respublika.lt

2018 rugsėjo 25, antradienis

Vengrijos premjero V.Orbano kalba savo tautainuotraukos (68)

2018 rugsėjo mėn. 03 d. 08:17:44

„Pirmiausia - Vengrija“. Šią frazę Vengrijos premjeras Viktoras Orbanas neslepia pasiskolinęs iš JAV prezidento Donaldo Trampo. Vadovaudamasi ja, Fidesz partija sulaukia vengrų tautos paramos, o jos lyderis V.Orbanas drąsiai stoja prieš Briuselio diktatą. Ši premjero kalba pasakyta prieš rinkimus, kuriuos pavasarį jau trečią kartą triuškinamai laimėjo Fidesz. Ar kada nors tai, ką kalbėjo V.Orbanas, išdrįs pasakyti bent vienas Lietuvos politikas?

 

Ponios ir ponai,

(…) Su deramu kuklumu ir santūrumu mes turime pasakyti, jog šie aštuoneri metai praėjo tikrai sklandžiai. Iš tiesų, galime teigti, kad per juos pasiekėme daugiau, nei tikėjomės, o pažvelgę į savo darbotvarkę matome, kad pažengėme toliau, nei buvome suplanavę. Įsipareigojome per dešimt metų sukurti vieną milijoną naujų darbo vietų ir šiandien jau pasiekėme 736 tūkst. rodiklį. Pradėję žaboti kainų infliaciją, neįsivaizdavome tokios stulbinančios sėkmės. Tiesa ir tai, jog nepaisant viso mūsų optimizmo, mes tikrai nesitikėjome, kad Giorgijus Matolčius (György Matolcsy) transformuos Nacionalinį banką taip greit ir su tokiais staigiais rezultatais. Už tai jam reiškiame savo padėką. Aš tikėjausi, jog aukštas ekonomikos augimas leis savo pensininkams išmokėti pensinę premiją - pirmąją Vengrijos istorijoje - tik mūsų dešimtųjų metų pabaigoje, tačiau mums pavyko tai padaryti jau praėjusių Kalėdų proga. Nacionalinės ekonomikos ir statybos projektų plėtra progresuoja sparčiai - gal net per sparčiai. Kad ir kur pažiūrėtume, matome bokštinius kranus ir triūsiančius darbininkus statybų aikštelėse. Aš tik slapčia vyliausi, kad mums pavyks pasiekti susitarimą dėl atlyginimų pakėlimo ir mokesčių sumažinimo, kuriuos išvien palaikytų profesinės sąjungos, darbdaviai ir vyriausybė, tačiau mes įgyvendinome ir tai. Nenumaniau ir to, kad Žemės ūkio rūmai sugebės sėkmingai persiorganizuoti ir kad sukursime naujų darbo vietų net agrokultūros srityje.

(...)

Aš vyliausi, jog mes pataisysime savo ekonomiką ir nukreipsime jos vystymą augimo link, taip leisdami kiekvienam iš mūsų žengti bent vieną žingsnį pirmyn asmeninių finansų atžvilgiu. Vis dėlto tikrai nesitikėjau, jog vos per aštuonerius metus mūsų gyvenimo būdas - kuriam visais laikais didelę reikšmę turėjo kultūra, sportas ir švietimas - atsigaus tokiu greičiu, kokį patyrėme. Vos spėjame statyti turizmo infrastruktūrą, dviračių takus, svečių namus ir sveikatingumo viešbučius. Sportu užsiimančių žmonių skaičius paaugo daugiau nei dvigubai. Teatro lankytojų rodikliai išaugo 50 procentų, koncertų dalyvių - 100 procentų; muziejai, festivaliai ir kino teatrai taip pat prisipildo kone sausakimšai. Labai džiugu matyti, kad, nepaisant ekonominio šoko, Vengrijos žmonės išliko kultūrą vertinanti tauta. Iš mados neišėjo ir santuoka. Jei viskas būtų likę taip, kaip buvo 2010 m., šiandien mūsų būtų penkiasdešimčia tūkstančių mažiau. Ir nors demografijos atžvilgiu mums vis dar yra kur pasistengti, tai vis tiek yra šaunus pasiekimas. Kalbant bendrai, galiu pasakyti, kad per šiuos aštuonerius metus mes pasiekėme viską, ko iš mūsų buvo galima racionaliai tikėtis - ypač turint galvoje tarptautinį pasipriešinimą, su kuriuo susidūrėme.

