respublika.lt

2018 liepos 23, pirmadienis

Rinkimų komisija neigia buvus rimtų pažeidimų perrenkant V.Putiną Rusijos prezidentunuotraukos (26)

2018 kovo mėn. 19 d. 16:54:11
Rasa Strimaitytė, Neringa Šarmavičiūtė ir Stasys Gimbutis, Elta

Rusijos vadovybė neigia kritiką dėl prezidento rinkimų, kuriuose Vladimiras Putinas perrinktas šalies vadovu rekordiniu rezultatu, praneša agentūra „Reuters“.

 

Per balsavimą nebuvo rimtų nusižengimų, pirmadienį Maskvoje pareiškė valstybinė rinkimų komisija. Esą užregistruota perpus mažiau pažeidimų, nei per rinkimus 2012-aisiais.

V. Putinas sekmadienį buvo perrinktas prezidentu beveik 77 proc. balsų dauguma. Tai iki šiol geriausias rezultatas Kremliaus šeimininkui, kuris yra valdžioje jau 18 metų.

Opozicijos atstovai tuo tarpu kalba apie daugybę pažeidimų. Rinkėjai esą, pavyzdžiui, autobusais buvo vežami iš vieno rinkimų punkto į kitą, kad keliskart galėtų atiduoti savo balsą. Šis „karusele“ vadinamas metodas buvo naudojamas ir per ankstesnius rinkimus.

„Reuters“ reporteriai, be to, matė, kaip daugelis rinkėjų fotografavo savo balsavimo biuletenius. Paklausti jie nurodė, kad nuotraukas privalės pateikti savo viršininkams kaip įrodymą, kad dalyvavo rinkimuose.

Nevyriausybinės organizacijos „Golos“ teigimu, jau prieš rinkimus gauta skundų, kad buvo daromas spaudimas įmonių darbuotojams, valstybės tarnautojams ir studentams dalyvauti rinkimuose. Žiniasklaida skelbė apie pingines premijas ir galimybę laimėti išmanųjį telefoną už asmenukes su pažymėtu balsavimo biuleteniu.

 

V. Putinas žada mažinti Rusijos karines išlaidas

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pirmadienį teigė, kad Rusija mažins savo karines išlaidas. Tai jis pasakė dieną po pergalės Rusijos prezidento rinkimuose.

„Turime planų šiais ir kitais metais mažinti mūsų išlaidas gynybai. Tačiau tai nelems jokio gynybos pajėgumų sumažėjimo“, - tai V. Putinas sakė per susitikimą su kitais kandidatais.

Prezidentas pridūrė, kad „neleisime jokių ginklavimosi varžybų“, o Maskva darys viską, kad vien politinėmis ir diplomatinėmis priemonėmis išspręstų visas galimas problemas su kitomis šalimis, tačiau niekada neužmirš apie savo nacionalinius interesus.

Toks V. Putino pranešimas pasirodė JAV ir Rusijos santykiams pasiekus nuo Šaltojo karo laikų nematytas žemumas. Santykiai itin suprastėjo dėl konfliktų Ukrainoje ir Sirijoje bei kaltinimų, kad Maskva kišosi į 2016 metais vykusius JAV prezidento rinkimus. Be kita ko, Didžioji Britanija apkaltino Maskvą esant atsakingą už bandymą jos žemėje nunuodyti buvusį dvigubą šnipą Sergejų Skripalį.

 

Rusijos CRK: prezidento rinkimuose V.Putinas surinko 76,65 proc. balsų

Kaip pranešė pirmadienio rytą Rusijos centrinė rinkimų komisija (CRK), apdorojus 90 proc. apylinkių rinkimų komisijų baigiamųjų protokolų, RF prezidento rinkimuose pirmauja dabartinis šalies vadovas Vladimiras Putinas, surinkęs 76,65 proc. balsų.

Antrąją vietą užima RF komunistų partijos kandidatas Pavelas Grudininas - 11,82 proc. balsų, o trečiąją - RLDP kandidatas Vladimiras Žirinovskis, turintis 5,68 proc. balsų.

Naujausiais duomenimis, už V. Putiną balsavo daugiau kaip 55,403 mln. žmonių, už P. Grudininą - daugiau kaip 8,54 mln., už V. Žirinovskį - apie 4,104 mln. žmonių.

Ketvirtąją vietą užima Ksenija Sobčiak, už kurią balsavo 1,66 proc. rinkėjų. Ją parėmė daugiau kaip 1,197 mln. žmonių.

