Gyventi taip, kad nepatektum į laidąnuotraukos

2018 rugpjūčio mėn. 27 d. 17:06:09 Perskaitė 517

TV3 policijos realybės dokumentika „Farai“ pasitinka naują TV sezoną.

 

Lietuvos policijai šiemet kartu su Lietuva minint šimtmetį, pareigūnų darbą toliau fiksuos filmavimo kameros. Laidos kūrėjų tikslas - iš arti parodyti Lietuvos policijos darbą. Dokumentinėje dramoje - tikrasis policijos darbas dieną ir naktį įvairiuose Lietuvos miestuose bei miesteliuose. Skausmingos šeimos dramos, nuo alkoholio ar narkotikų apsvaigusių kelių erelių gaudynės, vagystės, chuliganiškas elgesys - visa tai yra kasdienybė.

Pasak laidos prodiuserio Edgaro Navicko, per tuos metus, kai gyvuoja laida, žiūrovai ne tik turi galimybę išvysti kasdienį pareigūnų darbą, bet ir gali pasijusti saugesni, matydami, kaip siekiama teisingumo: „Žiūrovai įsitikino, kad už nusižengimus Lietuvoje baudžiama, net sudėtingiausi nusikaltimai atskleidžiami, pamatė, kad svaigalai tampa dažniausia nelaimių priežastimi, o viešosios tvarkos taisyklės privalomos visiems.“

Laidos kūrėjai daug dėmesio skiria savo darbą atliekančiam pareigūnui: fiksuoja, kaip sekama nusikaltėlio pėdomis, kaip vykdomas žvalgybinis darbas, kokios priemonės ir būdai pasitelkiami, sulaikant smurtautoją, vagį ar taurelės mėgėją prie vairo.

„Pareigūnai ne tik sulaiko ir baudžia, bet ir paaiškina, už ką taikoma bausmė ir kuo tai gali baigtis. Laidos žiūrovas skatinamas gyventi ir elgtis pilietiškai - neužsimerkti, nepraeiti pro šalį, apie įtartinus asmenis ar reiškinius pranešti policijai. Tai unikalus televizijos projektas, kurio moralas būtų toks: „Gyvenk taip, kad nepapultum į „Farus“, - šypsosi laidos prodiuseris.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net