respublika.lt

2018 birželio 19, antradienis

Ž.K.Junkeris pasiūlė pereiti prie euro visoms ES šalimsnuotraukos (14)

2017 rugsėjo mėn. 13 d. 20:55:21
Rasa Strimaitytė ir Rita Vidugirienė, Elta

Trečiadienį Europos Komisijos (EK) pirmininkas Žanas Klodas Junkeris (Jeanas-Claude Juncker) Europos Parlamente Strasbūre skaitydamas savo metinį pranešimą pasiūlė suformuoti ekonomikos ministeriją ir įsivesti eurą visoje Bendrijos teritorijoje.

 

Šiuo metu euro zoną sudaro 19 iš 28 Europos Sąjungos šalių. Laisvai konvertuojamos valiutos statusą ES šalyse, neperėjusiose prie euro, turi britų svaras sterlingų, Danijos bei Švedijos krona, taip pat Vengrijos forintas. Bulgarijos, Lenkijos, Rumunijos, Kroatijos ir Čekijos valiutos nėra laisvai konvertuojamos.

Ž. K. Junkerio nuomone, prie bendros valiutos būtina pereiti visoms ES šalims, įskaitant Rytų Europos valstybes, tarp kurių - nestabilios ekonomikos šalys, tokios kaip Bulgarija bei Rumunija, taip pat kritiškai Europos vienybės politiką vertinančios valstybės - Lenkija bei Vengrija.

Europos Komisijos vadovas pasiūlė sukurti naują programą, pagal kurią šalims būtų suteikta techninė bei finansinė pagalba pereinant prie bendrosios Europos valiutos.

Be to, EK pirmininkas paragino glaudžiau bendradarbiauti ES viduje. Jo nuomone, būtina parengti strategiją, kuri užtikrintų Europos pramonės konkurencingumą. Reiktų taip pat sukurti naują struktūrą, kuri stebėtų, kaip laikomasi bendrųjų standartų ES šalių darbo rinkose.


Po Ž.K.Junkerio kalbos Europos Parlamente - audringos diskusijos

Trečiadienį europarlamentarai Strasbūre aptarė Europos Komisijos pirmininko Žano Klodo Junkerio (Jeanas-Claude Juncker) metinėje kalboje pristatytą viziją iki 2025 m. užtikrinti stiprią ir vieningą Europą. Tris valandas jie emocingai diskutavo apie gynybą, saugumą, migracijos valdymą, tarptautinę prekybą, socialinės lygybės užtikrinimą, taip pat ES biudžeto ir sprendimų priėmimo stiprinimą.

Prieš suteikdamas žodį Komisijos vadovui, EP pirmininkas Antonijus Tajanis (Antonio Tajani) priminė Europos piliečių lūkesčius dėl glaudesnio ES institucijų ir valstybių bendradarbiavimo migracijos, kovos su terorizmu, ekonomikos augimo ir socialinės politikos srityse.


Europos Komisijos pirmininkas Ž. K. Junkeris pažymėjo, kad krizė baigiasi, o biudžeto stabilumas, užimtumo didėjimas ir ekonomikos atsigavimas atveria galimybę ryžtingoms ES reformoms. Jis pasiūlė įsteigti Europos finansų ministro postą ir kibernetinio saugumo agentūrą, taip pat stiprinti migracijos kontrolę, darbuotojų teises, tarptautinę prekybą ir gynybos sąjungą. Stipriai ES būtina sujungti Europos Vadovų Tarybos ir Europos Komisijos pirmininkų postus į vieną, kurį galėtų užimti 2019 m. EP rinkimus nugalėjusios partijos lyderis, teigė Ž. K. Junkeris.

Europos liaudies partijos pirmininkas Manfredas Vėberis (Manfred Weber, Vokietija) pasveikino Europos Komisijos pirmininko viziją, tačiau pažymėjo, kad žmonės bijo globalizacijos.

„Reikia kurti socialiai orientuotą rinkos ekonomiką, taip pat apsaugoti sienas siekiant pažaboti nelegalią migraciją“, - pažymėjo politikas. „Turkija negali tapti visateise ES nare“, - pridūrė jis. Atkreipęs dėmesį į Baltarusijoje vyksiančias karines pratybas „Zapad“, kalbėtojas teigė, kad rytuose žmonės bijo dėl savo saugumo, todėl svarbu kurti Europos gynybos sąjungą bei stabdyti „Nord Stream II“ dujotiekio tiesimą.

