respublika.lt

Manikiūro pradžiamokslis

(0)
Publikuota: 2014 kovo 06 15:45:50, Eimantė Juršėnaitė
×

Manikiūras – toks pats svarbus moters įvaizdžio akcentas kaip ir  makiažas, šukuosena ar apranga. Netgi jei ir nesirenkate ryškaus, įmantraus manikiūro, dailiai rankos atrodo tik kai tvarkingi ir prižiūrėti nagai. Manikiūro ir pedikiūro specialistė Margarita Sadauskaitė sako, kad tvarkingą minimalų manikiūrą galima pasidaryti namie, ir pataria, kaip taisyklingai tai atlikti.

Reikalingos priemonės:


    Stiklinė arba kartoninė (švitrinio popieriaus) dildė, kurios grubumas turėtų būti 180-240 gritų.  Tokios dildės puikiai tinka ir lūžinėjantiems, silpniems nagams. Venkite metalinių dildžių, jos kenkia nagams – jie gali pradėti sluoksniuotis. 

   Nagų odelių atstūmiklis. Geriausiai tinka medinis, nes panaudojus jį galima tiesiog išmesti. Metalinis taip pat tinka, tačiau tokiu atveju reikia kruopščiai laikytis higienos sąlygų (dezinfekuoti ir laikyti švarioje dėžutėje).

   Jeigu norima nagus lakuoti, būtinas nagų lako pagrindas, lakas bei viršutinis nagų lako sluoksnis.

   Baigiant drėgmei atkurti naudojamas rankų kremas. Rankų kremą reikėtų rinktis pagal sezoną ir odos būklę. Kremą naudinga įmasažuoti ir į odeles bei nagus - nagas daug geriau sugeria drėgmę nei oda, todėl jie atgaus drėgmę, bus pamaitinti.

Kaip daryti manikiūrą:

   Pirmiausia dilde reikėtų suteikti nagui norimą formą. Dildykite iš krašto į centrą.

   Nagus kelias minutes pamirkykite šiltame vandenyje su lašeliu muilo.

  Tada  atsargiai atstumkite odeles, nepažeisdamos pusmėnulio (per stipriai atstumiant galima pažeisti nagą, jis pradės augti nelygus, grublėtas). Darant manikiūrą namuose pačioms užtektų kartą per savaitę jas atstumti.

   Tam, kad odelės būtų minkštesnės, reikėtų įmasažuoti į jas odelių aliejaus. Jis pamaitins, sudrėkins, padarys minkštesnes. Kartą per savaitę galima atlikti šilto aliejaus voneles, su keliais lašeliais citrinos sulčių - taip pamaitinsite, pastiprinsite natūralius nagus.

 


Pačioms kirpti odelių nerekomenduoju. Daugeliu atveju moterys prisidaro daugiau žalos nei naudos - odeles kerpa statmenai, per daug, todėl odelės tampa jautrios, parausta, šerpetoja, o kartais ir kraujuoja.  Ar reikia kirpti nagų odeles, sprendžia nagų specialistė, pasitarusi su kliente. Vienoms - tikrai reikia, kitoms, nebūtina tačiau klientei pageidaujant jos yra pašalinamos, dar kitos nori, kad odeles būtų tik atstumtos, o nukirptos tik šonuose atspurusios kietos odelės. Tai labai individualu. Tačiau norinčios odeles pašalinti turėtų 1-3 kartus per mėnesį apsilankyti pas manikiūro specialistę.   Namų sąlygomis pačioms kirpti odelių nepatarčiau.

   Išgavusios patinkančią nagų formą, atstūmusios odeles, galite lakuoti nagus.

   Nuo nagų plokštelės nagų lako valikliu pašalinkite riebalus, kad lakas geriau laikytųsi (naudokite valiklį be acetono, taip mažiau sausinsite nagą).

   Padenkite nagą stiprikliu arba nagų lako pagrindu (kad nagas būtų apsaugotas ir nepagelstų), tada lakuokite 2 sluoksnius patinkančio lako. Tam, kad lakas gražiau blizgėtų, ilgiau laikytųsi ir greičiau išdžiūtų, naudokite viršutinį lako sluoksnį. Rekomenduočiau po kiekvieno sluoksnio palaukti porą minučių, kad lakas pradėtų džiūti, nes jei greitai užlakuosite visus sluoksnius, teks ilgiau džiovinti.


Silpnų, skilinėjančių, besisluoksniuojančių nagų lakuoti nepatarčiau, pirmiausia reikėtų juos sustiprinti ir tik tuomet - gražinti. Yra puikių priemonių nagams stiprinti („NeoStrata“ rūgštinis stipriklis su acetilmigdoline rūgštimi, kuri saugo nagų ląsteles ir užkerta kelią sluoksniavimuisi, kartu ir stiprina nagus; „Nail Tek“ sudėtyje yra veikliosios medžiagos, kuri suteikia nagams elastingumo, tvirtumo). Žiemą tiek nagams, tiek rankų odai naudingas parafino procedūrų kursas. Parafinas maitina, stiprina nagus ir skatina mikrožaizdelių gijimą.

Ar žinote kad...

   Manikiūras atsirado maždaug prieš 5 tūkstančius metų. Senovės Babilonijoje buvo naudojami aukso įrankiai nagams padailinti, ten  atsirado ir pati manikiūro procedūra.

   Senovės Egipte, Indijoje ir Kinijoje nagai buvo lakuojami chna dažais. Nagų spalva ir ilgis parodydavo žmogaus socialinį statusą ar kalsę. Svarbu pastebėti, jog tais laikais ir vyrai  nuolat prižiūrėdavo nagus bei jų formą.

   Faraono Nusero sarkofage rasta užrašų, jog jis turėjęs asmeninį nagų prižiūrėtoją. Pedikiūras taip par buvo daromas, tačiau dėmesys rankoms buvo skiriamas didesnis.
 
   Manikiūrą Europoje išpopuliarino vyras! Istorija pasakoja, jog maždaug 1830 metais Prancūzijos karaliui Laisui Pilypui pradėjo skaudėti piršto gyvanagį. Dvaro gydytojas norėdamas palengvinti jo kančias nagą pašalino, tam sukūręs įrankius ir procedūrą. Nuo to laiko karaliui buvo nuolat tvarkomi nagai. XIX amžiaus pabaigoje jau dauguma Europos moterų turėjo manikiūro įrankių rinkinius.

Parengta pagal dienraščio „Respublika“ priedą „Laisvalaikis“

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Ar esate patenkinti naudojamo banko paslaugomis?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kur šiemet atostogausite?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

-1 +4 C

-2 +4 C

+1 +5 C

+1 +8 C

+5 +12 C

+2 +8 C

0-6 m/s

0-6 m/s

0-8 m/s