respublika.lt

2018 rugsėjo 25, antradienis

Reaguodama į S.Skripalio nuodijimą, Didžioji Britanija iš šalies išsiųs 23 Rusijos diplomatusnuotraukos (14)

2018 kovo mėn. 14 d. 16:15:11
Rasa Strimaitytė ir Viktorija Semėnaitė, Elta

Didžiosios Britanijos premjerė Theresa May pristatė šalies vyriausybės atsaką į pasikėsinimą nunuodyti buvusį Rusijos šnipą Sergejų Skripalį ir jo dukrą Juliją. Tą ji padarė Maskvai nesutikus paaiškinti, kaip nutiko, kad Skripaliams nuodyti buvo panaudota Rusijoje sukurta medžiaga, praneša independent.co.uk ir BBC.

 

Premjerė informavo, kad iš Didžiosios Britanijos bus išsiųsti 23 Rusijos diplomatai, įvardijami kaip po priedanga dirbantys „žvalgybos pareigūnai“. Palikti šalį jie turės per savaitę. Teigiama, kad tai - didžiausio masto diplomatų išsiuntimas iš šalies per daugiau kaip tris dešimtmečius.

Th. May taip pat patvirtino, kad šiemet Rusijoje vyksiančiame Pasaulio futbolo čempionate nedalyvaus nei Didžiosios Britanijos ministrai, nei karališkosios šeimos nariai. Be to, bus atšauktas planuotas Rusijos užsienio reikalų ministro Sergejaus Lavrovo vizitas šalyje.

Pati Rusija neigia kaip nors prisidėjusi prie pasikėsinimo į S. Skripalį.

Maskva ignoravo Th. May duotą terminą iki vidurnakčio pradėti bendradarbiauti tiriant šią bylą, todėl tai paskatino premjerę paskelbti rinkinį priemonių, kurios, tikimasi, Rusijai nusiųs „aiškią žinutę“.

Be jau minėtų priemonių, Didžioji Britanija ketina sugriežtinti privačių skrydžių ir krovinių patikras bei įšaldyti Rusijos valstybės lėšas, kai bus turima įrodymų, kad jos gali būti panaudotos keliant grėsmę Jungtinės Karalystės (JK) piliečių ir gyventojų gyvybėms ar turtui. Be to, ketinama laikinai įšaldyti aukšto lygmens dvišalius Londono ir Maskvos santykius.

Th. May šalies parlamentarams sakė, kad Rusija nepaaiškino, kaip rusų gamybos nervus paralyžiuojanti medžiaga galėjo būti panaudota JK teritorijoje, o Maskvos atsaką apibūdino kaip kupiną „sarkazmo, paniekos ir pasipriešinimo“.

Kovo 4 d. Viltšyro grafystės Solsberio mieste prie vieno iš prekybos centrų buvo rasti du žmonės, nukentėję nuo nežinomos medžiagos. Vėliau žiniasklaida juos įvardijo - tai buvo buvęs Rusijos karinės žvalgybos pulkininkas S. Skripalis ir jo duktė Julija. Nukentėjusieji buvo nugabenti į ligoninę. Taip pat nukentėjo policininkas, pirmas atvykęs į incidento vietą.

S. Skripalis 2004 metais Rusijoje buvo suimtas ir apkaltintas šnipinėjimu Didžiosios Britanijos naudai. 2006 metais jis buvo nuteistas 13 metų kalėti. 2010 metais Rusijai ir JAV apsikeitus šnipais, S. Skripalis gavo prieglobstį Didžiojoje Britanijoje.


Didžioji Britanija įspėja savo piliečius dėl Rusijoje jiems galimai gresiančius pavojus

Didžioji Britanija trečiadienį įspėjo šiuo metu Rusijoje esančius arba artimiausiu metu ten vykti planuojančius savo piliečius dėl „antibritiškų nuotaikų ar priekabių“ rizikos. Toks įspėjimas paskelbtas šalių santykiuose išaugus įtampai dėl Anglijoje įvykdyto pasikėsinimo į buvusio Rusijos šnipo Sergejaus Skripalio ir jo dukros gyvybes.

Atnaujintos Užsienio reikalų ministerijos rekomendacijos keliautojams paskelbtos praėjus vos kelioms valandoms po to, kai premjerė Theresa May Rusijai paskelbė sankcijas, susijusias su mėginimu nunuodyti S. Skripalį.

Tai gali paveikti Anglijos futbolo sirgalius, šią vasarą vyksiančius į Rusiją stebėti Pasaulio futbolo čempionato.

