respublika.lt

2018 vasario 22, ketvirtadienis

Išgyvenkite visas penkias meilės stadijasnuotraukos (1)

2017 rugsėjo mėn. 06 d. 14:38:45
Milda KUNSKAITĖ

Seniai pastebėta, kad tikras, nuoširdus ir gilus jausmas ateina tik po daugelio metų, norint tikrai pamilti reikia nemažai išmėginimų ir išminties.Visi mes trokštame tikros, ilgalaikės meilės - ir 20-mečiai, ir 30-mečiai, 40-mečiai ir taip toliau. Daugybė santuokų suyra, o dauguma žmonių nežino kodėl. Psichologai mano, kad yra 5 meilės stadijos, besiskiriančios emocijų stiprumu, elgesio ypatumais, bendravimo intensyvumu.


1-oji: įsimylėjimas

Įsimylėjimas - gudrus gamtos triukas, užtikrinantis, kad žmonių giminė neišnyks. Šį nuostabų jausmą galima paaiškinti hormonų - dopamino, oksitocino, serotonino, testosterono ir estrogeno - poveikiu. Be to, įsimylėti yra malonu, nes su mylimu žmogumi siejame visas savo svajones ir viltis. Mes įsivaizduojame, kad jis įgyvendins visus troškimus, mums duos viską, ko negavome vaikystėje, išpildys visus pažadus, kurie liko neišpildyti per ankstesnius santykius. Mes esame įsitikinę, kad būsime įsimylėję amžinai. Apkvaitę nuo „meilės hormonų“, mes to net nesuvokiame. Žinoma, įsimylėjėliai moja ranka į visokius bambeklius kaip Džordžas Bernardas Šo, kuris pasakė: „Kai du žmones veikia ši žiauriausia, beprotiškiausia, apgaulingiausia ir greičiausiai praeinanti iš visų aistrų, jiems privalu prisiekti, kad jie ir ateityje išliks šios perdirgintos, nenormalios ir varginančios būsenos, kol mirtis juos išskirs.“

2-oji: jūs tapote pora

Šiame etape meilė tampa gilesnė, mes tampame pora, susilaukiame vaikų ir juos auginame. Jeigu mūsų amžius jau ne tas, kai galima gimdyti vaikus, tarpusavio ryšys tvirtėja ir glaudėja. Tai yra vieningumo ir ir džiaugsmo laikas. Daugiau sužinome apie kitą žmogų ir pradedame kurti gyvenimą dviese. Šioje stadijoje rečiau pasitaiko beprotiško įsimylėjimo jausmas. Juntame stipresnį ryšį su partneriu. Mums yra šilta ir jauku. Galbūt seksas jau nėra toks pašėliškas, bet jis teikia gilų pasitenkinimą, jaučiamės saugūs, apgaubti rūpesčio, dėmesio ir pagarbos. Mums dažnai atrodo, kad tai yra aukščiausias meilės lygmuo, ir tikimės, kad jis truks amžinai. Būtent todėl trečioji stadija taip dažnai mus užklumpa nepasiruošusius.

3-oji: nusivylimas

Niekas mūsų neįspėjo apie trečiąją meilės ir santuokos stadiją. Būtent šioje stadijoje išyra daugelis santuokų, daugeliui santykių tai - pabaigos pradžia. Šiuo laikotarpiu viskas ima sektis blogai. Kartais tai vyksta pamažu, o kartais - tarsi kas būtų paspaudęs mygtuką, ir viskas staiga pašlyja. Mus ima erzinti smulkmenos. Jaučiamės mažiau mylimi ir reikalingi, it patekę į spąstus ir norime iš jų ištrūkti. Deja, be trečiojo etapo kelias į nuoširdų, gilų jausmą yra uždarytas. Vieniems atstūmimas trunka keletą savaičių ar mėnesių, o kitiems - užsitęsia metų metus arba kai kada kaitaliojasi su kitais laikotarpiais. Barniai, audringi santykių aiškinimaisi, kiekvienas atsiskleidžia iš nepalankiausios pusės ir kiekvienas kitame mato tik neigiamybių ir neteisybių kamuolį. Atrodo, kad partneris pasirodė esąs „ne tas“. Daugelis būtent šiame etape daro išvadą: mes pernelyg skirtingi, kad būtume kartu, reikia išsiskirti. Skyrybos būtent nusivylimo laikotarpiu gresia „bėgimu ratu“. Daugelis vyrų ir moterų išsiskyrę paskui vėl įsimyli, persisotina ir pajunta naują pasibjaurėjimo bangą. Kai kurie patenka į savotišką skyrybų sūkurį, kai kiekviena paskesnė santuoka sudūžta, atsimušusi į buitį, nepriteklius ir egoizmą.