(...)

Pažvelkime į ateitį. Jūs visi gerai mane pažįstate, taigi žinote, jog tikiu paprastais dalykais: darbu, šeima ir tėvyne. Tai viskas, ką galiu jums pasiūlyti ir ateityje. Tikiu, kad Vengrija yra šalis, kurioje sunkus darbas yra apdovanojamas: tie, kurie dirba daugiau, uždirba daugiau. Tikiu, kad šeimos formuoja visą šalį vienijantį stuburą. Tikiu, kad kiekvienas, kuris įsipareigoja susilaukti vaikų, turėtų gauti visą įmanomą paramą. Tikiu, kad motinos privalo būti gerbiamos ir vertinamos. Ir tikiu, kad jei mes darysime būtent tai, tuomet Karpatų baseine bus daugiau vengrų, o ne mažiau. Tikiu, kad mes, vengrai, turėsime ateitį tik likdami vengrais: jei puoselėsime vengrų kalbą, ginsime savo krikščionišką ir vengrišką kultūrą ir saugosime Vengrijos laisvę ir nepriklausomybę. Tai, mano mieli draugai, yra vengriškasis modelis, ir jis - bent jau kiek galiu numatyti - veikia puikiai.

(…)

Mes visi esame dėkingi daugiau nei septyniems šimtams tūkstančių žmonių, pasinaudojusių galimybe įsilieti į darbo rinką ir išlaikyti savo šeimas ne pašalpų išmokomis, o savo darbu. Nuoširdžiausiai dėkojame mumis tikėjusiems Vengrijos verslų savininkams, kurie nepabūgo rizikos, investavo į ateitį ir kūrė darbo vietas. Kartu kurdami darbo vietas, darbininkai ir verslininkai bendromis pastangomis nulėmė Vengrijos ekonomikos sėkmę. Savo padėka esame skolingi ir kiekvienam jaunam vengrui, pasiryžusiam leistis šeimos kūrimo keliu. Santuokų skaičius šalyje išaugo 46 procentais. Stebuklingasis rodiklis, kurį mokslininkai vadina vaisingumo koeficientu, pakilo nuo 1,23 iki 1,49: tai daug žadanti pradžia, tačiau vis dar esame toli nuo 2, užtikrinsiančio ilgalaikį mūsų išlikimą.

(...)

Savo keliu gali eiti tik tos tautos, kurios nepriklauso nuo kitų malonės. Šiandien mes nesame finansiškai priklausomi nuo kieno nors kito. Vengrijoje veikia vietinės komunalinių paslaugų įmonės, todėl mūsų šeimos savo sąskaitomis neneša pelno tarptautinėms kompanijoms. Mūsų energetinės priklausomybės era taip pat baigėsi: didžiulių savo pastangų ir investicijų dėka mes nutiesėme reikalingus dujotiekius, todėl dujos į Vengriją tekės ne tik iš Rusijos, bet ir iš Rumunijos ir net Lenkijos. Daugiau nei 50 procentų bankų sistemos yra valdoma pačių vengrų, kaip ir daugiau nei 50 procentų vengriškos žiniasklaidos. Negali būti jokios kalbos apie tautinę nepriklausomybę be vengriškos bankų sistemos ir vengriškos žiniasklaidos.

(…)

Turime pripažinti, jog esame ne tik pilietinė valdžia, bet ir tautinė. Nūdienos pasaulyje, kam nors prabilus apie pasišventimą tautai, tokie žmonės dažnai yra cenzūruojami - esą tauta tėra kažkoks folkloro elementas, nuobodus nostalgijos likutis ar pagyvenusių piliečių sentimentas. Tačiau noriu jums aiškiai pasakyti, kad nors tautos samprata tikrai yra persmelkta sentimentalumo, tai yra kažkas gerokai daugiau. Tėvynė yra inkaras, kurio poreikį giliai širdyje jaučia kiekvienas. Todėl, nepaisant kandžių replikų ir pašaipų, šalies patriotai yra verti pripažinimo už tai, kad vis iš naujo ir iš naujo nuleidžia šį inkarą - už tai, kad nepailsdami mums nuolat išrėžia į veidus, jog tėvynė eina pirmiau viso kito. Iš amerikiečių pasiskolinę jų išsireiškimą, galėtume pasakyti taip: „Vengrija - pirmiausia“.