„Dėl tarp Rusijos ir Jungtinės Karalystės išaugusios politinės įtampos derėtų atsižvelgti į antibritiškų nuotaikų tikimybę ir galimybę susidurti su priekabėmis“, - teigiama ministerijos rekomendacijose.

„Jei šiuo metu esate Rusijoje arba planuojate artimiausiu metu ten vykti, patariame būti budriems, vengti bet kokių protestų ar demonstracijų bei viešai nekomentuoti politinių įvykių“, - sakoma rekomendacijose.

 


Rusija dar kartą atmetė Londono kaltinimus dėl buvusio šnipo apnuodijimo

Kremlius kategoriškai atmeta Didžiosios Britanijos vyriausybės kaltinimus ir ultimatumą skandale dėl apnuodyto buvusio dvigubo agento Sergejaus Skripalio.

„Maskva nesutiks su nepagrįstais kaltinimais, kurie neparemti įrodymais, ir nepriims ultimatumų kalbos, - trečiadienį Maskvoje žurnalistams pareiškė prezidento Vladimiro Putino atstovas Dmitrijus Peskovas. - Mes tikimės, kad sveikas protas nugalės“.

66 metų rusas S. Skripalis ir 33-ejų jo duktė Julija kovo 4-ąją buvo rasti ant suolelio be sąmonės Solsberio mieste į pietvakarius nuo Londono. Jie su gyvybei pavojingais apsinuodijimo simptomais buvo nuvežti į ligoninę.

Britų vyriausybė, įvertinusi nervus paralyžiuojančią medžiagą, kuria buvo apnuodytas S. Skripalis, spėja, kad išpuolį surengė Rusija. Ji pateikė Maskvai ultimatumą iki antradienio vidurnakčio pasiaiškinti dėl šio atvejo ir pagrasino Rusijai sankcijomis. Rusijos vyriausybė ultimatumą atmetė ir jį ignoravo.

Trečiadienį nacionalinė Saugumo taryba Londone tarsis dėl tolesnių žingsnių.

 

Dėl pasikėsinimo į buvusio Rusijos šnipo gyvybę šaukiamas skubus JT Saugumo Tarybos posėdis

Trečiadienį Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Taryba Didžiosios Britanijos prašymu susirinks į neeilinį posėdį, kurio metu aptars Anglijoje įvykdytą pasikėsinimą nunuodyti buvusį Rusijos dvigubą agentą.

21.00 val. Lietuvos laiku vyksiančiame atvirame posėdyje Didžioji Britanija informuos Saugumo Tarybos narius apie medžiagą, panaudotą nuodijant buvusį šnipą Sergejų Skripalį ir jo dukterį, pranešė Didžiosios Britanijos misija JT.

Be to, laukiama, kad vėliau trečiadienį Londone vyksiančioje parlamento sesijoje premjerė Theresa May paskelbs, koks bus Didžiosios Britanijos atsakas į kovo 4 dieną įvykdytą ataką.

Th. May pareiškė, kad labai tikėtina, jog už pasikėsinimą į Skripalius atsakinga Rusija. Anot premjerės, Maskva arba yra tiesiogiai susijusi su šiuo išpuoliu, arba tiesiog nesugebėjo sukontroliuoti ir tinkamai apsaugoti dar Sovietų Sąjungoje sukurtos nervus paralyžiuojančios medžiagos „Novičok“.

Rusija, savo ruožtu, tvirtina su šiuo incidentu neturinti nieko bendra.

 

Baigėsi Londono ultimatumas Maskvai pasiaiškinti dėl S.Skripalio apnuodijimo

Naktį į trečiadienį baigėsi ultimatumas, kurį Londonas paskelbė Maskvai skandale dėl pasikėsinimo į buvusį dvigubą agentą Sergejų Skripalį.

Didžiosios Britanijos vyriausybė, kuri išpuoliu įtaria Rusiją, buvo paskelbusi Rusijos vyriausybei ultimatumą iki vidurnakčio pasiaiškinti ir pagrasino šaliai sankcijomis. Trečiadienį nacionalinė Saugumo Taryba Londone tarsis dėl tolesnių žingsnių.

Rusija antradienį atmetė ultimatumą ir savo ruožtu metė kaltinimus Londonui. Užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas pareikalavo leisti susipažinti su nervus paralyžiuojančios medžiagos, kuria esą buvo apnuodytas S. Skripalis, mėginiais ir apkaltino Londoną atmetus atitinkamą Maskvos prašymą.

