respublika.lt

2018 rugsėjo 25, antradienis

 • J.Grigas: Ateityje sienas tapetuosime televizoriais

  Nors televizijai dažnas prognozuoja išnykimą ir daugelis atsisako tradicinių ekranų, o renkasi internetą, dar nereiškia, kad televizija ims ir išnyks. Fizikas, Lietuvos mokslų akademijos tikrasis narys, Vilniaus universiteto profesorius emeritas, habilituotas fizinių mokslų daktaras Jonas Grigas „TV publikai“ atskleidė, kad ateityje televizija iš esmės keisis - taps ne tik informacijos ir pramogų priemone, bet ir savotišku draugu.

  2014 balandžio mėn. 09 d. 19:04:09

 • B.Letukaitė: „makdonaldų“ kultūra nesudarytų 90 proc. eterio

  „Televizijos rodo bet ką, o publiką reikia kelti, vesti su savimi... Tai yra visų informacinių kanalų ir teatro, ir meno paskirtis. O dabar televizija duoda tą lengvai kramtomą maistą. Tai, ką pasiūlė „makdonaldai“ ir atėjusi amerikietiškoji žemiausioji kultūra - greitasis maistas ne tik į pilvą, bet ir į smegenis, į sielą, į bet ką...“, - sako Birutė Letukaitė.

  2014 balandžio mėn. 08 d. 18:30:32

 • I.Jonynas: „Lošėjas“ yra apie lūžio kartą, patekusią į brutalų pasaulį

  „Gyvename labai brutaliame materialistiniame pasaulyje ir daugelis atskaitos taškų yra matuojami materialiais parametrais“, - mano filmo „Lošėjas" režisierius Ignas Jonynas. Anot jo, ši juosta būtent ir pasakoja apie lūžio kartą, kuri išaugo sovietmečiu ir staiga pateko į atvirą ir agresyvų šiuolaikinį pasaulį.

  2014 balandžio mėn. 08 d. 12:19:06

 • G.Kuprevičiaus 70-mečiui - koncertas šv.Jonų bažnyčioje

  Vilniaus universiteto šv. Jonų bažnyčioje pirmadienį skambės koncertas „Giedrius ir bičiuliai - 70 minučių kartu", skiriamas kompozitoriaus Giedriaus Kuprevičiaus jubiliejui.

  2014 balandžio mėn. 07 d. 08:11:50

 • Socialinė reklama televizijoje - tik formalumas

  Nuo 2006 metų balandžio 6-oji Lietuvoje paskelbta Saugaus eismo diena. Ar televizija pakankamai rūpinasi saugaus eismo prevencija, ar eteryje užtenka socialinės reklamos, mokančios saugiai elgtis kelyje, rūpintis ne tik savimi, bet ir kitais, „TV publika“ klausė buvusio Kauno kelių policijos vadovo Gedimino Žemaičio.

  2014 balandžio mėn. 05 d. 19:10:21

 • Rygoje suksis naujas tarptautinis kino festivalis

  Šiemetinėje Europos kultūros sostinėje Rygoje gruodžio mėnesį rengiamas pirmasis Rygos tarptautinis kino festivalis, sujungsiantis visus pagrindinius kino festivalius šalyje. Festivalis vyks Rygos kino teatruose, taip pat Kino muziejuje ir Latvijos nacionalinėje bibliotekoje.

  2014 balandžio mėn. 04 d. 14:25:08

 • G.Liaudanskas-Svaras pristatė ledo rituliui skirtą dainą

  Grupės „G&G Sindikatas“ lyderis Gabrielius Liaudanskas-Svaras prisijungė prie balandžio 20-26 d. Vilniaus „Siemens“ arenoje vyksiančių Pasaulio ledo ritulio čempionato organizatorių komandos. Žinomas atlikėjas tapo šių varžybų ambasadoriumi.