Socialistų ir demokratų frakcijos pirmininkas Džanis Pitela (Gianni Pittella, Italija) siūlė ES valstybėms suduoti smūgį visoms korporacijoms, kurios slepia mokesčius ar nepagrįstai siekia juos susigrąžinti, užkirsti kelia jaunimo išnaudojimui bei užtikrinti visų vaikų švietimą. Kalbėdamas apie migraciją, Dž. Pitela ragino turėti drąsos atverti visus teisėtus patekimo į ES kelius, o kartu uždaryti neteisėtus patekimo būdus.

Sajedas Kamalas (Syed Kamall, Europos konservatoriai ir reformistai, Jungtinė Karalystė) pabrėžė, kad jei Europa tikrai nori apsaugoti piliečius, ji negali būti protekcionistinė. Norėdami, kad Europos ekonomika klestėtų, turime sukurti daugiau galimybių, o ne daugiau reglamentų, pridūrė jis ir pabrėžė: „ES augimo planai nekuria darbo vietų - jas kuria įmonės. Žmonės, esantys už Parlamento ribų, nori būti tikri, kad sugebėsime stabilizuoti laivą ir nenukreipti jo naujų audrų link.

Pasak Liberalų ir demokratų aljanso frakcijos pirmininko Gajaus Verhofštato (Guy Verhofstadt, Belgija), Ž. K. Junkerio kalba buvo pilna vizijos ir ambicijų 2019 metams, iš dalies dėl to, kad pavyko sustabdyti „populistinį pavasarį“ Austrijoje, Nyderlanduose ir Prancūzijoje. „Sveiki atvykę į proto pusę!“, - sakė politikas ir pabrėžė daugumos piliečių norą matyti ryžtingesnę Europą. „Mums reikia ES tam, kad atsilaikytume prieš kraštutinių vyriausybių pavojų“, - pridūrė EP narys.

Europos vieningųjų kairiųjų frakcijos pirmininko pavaduotojas Patrikas Le Hiarikas (Patrick Le Hyaric) siūlė paversti Ž. K. Junkerio fondą „dideliu socialiniu ir aplinkosaugos fondu“. „Būtina skubiai atsisakyti konkurencija pagrįstos ES ir sukurti Sąjungą, besiremiančią socialiniu humanizmu ir ekologine pažanga - su teisinga komandiruotų darbuotojų direktyva, minimaliu darbo užmokesčiu, pensijų apsauga, skurdo panaikinimu bei lyčių lygybe“, - pažymėjo politikas.

Žaliųjų frakcijos lyderis Filipas Lambertas (Philippe Lamberts, Belgija) ragino sutaikyti Europos piliečius su pačia ES idėja. Jo įsitikinimu, Ž. K. Junkeris savo kalboje turėjo skirti daugiau dėmesio nelygybės mažinimui, aplinkos ir sveikatos apsaugai, taip pat prekybos politikos perorientavimui ir CETA sutarties įšaldymui.

„Jūs nieko neišmokote iš „Brexit“, - teigė Naidželas Faradžas (Nigel Farage, Laisvės ir tiesioginės demokratijos Europa, Jungtinė Karalystė). Jis kritikavo Ž. K. Junkerio siūlymus gilinti Europos integraciją be žmonių sutikimo. Pasak politiko, Europos Komisijos požiūris į Lenkiją ir Vengriją jam primena buvusį sovietų režimą.

Haraldas Vilimskis (Harald Vilimsky, Tautų ir laisvės Europa, Austrija) pabrėžė, kad jo frakcija nenori „nepavykusio“ euro plėtimo, taip pat prieštarauja Gynybos sąjungai ir laisvam darbuotojų judėjimui ES. Jo įsitikinimu, ES vidaus sienos turi būti išsaugotos, kad sustabdytume „milijonus afrikiečių ir arabų, užtvindančių Sąjungą“.


Ž.K.Junkeris paragino ES pasinaudoti ekonominiu pakilimu

Europos Komisijos pirmininkas Žanas Klodas Junkeris (Jeanas-Claude Juncker) trečiadienį Strasbūre paragino Europos Sąjungos (ES) valstybes pasinaudoti „Brexit“ ir ekonominiu pakilimu, siekiant aktyvesnio dalyvavimo pasaulio prekyboje, informuoja „Reuters“.

