūzai nuteisti mirties bausme už priklausymą teroristinei „Islamo valstybės“ grupuotei.
  • KETVIRTA VIETA: Poznanėje (Lenkija) vykstančio pirmojo pasaulio baidarių ir kanojų irklavimo taurės etapo vyrų dviviečių baidarių 1000 m distancijos finale sekmadienį Lietuvos atstovai Ričardas Nekriošius ir Andrejus Olijnikas užėmė ketvirtąją vietą.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)

Ar reikia įteisinti nelietuviškų raidžių rašybą pasuose?

balsuoti rezultatai

Ar bijote skraidyti lėktuvais?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

 +9 +11 C

  +11 +13 C

 

 +9 +11 C

+15 +17 C

 +20 +23 C

 

+19  +22 C

4-5 m/s

 4-5 m/s

 

 2-4 m/s

 

USD - 1.1187 PLN - 4.2974
RUB - 72.1352 CHF - 1.1215
GBP - 0.8832 NOK - 9.7558
reklama
Ūkis
reklama
Sveikata ir grožis