respublika.lt
LRDT LYRAS

V.Putinas - Amerikos „gosdepo“ agentas (29)

2018 kovo mėn. 12 d. 11:39:44
Ričardas ČEKUTIS

Svarbiausius praėjusios savaitės pasaulio politikos įvykius ir reikšmingiausias tendencijas specialiai „Respublikai“ komentuoja Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signataras, politikos apžvalgininkas ir saugumo politikos ekspertas Audrius Butkevičius.

 

- Didžiojoje Britanijoje, kaip manoma, buvo pasikėsinta į buvusį Rusijos žvalgybininką Sergejų Skripalį, gavusį prieglobstį šioje šalyje. Kaip paaiškintumėte tokį įvykį?

- Tiesiog egzistuoja sena Rusijos žvalgybos tradicija - neatleisti išdavikams. Tradicija paremta nuostata, kad dėl tokių išdavysčių taip pat žūsta žmonės arba netenka galimybių tęsti savo veiklą. Taigi, tokia „prevencija“ yra tiesiog būtina žvalgybinės veiklos egzistencijos sąlyga. Natūralu, jog rusai atakavo savo buvusį šnipą, išdavusį savo buvusius kolegas. Man nekyla nė menkiausių abejonių, kas tai padarė, kaip jos nekyla ir anglams ir netgi britų užsienio reikalų ministrui Borisui Džonsonui (Boris Johnson). Beje, B.Džonsonas, kuris nėra pats „didžiausias“ diplomatas, labai tiesiai pasakė, kas už tai atsakingas. Manau, kad Britanijos užsienio reikalų ministras be atitinkamos savo konsultantų pateiktos informacijos tokio teksto į dienos šviesą nebūtų ištraukęs...

- O tame tekste yra skelbiama, jog britai tikrai to nepaliks likimo valiai ir duos kažkokį labai „griežtą atsaką“. Koks tai gali būti atsakas?


- Mažiausiai penkios politinės žmogžudystės su rusišku kvapeliu, įvykdytos britų teritorijoje: Aleksandras Litvinenka, Borisas Berezovskis, Badris Patarkacišvilis, Aleksandras Perepiličinas bei Jurijus Golubevas. O dabar dar ir šis vyrukas su niekuo dėta savo dukterimi. Taigi britai tiesiog neturi kitos išeities, kaip tik duoti atsaką. Žinoma, jie nepradės kaip mafija „užvertinėti“ rusų jų teritorijoje. Vadinasi, atsakas bus diplomatinis bei ekonominis. Kita vertus, britai visada buvo meistrai veikti ne savo rankomis, jie tai darė visą laiką, ne vienas Rusijos caras yra gavęs galą nuo britų rankos, jau nekalbant apie Rasputiną... Taigi, aš manau, kad jų mokinti nereikia. Kaip man vieną kartą sakė vienas kolega Didžiojoje Britanijoje, turėdamas omeny rusus: „Tie šmikiai, turbūt, pamiršta, kad mes būtent buvome tie, kurie valdė milžiniškas žmonių mases Indijoje, Afganistane, Pakistane ir kitur... Mes mokame tai daryti. Tai, kad mes to nedarome dabar, dar nereiškia, kad esant reikalui mes nesugebėsime visų pastatyti į vietą...“. Todėl manau, kad ilgai laukti nereikės...

- Negalime nepastebėti, kad šią savaitę faktiškai kilo naujas prekybos karas tarp Amerikos ir Europos, kai JAV prezidentas Donaldas Trampas pareiškė įvesiąs muitus plienui ir metalams. Europa jau taip pat kalba apie „adekvatų atsaką“, piktinasi Kinija ir net Australija. Ko tikėtis toliau? Kokios galimos pasekmės?

