respublika.lt

Ir namisėda, ir kovotoja

2019 sausio mėn. 09 d. 08:24:11
Pagal užsienio spaudą parengė Milda Kunskaitė

Amerikietė Dženifer Lorens (Jennifer Lawrence) yra vadinama viena perspektyviausių mūsų laikų aktorių. Būdama vos 22-ejų ji tapo viena jauniausių kino istorijoje „Oskaro“ laimėtojų - ši prestižinį apdovanojimą, kaip ir „Auksinį gaublį“, ji pelnė geriausios aktorės kategorijoje (2012 m. filmas „Optimisto istorija“). O 23 metų Dž.Lorens jau buvo jauniausia aktorė, triskart nominuota „Oskarui“. Pasaulinę šlovę Dž.Lorens atnešė Ketnis Everdyn vaidmuo filme „Bado žaidynės“.

 

Bet ir viena žinomiausių ir daugiausia uždirbančių Holivudo žvaigždžių gali būti labai vieniša. 28 metų aktorei Dženifer Lorens ne itin sekasi meilėje. Išsiskyrusi su mylimuoju, režisieriumi Darenu Aronofskiu (Darren Aronofsky), ji ilgai jautėsi „tarsi ilgos laukiančiųjų eilės gale“. Dabar ji pagaliau turi draugą: su 33 metų madingos meno galerijos Niujorke direktoriumi Kuku Maroniu (Cooke Maroney) ją supažindino artima draugė. Nuo tada porelė yra dažnai matoma kartu, bet nė vienas iš jų kol kas viešai nekalba apie romaną. Kukas Maronis yra gerai žinomas ir populiarus šiuolaikinio meno specialistas ir priklauso Niujorko aukštuomenei. Pažįstami pasakoja, kad Kukas - ne snobas, neriečia nosies, o su Dž.Lorens bendrauja ne todėl, kad ieškotų turtingos nuotakos, jis yra mielas ir padorus vyrukas. Tiesa, atmintyje iškart iškyla nenusisekusi Dž.Eniston (J.Aniston) santuoka su tipišku Niujorko bohemos atstovu Dž.Teru (Justin Theroux). Jie skyrėsi viskuo - skoniu, gyvensena, interesais, išsilavinimu ir erudicija, todėl tokie santykiai buvo iš anksto pasmerkti žlugti. Tad ir naujosios Holivudo gražuolės ir meno vertintojo iš bohemos sąjungos likimas negali nekelti abejonių. Bet galbūt šįkart viskas kaip tik bus gerai.

- Dženifer, ar tiesa, kad liekate draugai su visais savo buvusiaisiais?

- Su retomis išimtimis. Manau, man nelieka jokių nuoskaudų ir nuosėdų todėl, kad esu kvailutė. Labai paprasta! (Juokiasi). Geriau tegu būsiu kvailė negu jausiu nuoskaudą žmonėms, kurie man buvo brangūs.

- Ar tiesa, kad išsiskyrėte su D.Aronofskiu, kai jo filmas „Motina!“, kuriame atlikote pagrindinį vaidmenį, nesulaukė pasisekimo?

- Nesąmonė! Darenas į šį darbą įdėjo visą širdį, o aš - kūną, jeigu taip galima pasakyti. Žinau, kaip jis stengėsi ir pergyveno. Man šiuo atveju tas pats, ką galvoja kritikai. Aš manau, kad tai yra geriausias mano vaidmuo. Darenas privertė mane vaidinti taip, kaip niekad nevaidinau. Darenui kiekvienas jo darbas - kraujuojanti žaizda... Taigi jį labai myliu ir esu įsitikinusi, kad mes dar padirbėsime drauge.

- Sakėte, kad ramiai žiūrite į vienatvę ir nesivaikote atsitiktinių, niekam neįpareigojančių intrigėlių...

- Tiesa, atsitiktiniai ryšiai gali būti velniškai pavojingi. Esu baisi hermofobė: patologiškai bijau visokių infekcijų. Net nespaudžiu rankos nepažįstamiesiems ir mažai kam leidžiu save tiesiog apkabinti.

