respublika.lt

2018 rugsėjo 22, šeštadienis

Politikų rankomis Sirijoje kariauja stambios tarptautinės korporacijosnuotraukos (22)

2018 vasario mėn. 19 d. 10:57:10
Ričardas Čekutis, „Respublikos“ žurnalistas

Svarbiausius praėjusios savaitės pasaulio politikos įvykius ir reikšmingiausias tendencijas specialiai „Respublikai“ komentuoja Nepriklausomybės Akto signataras, politikos apžvalgininkas ir saugumo politikos ekspertas Audrius Butkevičius.

 

- Visas internetas šią savaitę plyšauja dėl rusų samdinių vadinamosios „Vagnerio grupės“ patirto smūgio Sirijoje. Kokios turite informacijos apie tai?

- Mano šaltiniai, kuriais aš visiškai pasitikiu, sako, kad ten žuvo 624 žmonės. Tiesiog juos suvarė į „katilą“ ir elementariai išdaužė. Mano šaltiniai sako, kad amerikiečiai sąmoningai juos įviliojo į spąstus, demonstruodami, jog teritorija yra neginama. Tuomet prieš pat ataką susisiekė su rusų ekspedicinėm pajėgom Sirijoje, užklausė, ar ten yra jų žmonės, o rusai, žinoma, pasakė, kad jų žmonių ten nėra. Tada amerikiečiai paleido kovinius malūnsparnius... Sunaikinimo operacijai jau vykstant, rusai paskambino ir sako: „Leiskite mums susirinkti žuvusius“. Amerikiečiai vaidina nustebusius: „Kokius JŪSŲ žuvusius? Gal ten netyčia atsidūrė jūsų turistai? Jūs juk sakėte, kad jūsiškių ten nėra...“. Dabar visa karinė bendruomenė žviegia ir tyčiojasi iš rusų...

- Nepaisant to, kad rusų ten nėra, Maskvos reakcija buvo pakankamai griežta, net pasigirdo kaltinimų amerikiečių adresu neva įvykdytu „karo nusikaltimu“. Žinant rusus, jie vargu ar paliks viską taip likimo valiai, nors „Vagnerio grupė“ ir nėra Rusijos valstybinės konvencinės pajėgos. Kokių atsakymų galima tikėtis?

- Pradėkime nuo to, kad visa Sirija dabar yra pasidalinta į gabalus: po gerą gabalą turi turkai, iraniečiai, amerikiečiai ir rusai. Iš esmės tai yra už jų politikų stovinčių stambiųjų korporacijų vykdomas Sirijos plėšimas. Todėl aš nesu čia nei už amerikiečius, nei už iraniečius, nei juo labiau už rusus. Konstatuoju faktą: Sirijoje tarptautiniai banditai tiesiog drasko šalį į gabalus. Vieni banditai, nepasidalindami grobio, nusprendė dabar atakuoti kitus banditus. Ir kas toliau? Jeigu tikėtume mano šaltiniais, turime 624 lavonus. Tačiau rusų atsaką čia reikia prognozuoti vien jau dėl to, kad jie negali šito reikalo palikti. Jeigu amerikiečiams tai yra daugiau ekonominis karas, rusams tai pirmiausia ideologinis karas. Rusai per šią Sirijos kampaniją bando save pristatyti kaip vieną iš pasaulio galybių, diriguojančių pasaulinei politikai. Amerikiečiams to daryti nereikia - ir taip visi žino, kad šis pasaulis yra amerikoniškas. Taigi, natūralu, jog rusai bandys revanšuotis. Visi žmonės, kurie domisi, puikiai supranta, kas čia vyksta. Visose gynybinėse bendruomenėse tai traktuojama kaip milžiniškas rusų pralaimėjimas. Juk rusai šią „Vagnerio grupę“ konstravo pastaruosius 6-7 metus. Pirmiausia jie ją mėgino panaudoti visos Ukrainos okupacijai, tačiau ten neišdegė sužlugus visos Ukrainos užėmimo projektui. Tuomet tą grupę metė į Siriją, o čia juos ėmė ir sudaužė. Toje grupėje yra iki 10 tūkstančių gerai parengtų žmonių, taigi, jie prarado netoli 10 procentų kovotojų vos per vieną ataką...