- D.Trampas, netgi būdamas prezidento pozicijose, nelaiko savęs politiku. Jis tiesiog prie savo verslo reikalų dar „priduria“ Jungtinių Valstijų reikalus. Toks yra jo požiūris į pasaulį: visos Valstijos tampa nedideliu priedėliu prie Trampo bokštų... Tačiau toks D.Trampo mąstymo modelis nebūtinai šiuo atveju kenksmingas: tai šiek tiek varžo globalistų pasaulyje keliamas bakchanalijas. Nepaisant to, jog pats D.Trampas nėra politikas, jis pats to galbūt ir nenorėdamas, padaro pozityvų dalyką, t.y. nacionaliniai interesai tampa ryškesni stambiųjų transnacionalinių korporacijų, kurias aš vadinu tinklinėmis valstybėmis, veiklos fone. Tai, kas vyksta dabar, iš esmės yra stambiųjų korporacijų siautėjimo metas, kai tokios kompanijos, prisidengdamos nacionalinių valstybių interesais, sprendžia savo biznio klausimus. Tipiškas pavyzdys dabar yra Sirija, kur vieni gina savo vamzdelį, kiti - puola gamyklėlę, o visa tai tampa ištisų valstybių įsitraukimo į karinį konfliktą problema... Todėl šioje situacijoje, kai D.Trampas įveda muitus ir išryškina savo valstybės interesus, aš tai vertinčiau kaip pozityvų dalyką - tiesiog atsiranda papildomas dėmuo visame globalizaciniame žaidime.

- Tuomet pakalbėkime apie Rusijos prezidento Vladimiro Putino metinę spaudos konferenciją, kurioje jis visiems pasakojo apie savo neva galingas raketas, kurių esą niekas negali numušti. Kokiai publikai buvo skirtas šis pasakojimas: ar tai, kuri laiminga plojo salėje, ar užsieniui, kad išsigąstų?

- Žinoma, šis pranešimas buvo skirtas Rusijos vidaus rinkai, t.y. itin primityviam V.Putino rinkėjų ratui. Būtent tiems, kurie taip aistringai plojo. Tai bandymas pademonstruoti, jog Vova vis dar turi raumenis. Čia lygiai tas pat, kaip ir anksčiau, kuomet pusnuogis Vova gaudė žuvį ar jodinėjo ant arklio, kad pademonstruotų, jog aplink juosmenį jam vis dar nesikaupia riebalai... Kitaip tariant, tai yra tos pačios logikos bei tų pačių viešųjų ryšių schemos rezultatas. O visos tos „galingos raketos“ yra apskritai banalus reiškinys: rusai tiesiog atgaivino visą eilę 1970-ųjų Tarybų Sąjungoje vystytų karinių projektų, kuriems dabar mėginama suteikti naują kvėpavimą. Tačiau visa tai yra skirta žmonėms, kurie mokykloje nesimokė fizikos... O kadangi dabar užaugo karta, kurie yra tik vadybininkai ir kitokie „menedžeriai“, tuomet, žinoma, atsiras kvailių, kurie gali tuo patikėti. Aš manau, jog Jungtinėse Valstijose ši V.Putino kalba davė labai teisingus postūmius: niekas taip gerai negalėjo pasitarnauti JAV gynybos pramonei, reikalaujančiai duoti išskirtines lėšas, kaip tokie V.Putino pareiškimai. Turint galvoje, jog čia lošia 60 V.Putino milijardų, skirtų Rusijos gynybos sektoriui, prieš 700 JAV milijardų. Tai leidžia man daryti išvadą, jog V.Putinas tikrai yra JAV „gosdepo“ agentas... Jis jau ne pirmą kartą daro žingsnius, kurių net aš nebūčiau sugalvojęs, norėdamas hipnozės būdu jam įteigti, ką jis turi daryti... Vienas toks žingsnis buvo Krymas ir Ukraina, kai mes į sąjungininkus gavome 40-ies milijonų gyventojų valstybę. Antras jo „gosdepiškas“ žingsnis - įsivėlimas į karus Sirijoje. Nieko kvailesnio nesu matęs, kai visi, įskaitant „islamo valstybėlę“, pasidalina teritorijas, kuriose yra naftos, o V.Putinas gauna gabalą tuščios dykumos ir Asadą į glėbį... Trečias žingsnis - štai toks V.Putino pareiškimas, kuriuo jis skatina visą NATO bloką pradėti ginklavimosi varžybas, nors jo paties kelnės laikosi tik ant „garbės žodžio“...