- Turite prašmatnų namą Los Andžele. Ar apie tokį svajojote vaikystėje, kai gyvenote mažame miestelyje Kentukio valstijoje?

- Važiuodama pro dideles gražias vilas aš, aišku, svajodavau gyventi tokioje pačioje vietoje su tėvais. Įsivaizduodavau esanti tokių namų interjero dizainerė, kaip mamos draugė. Bet netikėjau, kad turėsiu ką nors panašaus. Mano ambicijos prabudo po pirmųjų sėkmių, užsinorėjau kilti dar aukščiau.

- Dženifer, po filmavimosi „X-menuose“ jūs pirmą kartą per savo karjerą leidote sau pailsėti. Ką veikiate?

- Aš namisėda, man patinka niekur neiti. Mėgstu pasėdėti su trimis artimiausiomis draugėmis savo namuose arba sode. Draugės man neleidžia „žvaigždėti“. Mes lygiateisės, jos nė už ką, pavyzdžiui, nerinktų mano šunelio Pepi paliktos krūvelės, bet įkištų man į rankas maišelį, jei kartais būčiau pamiršusi jį pasiimti. Man ir su kaimynais pasisekė. Mūsų kaimelis mažas, visi tarpusavyje bendrauja. Ir niekas „neišduoda“ kieno paslapčių. O, aš tiek jų nusinešiu su savimi į kapus - baisu!

- Skaniai gaminti mėgstate?

- Laimė, tai puikiai daro viena mano kaimynė - užtenka visiems aplinkui, įskaitant mane. Aš ir pati moku, bet nemėgstu, jeigu neturiu tikslo padaryti įspūdį kokiam vyrukui. O dėl savęs pirmenybę teikiu ne viryklei, o mikrobangei. O dar aš skaitau. Rytais. Nes vakarai - metas žiūrėti per televizorių mėgstamus šou ir serialus. Šventas reikalas.

- Kokių epitetų draugai prisega prie jūsų vardo?

- Trenkta. Sąžininga. Atvira. Ištikima. Atsidavusi draugams.

- O kuo gi jūs „trenkta“?!

- Jau mokykloje mėgau ką nors prikurti. Mokiausi blogai, na, tai ir palaikydavau susidomėjimą savo asmeniu. Kartą pareiškiau, kad mano koja medinė. Kairė. Man neva ligoninėje koją nupjovė ir pritaisė medinę. Net šlubuodavau. Visi užjautė: „Ak, vargšė Dženifer!“ O paskui į mokyklą atėjo mama ir mane demaskavo... Tėvai ant manęs pykdavo už visas tas istorijas. Buvau nepakenčiamas vaikas.

- 14 metų metėte mokyklą ir išvažiavote į Niujorką. Kaip tėvai jus išleido?

- Su manimi išleido mano vyresnįjį brolį. Ir nors mane beveik iškart pastebėjo agentas, iš pradžių viskas buvo baisu. Su broliu gyvenome nutriušusiame viešbutėlyje ir negalėjome net indų nusipirkti: plastikines stiklines ir lėkštes plaudavome daugybę kartų, kol jie pripelydavo. Fu!

- Po istorijos su programišiais, į internetą įkėlusiais jūsų intymias nuotraukas, jūs prisiekėte, kad nesifilmuosite apsinuoginusi. Bet štai neseniai ekranuose pasirodė drama „Raudonasis žvirblis“, kurioje suvaidinote rusę baleriną - šnipę, o ten „nuogybės“ daugiau negu pakankamai...

- Iš pradžių dėl to net atsisakiau vaidmens. Bet scenarijus man patiko, o ir režisierius Frensis Lorensas (Francis Lawrence) man artimas - jis filmavo „Bado žaidynes“. Taigi pasvarsčiusi sutikau. Apskritai įveikiau savo kompleksus. Įdomiausia, kad šis filmas man padėjo išsigydyti nuo pažeminimo, kurį jaučiau po visos tos šlykščios pavogtų nuotraukų istorijos. Nustojau gėdytis ir nuolatos apie tai galvoti.

