Pažaboti vėją ir vandenįnuotraukos

2018 rugsėjo mėn. 01 d. 14:02:11 Perskaitė 568

Nuo rugsėjo 4-osios Vilniuje prie Baltojo tilto rinksis vėjo ir vandens energiją naudojančių konstrukcijų kūrėjai, kurie čia įkurs techninę-kūrybinę stovyklą - ves nemokamus mokymus entuziastams. Rugsėjo 8-ąją vainikuos kūrinių paradas - į dangų kils aitvarai, upe bus plukdomi vandens konstrukcijų prototipai.

 

„Stovykloje rasite viską, kad jūsų sukurtas kūrinys skristų ar plauktų! Ateikite su gera nuotaika, o mes jums padėsime žiniomis ir patirtimi, pasidalysime medžiagomis ir įrankiais“, - kviečia organizatoriai.

Atsinaujinančių vėjo ir vandens energiją naudojančių konstrukcijų techninės-kūrybinės stovyklos štabas - sostinės centre, prie Baltojo tilto stovinčioje baržoje. Kūrybinę stovyklą organizuoja: tapytojas, fotografas, neformalių meno bendruomenių Lietuvoje ir užsienyje projektų vykdytojas, aitvarų meistras Marius Abramavičius-Azenas; unikalių aitvarų formų ir konstrukcijų kūrėjas, biologijos mokslų daktaras ir meninių projektų iniciatorius bei vykdytojas Tadas Surkys; aitvarų konstrukcijų ir aerodinaminių savybių profesionalas, alternatyvios energijos panaudojimo, taip pat ir aerodinamikos, aerostatikos, hidrodinamikos specialistas, dalyvaujantis aitvarų komandos renginiuose Lietuvoje ir pasaulyje Donatas Dumskis; mažųjų aitvarų meistras, aitvarų arkų kūrėjas, aitvarų skraidinimo entuziastas Jonas Kriščiūnas ir kiti entuziastai.

Kiekvienas, norintis dalyvauti stovykloje, galės sukuri aitvarą ir jį patobulinti sukonstruojant savo unikalų modelį. „Kviečiami visi kūrybingi ir mėgstantys konstruoti žmonės - vaikai, jaunuoliai, vyrai, moterys - nėra nei lyties, nei amžiaus cenzo, - tikina M.Abramavičius-Azenas. - Jei turite idėją, viziją ir norite sukurti vėją ar vandenį gaudančią ar šias gamtos stichijas panaudojančią konstrukciją - šios dirbtuvės kaip tik jums.“

Kviečiami ateiti ir visi norintys pabandyti sukurti paprastą aitvarą ar vėjagaudę tūbą - čia pat vyks ir paprastų aitvarų konstruktorių kursai.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net