(…)

Jei kieno nors paklausite apie „Vengrijos politiką“, galite būti tikri, jog jie pirmiausia pagalvos apie Fides; labiau išsilavinusieji - apie Fidesz-KDLP. (...) Per aštuonerius metus Fidesz ir KDLP (Kereszténydemokrata Néppárt, KDNP) užtikrintai sustabdė politinio korektiškumo įsivyravimą. Eurotarškalai, liberalų apsimetinėjimas ir „PK“ banalybės buvo nuosekliai atmestos. Mums padovanotą antsnukį išsiuntėme atgal į Briuselį, o šuns pasaitėlį - į TVF. Apsidairykite aplink ir pamatysite priverstinių koalicijų bei liberalios žiniasklaidos diktatų sukaustytą Europą. Budapešte puoselėjama kalbėjimo be užuolankų praktika - aiškūs žodžiai ir prasmingi sakiniai. Čia mes sakome tai, ką galvojame, ir darome tai, ką norime.

(...)

Galvodami apie savo ateitį ir tai, kas pastatyta ant kortos artėjančiuose rinkimuose, turėtume atsižvelgti į didėjantį skaičių pesimistinių analizių, prognozių ir projekcijų, susijusių su Europos ateitimi. (...) Remiantis prognozėmis, vakarinėse Europos valstybėse imigrantų skaičius augs vis sparčiau. Šiuo metu nenoriu nieko sakyti apie Prancūziją ar Nyderlandus, tačiau Vokietijoje šalies viduje gimusių piliečių skaičius yra gerokai nukritęs didžiuosiuose miestuose, į kuriuos imigrantai pirmiausia ir keliauja. Pavyzdžiui, Bavarija šiuo metu išleidžia gerokai daugiau lėšų prieglobsčio teikimui, imigracijai ir integracijai, nei siekia bendras ūkio, aplinkosaugos ir sveikatos apsaugos biudžetas. Lankydamasis Vienoje, girdėjau, kad šių metų stojimo į mokyklas statistika nustebino visus: į pradines klases įstojusių musulmonų vaikų procentas išaugo neįtikėtinu mastu. Tai ateitis, kuri ten jau yra tapusi dabartimi.

Pasak NATO ataskaitų - panašu, kad kareiviai vis dar nesileidžia būti cenzūruojami - 2020 metais į Europą bus iškeliavę 60 milijonų žmonių. Taip pat sutariama, kad Afrika bus gerokai stipresnė, nei numatė visos iki šiol rengtos prognozės. 2050 m. jos populiacija bus padvigubėjusi iki 2,5 milijardo. Jaunų afrikiečių bus dešimt kartų daugiau, nei jaunų europiečių. (...) Jei šiai keliamilijoninei jaunų žmonių masei bus leista keliauti šiaurėn, Europa netrukus patirs milžinišką spaudimą. Negana to, didesnioji dalis imigrantų atkeliaus iš islamo pasaulio. Jei viskas ir toliau tęsis tokia linkme, Europos miestuose populiacijos daugumą sudarys musulmonai - ir čia Londonas bus ne išimtinis atvejis, o pokyčių vėliavnešys. Jei niekas nesikeis, mūsų kultūra, mūsų tapatybė ir mūsų tautos, kokias mes jas pažįstame, liausis egzistavusios ir išsipildys mūsų baisiausi košmarai. Vakarai žlugs, o Europa bus okupuota niekam to net nesuvokus.

(...)