- Kadangi užsiminėte apie Siriją, tai pažvelkime į dabartinę padėtį: sostinės Damasko priemiestyje vyksta aršūs mūšiai su neaiškiom gaujom, dar neaiškesnės gaujos siautėja visur, kur nėra rusų ar vyriausybinių pajėgų, į šalį jau įžengusi Turkijos reguliarioji kariuomenė, kuri pliekiasi su kurdais ir kartais pašaudo į vyriausybines pajėgas, šalį kasdien bombarduoja visi, kas netingi... Kuo visa tai gali baigtis?

- Šiaip ar taip, tai baigsis Asado ir Putino koalicijos griūtimi. Slėpti žuvusiųjų karių bei prarastų lėktuvų skaičių arba spekuliuoti didvyriškai žuvusio piloto mirtimi bei tikrai karišku jo elgesiu galima tik labai ribotą laiką. Žinoma, V.Putinas, kaip „gosdepo“ agentas, įsivėlė į šį beviltišką reikalą. Tačiau svarbiausias dalykas yra ne įsivelti, o kaip iš tos nesąmonės išeiti. Jeigu V.Putinas išeitų dabar, tai reikštų karinį pralaimėjimą ir neišvengiamai sudaužytą jo sąjungininką. O jeigu tęsi šį žaidimą toliau, tuomet toli gražu ne idealiai tavo ekonomikai tai reikš vis didesnį krūvį. Pažvelkime vien tik į tuos rusų nuostolius, kurie matomi plika akimi. Sudaužyta Rusijos karinės žvalgybos GRU pareigūno Dmitrijaus Utkino brigada, dėl konspiracijos pavadinta „Wagner“ vardu, vien žuvusiais praradusi daugiau nei 620 karių. O šaldyti žuvusieji, kurie masiškai pasirodys po prezidento rinkimų Rusijoje, tikrai nesužavės V.Putino inauguracinės kalbos besiklausančios publikos... Tik ką numuštas dar vienas rusų lėktuvas, žuvo daugiau nei 30 karių, tarp kurių buvo ir vienas Generalinio štabo atstovas. Su-25 Sirijoje skraido be šiuolaikinių apsaugos sistemų ir ne vienas jų jau netyčia „nukrito“... Panašūs nuostoliai ir karinių malūnsparnių parke. Nuolat apšaudomi aerouostai, kuriuose dislokuota rusų aviacija ir priešlėktuvinės gynybos kompleksai, nesugebantys netgi pasipriešinti primityvioms atakoms. Beje, S-400 kompleksai jau ne kartą buvo pažeisti, nes jie dislokuoti be kompleksų „Pancyr“, kurie turėjo juos pridengti nuo žemai skrendančių atakos priemonių. Kas tai, jeigu ne aklas JAV „gosdepo“ įsakymų vykdymas?

- Italijoje šios savaitės pradžioje paskelbti rinkimų į parlamentą rezultatai. Kodėl vėl laimėjo „ne tie“?