- Tuo metu Sirijoje tarsi atsiranda nauji žaidėjai. Šią savaitę Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas (Emmanuel Macron) pareiškė, kad puls bombarduoti Sirijos vyriausybines pajėgas, jeigu bus patvirtintas cheminio ginklo panaudojimo faktas. Mes puikiai prisimename, kaip buvo „patvirtintas“ bakteriologinio ginklo turėjimo faktas Irake, bet iki šiol ten niekas tokio ginklo nerado. Tai kodėl ten kišasi prancūzai? Nusprendė atsiriekti savo Sirijos gabalą?

- E.Makronas netveria save pademonstruoti kaip rimtą prezidentą. O koks rimtas prezidentas yra ko nors nebombardavęs? Manau, kad labai didelę įtaką čia turi jo asmeniniai psichologiniai motyvai. E.Makronas taip pat save išvedinėja į pasaulines rinkas, kaip tikrą žaidėją. Tai yra dar vienas Šarlis de Golis, tik gal kokius tris kartus sumažintas. Jam neužtenka Angelos Merkel pareiškimo, jog ji plauks E.Makrono politikos farvateryje konstruojant naująją Europą. Jam reikia parodyti, jog ta naujoji Europa turi ne tik potenciją, bet ir savo politiką. Bet parodyti ten, kur yra sudėtingas techninis-karinis sprendimas, jis kažkodėl nedrįsta. Pavyzdžiui, jis galėtų tuo užsiimti artimiausiose Europos prieigose, t.y. Šiaurės Afrikoje mėginti suvaldyti pabėgėlių srautus. Imk ir daryk. Ir pats E.Makronas, ir mudu suvokiam, jog ten yra sudėtingas biznis. O pabombinti Sirijoje, kurią bombina visi, kas netingi ir kurioje jau dabar viskas subombinta, daug proto bei pastangų nereikia. Juokingiausia, kad tokias nesąmones aiškina didžiulės valstybės prezidentas, galintis turėti kuo puikiausią viešųjų ryšių strategiją. Bet nusirita iki tokio primityvizmo, kad trūksta žodžių tai apibūdinti. Na gerai, įrodyk, kad Sirijos valdžia naudojo ten cheminį ginklą ir kad tai nebuvo eilinė amerikietiška falsifikacija. Puikiai prisimename, kaip ponas Pauelas Jungtinėse Tautose kratė mėgintuvėlį, šaukdamas esą aptiko Irake bakteriologinį ginklą... Kaip tu tą įrodysi? Eilinį kartą pabombinsi? Na ir ką? Tai yra šiuolaikinės pasaulinės politikos supaprastinimo ir primityvumo įrodymas. Man tiesiog pikta, kad pono E.Makrono šita mamytė jam nepaaiškina, kad taip daryti nedera - juk moteris jau metuose, ji turėtų suprasti...

- Reziumuodami Sirijos temą, bandykime išnarplioti visą tą makalynę: amerikiečiai ten pykstasi su turkais, kurie kovoja su kurdais, rusai taip pat kažkada organizavo tą kurdų judėjimą kovai prieš turkus, su kuriais dabar bando draugauti ir t.t. O kur dar Irano bei Izraelio interesai... Kas ten iš tikrųjų vyksta?

- Jeigu mes matome pasaulį kaip valstybinių interesų dalijimosi erdvę, tai suvokti tą situaciją bus labai sudėtinga. Bet jeigu mes suprasime, jog už valstybinių interesų stovi stambiosios kompanijos, daugeliu atvejų - tarptautinės korporacijos, kurios tiesiog manipuliuoja valstybiniais interesais, tai vaizdas bus aiškesnis. Žinoma, ne Jungtinės Valstijos kaip valstybė išlaiko savo gabalą Sirijoje. Žinoma, ne Rusija kaip valstybė ten žaidžia savuosius žaidimus. Už to stovi tiek Rusijos, tiek JAV kompanijos, taip pat žmonės su didžiuliais jų akcijų paketais. Jų interesų gynimas yra konflikto Sirijoje pagrindas. Ne kitaip yra ir su Turkija. Tautiniais ir valstybiniais motyvais tiesiog prisidengiama. Lygiai tas pats yra su kurdais, sėdinčiais ant žemės, kurioje yra gausu naudingų iškasenų. Žinoma, prie viso to žaidimo yra kažkiek prikergiama dalis bendrosios nacionalinės politikos ir tuomet vieną ar kitą politinį veikėją, užsimiršusį, kam jis turi dirbti, tenka pastatyti į vietą, suvaldyti. Bet pagrindinis motyvas yra ne valstybiniai interesai. Šiuolaikinėje pasaulio politikoje viskas labai primena marionečių teatrą: lėles tu matai, bet nematai rankų, kurios jas valdo. O dabar bandyk išsiaiškinti, kas įkišo leteną į vieną ar kitą lėlę ar kas konkrečiai jas tampo už virvučių.

