„Banda Magda" - kino spalvomis pulsuojanti muzikanuotraukos

2016 spalio mėn. 17 d. 14:12:28 Perskaitė 1009

Lietuvoje pasirodysianti "world" muzikos grupė "Banda Magda" tarsi spalvingame filme perteikia ištisą garsų panoramą - varijuodama nuo sambos iki prancūziško šansono, nuo graikiškų liaudies melodijų iki Kolumbijos "cumbia", afroperuiečių bei šiaurės rytų Brazilijos ritmų.

 

Grupė, garsėjanti savo nevaržomu muzikalumu, puikiai perpratusi geriausius vintažinius popelementus, juos išlaisvina kinematografiškoje ir dinamišku subtilumu pasižyminčioje kūryboje. "Banda Magda" įkūrė graikų kilmės dainininkė, kino muzikos kūrėja ir kompozitorė Magda Gjaniku (Magda Giannikou), šiuo metu gyvenanti Niujorke. M.Giannikou, muzikos filmams rašymo paslapčių išmokusi garsiajame Berklio koledže, už savo veiklą spėjo pelnyti ne vieną apdovanojimą bei sulaukė didžiulio dėmesio - nuo amerikiečių styginių kvarteto "Kronos Quartet" iki aktoriaus ir komiko Louis C.K., su kuriuo duetu sudainavo jo televizijos šou.

"Banda Magda" yra grojama kone viskuo - nuo marimbos, cimbolų, japonų shamisen, kinų guzheng iki puodų ir keptuvių, kad tik būtų išgaunamas pageidaujamas garso atspalvis. Grupės branduolio sudėtis taip pat neįprastai įvairi - du argentiniečiai, du japonai bei du graikai, o albumuose ar pasirodymuose galime išgirsti ir daugybę kitų muzikantų.

"Banda Magda" dainas atlieka net septyniomis kalbomis. Gyvuose pasirodymuose "Banda Magda" trykšta humoru, išdaigomis ir jautrumu, o viso to varomoji jėga - nenuilstanti energija. Ryškūs, drąsūs muzikiniai potėpiai, skirtingi ritmai ir šviesios, svajingos melodijos, atkeliavusios iš įvairiausių pasaulio kampelių pasitiks klausytojus koncertuose Lietuvoje.

"Banda Magda" koncertai:

Spalio 26 d. 19 val. Keistuolių teatras, Vilnius

Spalio 27 d. 19 val. renginių OAZĖ, Kaunas

Parengta pagal priedą „Laisvalaikis"

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net