  2014 balandžio mėn. 03 d. 14:53:38

 • Šiųmetis „Sidabrinių gervių“ nominantų būrys - gausesnis nei įprasta

  Lietuvos kino akademija trečiadienį paskelbė nominantus į „Sidabrinės gervės 2014“ apdovanojimus. Šiemet atsisakyta taisyklės kiekvienai nominacijų teikti po tris filmus, todėl konkurencija dėl apdovanojimų šešiolikoje nominacijų tapo intensyvesnė.

  2014 balandžio mėn. 02 d. 15:11:14

 • V.Augustinas: atsisakyčiau rusiškos propagandos kanalų

  „Tautiškumas yra labai plati sąvoka. Net lietuviškos muzikos transliavimas ugdo lietuviškumą. Jau vien tai, kad dainuojama lietuviškai, yra gerai. Nesakau, kad reikėtų dainuoti vien tik lietuviškai, reikia susipažinti ir su kitų šalių muzika.“,- sako Vaclovas AUGUSTINAS.

  2014 balandžio mėn. 01 d. 17:39:36

 • Prof.V.Miškinis - specialiai „TV publikai“

  Austrijos sostinėje Vienoje gegužės 9 dieną vyks chorų „Eurovizija“. Lietuvai šiame konkurse atstovaus merginų choras „Liepaitės“. Berniukų ir jaunuolių choro „Ąžuoliukas“ vadovas, „Dainų šventės“ meno vadovas, dirigentas profesorius Vytautas Miškinis specialiai „TV publikai“ pateikė savo vertinimą.

  2014 balandžio mėn. 01 d. 08:20:17

 • Holivudas diktuoja animacijos tendencijas

  Animacija jau seniai nebėra tik vaikų pramoga. Juose svarstomos rimtos problemos ir jie yra skirti visai šeimai. Visos didžiosios holivudinės kino studijos turi savo animacijos padalinius ir stengiasi prie ekranų pritraukti kuo platesnę auditoriją. „TV publika“ kalbėjosi su Kino industrijos asociacijos pirmininku prodiuseriu Žilvinu Naujoku apie tai, kokia animacija populiari Lietuvoje ir ar matome tai, kas pasaulyje yra geriausio.

  2014 balandžio mėn. 09 d. 18:05:01

 • Filmas „Žaviausia ir mieliausia“: kas liko už kadro?

  Už kadro liko sudėtingi filmo režisieriaus Geraldo Bežanovo ir aktoriaus Aleksandro Abdulovo santykiai. Per vidurį filmavimo aktorius dviem savaitėms dingo, ir visai grupei jo teko laukti, nes filmuoti be jo buvo neįmanoma - kaip tik atėjo eilė scenoms konstruktorių biure.

  2014 balandžio mėn. 08 d. 16:21:11

 • Žymus Prancūzijos kompozitorius kviečia į muzikines jungtuves

  Balandžio mėnesį Vilniuje ir Kaune pasirodys vienas stipriausių muzikos vizionierių, žymus kompozitorius ir gitaristas Titi Robin ir jo trio iš Prancūzijos. World muzikos stiliaus ribas peržengiančio kolektyvo lyderis Titi Robin davė išskirtinį, filosofija persmelktą interviu prieš atvykdamas į Lietuvą.

  2014 balandžio mėn. 07 d. 13:22:30

 • Lietuvoje skambės 10 mln. litų vertės Stradivarijaus smuikas

  Profesionalūs muzikai ir klasikinės muzikos mėgėjai gegužę turės unikalią galimybę Lietuvoje išgirsti originalaus 1690 m. Stradivarijaus smuiko skambesį. Jo vertė šiandien siekia 10 mln. litų. Pasak profesoriaus, dirigento Donato Katkaus, šie smuikai yra ypatingi ne tik savo skambesiu, bet ir gamybos technologija, kurią karta iš kartos tobulino Stradivarijaus šeima.