- Užmeskime akį į greta konflikto zonos klestintį Izraelį, kuriame bręsta naujas skandalas. Policija ketina pateikti kaltinimus premjerui Benjaminui Netanjahu dėl korupcijos - mėginama įrodyti, kad jis už šimtus tūkstančių šekelių parūpino JAV vizą vienam Holivudo prodiuseriui... Ar ne per banalu tokio aukšto lygio politikui? Kaip tokie dalykai išlenda į viešumą?

- Kaip suprantate, aš nepriklausau tam ratui politinių konsultantų, kurie tokiais atvejais sako: „Negali būti...“. Tuo labiau Izraelyje, kurį labai neblogai žinau. Žinoma, kad taip buvo. B.Netanjahu yra senas kareivis, jis puikiai tvarkėsi savo šalyje ilgą laiką, bet šįkart įkliuvo. Nieko nuostabaus. Priimkime, kad tai yra jo politinės karjeros pabaigos pradžia. Žinoma, už to skandalo stovi suinteresuoti asmenys. Žinoma, šitame žaidime labai sunku būtų nepastebėti rusiškos rankos. Nes tam, kad tokius dalykus iškapstytų, yra reikalinga rimta žvalgybinė operacija. B.Netanjahu buvo jiems labai nepatogus, bet jokiu būdu tai nebuvo padaryta tuščioje vietoje - čia tikrai ne fabrikacija ar kažkokia duomenų falsifikacija. Tiesiog tam, kad tokius dalykus iškastum ir išmestum į viešumą, reikalinga rimta profesionali organizacija, o ne atsitiktiniai asmenys, netyčia gavę galimybę išgarsėti...

- Izraelio tema tuo nesibaigia: B.Netanjahu kaip tik šią savaitę pareiškė, jog ketina aneksuoti dalį Vakarų kranto, kuriame jau yra įsikūrusios žydų gyvenvietės. Netgi mėgino paaiškinti, kad toks žingsnis esą jau suderintas su Amerika, nors amerikiečiai tai iškart paneigė. Kuo Vakarų kranto aneksija skiriasi nuo Krymo aneksijos, dėl kurios „demokratinis pasaulis“ yra nuolat „susirūpinęs“? Kodėl „nesusirūpinama“ šiuo atveju?

- Absoliučiai niekuo nesiskiria. Jokių tarptautinės teisės niuansų, kuriais Izraelis galėtų remtis, žinoma, nėra - tiesiog jie tai padarys ir toliau per ilgą laikotarpį mėgins įteisinti šį okupacinį momentą. Lygiai taip pat, kaip įteisino ir visas kitas užimtas teritorijas. Kažkam tai nepatinka, bet izraeliečiai mažiausiai kreipia dėmesį į tai, kas kam nors nepatinka... Izraelis nuo pat savo susikūrimo pradžios buvo niekam nepriimtinas. Jau anksčiau esu sakęs, kad, pavyzdžiui, britai po karo šaudė į žydų laivelius, plaukiančius link Pažadėtosios žemės. Šaudė į žydus, kurie ant savo rankų nešiojo nacių konclagerių tatuiruotes su jų asmens numeriais. Tačiau žydai plaukė toliau ir darė tai, ką jie laikė reikalingu. Dabar jie daro tą patį. Mums nereikia tuo stebėtis - tiesiog reikia iš to mokytis.

- O kaip tuomet „taikos procesas“ Palestinoje? Juk po tokio Izraelio žingsnio jis tampa visiškai neįmanomas.

