respublika.lt

Gyvosios archeologijos dienos Kernavėje - dvidešimt metų drauge

(0)
Publikuota: 2019 birželio 25 12:55:44, Organizatorių informacija
×
nuotr. 2 nuotr.
Organizatorių nuotr.

Jau dvidešimtą kartą, liepos 6 dieną Kernavėje, Pilies kalno piliakalnio prieigose, viduramžių miesto rekonstruotų sodybų aplinkoje mes vėl susitiksime. Jūsų lauks daugiau nei 300 atlikėjų iš Lietuvos ir užsienio šalių. Festivalis jau tapo žinomas Europoje.

 

Jubiliejinis renginys, skirtas Mindaugo karūnavimo - Lietuvos Valstybės dienai, archeologinių tyrimų Kernavėje 40-dešimtmečiui ir Kernavės vardo 740-osioms metinėms paminėti. Festivalis vyks Valstybiniame Kernavės kultūriniame rezervate, autentiškame žmogaus ir gamtos sukurtame kraštovaizdyje, išsaugojusiame 11 tūkstančių metų šiame regione egzistavusių kultūrų pėdsakus.

Jūsų lauks amatų, karybos ir muzikos meistrai iš dešimties šalių. Jie pristatys įvairių genčių ir tautų atkurtą tolimą praeitį. Čia pajusime dūminės pirties ir beržinės vantos kvapą, išgirsime kalvio priekalo dūžius, aplankysime nagingus puodžius ir juvelyrus. Miesto aikštėje išvysime iš svetur atklydusius pirklius.

Čia įsikurs Lietuvos, Latvijos, Estijos, Baltarusijos, Lenkijos, Rusijos, Vengrijos, Rumunijos, Vokietijos ir Švedijos senųjų amatų žinovai. Rumunijos eksperimentinės archeologijos meistrai demonstruos karingųjų barbarų dakų gyvenseną (kultūrinė asociacija „Omnia Barbaria“). Matysime dakų įtvirtinimuose (Mala Kopalnia, dabartinė Ukraina) rastų ir rekonstruotų ginklų - peilius, ietis, grandinius šarvus ir itin lenktą dakų kardą, egzotiškus keramikos ir odos dirbinius. Originalią amatų, karybos ir muzikos programą demonstruos Vengrijos atstovai (klubas „Onugur“) - vilnones jurtas su kasdiene įranga, vilnos, keramikos dirbinius, maisto gamybą.

Pirmą kartą bandysime atskleisti vikingų kultūros palikimą - dirbs nagingi plieno ginklų ir odos dirbinių gamintojai iš Vokietijos, Švedijos, Estijos ir Lietuvos. Lietuvos meistrai atkurs vikingų baldus. Iki šiol mažai žinome apie vulkaninės kilmės muilo akmens apdirbimą - meistras iš Vokietijos gamins muilo akmens indus. Lenkijos meistrai pirmą kartą demonstruos lužitėnų kultūros keramiką, latviai - juvelyrinius dirbinius.

Renginio teritorija sąlyginai padalinta į dvi dalis - priešistorės ir viduramžių. Vyks atrakcionai, edukaciniai konkursai vaikams. Karių kovose savo narsą demonstruos lietuvių, latvių, lenkų, baltarusių karybos klubai.

Liepos 5 ir 7 d. lektoriume, Archeologinės vietovės muziejaus salėje, bus skaitomos paskaitos tema „Kernavės archeologiniams tyrimams 40“. Paskaitas skaitys ilgamečiai Kernavės tyrinėtojai ir atradėjai; doc. dr. Aleksejus Luchtanas, doc. dr. Gintautas Vėlius ir dr. Rokas Vengalis.

Bilieto kaina - 5 eurai, vietos gyventojai, vaikai iki 16 metų renginį galės lankyti nemokamai.

Informacija

Į Kernavę atvykti patogu autostradoje Vilnius-Kaunas pasukant ties Vieviu, autostradoje Vilnius-Ukmergė pasukant ties Avižieniais, Bartkuškiu arba Širvintomis. Festivalio metu mažiausias transporto srautas yra kelyje per Bartkuškį.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Ar paspirtukininkams šalmai turėtų būti privalomi?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kokia kalba bendraujančių žmonių padaugėjo jūsų gyvenamojoje aplinkoje?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

+5 +9 C

+5 +10 C

+7 +10 C

+14 +17 C

+9 +13 C

+12 +18 C

0-7 m/s

0-8 m/s

0-5 m/s