„Prieš skelbiant ultimatumą, reikėtų vykdyti savo įsipareigojimus pagal tarptautinę teisę“, - pareiškė S. Lavrovas Maskvoje. Jis pabrėžė, kad Rusija S. Skripalio atveju yra „nekalta“ ir yra pasirengusi bendradarbiauti - jei Didžioji Britanija darys tą patį. Rusijos užsienio reikalų ministerija kartu paskelbė apie atsakomąsias priemones į galimas britų sankcijas.

Rusijos ambasadorius Cheminio ginklo draudimo organizacijoje (OPCW) Aleksandras Čulginas „nepagrįstus“ Londono kaltinimus antradienį pavadino „visiškai nepriimtinais“. Jis kalbėjo apie „brutalias atakas“ ir „melą“. Diplomatas kartu patvirtino Rusijos reikalavimą Londonui pateikti nervus paralyžiuojančios medžiagos mėginių.

66 metų rusas S. Skripalis ir 33-ejų jo duktė Julija kovo 4-ąją buvo rasti ant suolelio be sąmonės Solsberio mieste į pietvakarius nuo Londono. Jie su gyvybei pavojingais apsinuodijimo simptomais buvo nuvežti į ligoninę.


Pasidalink:
Pasidalink: Facebook Pasidalink: Frype
Straipsnio komentarai
 
  Skaityti komentarus (14)

 • O aš manau 2018 kovo mėn. 15 d. 11:48:42

  kad pirma buvo sugalvota išsiūsti diplomatai , o tik tada ką nugalabyti
  O ar tai ne pasiruošimas karui

 • Darius 2018 kovo mėn. 15 d. 07:14:20

  Na Britu mentalitetas visais laikais toks buvo, kalbantis tiesiogiai
  issisieps iki ausu, o nusisukus pasnekovui idurs peili i nugara. Dabar jie
  nezino kaip dar ikasti Rusijai, tai imasi eilines savo provokacijos.

 • Aldona 2018 kovo mėn. 15 d. 04:27:36

  Putinas į arbata ipylė cukraus, nu gal sumaišė, gal ne
  cukraus...absoliučiai pofig, vienu išdavyku mažiau.

 • Man aišku, 2018 kovo mėn. 14 d. 22:45:27

  Tai padarė rusai ir pabėgo į Rusiją. Byla baigta. Nusikaltėlis
  Putinas. Pats svarbiausias šito nusikaltimo įrodymas tame, kad tai įvyko
  prieš pat prezidento rinkimus Rusijoje. Matyt šitaip Putinas savo
  reitingus didina.

 • nuomone 2018 kovo mėn. 14 d. 21:21:14

  is rusisko kalasniko nudes ka nors londone kokie migrantai, tai rusai
  butinai tures pasiaiskinti kodel jie ana nusove...atie anglai visai
  nukvaileje ,ka jie ten valgo,gal jiems smegenis veikia

 • KA 2018 kovo mėn. 14 d. 20:08:59

  Teigiama , kad nuodai rusiski. Ar ju negali tureti MI6 ar panasios
  strukturos? Ar negalima rusisku kalasnikovu nusauti kazka ir teigti , kad
  tai rusu darbas. ? I prasyma pateigti meginius buvo atsakyta neigiamai
  Kodel ? . Ar tikrai ten " naujokas" ? Kas zino ? Tikriausiai " kurgi ne" .
  Mes ( Linkeviciaus ir Grybauskaites asmenyje) net neabejojame britu
  versija. Situacija panasi i : " ...я свидетель, а что
  случилось?" Visumoj pasakos marazmatikams.

 • Manau 2018 kovo mėn. 14 d. 19:35:36

  sitas eklaminis nuodijimas bus panaudotas daugelio saliu kaip pretekstas
  boikotuot pasaulio futbolo cempionta Rusijoje.Mes be abejo busim tarp
  ju.Idomu tik kaip pasielgs latviai ir estai?

 • Anglai baisiau 2018 kovo mėn. 14 d. 19:12:52

  už bet kokius rusus, tie ryži pasauliniai kraugeriai išžudę milijonus
  žmonių pasaulyje gaus ko nusipelnę, Kinija opiumo karai,Indija,
  Indėnai JAV, aborigenai Ausralijoje , nesuprantu kaip tuos Drakulos
  palikuonis žemė nešioja

 • Kurgi ne 2018 kovo mėn. 14 d. 18:24:16

  "Putinas prades nuodyt visokio plauko buvusius KGB agentus "-o čia
  kurioje vietoje Tamsta išskaitei,kad aš taip teigiu ir gąsdinu
  Putinu?Priešingai,rašau,kad jis baltas ir pūkuotas kaip aniuolas
  baltasparnis.Ir jei kas ką ir daro negero,tai tik ne jis.Kokie dar
  nuodijimai,fui.Kyla abejonių,kuris iš mudviejų padaugino tos
  "Moskovskos"?Ar čia tiesiog bandėte kaip nors apginti kgbistus? Skystai
  gavosi,jeigu ką.

