Kolekcininkas bandžoje rado prieš 72 metus rašytą meilės laiškąnuotraukos

2018 rugpjūčio mėn. 30 d. 19:13:15 Perskaitė 580

Muzikos instrumentų kolekcininkas iš Vokietijos senoje bandžoje rado meilės laišką. Jis datuotas 1946 metų lapkričio 17-osios data. Beveik prieš 72 metus rašyto laiško iš išorės nesimatė, jis buvo užkištas tarp medinio korpuso ir metalinio žiedo.

 

Moteris vardu Anni laišką rašė savo mylimajam. Jame ji reiškia savo meilę - ir savo liūdesį. Anni rašo apie savo sutuoktinio netektį, savo sūnaus išėjimą ir savo nelaimingą gyvenimą.

Buvęs bandžos savininkas moterį greičiausiai paliko, taip sudaužydamas jos širdį. „Tada, kai tu atėjai, aš buvau labai laiminga, ir aš žinau, kad tu daugiau nebeateisi, kad tai mane sužlugdys, nes aš esu žmogus, pro kurį laimė visad praeidavo pro šalį“, - rašoma laiške.

Anni jame pareiškia ir vieną norą: „Laišką, prašau, iš karto sunaikink“. Tačiau jos mylimasis, akivaizdu, to nepadarė.

1930 metų amerikiečių gamybos šešių stygų bandžą kolekcininkui Stefanui Gotzei aukcione nupirko pažįstama. Ji už bandžą ir dar vieną instrumentą sumokėjo 140 eurų.

Kolekcininkas bandžą ir laišką paskolino Muzikos instrumentų muziejui Marknoikirchene. Čia lankytojai galės perskaityti, ko laišką rašiusi moteris dar pageidavo iš savo mylimojo: „Mintyse pavadink mane dar kartą „mano mažoji, mieloji Anni“.





"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net