Tolesnes vietas užima Grigorijus Javlinskis („Jabloko“) - 1,04 proc. balsų, Borisas Titovas (Augimo partija) - 0,75 proc., Maksimas Suraikinas (Rusijos komunistai) - 0,68 proc., Sergejus Baburinas (Rusijos liaudies sąjunga) - 0,65 proc. balsų.

CRK duomenimis, rinkėjų aktyvumas siekė 67,4 proc.

 

Rusija: V. Putino laukia penki ekonominiai iššūkiai

Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui rengiantis savo ketvirtajai kadencijai, tikimasi, kad jis pagaliau ištesės savo ne kartą nuskambėjusius pažadus atgaivinti girgždančią ekonomiką.

Nors situacija nuo 2015-2016 m. recesijos stabilizavosi, augimo prognozės apribotos ties 1-2 proc., žemiau už Kremliaus nustatytą tikslinį prieaugio rodiklį.

Ekonomikos laukia penki pagrindiniai iššūkiai.

Žmogiškųjų išteklių trūkumas. Per savo rinkimų kampaniją V. Putinas ne kartą gvildeno tokį svarbų klausimą kaip šeimos politika. Rusija, kurioje šiuo metu gyvena 146,9 mln. gyventojų, nuo 1991 metų neteko per penkis milijonus gyventojų, - tai lėmė rimta demografinė krizė, kilusi po Sovietų Sąjungos griūties. Pirmoji karta, gimusi posovietiniais metais, kai gimstamumas buvo pastebimai mažesnis, šiuo metu žengia į darbo rinką, kurioje greičiausiai bus juntamas kvalifikuotos darbo jėgos trūkumas.

„Per artimiausius dešimt ar penkiolika metų turėsime mažiau jaunų žmonių, todėl jaunieji specialistai su naujais įgūdžiais - bendravimo bei techniniais, įskaitant kompiuterinį programavimą, - bus verti aukso“, - neseniai kalbėjo buvęs finansų ministras Aleksejus Kudrinas.

Pensinis amžius. Pensinis amžius Rusijoje - 55-eri moterims ir 60 metų vyrams - yra vienas žemiausių pasaulyje. Nors valstybės pensijos labai mažos, mažėjant gyventojų skaičiui, sistema tampa vis dar didesne našta federaliniam biudžetui. V. Putinas ne kartą yra sakęs, kad šiame sektoriuje būtinos reformos, bet iki šiol nuolat pabrėždavo, kad joms dar neatėjo laikas.

Investicijų pritraukimas. V. Putinas reguliariai flirtuoja su užsienio investuotojais per ekonomikos konferencijas, žadėdamas gerinti biurokratijos išderintą verslo klimatą. „Rusija turi pritraukti daugiau užsienio investicijų, jai būtina sukurti palankią konkurencinę aplinką (silpną rublį, mažesnius mokesčius pramonei ir paskatas investicijoms) ir sumažinti biurokratiją“, - teigė konsultacinės įmonės „Macro Advisory“ steigėjas Chrisas Weaferis.

Penktadienį Kremlius paskelbė nurodęs premjerui Dmitrijui Medvedevui ir Rusijos centrinio banko vadovei Elvyrai Nabiulinai sudaryti „veiksmų planą“ iki liepos 15 d., siekiant padidinti investicijų vaidmenį ekonomikoje, vis dar priklausomoje nuo angliavandenilių. Nors investicijos 2017 metais padidėjo 4,4 proc., kaip rodo statistikos agentūros „Rosstat“ duomenys, augimą daugiausia lėmė dideli vienkartiniai projektai, tokie kaip tilto iš Rusijos į okupuotą Krymą statybos ar Pasaulio futbolo čempionatas.

Diversifikavimas. Turtinga angliavandenilio išteklių Rusija labai priklausoma nuo jų kainų svyravimų, kaip tai įrodė 2015-2016 m. krizė.

„Ekonomika vis dar lieka struktūriškai priklausoma nuo žaliavinių prekių sektoriaus, ir, akivaizdu, tai neigiamai atsiliepia augimo perspektyvoms“, - teigia „Alfa Bank“.

Siekiant sumažinti šią priklausomybę, Ch. Weaferis siūlo investuoti į smulkias bendroves. Ekspertas taip pat pažymėjo, kad Rusija turėtų skatinti investicijas į „robotų techniką, išmaniąsias technologijas, dirbtinį intelektą.