4-oji: tikros, ilgalaikės meilės gimimas

Po šio etapo prasideda kuriamasis etapas. Tai antrasis šansas surasti tikrą, ilgai trunkančią meilę. Poros, kurios vėl susieina, kad pereitų šį etapą, užmezga tvariausius ir artimiausius santykius. Jie dar labiau vertina vienas kitą, nes prisimena, kad buvo per plauką nuo išsiskyrimo. Kai kurios poros išsiskiria galutinai (emociškai ar fiziškai), baimindamosi nusivylimo stadijos kartojimosi. Juos baugina sunkumai, pareigų vykdymas - nes neleidžia sau mėgautis atgimusiu abipusiu artumu. Juos gąsdina naujas santykių nutrūkimas ir viso šio bendrumo žavumo praradimas. Bet... Kas bijo nemalonumų, tas nepatiria gyvenimo džiaugsmų. Taip pat šiam etapui būdinga tai, kad konfliktai ir įtampa, sukelta atitolimo, pažadina partnerių aistrą. Štai kodėl fizinis artumas šiame etape įgyja ypatingos reikšmės.

5-oji: dviese jūs keičiate pasaulį

Sulaukus šio etapo, santykiai nebeteikia emocinio skausmo, o vaikystės žaizdos jau yra užgijusios veikiant abipusei meilei. Partneriai moka neskausmingai spręsti konfliktus, suprasdami, kad jie - natūrali bendro gyvenimo dalis. Supratimas iš pusės žodžio, dvasinis bendrumas - tai ir yra meilė. Šią stadiją pasiekia nedaugelis. Juk reikia iš pradžių išmokti nuolankiai ir ramiai priimti žmogų tokį, koks jis yra, nesavanaudiškai juo rūpintis, priimti jo individualybę. Meilės etapas yra aukščiau paprasčiausio potraukio ar įpročio, būtent mylėdami sutuoktiniai atsiskleidžia kaip asmenybės ir harmoningai vienas kitą papildo, jų trūkumai tvarkingai nusitrina, o teigiamybės persiduoda kitam. Hormonai jau nebekunkuliuoja, kitas žmogus priimamas ramiai ir džiugiai.

Tikriausiai kai kam yra tekę sutikti garbingo amžiaus sutuoktinių, kurie mėgaujasi vienas kito draugija. Kalbėdamiesi jie šypsosi, jų veidai spinduliuoja tylią, išmintingą laimę ir ramybę. Reikia prisiminti, kad šie žmonės ne nuo pirmos susitikimo dienos štai taip gyvena meilėje ir santarvėje, jie savo meilę užaugino, pasiekė ją per neapykantą ir atšalimą. Būtent ši stadija yra aukščiausias ir galutinis bet kokių santykių vystymosi taškas. Todėl ir sakoma, kad šiuo laikotarpiu galite pakeisti pasaulį. Vienas kitam jūs suteikiate tiek jėgų, kad jums nėra neišsprendžiamų uždavinių, ir visada turite motyvaciją veikti!

Kaip teigia psichologai, porai reikia mažiausiai 7-10 metų, kad atsirastų draugystė ir pagarba, kuri laikui bėgant užleis vietą nuoširdžiai meilei. Linkime jums patirti būtent tokį jausmą!

Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios“


Pasidalink:
Pasidalink: Facebook Pasidalink: Frype
Straipsnio komentarai
 
  Skaityti komentarus (1)

Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
  • ĮSPĖJO: Švedijos žvalgybos tarnyba ketvirtadienį įspėjo, kad „užsienio valstybės“ gali bandyti kištis į būsimus visuotinius šalies rinkimus; atsižvelgdama į tariamą Rusijos kišimąsi į 2016 metais vykusius JAV prezidento rinkimus, tarnyba išskyrė Rusiją.
  • VINJETĖ: Lietuvoje nuo ketvirtadienio pradeda veikti elektroninių vinječių įsigijimo sistema; elektroniniame įraše bus saugoma informacija apie tai, kada įsigyta vinjetė, koks jos galiojimo laikas, taip pat transporto priemonės, kuriai išduota elektroninė vinjetė, kategorija ir valstybinis registracijos numeris.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
1. NUO ATGIMIMO IKI IŠSIGIMIMO
2. ŠVENTINIS VITO TOMKAUS REPORTAŽAS IŠ DAR ŠVENTIŠKESNIŲ SEIMO RŪMŲ
3. PATRIARCHAI
4. „Vakaro žinių“ ir „Respublikos“ auditorija sparčiai auga
5. Regimanto Adomaičio laiškas tėvynainiams: Kviečiu į susitaikymą
6. Skulptorius R.Vilčiauskas apie tobulinamą jo kurtą „Kiaušinį“: jaučiuosi, lyg sapnuočiau košmarą
7. Rolandas Paksas: Apie alternatyvą Lietuvai bijoma net prasižioti
8. Olava Strikulienė: Penki lietuvio stebuklai, saugoję valstybę
9. Euras ir toliau plaunamas
10. Prezidentas V.Adamkus: Augau Lietuvos trispalvės šešėlyje
11. Disidentas, buvęs VSD vadovas P.Plumpa: Teisėsauga tarnauja politikams
12. F.Kauzonas: Už Vasario 16-osios šviesą! (beveik tostas, tik ne itin linksmas)
13. Kritikuoti valdžią uždrausta ir provincijoje
14. Akcija „Apšmeižk žinomą asmenybę“. Valomės ar purvinamės?
15. Prižiūrėtojai su kaliniais jau susikeitė vietomis
16. Skandinavai stumia šnipą į prezidentūrą
17. Slaptas skandinavų planas jau vykdomas
18. Buvęs Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadas J.Milius: Išteisinkite arba pasodinkite
19. „Ką jūs padarėte su Lietuvos dvasia“?.. (Dviejų patriarchų performansas)
20. „TELESKYDINĖJE“ - Artūro Račo iškrova
21. Gintautas Kėvišas mokys serbus, kaip tratinti pinigus
22. N.Mačiulis ves laidą „Labanakt, vaikučiai“nuotraukos
23. Briuselis imituoja rūpinimąsi žmonėmis
24. Uostamiestyje įsiplieskė gaisras: žmonės evakuoti iš „Philip Morris Lietuva“ fabriko
25. Paskutiniai 19-mečio širdies dūžiai: netikėtai miręs kovotojas A.Klemas manė turįs visą gyvenimą prieš akis

Ar tikite, kad raketomis „Iskander“ rusai iš Kaliningrado gali atakuoti Europos sostines?

balsuoti rezultatai

Ar sau leidžiate valgyti restoranuose ar kavinėse?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

   -19   -12 C

   -23  -17 C

 

   -17  -15 C

    -9   -6 C

   -11  -7 C

 

   -11  -9 C

    5-7 m/s

    1-2 m/s

 

      1-6 m/s

 

USD - 1.2312 PLN - 4.1589
RUB - 69.6656 CHF - 1.1551
GBP - 0.8846 NOK - 9.6420
reklama
Kaleda 2017