- Todėl, kad „tie“ kasdien elgiasi vis kvailiau ir labai smagu, kad tai tapo aišku ir pragmatiškiems italams. Mes sugebėjome per visus okupacijos laikus išsilaikyti ir išmokti įvairiausių protesto formų, bet svarbiausia, kad išmokome negerbti savo valdžios. Vokiečiai, britai, prancūzai į bet kokią valdžią žiūri, kaip į nuleistą iš dangaus paties viešpaties Dievo. Bet italai ne tokie, jie tokie, kaip mes. Ne veltui jie būriais skraido į Vilnių gert alaus ir draugaut su puikiomis lietuviškomis merginomis. Taigi, jie čia pasisėmė teisingos dvasios... Aš visiškai nejuokauju, nes pasaulis yra tapęs didžiuliu informaciniu kaimu: teisinga vengrų, lenkų ar čekų pozicija tiesiog negali neatsispindėti ir italų nuotaikose. Kodėl jie turi elgtis kitaip, jeigu mato, kad būtent jų pakrantę kasdien atakuoja milžiniški kiekiai sąmoningai užsiundytų banditų iš Afrikos, kurių paskirtis naikinti europietišką kultūrą ir pačią Europos civilizaciją. Lygiai taip apt, kaip vokiečiai gali kalbėti apie Šilerį, Gėtę ar Hėgelį, taip italai gali rodyti savo Leonardą da Vinčį, Mikelandželą ar savo visoje Europoje pasklidusią nuostabią architektūrą. Europa - tai didele dalimi graikų, italų ar vokiečių šimtų kartų darbo rezultatas. Todėl natūralu, kai jie mato tą barbarų ordų okeaną, kuriam yra nusispjaut - ar sprogdinti Budos skulptūras Afganistane, ar naikinti antikinius miestus Sirijo-
je - ir tuomet užduoda sau klausimą: ką jie daro su mano šalimi?..

- Ir ką dabar italai darys? Kaip dorosis su barbarais?


- Atsakymas tik vienas: Europos Parlamento rinkimus netolimoje ateityje laimės tokie vyrukai, kaip aš. Ir mes priimsime tinkamas rezoliucijas dėl visos šitos masės imigrantų grąžinimo į tėvynę. Europai kur kas pigiau kainuos įsteigti tam tikras kuruojamas zonas Šiaurės Afrikoje, kuriose bus galima sudaryti normalias sąlygas dirbti ir gyventi šiems žmonėms, panaudojant viso to regiono išteklių bazę. Nes ši bazė priklauso lygiai tiek pat šitiems pabėgusiems į Europą, kiek ir dabar ten sėdintiems valdžioje. Be jokios abejonės, šitie žmonės bus ten grąžinti. O čia galime kalbėti ir apie protingą bei teisingą Europos valstybių ginkluotės panaudojimą. Nes pagrindinis Europos uždavinys dabar turėtų būti įvesti taiką ir tvarką Afrikoje bei kitose konfliktinėse teritorijose.

Parengta pagal savaitraštį „Respublika“


Pasidalink:
Pasidalink: Facebook
Parašykite savo komentarą:
  Skaityti komentarus (29)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
  • TYMAI: Ukrainoje toliau sparčiai auga susirgimų tymais skaičius; nuo metų pradžios potencialiai mirtina liga užsikrėtė daugiau kaip 30 000 žmonių, 11 žmonių nuo tada mirė.
  • CIKLONAS: galingas ciklonas „Idai“ Mozambike galėjo pražudyti iki 1 000 žmonių, tai po apsilankymo stichijos nusiaubtoje teritorijoje Mozambiko centrinėje dayje valstybinei radijo stočiai „Radio Mocambique“ pareiškė šalies prezidentas Filipe'as Nyusis; keturių balų stiprumo ciklonas, kurio vėjo gūsiai siekė iki 160 km/h, naktį į penktadienį netoli Beiros miesto Mozambiko centre smogė sausumai.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
reklama
LRDT LEDAS

Ar esate patenkinti antrojo Savivaldos rinkimų turo rezultatais?

balsuoti rezultatai

Ar mokate užsienio kalbų?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+5   +7 C

+3    +6 C

 

 +4    +6 C

+3   +5 C

0    +2 C

 

  -1      0 C

3-4 m/s

3-4 m/s

 

4-6 m/s

 

reklama
samba
reklama
Sveikata ir grožis