  2014 balandžio mėn. 06 d. 11:19:01

 • A.Šataitei - simpatiškiausios aktorės prizas

  Vilniaus mažojo teatro aktorė Agnė Šataitė jubiliejiniame 30-ajame Lietuvos profesionalių teatrų festivalyje Rokiškyje „Vaidiname žemdirbiams“ laimėjo Simpatiškiausios aktorės prizą.

  2014 balandžio mėn. 05 d. 08:10:50

 • Pagrindinis „Kino pavasario“ apdovanojimas iškeliavo į Rumuniją

  Nacionalinėje filharmonijoje ketvirtadienį iškilmingai uždarytas 19-asis Vilniaus tarptautinis kino festivalis „Kino pavasaris“. Ceremonijoje paskelbti ir festivalio apdovanojimai - pagrindinis festivalio prizas ir „Kino pavasario“ statulėlė atiteko rumunų režisieriui Tudorui Kristianui Jurgiu už filmą „Japoniškas šuo“.

  2014 balandžio mėn. 04 d. 10:15:49

 • Filmas „Ekskursantė“ laimėjo Rusijos kino premiją „Nika“

  Lietuvių režisieriaus Audriaus Juzėno vaidybinis filmas „Ekskursantė" kartu su Ukrainos režisieriaus Achtemo Seitablajevo filmu „Chaitarma" laimėjo prestižinę Nacionalinę Rusijos kino premiją „Nika" kategorijoje „Geriausias NVS ir Baltijos šalių filmas".

  2014 balandžio mėn. 02 d. 17:10:19

 • Meilės dainos prancūziškai

  Autorinių baladžių ir prancūziškų dainų atlikėjas dainininkas Vygantas į romantišką muzikinių garsų kelionę pakvietė jauną, charizmatišką džiazo atlikėją Eveliną Sašenko ir grupę garsių muzikantų.

  2014 balandžio mėn. 02 d. 14:11:00

 • Kaunas kviečia padirbėti užsienio filmų kūrėjus

  Tarptautiniame festivalyje „Kino pavasaris" dalyvaujantiems profesionalams iš daugelio šalių surengtos žvalgytuvės Kaune - mieste, kuriame yra nemažai erdvių bei galimybių kurti naujus filmus. Užsienio kūrėjams pateikta nemažai įtikinamų argumentų, kodėl verta filmuoti Kaune, kuris pristatytas kaip potencialus miestas investicijoms kino gamybos srityje bei išskirtinė erdvė filmavimo darbams.

  2014 balandžio mėn. 01 d. 13:10:20

 • Režisierė L.Pakalninia: Baltijos šalys turėtų kurti filmus kartu

  Baltijos valstybės turėtų daugiau bendradarbiauti kino kūryboje. Tokios nuomonės laikosi Vilniuje viešinti žymi režisierė iš Latvijos Laila Pakalninia, viena iš šiuo metu vykstančio festivalio „Kino pavasaris“ konkursinės programos „Nauja Europa - nauji vardai“ vertinimo komisijos narių.

  2014 kovo mėn. 31 d. 18:31:01

 • NETEKTIS: mirė „Žvaigždžių karų“ prodiuseris Gary'is Kurtzas; 78-erių kūrėjas mirė nuo vėžio Londone, pirmadienį pranešė jo šeima.
 • PARDUOS: JAV prezidento Donaldo Trampo administracija pirmadienį patvirtino atsarginių naikintuvų F-16 ir kitų karinių orlaivių dalių pardavimą Taivanui.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
reklama
darbas vadyb

Ar dar vis turite neiškeistų litų?

balsuoti rezultatai

Ar jums su darbdaviu pavyksta susitarti dėl atostogų datos ir terminų?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

  +4   +8 C

   +2   +10 C

 

   +8  +12 C

  +9  +13 C

   +11  +15 C

 

   +15  +17 C

  7-12 m/s

 3-8 m/s

 

    2-7 m/s

 

USD - 1.1773 PLN - 4.3009
RUB - 77.5752 CHF - 1.1290
GBP - 0.8946 NOK - 9.5693
reklama
Ukis 2018