- Jūs juk, regis, dar buvote kaltinama tuo, kad nesate liesutė, o didžiuojatės savo kūno formomis...


- Tai man skaudi tema. Kai tik pradėjau filmuotis, per vieną atranką mus sustatė į eilę ir liepė prieš prodiuserę nusirengti nuogai. Ji ėjo nuo vienos pretendentės prie kitos ir garsiai vertino. Mane sukritikavo, atseit aš per stora, kad gaučiau vaidmenį. Aš įsižeidžiau, viską išsakiau savo agentui ir visiems, ką galėjau pasiekti telefonu. Bet niekas nenorėjo prasidėti su ta prodiusere. Užtat kai pradedančios aktorės ima reikalauti savo teisių, joms užklijuojama „sunkiai bendraujančių“ etiketė ir niekas nenori su jomis dirbti. Dabar, kai pažįstu visus studijų vadovus šiame mieste, visas žvaigždes, bandau suburti tokį lyg pagalbos komitetą būtent dėl žeminančio elgesio per atrankas ar filmavimą. Ir niekam daugiau tai nebus leista, suprantate? Štai aš nesu sukurta dietoms, taip būna. Mažai kas gali mane priversti iš tiesų badauti. Vienintelis kartas, kai laikiausi griežtos dietos - ruošdamasi vaidmeniui „Raudonasis žvirblis“. Juk mano herojė - buvusi balerina, ir aš negalėjau atrodyti kitaip kaip ji, amžinai alkana. Bet vos tik baigėsi baletas ir šokiai, vėl pradėjau normaliai maitintis, jau filmuojant. Aš nepajėgiu dirbti po 12-13 valandų per parą nevalgiusi! Manęs nelaiko kojos. Erzinuosi, pykstu, keliu isteriją. Ne, visa tai ne pagal mano prigimtį.

- O ar buvo kokių vaidmenų, kurių jums gaila - kad jums neteko?

- Ko gera, tik Alisos vaidmens, kuris atiteko Mijai Vasikovskai (Mia Wasikowska) - Timo Bertono (Tim Burton) filme „Alisa Stebuklų šalyje“. Aš apskritai dievinu viską, kas angliška. Ir aktorius, ir režisierius, ir literatūrą, ir anglai vyrai man atrodo labai patrauklūs. Na, truputį apmaudu buvo, kad nepatekau į „Saulėlydį“. Bet tada net nesupratau, kas tai yra. Ir kuo tai gali baigtis karjerai.

- Jei nuspręstumėte kurti savo realybės šou, koks jis būtų?

- Kaip jūs atspėjote? Jau seniai brandinu tokią mintelę. Noriu tapti milijardiere ir įsteigti savo televizijos kanalą. Turiu puikią realybės šou idėją - „Sala, kurioje dūžta širdys“. Manau, jau visai subrendau šiam karjeros etapui.


Pasidalink:
Pasidalink: Facebook
Parašykite savo komentarą:
 
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
  • 70,8 MLN.: 2018 m. pabaigoje žmonių, kurie dėl karų, konfliktų ir persekiojimo buvo priversti palikti savo namus, skaičius buvo didesnis nei 70 mln.; tai didžiausias skaičius nuo 1950 metų, kai buvo įkurta Jungtinių Tautų Pabėgėlių agentūra (UNHCR).
  • PARAMA: Jungtinės Valstijos paskelbė apie 250 mln. dolerių vertės pagalbos paketą Ukrainos kariuomenei.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
reklama
 Folk Band

Ar esate patenkinti Lietuvos dantistų paslaugomis?

balsuoti rezultatai

Ar reikalinga nedarbo diena per Jonines?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+14 +15 C

 +19 +21 C

 

 +19  +20 C

+28 +30 C

 +29 +31 C

 

 +21  +24 C

 0-3 m/s

 0-4 m/s

 

 0-3 m/s

 

USD - 1.1187 PLN - 4.2592
RUB - 71.8787 CHF - 1.1175
GBP - 0.8940 NOK - 9.7795
reklama
Ūkis
reklama
Sveikata ir grožis