Lietuviškas Disneilendasnuotraukos

2018 rugsėjo mėn. 02 d. 11:49:11 Perskaitė 584

Spalio 6 d. Žemaitijos nacionalinio parko širdyje - Plateliuose - pirmą kartą organizuojamas festivalis jaunoms šeimoms „Miško burtai“. Nuo 12 val. iki 18 val. Platelių dvaro parke su atvykusiais vaikais žais legendų herojai. Jie pakvies į paslaptingą kaukų ir laumių pasaulį, kuriame persipina slėpiningas gamtos pasaulis ir magija.

 

Festivalio dalyvių laukia kaukų namelių statybos, stebuklingos kaukų lazdos, laukinių gėlių gamyba, likimo juostos audimas, medžių paslapčių žygis, stebuklingi šermukšnio burtai, laumių šokiai, piemenų žaidimai ir kt.

„Šiuo renginiu norime sukurti lietuvišką Disneilendą, kuriame vaikai žaisdami susipažintų su turtinga mūsų kultūra, legendų herojais, mitologiniais veikėjais, o tuo pačiu mokytųsi pažinti gamtą. Žemaitija tam - puiki erdvė. Ne tik todėl, kad tai - mano gimtinė ir nuolat jaučiau norą čia realizuoti savo idėjas, bet ir todėl, kad šis kraštas yra išsaugojęs ypač daug senosios kultūros apraiškų, nuostabią gamtą. Juk ne veltui žymus geografas Česlovas Kudaba apie šį kraštą yra pasakęs: „Čia patekęs pasijunti lyg paslaptingoje legendoje“. Kviečiu tą legendą patirti,“ - apie festivalio idėją pasakoja renginio iniciatorė, Baltijos aplinkos forumo atstovė Rita Grinienė.

Renginio metu veiks kaukų kavinė, bus galima įsigyti autentiškų skanumynų ir grožybių lauktuvėms.

„Renginio data - ne atsitiktinumas. Norime paskatinti po saugomas teritorijas keliauti ir ne turizmo sezono metu. Renginys vyks bet kokiu oru. Esant stipriam lietui ar dideliam vėjui, dalis veiklų bus perkelta į šalia esančius Platelių dvaro pastatus,“ - sako renginio partnerio, Žemaitijos nacionalinio parko direktorius Ramūnas Lydis.

Kadangi tai yra pirmieji festivalio metai, renginys nemokamas. Vietų skaičius ribotas, būtina registracija.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net