Senosios Vakarų Europos valstybės tapo imigrantų šalimis. Diena po dienos, jų kultūriniai pamatai yra transformuojami, krikščioniškos kultūros brandinta populiacija nyksta, o didžiausieji miestai išgyvena agresyvią islamizaciją. Turiu pasakyti, kad nematau jokių politinių jėgų, turinčių valią ir galią sustabdyti šiuos procesus - ar juo labiau juos apgręžti. Ir visai nesvarbu, ar tai yra liberalių demokratijų silpnumo išdava, jų ankstesnės kolonijinės patirties atgarsis, ar godumo motyvuota ardomoji veikla, vykdoma Džordžo Sorošo pavyzdžiu valdomos imperijos; faktai lieka tie patys. Kad ir kokia būtų to priežastis, Vakarų Europa tapo imigrantų erdve ir mišrios populiacijos pasauliu; priešingai nei Vidurio Europa, tai ją veda visiškai naujos raidos keliu. Mums tai tikrai nėra geros naujienos. Tai reiškia, kad islamiška civilizacija - kurios misija visuomet buvo Europos atvertimas į tai, ką musulmonai laiko tikruoju tikėjimu - jau greit pasibels į Vidurio Europos duris, tiek iš pietų, tiek vakarų. Mums pavyko sėkmingai apginti savo pietines sienas dėka pastatytos tvoros, teisinių ir fizinių barjerų, pavyzdingo mūsų policijos ryžto. Mes sulaikėme musulmonų pasaulio veržimąsi į mūsų žemes iš pietų. Žvelgdami šia kryptimi, mes matome, jog esame paskutinioji Lotyniškosios - arba Vakarų - Krikščionijos šalis. Stovime tvirtai, tikėdami savo gynybinių linijų pakankamumu sulaikyti bet kokį antplūdį.

(…)
Kad ir kokia absurdiška ji beatrodytų, dabartinė situacija vakaruose kelia mums tiesioginį pavojų. Tiksliau, šią grėsmę mums kelia politikai Briuselyje, Berlyne ir Paryžiuje. Jie nori, kad mes perimtume jų vykdomą politiką - politiką, pavertusia jų valstybes imigrantų šalimis ir atvėrusia kelią krikščioniškos kultūros žlugimui bei islamo plitimui. Jie nori, kad mes priimtume migrantus ir taip pat taptume mišrių populiacijų šalimis.

(...)

Mums besipriešinančios jėgos, Džordžo Sorošo tinklas ir jo papirkta tarptautinė biurokratija nė neketina pasiduoti. Dalis jų vis dar užuodžia pinigus; žvelgdami į Europą, jie regi verslo galimybes, sąlygojamas euro silpnėjimo. Nemažai jų nenori prarasti savo darbo vietų ir jiems globalaus elito mokamos pėstininkų algelės. Galiausiai yra daugybė ideologizuotų Europos intelektualų, be perstojo eksperimentuojančių su Europos transformacijos galimybėmis.

(...)

Be abejo, mes neketiname būti tik abejingais stebėtojais; mes ne avys, kurios tyliai laukia, kol jas aplankys likimas. Mes neabejotinai kovosime, o prireikus mes išnaudosime vis stiprėjantį savo teisinį arsenalą. Pavyzdžiui, mes turime parengę įstatyminį pasiūlymą „Sustabdyti Sorošui“.

Bet kokias veiklas, susijusias su migracija ar migrantais, mes ribojame tam tikra nacionalinio saugumo licencija; taip pat ketiname dalį užsienio paramos, skirtos finansuoti migraciją skatinančių NVO arba pseudopilietinių organizacijų veiklai, nukreipti į sienų apsaugos biudžetą.

Apsaugoję savo sienas, neleisime niekam patekti į vidų be leidimo, o tada nieko nereikės ir skirstyti. Tie, kurie nuspręs į savo šalis įsileisti migrantus, patys turės jais rūpintis. Taip neleisime jiems išsirinkti geriausių, o mums atsiųsti likusiuosius.

(...)