Kreipimesi į ES šalių vyriausybes, Ž. K. Junkeris pažadėjo užbaigti prekybos derybas su Meksika bei Brazilija, taip pat pasiūlė apriboti Kinijos galimybę pirkti Europos bendroves infrastruktūros, aukštųjų technologijų gamybos bei energetikos srityse.

Ž. K. Junkeris sakė anksčiau dažnai puldavęs į neviltį dėl situacijos Bendrijoje. Tačiau dabar, pasak jo, į ES grįžta aktyvumas, praėjus dešimčiai metų po pasaulinės finansinės krizės ir vėliau kilusios euro zonos krizės.

Išsakydamas apgailestavimą dėl Jungtinės Karalystės sprendimo palikti Bendriją 2019 metų kovą, Ž. K. Junkeris paragino ES, didžiausią pasaulyje prekybos sąjungą, toliau siekti susitarimų dėl laisvosios prekybos, tuo metu, kai JAV prezidentas Donaldas Trampas (Donald Trump) ėmė skirti didesnį dėmesį šalies vidaus plėtrai.

„Mes judėsime toliau, „Brexit“ - tai dar ne viskas, tai ne Europos ateitis“, - sakė jis.

Liepą ES ir Japonija susitarė dėl laisvosios prekybos zonos sukūrimo, ir, pasak Ž. K. Junkerio, Europos Komisija žada pradėti derybas dėl prekybos su Australija bei Naująja Zelandija.

Be to, ES ketina iki metų pabaigos užbaigti derybas su Pietų Amerikos prekybos bloku „Mercosur“, kur didžiausiomis dalyvėmis laikomos Brazilija ir Argentina.

Kartu Ž. K. Junkeris pažymėjo, kad ES „nėra naivi“, ir pasiūlė sukurti investicijų kontrolės mechanizmą, siekiant išsklaidyti nerimą dėl augančio kinų bendrovių, perkančių Europos įmones, aktyvumo.

 

Ž.K.Junkeris Europos Parlamentui pateikė savo ES viziją

Europos Komisijos pirmininkas Žanas Klodas Junkeris (Jeanas-Claude Juncker) trečiadienį Strasbūre Europos Parlamento nariams perskaitė 2017 m. pranešimą apie Europos Sąjungos padėtį. Jis pristatė ateinančių metų prioritetus ir išdėstė savo viziją, kokia ES galėtų būti 2025 metais. Jis taip pat pateikė vieningesnės, stipresnės ir demokratiškesnės Europos Sąjungos kūrimo planą.

Pagrindinės 2017 m. pranešimo apie Sąjungos padėtį mintys:

Pakelkime bures. „Metas padaryti pirmąsias išvadas po diskusijų (apie Europos ateitį). Laikas nuo apmąstymų pereiti prie veiksmų, nuo diskusijų - prie sprendimų. Šiandien norėčiau Jums pristatyti, koks būtų mano įsivaizduojamas „šeštasis scenarijus“. (...) Man Europa reiškia ne vien bendrąją rinką, pinigus ar eurą. Pirmiausia ji reiškia vertybes.“ „Mano šeštajame scenarijuje yra trys kertiniai Sąjungos principai: laisvė, lygybė, teisinė valstybė“. „Šie principai yra pamatai, ant kurių mes statome vieningesnę, stipresnę, demokratiškesnę Sąjungą“.

Veiksmų planas. „Mūsų ateitis negali likti tik scenarijumi. (...) Rytojaus Sąjungą turime parengti šiandien. (....) 2019 m. kovo 30 d. tapsime 27 valstybių narių Sąjunga. Siūlau visai 27 narių Sąjungai ir ES institucijoms tam gerai pasirengti. (...) Viliuosi, kad 2019 m. kovo 30 d. europiečius vienys Sąjunga, kurioje mes visi ginsime savo vertybes, kur visos valstybės narės deramai laikysis teisinės valstybės principo, (...) kur būsime pakloję tvirtus ekonominės ir pinigų sąjungos pamatus, kad gandų ir negandų laikais galėtume apsaugoti savo bendrą valiutą neprašydami pagalbos iš šalies, (... ir kur Komisijai ir Europos Vadovų Tarybai vadovaus visoje Europoje demokratiškai išrinktas vienintelis pirmininkas. (...) Toks mano „šeštasis scenarijus“.

