respublika.lt

Dž.Osbornas ketina mažinti pelno mokestį ir mėgina išlaikyti investuotojus

(0)
Publikuota: 2016 liepos 04 11:56:02, Respublika.lt, Eltos inf.
×
nuotr. 1 nuotr.
Didžiosios Britanijos iždo kancleris Džordžas Osbornas. EPA-Eltos nuotr.

Didžiosios Britanijos iždo kancleris Džordžas Osbornas (George Osborne) planuoja sumažinti šalyje galiojantį pelno mokestį iki mažiau kaip 15 proc. Tokiu žingsniu jis ketina kompensuoti šoką, patirtą investuotojų po šalies sprendimo pasitraukti iš Europos Sąjungos. Apie tai praneša "Reuters", remdamasi leidinio "The Financial Times" informacija.

 

Dž. Osbornas taip pat teigė ketinantis daugiau dėmesio skirti Britanijos partnerystei su Kinija. Kancleris šalyje ketina prekybos reikalais lankytis dar šiais metais, nuslūgus "Brexit" sukeltam šokui. Leidiniui pareigūnas kalbėjo norintis sukurti "itin konkurencingą ekonomiką" su nedideliais mokesčiais verslui ir susitelkusią į pasaulinę rinką.

Iždo kancleris nepatikslino, kuomet jis nori mažinti pelno mokestį žemiau nei iki 15 proc. Naujausioje savo ataskaitoje dėl biudžeto kovo mėnesį Dž. Osbornas kalbėjo ketinąs iki 2020-ųjų apkarpyti pelno mokestį iki 17 proc. Šiuo metu rodiklis siekia 20 proc.

Paprastai tarp kitų Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijai (EBPO) priklausančių šalių pelno mokesčio lygis vidutiniškai siekia maždaug 25 proc. Be to, toks Britanijoje planuojamas mokesčio sumažinimas gali supykdyti kai kurias ES valstybes, jau reiškusias nerimą dėl konkurencijai įtakos turinčios mokestinės politikos.


„Brexit“ sukrėtė Londono nekilnojamojo turto rinką

Po Didžiosios Britanijos gyventojų sprendimo pasitraukti iš Europos Sąjungos kilęs šokas praėjusią savaitę paveikė ir nekilnojamojo turto sektorių. Užsienio bankai galimiems pirkėjams ėmė įšaldyti paskolų teikimą, o kai kurie investuotojai atsisakė ankstesnių komercinių pasiūlymų, praneša "Reuters".

Tiesa, smukus svaro vertei, kai kurie užsienio verslininkai susidomėjo galimais palankiais sandoriais. Pastaraisiais metais investicijas iš užsienio pritraukiančiame sektoriuje itin aukštai pakilo turto kainos. Dabar svarbiausiu tampa klausimas, ar svaro vertės nuosmukis taps palankiu veiksniu ir kompensuos susidariusį politinį vakuumą, numatomą ekonomikos nuosmukį ir kilusias abejones dėl prieigos prie rinkos.

Laikinai galimus sandorius dėl hipotekos paskolų įsigyti turto Londone pristabdė Singapūro UOB, atsargiai vertina tokius planus ir kiti Azijos bankai. Investuotojams iš pačios Britanijos susidariusi nežinia taip pat yra nepalanki. "Žinau, kad nemažai sandorių buvo nutraukti ar bent atidėti, - teigia teisinės bendrovės "Irwin Mitchell LLP" nekilnojamojo turto padalinio vadovas Polas Firtas (Paul Firth). - Šiuo metu visi laukia, kada nusistovės situacija, kurią galima bus vadinti "naująja realybe".

Per pirmuosius tris šių metų mėnesius Didžiosios Britanijos investicijos į komercinį nekilnojamąjį turtą pasiekė 10,7 mlrd. svarų, t. y. 28 proc. mažiau nei tuo pačiu laikotarpiu pernai. Taip pat tai prasčiausias ketvirtis sektoriui nuo pat antrojo 2013 metų ketvirčio. Tokią statistiką savo birželį atliktame tyrime pateikia paslaugų nekilnojamojo turto pardavimo srityje bendrovė "Cushman & Wakefield".

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Ar paspirtukininkams šalmai turėtų būti privalomi?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kokia kalba bendraujančių žmonių padaugėjo jūsų gyvenamojoje aplinkoje?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

+5 +9 C

+5 +10 C

+7 +10 C

+14 +17 C

+9 +13 C

+12 +18 C

0-7 m/s

0-8 m/s

0-5 m/s