- Be jokios abejonės, „taikos procesas“ yra toks viešai deklaruojamas reiškinys, bet Izraeliui jis, žinoma, yra nereikalingas. Arabai, beje, taip pat tuo klausimu nevieningi. Ar kam nors pasaulyje rūpi palestiniečiai? Tai yra tokia patogi korta tarptautiniuose reikaluose. Bet ar dėl to, kad palestiniečiai neturi ko valgyti, sugenda apetitas kam nors Vokietijoje, Prancūzijoje, Amerikoje ar Rusijoje? Žinoma, kad nesugenda... Taip, kad reikia visiems nustoti moralizuoti šią situaciją ir įsivaizduoti, jog žmonės, sėdintys prie pagrindinių valdžios svertų, yra suinteresuoti kuo nors daugiau, negu geru karbonado gabalu savo lėkštėje.

- Kaip tik šią savaitę amerikiečiai paragino rusus grąžinti Krymą Ukrainai. Tokie paraginimai seniai virto šauksmu tyruose, bet įdomu panagrinėti: kodėl būtent dabar, kai konfliktas iš naujo užsikūrė Sirijoje? Kam čia prireikė tokio „priminimo“?

- Aišku, mūsų aptarta batalija Sirijoje tikrai turėjo įtakos. Čia galima sukurti naują žydišką anekdotą: „Kodėl jūs išmušėt 600 mūsų žmonių? Kodėl jūs Krymą okupavot?..“. Graži diskusija... Kartais atrodo, jog neįmanoma, jog žmonės gali mąstyti taip primityviai, tačiau tarptautiniuose reikaluose refleksija dažnai yra būtent tokia. Mes nevaldome viso informacinio lauko ir aš negaliu dabar pasakyti, į ką čia tiksliai taikoma. Tačiau dar kartą akcentuoju, kad didžioji visų tarptautinių santykių dalis vyksta po stalu. Tai yra ne tarpvalstybinių santykių lygiu, tarpkorporaciniu. Mes tai savo komandoje vadiname „tinklinėmis valstybėmis“. Tarptautinės korporacijos savo pozicijas turi ne tik Panamoje, ne tik kažkur Afrikoje ar Europoje. Tam yra reikalingas labai specifinis tyrimas, kad suvoktum, koks konkrečios „tinklinės valstybės“ veikėjas stovi už Vladimiro Putino ar Teresos Mei, ir manipuliuoja Rusijos ar Britanijos veiksmais. Bandydamas tai paaiškinti ne kartą esu pateikęs pavyzdį, kai XIX a. britų Indijos kompanijų akcininkai iš esmės manipuliavo visos imperijos didžiąja politika, priversdamos kinus vartoti jų opiumą ir arbatą. Lygiai tas pat vyksta ir dabar. Tik tiek, kad mes, žvelgdami iš istorinės perspektyvos, dabar galime tokią publiką atpažinti iš analogiškų veiksmų. Niekas nepasikeitė. Tiesiog tai, kas vyksta dabar, mes galėsime suvokti tik iš šimtmečio perspektyvos. Tačiau tai nereiškia, kad mudu neturime apie tai pasakyti mūsų „Respublikos“ skaitytojams...

- Tuomet mūsų skaitytojams dar pasakykime, kodėl šią savaitę ukrainiečiai Michailą Saakašvilį deportavo į Lenkiją, o ne į Gruziją, kur jis yra seniai laukiamas su paruoštais antrankiais?

- Čia suveikė įgimtas prezidento Petro Porošenkos bailumas priimti reikalingus sprendimus. Akivaizdu, kad M.Saakašvilį reikėjo išgrūsti tiesiai į Gruziją. Ten jo laukia ir ten jį būtų padėję į jam tinkamą vietą. Tačiau Ukraina yra pilna mitologijos apie tai, kad už M.Saakašvilio stovi didelės ir labai svarbios grupuotės Jungtinėse Valstijose... Todėl jie vietoj to, kad įkištų į kaliūzę, jam pasamdė specialaus užsakomojo reiso lėktuvą ir nuskraidino į Lenkiją. Vienu žodžiu, eilinį kartą tuščiai ištratino mokesčių mokėtojų pinigus, nors tas veikėjas nusikalto pažeisdamas valstybės sieną, ignoruodamas ir terorizuodamas valstybės tarnautojus, organizuodamas antikonstitucinį perversmą ir už tai imdamas pinigus iš Rusijos. Plius jis yra vertingas liudininkas Maidano įvykių byloje. Po velnių, kaip dabar tokį žmogų imti ir paleisti. Tai buvo bailaus žmogaus - P.Porošenkos, atsidūrusio tokiose pozicijose ne vietoje ir ne laiku, klaida.