Darbuotojų komandiravimas. „Sąjungoje, kur visi lygūs, negali būti antrarūšės darbo jėgos. Už tą patį darbą toje pačioje vietoje visiems turi būti mokama tiek pat.„

Europos darbo institucija. „Absurdiška, kad bendrojoje rinkoje turime bankininkystės instituciją, kuri prižiūri, kaip būtų laikomasi bankininkystės standartų, bet neturime bendros darbo institucijos teisingumui užtikrinti. Mes tokią instituciją įsteigsime.„

Dvejopos kokybės maisto produktai. „Sąjungoje, kur visi lygūs, negali būti antrarūšių vartotojų. Man nepriimtina, kad vienose Europos šalyse vartotojams parduodami prastesnės kokybės maisto produktai nei kitose šalyse. (...) Slovakai nenusipelnė gauti mažiau žuvies Slovakijoje perkamuose žuvies piršteliuose, vengrai - mažiau mėsos Vengrijoje gaminamuose patiekaluose, čekai - mažiau kakavos Čekijoje parduodamame šokolade.„

Teisinės valstybės principas. „Europoje teisės įstatymai pakeitė jėgos įstatymus. (...) Teisinės valstybės principas Europos Sąjungoje - ne pasirenkamasis dalykas. Tai privaloma sąlyga. (...) Visi privalo laikytis Teisingumo Teismo sprendimų. Nepaisydami jų arba ribodami nacionalinių teismų laisvę iš piliečių atimame jų pagrindines teises.„

Šengeno erdvė. „Jei norime sustiprinti savo išorės sienų apsaugą, turime nedelsdami atverti Šengeno erdvę Bulgarijai ir Rumunijai. Taip pat turime leisti Kroatijai tapti visateise Šengeno nare, kai ji atitiks visus kriterijus. „

Euro zona. „Jei norime, kad euras mūsų žemyną vienytų, o ne skaldytų, jis turi būti daugiau nei vien rinktinių šalių grupės valiuta. Euras turi būti bendra visos Europos Sąjungos valiuta.„

Plėtra. „Privalome suteikti patikimą plėtros perspektyvą Vakarų Balkanų šalims. (...) Akivaizdu, kad per šią kadenciją kitos plėtros nebus. (...) Bet per kitą kadenciją Europos Sąjungoje bus daugiau nei 27 narės.„

Turkija. „Turkija jau kurį laiką labai tolo nuo Europos. (...) Žurnalistų vieta - žinių tarnybose, o ne kalėjimuose. Jų vieta ten, kur karaliauja žodžio laisvė. (...) Kreipiuosi į Turkijos valdžią: paleiskite mūsų žurnalistus.„

Balsavimas dėl mokesčių kvalifikuota balsų dauguma. „Labai pritariu tam, kad kvalifikuotos balsų daugumos balsavimas būtų taikomas sprendimams dėl bendros konsoliduotosios pelno mokesčio bazės, PVM, sąžiningų skaitmeninės pramonės mokesčių ir finansinių sandorių mokesčio.„

Europos ekonomikos ir finansų ministras. „Mums reikia Europos ekonomikos ir finansų ministro pareigybės: Europos ministro, kuris remia ir skatina mūsų valstybių narių struktūrines reformas.„

Kova su terorizmu. „Raginu įsteigti Europos žvalgybos padalinį, kuris užtikrintų, kad žvalgybos tarnybos ir policija automatiškai dalytųsi duomenimis, susijusiais su teroristais ir užsienio kovotojais.„

Stipresnė pasaulio veikėja. „Norėčiau, kad valstybės narės apsvarstytų, kurie užsienio politikos sprendimai galėtų būti priimami kvalifikuota balsų dauguma, o ne vienbalsiai. Sutartis tą jau numato.„

Geresnis reglamentavimas. „Neturime kištis į savo piliečių kasdienį gyvenimą. (...) Neturime jų užversti naujomis iniciatyvomis ar siekti vis didesnės kompetencijos. Kompetenciją, kai prasminga, turime grąžinti valstybėms narėms. (...) Šį mėnesį įsteigsiu Subsidiarumo ir proporcingumo darbo grupę, kad labai kritiškai pažvelgtų į visas politikos sritis ir pabandytų užtikrinti, kad veiktume tik ten, kur ES teikia didesnę naudą.„

Institucinė reforma. „Europa veiktų geriau, jei sujungtume Europos Komisijos ir Europos Vadovų Tarybos pirmininkų pareigybes. Europą būtų galima lengviau suprasti, jei laivą vairuotų vienas kapitonas. (...) Turėdami vieną pirmininką geriau atskleistume tikrąjį Europos Sąjungos, kaip valstybių sąjungos ir piliečių sąjungos, pobūdį.„