 

Vokietijos užsienio reikalų ministras: Rusija išliks sudėtinga, bet svarbi partnerė

Po sekmadienį vykusių Rusijos prezidento rinkimų, kuriuos didele persvara laimėjo Vladimiras Putinas, Rusija išliks sudėtinga, bet svarbi partnerė, pareiškė Vokietijos užsienio reikalų ministras Heiko Maasas.

„Rusijos rinkimų rezultatai, kaip ir jų aplinkybės, mūsų pernelyg nenustebino“, - sakė H. Maasas, pridurdamas, kad kai kuriais atžvilgiais politinė kova šalyje nebuvo itin sąžininga. Be to, pasak Vokietijos diplomatijos vadovo, „nepriimtina“, kad balsavime dalyvavo ir 2014-asiais Rusijos aneksuotas Krymas.

„Todėl manome, kad Rusija išliks sudėtinga partnerė. Tačiau, nepaisant to, Rusijos (bendradarbiavimas yra) būtinas sprendžiant didelius tarptautinius konfliktus“, - Briuselyje, kur dalyvauja Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų ministrų susitikime, kalbėjo H. Maasas.

„Todėl norime ir toliau palaikyti dialogą, - tikino ministras. - Tačiau taip pat tikimės ir konstruktyvaus Rusijos indėlio - konstruktyvesnio, nei matėme pastaruoju metu.“


Pasidalink:
Pasidalink: Facebook Pasidalink: Frype
Straipsnio komentarai
 
  Skaityti komentarus (26)

 • Stebėtojas istorikui 2018 kovo mėn. 20 d. 09:59:03

  Pakomentuok,ar lietuviai už auksą sovietinius rublius ,,pridavė''ir kiek
  vagnorkių kainavo hektaras žemės,bei pakomentuok investicinių čekių
  ,,kursą''.

 • Istorija kartojasi-bet ne Vakaru naudai 2018 kovo mėn. 20 d. 08:42:30

  1972 metais Vakarai buvo bankrutave-Prancuzijos Prezidentas De Golis
  nusiunte tankeri pilna doleriu kad apkeist I auksa-auksa jis gavo o po to
  doleris paskelbtas saldainiu popiereliu.Marazmatiko Breznevo gauja
  nepasinaudojo tuo todel po 1990 jau griuvo TSRS.Siuo metu vel ta pati
  sitaucija-tik jau Rusija ir Kinija sutriuskins doleri ir eura iki
  galo-Dzian Pinis iki gyvos galvos ir Putinas yra galutinio dolerio ir euro
  sutriuskinimo garantai.Balius baigesi-uzteks parazituoti 7 milijardu zmoniu
  saskaita.Ir vieninteli ka mes matysime-tai kaip Trumpui bus gesinamos I
  kakta cigaretes.Vienintelis kas beliko Vakarams-tai isteriskai klykauti
  masines informacijos priemonese-bet tai nepades.

 • Stebėtojas 2018 kovo mėn. 20 d. 06:38:11

  Lietuvoje gyventi geriau,nes laimingų lietuvių 81%,o laimingų rusų tik
  77%.

 • O 2018 kovo mėn. 19 d. 22:52:54

  gal Lietuva iš tiesų bunda?

 • Blinda 2018 kovo mėn. 19 d. 22:26:25

  Pasibaisėjau Jakilaičio dėmesio centre ir Forumu, tokia vienpusė
  propoganda. Dabar dėl seimo rinkimų, kodėl šitas tipažas pastoviai
  savo laidose eskaluoja pirmalaikius seimo rinkimus, susikviečia jam
  palankius pašnekovus ir buldozeriu stumia šią įdėją ? Tai grynai
  konservų norus atspindinti propoganda. LRT nėra visuomeninė televizija,
  nes joje pastoviai propoguojama tai kas naudinga konservams ir liberalams,
  o ant Karbauskio ir valstiečių pastoviai pilamos pamazgos. Dabar dėmesio
  centre diskusija apie Rusijos prezidento rinkimus, nors ten ne diskusija ,
  o tiesiog totalus purvo pulimas, be jokios argumentacijos , be nieko, kad
  ten ne rinkimai , o tiesiog farsas. Jau tokio nežaboto juodinimo, net
  nedraugiškos Rusijai šalys ir tai nevaro, pripažįsta , kad ten vyko
  rinkimai, apart kitų prezidentų Putiną pasveikino ir Prancūzijos
  prezidentas Makronas ir Vokietijos kanclerė. O iš mūsų tai vien
  pamazgos, siaubas, net ir Kirkilu , kuriuo anksčiau kažkiek tikėjau,
  dabar antiek nusivylęs.

