respublika.lt

Volfo Mesingo fenomenas (1)

2018 rugpjūčio mėn. 19 d. 12:09:58
Milda KUNSKAITĖ

Volfas Mesingas - viena paslaptingiausių XX a. asmenybių, garsus iliuzionistas, hipnotizuotojas ir pranašautojas, konsultuodavęs net patį sovietų diktatorių J.Staliną. N.Chruščiovo laikais V.Mesingas dirbo iliuzionistu cirke, koncertuodavo visos SSRS provincijų kultūros namuose, demonstruodamas savo neįtikėtinus gebėjimus: įtaigos jėga valdė kitus žmones, pranašavo ateitį, skaitė mintis, atskleisdavo nusikaltimus.

 

Anketos grafoje „profesija“ pats rašydavo „estrados artistas“. „Perestroikos“ laikotarpiu apie jį pradėta rašyti kaip apie vos ne didžiausią XX a. ekstrasensą. Šiandien apie jį žinoma daug ir kartais šokiruojančios informacijos, bet niekas negali atsirinkti, kas yra tiesa, o kas prasimanymai.

Nepaprasti V.Mesingo gebėjimai pasireiškė jau vaikystėje.

Volfas Mesingas gimė 1899 m. rugsėjo 10-ąją žydų Gura-Kalvarijos gyvenvietėje netoli Varšuvos (buvusios Rusijos imperijos teritorijoje). Baigęs vietos mokyklą, jis buvo išsiųstas į judėjų dvasinę seminariją - ješivą. Bet berniukas netrukus iš ten pabėgo, nes nejautė noro pasišvęsti Dievui. Pasisavinęs menkus pinigėlius iš aukų dėžutės, jis iškeliavo į Berlyną. Ir traukinyje įvyko pirmas jo gyvenimo stebuklas. Kai kontrolierius paprašė parodyti bilietą, kurio jis, aišku, neturėjo, berniukas ištiesė kažkokį popierėlį, rastą ant grindų, ir įdėmiai pažiūrėjo jam į akis - jau labai norėjosi, kad popierėlis būtų priimtas kaip bilietas. Ir tai suveikė! Kontrolierius „bilietą“ pažymėjo.

V.Mesingui pavyko pabėgti iš kalėjimo, pasitelkus hipnozę

V.Mesingas tvirtino, kad Adolfui Hitleriui išpranašavo pralaimėjimą ir todėl tapo „persona non grata“. Be to, jis buvo žydas. Artistas bandė slėptis, bet vieną gražią dieną vis tiek buvo areštuotas ir pasodintas už grotų. Jis suprato, kad paprastai ištrūkti gyvam niekaip nepavyks. Tuomet V.Mesingas nutarė pritaikyti savo gebėjimus. Įtaigos jėga jis privertė nuovados, kurioje buvo laikomas, budintį policininką užeiti į jo kamerą, o pats iššoko į koridorių ir duris užrakino iš lauko. Kai „kvaitulys“ praėjo ir policininkas susigriebė, bėglys buvo jau toli.

J.Stalinas surengė V.Mesingui egzaminą

Jei tikėsime V.Mesingo prisiminimais, Sovietų Sąjungoje jis atsidūrė 1939 m., po to, kai visa jo šeima žuvo Maidaneke ir Varšuvos gete. Jis buvo išvežtas iš Varšuvos vežime po šienu ir kitų padedamas nusigavo iki SSRS sienos. Ten jis įsidarbino Bresto aktorių trupėje ir su jais važinėjo po visą Baltarusiją. Kartą Gomelyje du nepažįstamieji nuvežė jį į viešbučio kambarį, kuriame jis susitiko su... Josifu Stalinu. Šis išklausinėjo jį apie Lenkiją, apie Juzefą Pilsudskį, o paskui davė užduotį: banke gauti 100 000 rublių, pateikus švarų popieriuką. Teko įteigti kasininkui, kad jis mato čekį 100 tūkstančių sumai. Tiesa, kai kasininkas atsipeikėjo ir vietoj čekio pamatė švarų lapelį, jį ištiko infarktas. Kita jam J.Stalino duota užduotis - be leidimo nueiti į paties L.Berijos kabinetą, aplenkiant sargybą. V.Mesingas nesunkiai susidorojo ir su ja.

V.Mesingo gebėjimai - mitas?