Parengta pagal savaitraštį „Respublika“


Pasidalink:
Pasidalink: Facebook Pasidalink: Frype
Straipsnio komentarai
 
  Skaityti komentarus (22)

 • Pensininkas 2018 vasario mėn. 19 d. 23:34:39

  Kurgi ne- neviduriuok. Pavydas bamba grauzia, kad suprantu rusiskai,
  ukrainietiskai ir lenkiskai. O angliskai ismokau tada kai pabegome nuo
  skurdo ir bado is Lietuvos. Mokykis ir nereikes pavydeti! O del komentaru-
  tai nori pasakyti, kad nors vienas sveiko proto zmogus tiki, kad Saakasvili
  finansavo Rusija? Pasiguglink- amerikonai neslepia kiek milijonu skyre
  Maidanui, visi zino, kad snaiperiai, kurie zude per Maidana nekaltus
  zmones- buvo Saakasvilio zmones (tarp kitko tame viesbutyje buvo ir
  lietuviu). Ir nei Saakasvilis, nei patys amerikonai neslepia, kad JAV
  finansuoja ir "palaimino" ta cirka Ukrainoje. O, va kodel Saakasvili
  laikinai "atsauke" cia jau JAV reikia klausti. Gal todel, kad Porosenko
  buvo pagasdintas ir pasidare susnekamesnis...kas ten zino. Pagyvensim-
  pamatysim ! :)))

 • Bleka 2018 vasario mėn. 19 d. 20:28:30

  O kas vercia tiketi rasinetojo klajonemis!Perdzia ir tiek.Nera cia ne JAV
  ,nera cia rusu yr zydas su nuleistom kelnem ir tiek...muskites...!

 • ar nepastebėjai, 2018 vasario mėn. 19 d. 18:18:05

  gdr-uti,kad tai jis mane kibina? O šiaip, temą nieko neturi ką
  pasakyti?Ar tik varnas pašaudyti atėjai nuo narų?

 • >Kurgi ne 2018 vasario mėn. 19 d. 16:56:07

  Vėl kibini pensininką?CHe Che.

 • teisingai 2018 vasario mėn. 19 d. 16:30:24

  teisingai p. Audrius raso

 • Kurgi ne 2018 vasario mėn. 19 d. 14:42:55

  "prancūzai visur pirmieji, kur galima gauti naudos.."- jie,žinia,
  ėstų,bet kas jiems duos.Tiesa,Libijoje buvo pirmieji,bet pirmus ir
  ištėškė.Atsirado ir labiau nusipelniusių.

 • :) 2018 vasario mėn. 19 d. 14:10:58

  Labai gerai pastebėta apie Makroną. Iš tikrųjų, prancūzai visur
  pirmieji, kur galima gauti naudos. O kolonijas Afrikoje irgi dar turi. Ir
  gina jas ES kariauna. Demokratiškoji ir teisinė ES :)

 • anonimui 2018 vasario mėn. 19 d. 13:29:28

  nusišnekėjai. Nepatiko?

 • Dainius 2018 vasario mėn. 19 d. 13:01:01

  Butkevičius toks pat priklausomas kaip ir mes,žmonės priklausomi nuo
  gėlo vandens,čia ir arkliui suprantama ir tolesnių debatų net būti
  negali,nes visiškai nėra prasmės aiškintis nuo ko Audrius
  priklausomas.Didžioji politika yra ne runkelių reikalas ir jokiu būdu
  nors kaip įtakoti ją pastarieji negali.Todėl užuot rūpinęsi kitų
  reikalais,darykite ką galite Lietuvos labui,nes tokie kaip Butkevičiai
  bebaigią ją visiškai sunaikinti.Beje,nereikia pamiršti,kad tūlas
  Audrius B yra puikus užsienio politikos specialistas ir ištikimas
  patriarcho tarnas,na žinoma,galimai.