 • AZ 2018 kovo mėn. 19 d. 20:45:42

  Dar kartą sakau,-Rusijai Putin,Lietuvai oi kaip reikalingas "Putinas".Kuo
  greičiau,tuo geriau.

 • valdas 2018 kovo mėn. 19 d. 20:44:13

  O ar mes prasciau ?
  Ne - luzo kompai,kukurbezdis remontavo,oziai sove sampana,tik paskui-pyst
  vienmadatese ir šūdas,visa tiesa pasirode,kad gaideliai su
  kukurbezdziais tik kukuruku sugeba,o ten nei kompai,nei sampano-tik
  slapianka...
  turbut su skaitliukais skaiciavo gaidy,ar storapilviau ,paaiskink kaip
  taip- juk jus oziniai specai...

 • Seni Sportininke, 2018 kovo mėn. 19 d. 20:25:36

  Gal įsisvaigai į Žirinauskutį?

 • manau 2018 kovo mėn. 19 d. 20:09:53

  kada tas beprotnamis Lietuvoje baigsis ???... jei kada nors tai atsitiks ,
  tada tik Lietuva pradės tiestis ...

 • Senis sportininkas 2018 kovo mėn. 19 d. 19:47:29

  bus dopingo padaugines. Pernelyg jaudinosi pries rinkimus Rusijoj. Metas
  diskvalifikuoti.

 • Pensininkas 2018 kovo mėn. 19 d. 19:34:12

  Sveiki, Delfio, Lietrycio, 15min komentatoriai. Tik ka jus veikiate
  nemylimoje "Respublikoje"??? O abiejoms mergaitems zurnalistems siulyciau
  nepergyventi del Rusijos...isgyvens, neisgyvens. Geriau panagrinekite
  Lietuvos ekonominius issukius, kuriu tikrai ne penki. Ir zmogiskuju
  istekliu trukumas kankina Lietuva, o ne Rusija...nors Ukrainoje darbo jegos
  uztenka- bus tiek kiek Lietuvai reikes...tik ar nuo to bus geriau
  lietuviams ???

 • to visi 2018 kovo mėn. 19 d. 19:27:13

  Esi gatavas propagandos produktas.Užuojauta.

 • Zauras 2018 kovo mėn. 19 d. 19:12:57

  O CRK kompų ČŽV specai nesugebėjo ;nulaužti?

 • Senis sportininkas 2018 kovo mėn. 19 d. 18:37:34

  Ten jokių rinkimų nebuvo [praeityje ir tas pats spektaklis buvo
  vakar}.Labai gerai daro,kad vakarų valstybės nesveikina to apsišaukėlio
  mojuojančio su atominiu vėzdu prieš visą pasaulį.Jis dar gali
  prisimojuoti netekęs nuovokos iki pasaulio susprogdinimo ir juo toliau tuo
  jis darosi vis įžulesnis.

 • Putino 2018 kovo mėn. 19 d. 17:28:05

  nepavyko susmirdusiems vakarams nustumti nuo valdžios , kad ir kaip
  stengėsi, tik parodė savo silpnumą galabydami 2-gubus agentus , kurie
  niekam nebereikalingi ir gadindami futbolo šventę, šlykštu dėl tokių
  vakarų vertybių

 • tam visi 2018 kovo mėn. 19 d. 11:57:49

  ka rukai?

 • senis 2018 kovo mėn. 19 d. 11:50:46

  Pagarba Rusijai ir jos Prezidentui. Tik ant placiu Putino peciu, pasaulyje
  laikosi taika. Tik Putino deka vis dar laikosi NATO. Niekam nebutu
  reikalingas NATO, jeigu ne Putinas ir Rusija. NATO taisimtai milijardu
  doleriu ir milijonai darbo vietu. Net Mei spiove i savo reputacija ir
  apkaltino Rusija ivairiomis nesamonemis pries pat rinkimus, visus metus JAV
  kaltino Rusija ivairiomis nesamonemis. Visa tai buvo daroma, kad suburti
  Rusijos piliecius apie savo lyderi. Vakaru pasaulio pastangos nenuejo
  niekais, jie vel turi rimta priesa Putina. NATO vel gali buti ramus ir
  melzti pinigus dar sesis metus.

 • Aitvaras teisėjas 2018 kovo mėn. 19 d. 09:48:24

  Rusija pasirinko savo ištikimą sūnų.

