Klaidos renkantis dovanas
Milda KUNSKAITĖ
Kam iš mūsų nepasitaikė gavus dovaną iškart nukišti ją į spintą ir pamiršti? O būna, kad viena ar kita dovana ilgam sugadina nuotaiką ir pablogina mūsų nuomonę apie dovanotoją. Pabandykime išvengti būdingiausių klaidų, kurias žmonės daro rinkdami dovanas savo artimiesiems ir draugams.
|
||||
Klaidos renkantis dovanas. EPA-Eltos nuotr.
|
Perkate pernelyg brangią dovaną
Daug kam atrodo, kad kuo brangesnę dovaną įteiksime, tuo labiau būsime vertinami. Ir galop išleidžiame paskutinius pinigus, kad "neapsijuoktume". Bet ar esate tikri, kad jūsų nupirktas brangus daiktas gavėją tikrai pradžiugins? O jeigu jam visai nereikia pretenzingos krištolinės vazos, elitiniai kvepalai - ne jo stiliaus, o abonementas į sporto klubą nepravers, nes žmogus neplanuoja pradėti sportuoti? Gal geriau nupirkti ką nors pigesnio, bet tokio, ko sveikinamajam tikrai norisi? Pamėginkite iš pradžių sužinoti, kas jam patinka, o tada jau spręskite, ką pirkti.
Perkate pernelyg pigią dovaną
Suprantama, kad visi stengiasi sutaupyti, ypač finansiškai nelengvais laikais. Bet ar verta graibstyti akcijų prekes? Taip, galite pasidomėti išpardavimais, ne paslaptis, kad kartais ten galima surasti ką nors vertingo. Tačiau neverta griebti pirmo pasitaikiusio daikto. Akcijinė prekė gali būti nekokybiška, ir paskui būsite minimi blogu žodžiu. Be to, ar manote, kad tam, kam ketinate tokią dovaną įteikti, negirdėjo apie nuolaidas, ir jam bus malonu, kad ieškojote jam ko nors pigesnio? Dovanos turi būti pagal kišenę, bet nereikia dovanoti nereikalingų niekų tik dėl prieinamos kainos. Nupirkite ką nors nebrangaus, bet tokio, kas žmogui tikrai pravers.
Perkate "naudingą" dovaną
Kai kurie dovanų pirkimą vertina kaip progą perauklėti savo artimuosius. Tarkime, jums nepatinka, kad jūsų žmona nuolatos mūvi kelnes, todėl jai dovanojate sijoną. Nesvarbu, kad jis jai visai netinka, svarbiausia - principas! Arba vaikui dovanojate sportinį inventorių, nes norite, kad jis sportuotų. O jis visai nenori to daryti, nes mėgsta skaityti arba žaisti kompiuteriu. O kiek kartų dovanojote daiktus, "praversiančius ūkyje"? Lygintuvą, dulkių siurblį, džiovintuvą, daugiafunkcį puodą? Nesvarbu, kad žmogus visa tai jau turi, ir gerokai geresnės kokybės negu tai, ką padovanojote. Panašius daiktus reikia dovanoti tik tuomet, jeigu žmogus, kuriam skiriama dovana, išties to nori. Ypač jei pats apie tai pasakė. Arba žinote, apie ką jis svajoja, ką veikia, kuo domisi.
Užmirštate nusipirkti dovaną sau
Neverta tikėtis, kad kas nors padovanos jums būtent tai, apie ką svajojate. Juk dažniausiai apie tai niekas net neklausia. Todėl savimi pasirūpinkite patys. Šventės - kaip tik gera proga pagaliau pasilepinti, nejaučiant kaltės dėl išlaidumo. Ne veltui sakoma, kad geriausia dovana - ta, kurią išsirinkome patys. Jei jums labai patiko koks nors daiktas, ko gi nenupirkti jo mylimiausiam žmogui - sau?
Ką daryti su nereikalingomis dovanomis?
Net jei patys nesuklysite rinkdami dovanas, klaidų tikriausiai padarys kiti, dovanodami jums. Pavyzdžiui, Didžiojoje Britanijoje yra priimta prie dovanos pridėti čekį, kad būtų galima grąžinti ją į parduotuvę ir atgauti pinigus, jei jau padovanotas daiktas pasirodė "nė prie ko". Bet pas mus teikti dovanas su čekiais laikoma nemandagumu. O atsisakyti nepageidaujamos dovanos taip pat nepriimta. Bet neverta nusiminti. Vis dėlto žmonės retai dovanoja ką nors, kuo galima panaudoti tik individualiai. Taigi, jei netiko jums, galbūt pravers kam nors kitam - draugei, mamai, kaimynui.
Parengta pagal priedą „Laisvalaikis"
Pasidalink:


Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