Prekyba. „Viso pasaulio partneriai ėmė rikiuotis prie mūsų durų, kad su mumis sudarytų prekybos susitarimus. (...) Šiandien siūlome pradėti derybas dėl prekybos su Australija ir Naująja Zelandija. (...) Norėčiau kartą ir visiems laikams pasakyti, kad nesame naivūs laisvosios prekybos šalininkai. Europa visuomet turi ginti savo strateginius interesus. Todėl šiandien siūlome naują ES investicijų atrankos sistemą.„

Kibernetinis saugumas „Kibernetiniai išpuoliai demokratijos ir ekonomikos stabilumui gali kelti didesnį pavojų nei ginklai ir tankai. (...) Kad galėtume apsiginti, šiandien mums Komisija siūlo naujų priemonių, tarp jų - Europos kibernetinio saugumo agentūrą.„


Ž.K.Junkeris: Didžioji Britanija greitai pasigailės išstojimo iš ES

Didžioji Britanija greitai pasigailės išstojimo iš Europos Sąjungos, pareiškė Europos Komisijos pirmininkas Žanas Klodas Junkeris (Jean Claude-Juncker), informuoja BBC.

Ž. K. Junkeris EP sakė, kad „Brexit“ bus liūdnas ir tragiškas momentas ES, o dėl „Brexit“ gailėsis ne tik Bendrija, bet ir pati Didžioji Britanija. Tačiau, anot pirmininko, jis gerbs Didžiosios Britanijos žmonių valią, o 27 valstybių narių Sąjunga judės į priekį.

Politikas taip pat atskleidė planus 2019 metų kovo 30 dieną - praėjus dienai po Didžiosios Britanijos išstojimo iš ES - surengti viršūnių susitikimą ir jame aptarti bloko ateitį.


Ž.K.Junkeris: Turkijos narystė ES „artimiausiu laiku“ neįmanoma

Europos Komisijos pirmininkas Žanas Klodas Junkeris (Jean-Claude Juncker) mano, kad Turkijos narystė Europos Sąjungoje „artimiausioje ateityje“ yra neįmanoma. Tai jis pareiškė trečiadienį Europos Parlamente Strasbūre skaitydamas savo metinį pranešimą, informuoja agentūra dpa.

„Visose narystės siekiančiose šalyse didžiausią derybų prioritetą turi teisinės valstybės principai, teisėsauga ir pagrindinės vertybės, - kalbėjo Ž. K. Junkeris. - Tai rodo, kad Turkijos narystė ES artimiausiu metu yra neįmanoma“. Ankara esą „jau seniai milžiniškais žingsniais tolsta nuo Europos Sąjungos“.

Komisijos vadovas paragino Turkijos vyriausybę paleisti visus suimtus žurnalistus. Jų vieta, anot jo, yra ne kalėjime, o redakcijose.

Ž. K. Junkeris kartu paragino Ankarą liautis „vadinti fašistais ir naciais mūsų šalių lyderius“.

Buvęs Liuksemburgo premjeras pakartojo savo spėjimą, kad „kai kas Turkijoje“ visiškai nenori narystės ES. Tačiau jie esą nori dėl derybų žlugimo suversti kaltę Europai.


Ž.K.Junkeris yra už euro zonos ir Šengeno erdvės išplėtimą

Europos Komisijos pirmininkas Žanas Klodas Junkeris (Jean-Claude Juncker) yra už euro įvedimą visoje Europos Sąjungoje, įskaitant ir skurdesnes Rytų Europos šalis. Be to, jis nori Šengeno erdvę, kurioje negalioja sienų kontrolė, išplėsti visose Bendrijos šalyse. Tai Ž. K. Junkeris pareiškė trečiadienį Europos Parlamente Strasbūre skaitydamas savo metinį pranešimą, informuoja agentūra dpa.

Komisijos vadovas pabrėžė norįs glaudesnio šalių bendradarbiavimo ir tik nedidelių ES reformų. Be to, Bendrija, anot jo, turi toliau augti: iki 2025 metų ji gali turėti 30 narių.

Tokie Ž. K. Junkerio pasiūlymai gali sukelti didelių ginčų. Planai išplėsti euro zoną, pavyzdžiui, reikštų, kad bendrą valiutą turėtų įsivesti ir tokios ES kritikuojančios šalys, kaip Vengrija ir Lenkija. Ji galiotų ir skurdžiose ES valstybėse Rumunijoje ar Bulgarijoje. Remiantis ES sutartimis, visos ES šalys, išskyrus dvi - Didžiąją Britaniją ir Daniją - yra įsipareigojusios prisijungti prie bendros valiutos. „Euras turėtų būti daugiau nei rinktinių šalių valiuta“, - pabrėžė Komisijos vadovas.