 • Kostas 2018 kovo mėn. 19 d. 09:17:58

  Pagarba rusams. Jie renka į prezidentus kagebistą - fesbistą, nes tai
  jų valstybės saugos tarnyba, atsakinga už valstybės saugumą. Mes taip
  pat renkame kagebistus - fesbistus. Visi iki šiol buvę ir dabar esanti
  prezidentė buvo ir yra svetimos valstybės Rusijos saugumo tarnybos
  agentai, nes kaip pasakė Putinas ,,buvusių čekistų nebūna, būna tik
  mirusieji, žuvusieji vykdydami užduotis, ,,miegantys ir laukiantys
  signalo iš Maskvos ir patekę į reikiamą terpę, aktyviai dirbantys. O
  paskutiniųjų pas mus pusė seimo ir vyriausybės.

 • visi 2018 kovo mėn. 19 d. 09:14:08

  išsirinko tik dar didesni caro vergijos galabinimo smūgi žemiau keliu ,o
  naudos ir kito gyvenimo nebus nebuvo o tik varganos dar ilgu metu kautynės
  ir rusu verkimo netekimo tikro gyvenimo baubas atėjo baubas toliau varys
  sdavo agresorio kautynių tarpe savu karo mašina ,ten ir taip anarchija
  valdo kur matyta eiti į rinkimus po botagu kur matyta apsupta visa šalis
  iš vien omano policijos kareiviu pilnos gatves tik ne toki žodi nugirdo
  toj nutempė į savo mašina o ten jau minko prota kur matyta kad
  piliečiai ibauginti ėjo per prievarta ir rinko pagal išduota biuliuteni
  rinkti putina kas rinks bus tėvynės priešas jeigu ne tokio mastymo,
  visur mokyklose buvo ispėti mokytojai ir studentai o gatvėse šienavo
  vien karinė doktrina baisu rodos būtų paskelbtas karas prieš rusija
  propogandos mašina juk kalbėjo kad usa puola nato jau čia stovi prie
  sienos pabaltys pilnas paruoštas puolimui, trampas ukrainoj nusiuntes tiek
  daug technikos ir karo propogandiniu karininku apmokyti, ukrainos puolimui
  rusi

 • tikrai 2018 kovo mėn. 19 d. 09:09:36

  Sveikinu Rusijos žmones, nubalsavusius už TAIKOS pasaulyje garantą.

 • Jesenin 2018 kovo mėn. 19 d. 08:24:45

  Расскажу я тебе, Суламифь,
  Про Россию, откуда я родом.
  Пахнет Русь моя хлебом и мёдом.
  Край любимый - как сказочный миф.
  Расскажу я тебе, Суламифь!..

 • Stebėtojas 2018 kovo mėn. 19 d. 06:33:35

  Išeina kad 61 milijonas rusų aktyviai balsuodamas ,,za sebia i tovo
  parnia''Putiną caru įteisino ligi grabo lentos.

 • Pensininkas 2018 kovo mėn. 18 d. 22:11:03

  Isrinktas -DAUGUMA !!! Kaip ir Krymas gryzo i tevyne- DAUGUMA balsu !!!
  Jega!!! Tegyvuoja taika !!!

 • Marija 2018 kovo mėn. 18 d. 21:49:52

  Ausį rėžia kad rinkimų teisę turėjo 107 ml rusų.Ponas Viluckas
  turėtų žinoti ,kad Rusijoje gyvena ir tokią pat teisę turi
  įvairiausių tautybių Rusijos piliečių.

Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • VIETNAMAS: šiaurės ir Vidurio Vietname praūžęs taifūnas Son Tinh nusinešė 22 gyvybes, dar 12 gyventojų dingo be žinios.
 • IRAKAS: du ginkluoti užpuolikai pirmadienį įsiveržė į Šiaurės Irako kurdų mieste Erbilyje esantį vietos valdžios pastatą ir sužeidė kelis policininkus.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)

Ar Seimo nariams turi būti įteisintos oficialios atostogos?

balsuoti rezultatai

Ar pritariate Europos Komisijos siūlymui, kad tėvai privalomai dalintųsi vaiko priežiūros atostogas?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

  +16   +19 C

   +15  +19 C

 

   +15 +18 C

  +25  +26 C

   +21  +26 C

 

   +22  +26 C

    2-4 m/s

  2-3 m/s

 

    1-3 m/s

 

USD - 1.1670 PLN - 4.3229
RUB - 74.0532 CHF - 1.1633
GBP - 0.8945 NOK - 9.5905
reklama
Ukis 2018