VDU centriniuose rūmuose - tarptautinė rudens žiedų - jurginų - parodanuotraukos (2)

2018 rugsėjo mėn. 07 d. 10:10:11 Perskaitė 937

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) didžiosios salės fojė penktadienį bei šeštadienį kauniečiai galės grožėtis jurginų gausa bei įvairove. Čia rengiama Tarptautinė jurginų paroda, kurios lankymas bus nemokamas, skirta VDU Botanikos sodo 95-mečiui paminėti.

 

Sodas kartu su Lietuvos gėlių selekcininkų draugija parodą surengė, siekdami pademonstruoti jurginų veislių įvairovę, parodyti Lietuvos, Latvijos ir įvairių pasaulio kraštų selekcininkų sukurtų veislių žiedus bei supažindinti visuomenę su spalvingu jurginų pasauliu. Vieną didžiausių Lietuvoje jurginų kolekcijų puoselėjantis ir Lietuvos jurginų selekcijos centru vadinamas VDU Botanikos sodas Kaune lankytojus šiemet kviečia ne tik aplankyti sodą per masinį jurginų žydėjimą, bet ir pabuvoti parodoje, kurioje demonstruojama per pusę tūkstančio įvairių jurginų veislių bei pavyzdžių.

Organizatoriai džiaugiasi, kad jurginas - viena seniausių gėlių, besipuikavusi didikų dvaruose, vėliau pasklidusi po kaimo sodybas, dabar vėl sugrįžta į populiarumo viršūnes ir visus žavi itin išraiškingais bei įvairiaspalviais žiedais, kurių didžiausi gali būti net 30-35 cm skersmens.

Didžiausia dalis eksponatų - per 130 jurginų veislių - bus eksponuojama iš VDU Botanikos sodo kolekcijos, kurioje iš viso puoselėjama per 1200 veislių. Nemažą dalį VDU Botanikos sodo jurginų sudaro selekciniai sėjinukai, kurie auginami, atrenkami, stebimi ir vėliau registruojami kaip naujos veislės.

Sodas skelbia, kad tokių veislių, sukurtų dr. Arūno Balsevičiaus, jurginų parodoje bus galima išvysti 36-ias. Taip pat eksponuojami ir žiedai, suvežti iš Rokiškio, Panevėžio, Marijampolės rajono, Trakų, Šiaulių universiteto Botanikos sodo ir Latvijos nacionalinio botanikos sodo Salaspilyje. Išskirtina tai, kad jurginų augintoja iš Marijampolės Kaune demonstruos senovinių jurginų pavyzdžius, per ilgus metus išsaugotus dar jos mamos ir močiutės.

Jurginų parodoje sudaryta speciali komisija, pirmininkaujama Lietuvos gėlių selekcininkų draugijos vadovo Edvino Misiukevičiaus, išrinks jurginus-nugalėtojus net keliose nominacijose: „Geriausia nauja veislė“, „Geriausia žemaūgė veislė“, „Geriausia veislė skynimui“.

Vytauto Didžiojo universiteto bendruomenė išrinks „VDU bendruomenės jurginą“. Suaugusieji parodos lankytojai galės balsuoti rinkdami „Publikos jurginą“, o mažieji - „Vaikų jurginą“.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net