Šimtai mitinguotojų Briuselyje reikalavo Katalonijos nepriklausomybės (2)

2017 lapkričio mėn. 12 d. 16:50:47 Perskaitė 1060

Sekmadienį keli šimtai mitinguotojų Briuselyje skandavo už Katalonijos nepriklausomybę, kritikavo Europos Sąjungą (ES) ir reikalavo iš kalėjimo Ispanijoje paleisti sulaikytus katalonų pareigūnus.

Mitinge, kuriame dalyvavo Katalonijos nepriklausomybės siekį palaikantys Europos Parlamento (EP) nariai ir keletas iš Ispanijos išvykusių šio regiono ministrų, nepasirodė Katalonijos lyderis Karlesas Pučdemonas (Carles Puigdemont), šiuo metu savo noru esantis Belgijoje.

„Demokratija Ispanijoje ne tiesiog serga, o yra praktiškai mirusi. Visiškai pasibaisėtina, kad ES institucijos nesupranta, jog tuomet, kai užpuolama demokratija, negalima paploti per petį (Ispanijos premjerui) Marianui Rachojui (Mariano Rajoy) ir už įstatymo ribų veikiančioms Ispanijos institucijoms“, - miniai kalbėjo Ispanijos atstovas EP Chosepas Marija Terikabras (Josep-Maria Terricabras), pasisakantis už regiono atsiskyrimą.

ES „nebuvo sukurta tam, kad į Europą grįžtų diktatūra ir fašizmas“, - mitingo metu sakė Katalonijos sveikatos ministras Antonis Kominas (Antoni Comin).

Mitingas surengtas vos už keliolikos metrų nuo pagrindinių ES institucijų Briuselyje. Dalyviai laikė iškėlę įkalintų katalonų pareigūnų nuotraukas ir plakatus su užrašais „Gėda“, nes ES esą nesugebėjo pareikšti paramos Katalonijai.

Taip pat buvo matyti Flandrijos, Belgijos regiono, kuriame gyvena daugiausiai olandiškai kalbantys žmonės, vėliavos. Flandrijos nacionalistai karštai palaiko Katalonijos siekius.

 

Ispanijos premjeras žada užbaigti „separatistų sumaištį“

Ispanijos ministras pirmininkas Marianas Rachojus (Mariano Rajoy) pareiškė, kad kito mėnesio regioniniai rinkimai Katalonijoje padės užbaigti „separatistų sumaištį“ šiame šiaurės rytų regione, informuoja BBC.

Ispanijos premjeras taip kalbėjo sekmadienį per renginį Barselonoje, skirtą paremti jo partijos kandidatams. M. Rachojus pirmą kartą lankosi Katalonijoje po tiesioginio valdymo įvedimo šiame regione.

Šeštadienį apie 750 tūkstančių katalonų Barselonoje reikalavo paleisti sulaikytus regiono lyderius, siekusius Katalonijos nepriklausomybės.

Kalbėdamas per konservatorių Liaudies partijos (isp. Partido Popular) renginį Barselonoje, šalies premjeras paragino „tyliąją daugumą“ dalyvauti artėjančiuose rinkimuose ir „paversti savo nuomonę balsu“.

„Privalome išvaduoti Kataloniją iš šios separatistų sukeltos sumaišties. Demokratiniu būdu norime visiems žmonėms atgauti Kataloniją“, - sakė Ispanijos ministras pirmininkas.

Liaudies partijos rėmėjams M. Rachojus tvirtino, kad „teisingi“ rinkimų rezultatai kitais metais padėtų Ispanijos ekonomikai paaugti daugiau nei 3 proc. Jis taip pat ragino Katalonijos regione įsikūrusias įmones nesvarstyti išsikėlimo.

Spalio 1 d. Katalonijoje įvyko referendumas dėl regiono nepriklausomybės nuo Ispanijos. Jame dalyvavo 2,28 milijono iš 5,31 milijono katalonų, turinčių teisę balsuoti. Daugiau kaip 90 procentų balsavusiųjų buvo už Katalonijos nepriklausomybę. Madridas laiko šį referendumą neteisėtu ir atsisako pripažinti jo rezultatus.

 

Ispanijos premjeras pirmą kartą po tiesioginio valdymo įvedimo lankosi Katalonijoje

Sekmadienį Ispanijos ministras pirmininkas Marianas Rachojus (Mariano Rajoy) pirmą kartą lankysis Katalonijoje po tiesioginio valdymo įvedimo šiame regione.

Barselonoje, Katalonijos regiono sostinėje, M. Rachojus turėtų pasirodyti apie 11 val. ryto vietos laiku. Čia šalies premjeras pareikš paramą savo partijos kandidatams prieš kitą mėnesį vyksiančius Katalonijos parlamento rinkimus.

Premjero vizitas įvyks praėjus dviem savaitėms po jo sprendimo nušalinti katalonų lyderį Karlesą Pučdemoną (Carles Puigdemont) kartu su jo vadovaujama regiono vyriausybe ir parlamentu, įšaldyti Katalonijos autonomijos statusą ir gruodžio 21 d. sušaukti naujus rinkimus.

Šeštadienį šimtai tūkstančių katalonų reikalavo paleisti sulaikytus regiono lyderius, siekusius Katalonijos nepriklausomybės. Prie regiono parlamento pastato susirinkę demonstruotojai mojavo Katalonijos vėliavomis ir skandavo „Laisvė!“ bei laikė plakatu su užrašais „SOS demokratija“.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net