 • Klausimas 2018 kovo mėn. 14 d. 17:50:56

  Kurgi ne.Kai jus toks "superinis"paaiskinkit kaip reikes pravaziuot keliais
  kai Putinas prades nuodyt visokio plauko buvusius KGB agentus
  pas mus.O jei rimtai tai gal"padauginot" Maskovskos uz tai vsio
  vriote.Neissigaskit tauticiai - pas mus nieks nieko nenuodis.Nuodai
  pasirodo tik ten (ka ir patys sakaitytojai jau be abejo zino) kur reikia
  prisininka parodyt super blogieciu.Chrestomatinis pavizdis -Irako
  uzpuolimas.

 • Kurgi ne 2018 kovo mėn. 14 d. 17:11:46

  Savaime aišku,kad neužsiima"."U menia svoja rabota":nu ten,prieš kameras
  pastovėti,multikus pademonstruoti,su šventėmis jausmingus pasveikinimus
  pradeklamuoti,interviu duoti ir "..неужели Вы думаете,
  что я каждого контролирую? Вон Песков
  сидит напротив, мой пресс-секретарь, он
  несёт иногда такую «пургу», я смотрю по
  телевизору и думаю: чего он там
  рассказывает? Кто ему это поручил?..". Sirijoje
  ten irgi dabar ne jis,o Šoigu su Prigožinu,kurio jis beveik nepažįsta
  kažką išdarinėja ir Krymą užimti irgi kažkas "privedė".O ten
  atsakus kokiems Vakarų užpuolikams duoti,tai ne carskoje eto,delo.Ponimat
  nado. Sveikas protas nugalės.Gal.

 • toto 2018 kovo mėn. 14 d. 16:35:37

  Putinas tokiom nesąmonėm neužsiiminėja, kaip kai kurie norėtų.

 • Kurgi ne 2018 kovo mėn. 14 d. 16:11:50

  "Dmitrijus Peskovas. - Mes tikimės, kad sveikas protas nugalės“- čia
  Peskovas Putino vardu šneka ar anot Putino inogda takuju"purgu nesiot"?
  Tokiais atvejais,kada šaliai reiškiami ultimatumai,kalbas rėžia pats
  prezas,kuris už viską atsako ir pats reikalauja tyrimo JT. Bet tai gali
  koks Kimas,kuris neturi nei partnerių,nei ofšorų Vakaruose. Jam
  lengviau. Lengviau su juo ir Vakarams skaitytis. O čia partnerių pykdyti
  nevalia, geriau sulįsti į krūmus ir ką nors pamekenti: tipo ne mes, kam
  mums to reikia ir vyvsiovriote. Gal ir pronesiot. Bet kažin. Tai tik
  pradžia.

 • Apsijuoke 2018 kovo mėn. 14 d. 11:32:57

  Apsijuoke su savo "ultimatumu" ir tiek

Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • PATEKO: Didžiojoje Britanijoje vykstančio Tarptautinės teniso federacijos (ITF) „Futures“ serijos turnyro vienetų atrankoje lietuvis Simonas Žukauskas 2:6, 1:6 pralaimėjo atrankos favoritui 20-mečiui amerikiečiui Roy'ui Smithui (1378-oji pasaulio raketė), tačiau pateko į pagrindines varžybas kaip „laimingas pralaimėjusysis“ (lucky loser).
 • VADOVAUS: Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų kuriamam Verslo kompetencijų ir paslaugų centrui nuo pirmadienio vadovauja ilgametę patirtį turinti Ramunė Vaičiūnienė.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
reklama
darbas vadyb

Ar savo akimis matėte popiežių Pranciškų?

balsuoti rezultatai

Ar jums su darbdaviu pavyksta susitarti dėl atostogų datos ir terminų?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

  +6   +9 C

   +3   +4 C

 

   0  +2 C

  +11  +12 C

   +8  +9 C

 

   +7  +9 C

  1-6 m/s

 4-5 m/s

 

    3-6 m/s

 

reklama
Ukis 2018