Be to, anot Ž. K. Junkerio, turi nelikti pasienio kontrolės tarp ES šalių. Šengeno erdvė esą turi būti nedelsiant atverta Bulgarijai ir Rumunijai, o tai pat Kroatijai, kai ši atitiks sąlygas.

Ž. K. Junkeris pasisako prieš plačias reformas, kokių pageidauja Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas (Emmanuel Macron)

Komisijos vadovo kalbos Europos Parlamente buvo nekantriai laukiama. Po britų sprendimo trauktis iš Bendrijos jis iniciavo debatus dėl reformos ir kovą pateikė penkis ES ateities scenarijus. Tačiau jis, ES diplomatų duomenimis, nenori naujų struktūrų ir Europos sutarčių pakeitimo - priešingai nei E. Makronas, kuris reikalauja euro zonos finansų ministro su savo milijardiniu biudžetu.

Kaip kompromisą Ž. K. Junkeris siūlo, kad vienas Komisijos vicepirmininkų taptų etatiniu euro grupės vadovu - savotišku „ponu euru“ be naujo aparato. ES biudžete būtų numatytos lėšos euro zonai, kurios, be kita ko, būtų skirtos, pavyzdžiui Rumunijai ar Bulgarijai, kad paruoštų jas euro įvedimui. Šiuo metu eurą turi 19 ES narių iš 28. Kai kurios pastarųjų neįveikia ekonominių kliūčių ar pačios nenori euro.


Europos Komisijos pirmininkas Ž.K.Junkeris skaitys metinį pranešimą


Europos Komisijos pirmininkas Žanas Klodas Junkeris (Jean Claude Juncker) trečiadienį Europos Parlamente Strasbūre skaitys savo trečią metinį pranešimą. Čia jis pateiks savo idėjas dėl Europos Sąjungos ateities, praneša agentūra dpa.

Komisijos vadovas kovą pristatė penkis ES ateities scenarijus. Dabar jis ketina detalizuoti savo vizijas. Be to, Ž. K. Junkeris turėtų kalbėti aktualiomis ES temomis, be kita ko - apie prekybos politiką ir pabėgėlių krizę. Jis, be kita ko, paaiškins, kokias Ekonominės ir pinigų sąjungos bei kitų ES institucijų reformas laiko realiomis.

Manoma, kad Ž. K. Junkeris pareikš savo nuomonę apie įtemtus Europos Sąjungos (ES) santykius su Turkija ir pertrauką stojimo derybose.

Be to, Europos Komisijos vadovas turėtų užsiminti apie sunkias „Brexit“ derybas. Viena temų gali būti Vengrijos atsisakymas dalyvauti pabėgėlių padalijime ES - nepaisant atitinkamo Europos Sąjungos Teisingumo Teismo (ESTT) nurodymo.

Buvęs Liuksemburgo premjeras Ž. K. Junkeris Europos Komisijai vadovauja trejus metus. Postą jis paliks po rinkimų į Europos Parlamentą 2019-aisiais.


Pasidalink:
Pasidalink: Facebook Pasidalink: Frype
Straipsnio komentarai
 
  Skaityti komentarus (14)

Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
  • MEDALIS: Kalgaryje vykusio pasaulio klasikinės jėgos trikovės čempionato vyrų svorio kategorijoje iki 120 kg lietuvis Amandas Paulauskas iškovojo bronzos medalį.
  • PASIRINKTA: teisingumo ministras Elvinas Jankevičius po Konstitucinio Teismo sprendimo atnaujino Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos vadovo skyrimo procedūrą ir iš trijų kandidatų, pretendavusių tapti šios tarnybos vadovais, pasirinko Neringą Ulbaitę.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
reklama
darbas spaudoj

Ar pajutote ilgesnių mokslo metų naudą?

balsuoti rezultatai

Ar kada buvote apgauti, kai nuomojotės būstą?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

  +9   +13 C

   +13  +15 C

 

   +13  +14 C

  +24   +26 C

   +22  +26 C

 

   +22   +24 C

    4-6 m/s

    6-9 m/s

 

     7-10 m/s

 

reklama
Ukis 2018