Buvo kalbama, kad V.Mesingo memuarus, išleistus pavadinimu „Aš - telepatas“ iš tiesų parašė žinomas žurnalistas Michailas Chvastunovas, vadovavęs „Komsomolskaja pravda“ mokslo skyriui. Kad daugelis knygoje išdėstytų faktų yra prasimanyti, patvirtino ir V.Mesingo bei M.Chvastunovo aplinkos žmonės. Tiesiog iliuzionistui reikėjo sukurti gražią legendą. O ar V.Mesingas išties turėjo kokių nors nepaprastų gebėjimų, ar tik mokėjo scenoje rodyti triukus - neaišku.

Daug faktų iš V.Mesingo prisiminimų neįmanoma patikrinti

1965 m. žurnalas „Nauka i religija“ paskelbė V.Mesingo prisiminimus. Juose jis tvirtino, kad 1915 m. Vienoje, fiziko bute, susitiko su Albertu Einšteinu. Tačiau paaiškėjo, kad A.Einšteinas niekada neturėjo buto Vienoje, o nuo 1913 m. iki 1925 m. apskritai nesilankė šiame mieste.

Dar vienas žinomas V.Mesingo teiginys - kad pasirodydamas viename okupuotos Varšuvos teatre jis išpranašavo A.Hitleriui žlugimą, jeigu šis pasuks į Rytus. Po to okupacinė valdžia už jo galvą skyrė 200 000 markių. Vis dėlto nėra jokių šios istorijos tikrumo įrodymų. Fašistų okupacijos laikų Lenkijos šaltiniuose nėra nė vieno žodžio apie artistą V.Mesingą.

V.Mesingas neskaitė minčių, jis „skaitė raumenis“


Interviu V.Mesingas pasakodavo, kad jaunystėje pasirodydavo klajojančio cirko spektakliuose, dalyvaudamas iliuzionistų numeriuose. Paskui įvaldė vadinamąją estrados telepatiją. „Tai ne minčių skaitymas, o, jeigu taip galima pasakyti, „raumenų skaitymas“, - pasakojo jis. - Kai žmogus įtemptai mąsto apie ką nors, galvos smegenų ląstelės perduoda impulsus visiems organizmo raumenims. Jų judesius, nematomus kitiems, aš lengvai pastebiu. Aš dažnai atlieku užduotis mintimis be tiesioginio kontakto su induktoriumi. Rodiklis man gali būti kvėpavimo dažnis, pulsas, balso tembras, eisenos ypatumai ir t.t

Karo metais V.Mesingas davė pinigų naikintuvui

Tai visai gali būti tiesa. 1942 m. artistą išsikvietė partinis veikėjas iš „Goskoncert“ ir pasiteiravo, kokią sumą šis gali paaukoti frontui. „Trisdešimt tūkstančių“, - atsakė V.Mesingas. „Volfai Grigorjevičiau, - nusišypsojo valdininkas, - pas mus kolūkiečiai dovanoja frontui tankus ir lėktuvus, o jūs su jūsų pajamomis...“ Galop V.Mesingas pasižadėjo paaukoti penkiasdešimt tūkstančių ir atsisveikino. Kitą dieną jis buvo areštuotas ir apkaltintas šnipinėjus vokiečiams. NKVD pareigūnai kelias dienas artistą tardė, žadėdami panaikinti kaltinimus, jeigu jis... duos milijoną rublių lėktuvui. Po kurio laiko laikraštyje pasirodė straipsnių, kuriuose buvo rašoma, kad garsus estrados artistas sovietų frontui padovanojo naikintuvą, kuriuo dabar skraido Sovietų Sąjungos didvyris lakūnas Konstantinas Kovaliovas.


Pasidalink:
Pasidalink: Facebook
Parašykite savo komentarą:
  Skaityti komentarus (1)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
  • RUSIJA: Rusijos įmonė „Stroitransgaz“ beveik pusei amžiaus perims didžiausio Sirijoje Tartuso uosto kontrolę ir investuos 500 mln. dolerių į uosto plėtrą.
  • KENETAS: Tanzanija ir Mozambikas ruošiasi tropiniam ciklonui Kenetui (Kenneth): ciklonas turėtų šalis pasiekti anksti penktadienį, praėjus vos mėnesiui po to, kai nusiaubė galingas ciklonas Idai.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
reklama
baneris Big Daddy Wilson

Ar pritariate siūlymui uždrausti besilaukiančioms moterims vartoti alkoholį?

balsuoti rezultatai

Ar po teroro aktų Šri Lankoje planuojate atostogas egzotinėse šalyse?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

 +10  +11 C

   +10   +14 C

 

 +10   +13 C

+20 +24 C

 +22  +26 C

 

+24   +25 C

0-5 m/s

 0-4 m/s

 

 0-2 m/s

 

reklama
TUVAN ORCHESTRA
reklama
Sveikata ir grožis