 • Kurgi ne-Pensininkui 2018 vasario mėn. 19 d. 12:20:05

  Žmogeli, nelabai man rūpi tokių didžių ekspertų nuomonė,kokiu pats
  save laikai,bet šioks toks klausimėlis užkyla: jei save labai
  proteguoji dideliu geopolitkos žinovu,vadindamas kitaip manančius
  debilais,tai įdomu kodėl,jei,kaip rašai,kad ”supranti angliškai ir
  visaip poliglotiškai,žiūri JK ir USA tv kanalus bei skaitai interviu su
  JAV ir JK,jėzmarija,aukščiausiais pareigūnais,byloji išimtinai rusų
  tv propogandonų klišėmis?Negi to prisirenki minėtuose šaltiniuose?
  Nebūtina man atsakinėti,tai klausimas retorinis.Nesiruošiu rietis su to
  ieškančiais gyvenimui paįvairinti “kolegomis.

 • Macas 2018 vasario mėn. 19 d. 12:18:47

  O rankos butkeviciau visur Žydelių ko bijai parašyti jau rašiau kas
  valdo Amerika Rusija es sojuza ir viskas net kvailiui aisku

 • Kurgi ne 2018 vasario mėn. 19 d. 12:08:07

  "palestinieciai gyvena neblogiau uz Lietuvos kaimiecius.."- visiškai
  pritarčiau.Ten išsirutuliojo jau ne pirma pašalpinių karta,kuri visai
  neblogai užvalgo iš amžinojo pabėgėlio statuso.Ir intensyviai
  dauginasi,nukorę kojas nuo sponsorių bei maitintojų pečių.Įvairumo
  dėlei pasitusina su automatais-negi dirbsi ir stengsiesi uždirbti.Ne
  carskoje eto delo.Tegu Izraelis knisa dykumą ir augina pomidorus su
  braškėmis.

 • Pensininkas 2018 vasario mėn. 19 d. 12:03:54

  Audriau, gera zinia - turi bendraminti, vienminti-Kurgi ne!... o, gal tu
  pats cia ir papamokslavai, apsimetes komentatoriumi?

 • Klausimas 2018 vasario mėn. 19 d. 12:02:58

  Kas Lietuvos valdžią tampo už virvučių? Ar Lietuvoje įmanomi tokie
  vadovai, kurie nepasiduotų būti marionetėmis?

 • anonimas is K. 2018 vasario mėn. 19 d. 11:58:10

  1. "protingas protingas", bet nusikalbejo:"...pikta, kad pono E.Makrono
  šita mamytė jam nepaaiškina..."
  2. malaciai zydai, kad "Policija ketina pateikti kaltinimus premjerui
  Benjaminui Netanjahu dėl korupcijos". O Lietuvoj?
  4. "Bet ar dėl to, kad palestiniečiai neturi ko valgyti, sugenda apetitas
  kam nors Vokietijoje, ... Rusijoje?" Mano keliones ziniomis (UN pagalba),
  gazos palestinieciai gyvena neblogiau uz Lietuvos kaimiecius. Gal net
  geriau. Faktas. O Ramaloj... Lyg Rytu Paryzius.
  5. teisus: "tiesiog (mums) reikia iš to (zydu) mokytis"!
  5. "bailaus žmogaus - P.Porošenkos,... klaida". NE klaida!
  Apgalvotas veiksmas
  6. "tarptautinės teisės". kas tai?
  7. "didžioji visų tarptautinių santykių dalis vyksta po stalu".
  Ar gerb. Signataras gyvena po stalu?