Jungtinės Tautos apsiėmė galutinai įforminti tarptautinį susitarimą dėl migracijos iki šių metų pabaigos. Mes suprantame, kad apytiksliai 80 procentų JTO priklausančių šalių yra migrantų kilmės šalys; tačiau mes Jungtinių Tautų nekūrėme tam, kad jos atsigręžtų prieš mus ir pasmerktų mūsų šalį pražūčiai. Jungtinės Tautos taip pat pabrėžia, kad būtina pašalinti visas teisines ir fizines kliūtis, trukdančias imigrantams kirsti sienas. Įdomu tai, kad tokio pobūdžio pasiūlymai dažniausiai yra teikiami žmonių, kurie yra nuolat lydimi apsauginių, važinėja šarvuotais limuzinais, gyvena aukštomis tvoromis ir sienomis aptvertuose namuose ir yra kiaurą parą sergėjami apsaugos sistemų. Mes jiems siūlytume pirmiausia išardyti savo vartus, nukelti juos supančias tvoras ir atleisti savo apsauginius; jei po šio eksperimento jie vis dar bus gyvi, galėsime tęsti pokalbį prie derybų stalo. Kita vertus, jei eksperimentas nepasitvirtins, mes mielai suteiksime jiems prieglobstį Vengrijoje.

2018 m. vasario 18 d., Budapeštas


Pasidalink:
Pasidalink: Facebook Pasidalink: Frype
Straipsnio komentarai
 
  Skaityti komentarus (68)

 • Taip 2018 rugsėjo mėn. 05 d. 00:14:25

  grazinkit sia kalba ir palaikykt pirmam puslapy bent menesi.Labai noretusi
  sia kalba matyti 'lrytas.lt' ,'delfi' ir dienrasciuose.

 • Ar dar yra vilties turėti 2018 rugsėjo mėn. 04 d. 20:18:13

  savo lietuvišką Orbaną? Juk vėl kišamas skandinaviškų bankų
  rūpintojėlis, valdiško darbo gyvenime nedirbęs klusnus ,į vadų burnas
  žiūrintis žmogelis, kurio vadinamos fūnansinės"prognozės" vargu ar
  kada pasiteisino.

 • Grąžinkit Orbano straipsnį 2018 rugsėjo mėn. 04 d. 12:59:53

  Kas privertė Respubliką nukišti šį straipsnį į pašalį, kai pirmoje
  vietoje palikti visai nereikšmingi rašiniai? Orbano kalba turėtų būti
  nuolat geriausiai matomoje vietoje, kad badytų akis visiems Lietuvos
  naikintojams.

 • //////// 2018 rugsėjo mėn. 04 d. 06:02:02

  aciu republikai uz kalbos isvertima pagarba v orbanui

 • Dvasios Grynumas 2018 rugsėjo mėn. 04 d. 00:32:42

  Net kvapa gniauzia kiek Dvasios Gyvybes iskilaus vengru Tautos Rupintojelio
  zodziuose ir veiksmuose. Gryna Tiesa be jokiu kolaboravimo su priesais
  priemaisu. Dieve,kad varganiems lietuviams duotu Viespats tiek proto
  sviesos ir Meiles savo Tautai ir Europos Krikscioniskai civilizacijai.

 • nuomonė 2018 rugsėjo mėn. 03 d. 23:48:36

  Vengrai tvirti-jei ne jie - s u l t o n as jau seniai būtų vengriją
  užkariavęs...Vengrų- virš 9 mln.

 • pranas 2018 rugsėjo mėn. 03 d. 23:46:36

  Laba diena,kaimyne VENGRIJA ir jos vadas ger.Orbanas,kuris teisingai
  sprendzia tautu likima,apsiginti nuo musulmonu anpludzio,kurie nieko
  nesukuria ir nieko nedirba,o tik Alachas isgelbes,kodel jie imasi ginklo
  jeigu jiems tikejimas draudzia,uzdaryti sienas ir tegul gyvena kur yra ju
  tikejimas.Tokia mano nuomone.Su pagarba -Pranas-Lietuva.

 • žvelg giliau 2018 rugsėjo mėn. 03 d. 22:43:59

  Jei JAV valdžioje sėdėtų H. Klinton, Vengrija jau skęstų sankcijose
  ir ekonominėje duobėje, o ten žiūrėk ir spalvota revoliucija,
  perversmas, ir JAV marionetės jau sėdėtų Vengrijos valdžioje, visai
  kaip Ukrainoje.

