782-os „Šiaulių dienos“nuotraukos

2018 rugpjūčio mėn. 29 d. 12:10:11 Perskaitė 575

2018 m. rugsėjo 6-8 dienomis Šiauliuose vyks šventiniai 782-ojo miesto gimtadienio renginiai. Organizatoriai, pavadinę šventę „Ateitis mūsų“, skleidžia idėją, kad kiekvieno žmogaus rankose slypi galia kurti modernesnį pasaulį, Lietuvą, Šiaulius, ir kviečia įsilieti į renginio vyksmą.

 

Miesto šventės renginiai prasidės rugsėjo 5 d., kūrybiško jaunimo dėka gimtadienis su pajėgumu įsivažiuos rugsėjo 6-ąją, kai startuos mėgėjų meno festivalis „Rudens mozaika 2018“ ir XII tarptautinis vaikų ir jaunimo teatrų festivalis-kūrybinė laboratorija ,,Baltoji varnelė“, kurie talentingais pasirodymais žiūrovus stebins visas miesto gimtadienio dienas. Kūrybiškumo apraiškų netrūks ir parodoje „Tavo PIN KODAS 2018“, kurioje mokslo, meno, sporto, verslo specialistai ir aktyvus jaunimas pristatys savo veiklas, vykdomus projektus, dalysis aktualiausiomis idėjomis.

Rugsėjo 7 d. šventinę nuotaiką skleis tradicinė eisena ir motorizuota kolona, kurių dalyviai atžygiuos prie Šiaulių arenos. Čia vyks pagrindiniai šventės dalyvių pasirodymai.

„Miesto šventės pradžią skelbs visuotinė muzikinė-masinė akcija „Ateitis mūsų“. Šventinę akcijos nuotaiką ir iškilmingą kulminaciją kurs būgnininkas Gintautas Gascevičius ir Šiaulių miesto padanges užvaldysiantys akrobatikos meistrai, kurie privers miestiečius ir svečius akis pakelti į dangų“, - pasakoja Šiaulių kultūros centro direktorė Deimantė Bačiulė. Šventės pradžią vainikuos koncertas, kuriame dalyvaus Linas Adomaitis ir ritmo grupė, grupės „Biplan“, „Freaks on Floor“ ir Vidas Bareikis.

Prie Šiaulių arenos bus galima ne tik pasiklausyti muzikos, bet ir dalyvauti įvairiose veiklose. Rugsėjo 7-8 dienomis čia įsikurs Žaidimų parkas, kuriame šiauliečių lauks virtualiosios realybės pramogos, moksliniai eksperimentai, išmaniosios edukacijos, žaidimai, simuliatorių išbandymai, batutų pramogos, atrakcionai. Išalkusieji šventės dalyviai galės skanauti įvairius patiekalus gatvės maisto „Foodtruck“ kieme ir pasimėgauti jais šalia esančioje poilsio zonoje.

Šventinėmis dienomis renginiai vyks ir kitose miesto erdvėse. Tradiciškai į Talkšos ežero pakrantę penktadienį ir šeštadienį kvies tarptautinis festivalis „Big Band Festival 2018“, kuriame bigbendai iš Lietuvos bei užsienio šalių dovanos nepamirštamas akimirkas. Duris atvers meno kultūros įstaigos, vyks įvairios ekskursijos, festivaliai, koncertai, parodų atidarymai ir kiti renginiai. Šeštadienį šventės dalyviai turės galimybę dalyvauti istorinės teatralizuotos ekskursijos „Tikras momentas!“ premjeroje.

„Šiaulių dienų“ uždarymo koncertą miestiečiams dovanos „Lemon Joy“, G-Jan, „Beissoul & Einius“ ir Džordana Butkutė su gyvo garso grupe. Gerą nuotaiką kurs ir koncerto vedėjai - Jonas Nainys ir Rolandas Mackevičius. Miesto gimtadienio kulminacija taps muzikinis fejerverkas ir šventinės „Radistų DJ‘s“ dūzgės.

Viena iš šių metų naujovių - atsinaujinęs prekymetis, įdomios mugės.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net