 • Kurgi ne 2018 vasario mėn. 19 d. 11:54:00

  Silpniausia grandis išlikimui - Iranas su Rusija.Tad Iranas bando
  stiprinti savo pozicijas,kas nepatinka Izraeliui.Ir nepatiks.Rusų
  pasiuntinys Izraelyje jau pareiškė,kad Rusija palaikys Izraelio
  poziciją,jei kiltų konfliktas su Iranu.T.y. bus JAV pusėje,kas duoda
  šansų išlėkti iš Sirijos ne pirma,o po Irano.Turint omenyje,jog Asado
  valdžia vis dėlto laikosi ant Irano durtuvų ir jų šimtatūks.
  samdinių armijos,o ne ant 20 rusų lėktuvų,prognozė nelinksma. JAV
  aiškiai leido suprasti,jog dabar iš Sirijos neišeis,bent jau iš Rytų
  Sirijos ir ten konstruos padėtį,kaip nuspręs nieko neklausdami.Ir tai
  visus Kremliaus deklaruojamus tikslus ir pergales Sirijoje prilygina
  nuliui.

 • Kurgi ne 2018 vasario mėn. 19 d. 11:52:48

  Na,amerikonai suveikė,kaip visada,profesionaliai,atsikirsdami tik naftos
  sektorių,palikdami konkurentams smėlynus.Perėjote Eufratą-gavote į
  dantis.Beje, tas Conacco,kiek žinių,priklausė anksčiau anglosaksų
  kompanijai ir buvo nacionalizuotas dar Asado tėvo.Nostalgija,tsakant. Ir
  ne tiek svarbu,kiek šimtų karių – 300 -6oo buvo paklota.Svarbu,kad tai
  eilinis rusų veiklos Sirijoje fiasco,kurio tęsinio bus siekiama Donbase
  ,o vėliau-Kryme .Vyksta “prekyba” visais ir viskuo,o kariais
  tręšiami smėlynai,kurie dengia savimi merkantilius jų šeimininkų
  interesus.Dinamika vyksta toliau. Išties, atsiranda ne tiek nauji
  žaidėjai,kiek bandoma atsikratyti jau esamų,kadangi jų perdaug,kad
  Sirijoje susigulėtų kažkokia tai schema.

 • Pensininkas 2018 vasario mėn. 19 d. 11:44:35

  Tai dabar noriu paklausti: o kokios rankos valdo tamsta, Audriau??? Jeigu
  gali rasyti: "Pirmiausia jie ja megino panaudoti visos Ukrainos okupacijai,
  taciau ten neisdege suzlugus visos Ukrainos uzemimo projektui."... vargsai
  rusai...nepasiseke okupuoti Ukrainos... Na, ir nesamoniu nesamone apie
  M.Saakasvili- tipo jis veike "imdamas pinigus is Rusijos". Kas tave,
  Audriau, tampo uz virvuciu, a ???

 • eiline 2018 vasario mėn. 19 d. 11:42:53

  APMOKAMOS teisybes doze runkeliams...

 • Pensininkas 2018 vasario mėn. 19 d. 11:35:53

  "Siuolaikineje pasaulio politikoje viskas labai primena marioneciu teatra:
  leles matai, bet nematai ranku, kurios jas valdo".Bravo, bravo, Audriau!

 • akis 2018 vasario mėn. 19 d. 11:21:36

  mano saltiniai sako:rusai savu noru ten sulindo,kaip ir gruzijoje
  ,ukrainoje ,sirijoje ir kituose rusijai aktualiuose pasaulio taskose,viskas
  vyksta laisva valia ar ne 'eksperte'?

 • "marionetės" 2018 vasario mėn. 19 d. 11:19:26

  Kareiviai visada marionetės.

Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • PRIEMONĖS: Ūkio ministerija siūlo patobulinti pelno mokesčio lengvatos taikymą investiciniams projektams, taip pat ją taikyti elektromobiliams; šios priemonės, pasak ministerijos, svarbios šalies ūkio konkurencingumui ilguoju laikotarpiu.
 • DOVANOS: šalies vadovė Dalia Grybauskaitė Lietuvoje viešėsiančiam popiežiui Pranciškui dovanos nepriklausomybės simbolį - Laisvės varpą ir kūrinio „Gloria Lietuvai“ įrašą.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
reklama
DARBAS ADMIN

Ar jums yra tekę gauti padirbtų pinigų?

balsuoti rezultatai

Ar pažįstate šimtamečių žmonių?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

  +13 +16 C

   +12  +14 C

 

   +8  +11 C

  +24  +27 C

   +15  +17 C

 

   +14  +15 C

  8-12 m/s

 2-5 m/s

 

    3-6 m/s

 

reklama
Ukis 2018