 • m 2018 rugsėjo mėn. 03 d. 21:52:22

  pagarba vengrams ir jo vadovui kuriuo jie tiki.musu vadovams jokios
  pagarbos,jie kaip mokejo lysti i gera vieta be vazelino prie bet kokios
  idialogijos taip niekas ir nesikeicia.

 • Sekmes tau, Vengrija! 2018 rugsėjo mėn. 03 d. 20:59:23

  Vengrai nusipelne tokio premjero kaip V. Orbanas. Man teko susitikti su
  vengrais ivairiose situacijose ir lygiuose. Visuomet gerejausi ju mastymu,
  issilavinimu, greita orientacija, savo vertes jutimu ir sauniu jumoro
  jausmu. Uzsimirso tu zmoniu vardai, bet dar gyvas tas kokybiskai kartu
  praleisto laiko jausmas ir slaptas apmaudas, kad Lietuvoje, bent jau mano
  aplinkoje, siuo metu tokiu asmenybiu nera.

 • Aciu 2018 rugsėjo mėn. 03 d. 20:43:35

  Aciu, Respublika!

 • pilietis Lietuvos 2018 rugsėjo mėn. 03 d. 20:37:51

  Bijau, kad Lietuva tokį politiką matys kaip savo ausis be zerkolo.
  Kolaborantų kraštas. Tokį orbaną reikia išsiugdyti, užsiauginti, o po
  to išrinkti. Turim tokių šviesulių. Pažiūrėsim, kiek jų pateks į
  politiką.
  Ir raginu tuos šviesulius, jaunus ir jau vyresnius - garbieji žmonės,
  eikit į politiką, balsuosim už jus. Traukit Lietuvą iš bedugnės!
  Nėra laiko dairytis ir eksperimentuoti, jau nėra laiko. Apsijunkit su
  pažangiomis kaimynų jėgomis, nes nesam vieniši Europoje. Pavyzdžių
  daug.

 • Matas 2018 rugsėjo mėn. 03 d. 19:53:58

  Didžiulė sėkmė šaliai turėti tokį vadovą. Kad taip mums tokį
  protingą ir ryžtingą.

 • Aja-jaj, kaip negarbinga! 2018 rugsėjo mėn. 03 d. 19:03:44

  Artimųjų Rytų žmonės neprašė, kad jų miestus bombarduotų
  koalicijos šturmo naikintuvai... O dabar Europiečiai piktinasi arabais
  Europoje. Tai ką, arabams reiks mirti tarp savo sugriautų namų?!

 • mociute 2018 rugsėjo mėn. 03 d. 18:52:18

  Aciu uz sios kalbos vertima.Saunuoliu saunuolis ju premjeras! Pavydziu
  vengrams. Ir liudna darosi,kai galvoji apie musu nepriklausomybes metus,kai
  viskas isparceluota,milijardai issvaistyti,o kaltu nera. O dar E.Masiulis
  anakart nerimauja, ,mat,'jei prezidentu tapti Skvernelis,Lietuva gali
  pasukti Vengrijos keliu'. Jau seniai reikejo mokytis is vengru,kai
  V.Adamkus atejo,kai D.Grybauskaite,o ypac,kai nelegalai uzpludo Europa.Ar
  pastatyta tvora pasienyje? Ko laukiama? Prarasta daugybe metu!
  D.Grybauskaitei,jei ji perskaitys sia kalba, turetu buti geda palyginus
  savo 8 darbo metus su V.Orbano 8 metais.O apie A.Kubiliaus 'darba' visi
  zinome...Issvaistyti milijardai,paimtos didziules paskolos su beveik 10%
  palukanom ir prezidente tam pritare...,nes ji konservatoriu prezidente,o ne
  visos tautos.O skolas moka visi.

 • DIEVE 2018 rugsėjo mėn. 03 d. 18:11:29

  DUOK LIETUVAI TOKI PREZIDENTA PREMJIERA. ACIU.

 • Litas 2018 rugsėjo mėn. 03 d. 18:10:13

  Labai jau propagandinė kalba,primenanti Leonid Iljič laikus.Konkrečių
  skaičių-nulis.

 • Nuomonė 2018 rugsėjo mėn. 03 d. 17:08:42

  Perskaičius Vengrijos Premjero kalbą - graudu ir liūdna ,kad
  Lietuva neturėjo tokio vadovo . Prezidentas R.Paksas savo
  užmojais ir logika panašus buvo . Bet dirbti neleido .Ir dabar jau 14
  metų NELEIDŽIA.Nesvarbu ir Tarptautinių teismų nutarimai?
  Kaip jį puolė už vienintelį telef.pokalbį su Žemaitijos kelių
  vadovu ? Palyginkime tulpės laiškus Masiuliui - ir nieko ?

 • pavydu 2018 rugsėjo mėn. 03 d. 16:54:28

  Kai prezidentas dirba SAVO Tautai, tai ir kalba su ja, o ne su Briuselio
  pijokais.

 • Petras 2018 rugsėjo mėn. 03 d. 16:41:34

  Puiki kalba

 • XXXL 2018 rugsėjo mėn. 03 d. 16:36:12

  Visi mūsų kandidatai (ir jau oficialiai pasiskelbę apie ketinimą
  kandidatuoti, ir dar besimaivantys) yra SISTEMOS parinkti kandidatai.
  Taigi, lėlininkai mums eilinį kartą parinks lėles, o mes už jas
  nubalsuosime. Kodėl tyli Rolandas Paulauskas?

 • dėl prinicipingų 2018 rugsėjo mėn. 03 d. 16:34:13

  Vaizdas Lietuvoj gal nelabai suvokia kas vyksta. Nes jei atmena, buvo
  įteiginėjama, patys nesugebam valdytis. Kiti turi valdyt. Ir tuo pačiu
  metu rafinuotai neprileidžiami ar kitaip eliminuojami sugebantys. Tęsias
  iki šiol. Nes ir per paskutinius rinkimus buvo užuominos, kad gal reikia
  valstybinį banką gaivint? Vienok atėję į valdžią pasuko lengviau
  gyvent. Tęst nuo anų savim rūpinantis ir ant anų verst. Bei nuo
  silpniausių blusinėt, nes tauta nevieninga ir už save nenori pastovėt.
  Tad nėra visai taip. Kad ir Lietuvoj panašiai bent būt nekalbėję. Bet
  visos iniciatyvos užslopsta. Ir nėra tautoj to vieningo ir galingo
  palaikymo. Bent kol kas? Kaip ir iš pretenduojančių net užuominų
  nesigirdi šia tema.

 • Aklad 2018 rugsėjo mėn. 03 d. 16:25:01

  Galiu garantuoti,kad Lietuvoje dar net negime toks politikas.O tie ,kurie
  galvoja apie prezidentavima-apgailetini,prisitaikeliski,uoliai vykdantys
  svetimu valia.Jiems Lietuva visiskai nerupi,ju kisenes jiems
  svarbiausia.Zlugus salis.

 • Vilta 2018 rugsėjo mėn. 03 d. 15:59:20

  Dieve, duok Lietuvai Orbana!

 • kur 2018 rugsėjo mėn. 03 d. 15:46:36

  musu lietuviski bankai ir lietuviska spauda,nekalbant apie visa kita.Drasus
  zmogus,taciau jiems vieniems atsilaikyti neimanoma.

Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • SKATINA: Vokietijos pramonės federacija (BDI) paragino vyriausybę imtis skubių priemonių tokiose srityse kaip mokesčių bei finansų politika, siekiant išvengti Vokietijos ekonomikos sulėtėjimo.
 • GAISRAS: didžiulis miško gaisras privertė šimtus žmonių evakuotis iš savo namų Toskanoje regione Italijoje; gaisras iš viso sunaikino apie 600 hektarų plotą.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
reklama
DARBAS ADMIN

Ar dar vis turite neiškeistų litų?

balsuoti rezultatai

Ar jums su darbdaviu pavyksta susitarti dėl atostogų datos ir terminų?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

  +4   +8 C

   +2   +10 C

 

   +8  +12 C

  +9  +13 C

   +11  +15 C

 

   +15  +17 C

  7-12 m/s

 3-8 m/s

 

    2-7 m/s

 

USD - 1.1773 PLN - 4.3009
RUB - 77.5752 CHF - 1.1290
GBP - 0.8946 NOK - 9.5693
reklama
Ukis 2018