Paryžiaus šaulys buvo Prancūzijos pilietisnuotraukos (4)

2017 balandžio mėn. 21 d. 13:35:35 Perskaitė 1258

Šaudynes Paryžiuje sukėlęs žmogus buvo Prancūzijos pilietis. Tai penktadienį interviu televizijos kanalui VRT pareiškė Belgijos vidaus reikalų ministras Janas Jambonas (Jan Jambon).

 

"Tyrimas tęsiamas. Bet mes galime patvirtinti, kad nusikaltėlis buvo Prancūzijos pilietis", - sakė jis.

Anksčiau penktadienį Belgijos federalinė prokuratūra patvirtino perdavusi Prancūzijai galimo įtariamojo dėl šaudynių Eliziejaus laukuose dosjė, bet "joje nurodytas žmogus šįryt prisistatė į Antverpeno komisariatą" ir pareiškė neturįs nieko bendra su teroro aktais Prancūzijoje.

"Nėra jokių įrodymų, kad žmogus, šaudęs Paryžiuje, buvo belgas", - pareiškė prokuratūra.

Ketvirtadienio vakarą Eliziejaus laukuose Paryžiuje kilo susišaudymas, per kurį vienas policininkas žuvo, o dar du buvo sužeisti. Vienas iš užpuolikų buvo nukautas atsakomąja ugnimi, antrasis galbūt paspruko.

AP duomenimis, ataką surengė 39 metų Karimas Šerfi (Karim Cheurfi). Vyras jau buvo traukiamas atsakomybėn už policininkų užpuolimą 2001 metais.

Atsakomybę už išpuolį prisiėmė teroristinė "Islamo valstybės" organizacija. Ekstremistai teigia, kad ataką surengė iš Belgijos atvykęs IS "kovotojas" Abu Jusefas al Belžiki (Abu Yousef al-Belgiki).


Sulaikyti trys galimi Paryžiaus šaulio bendrininkai

Prancūzijos policija penktadienį sulaikė tris žmones iš 39 metų prancūzo, ketvirtadienį šaudžiusio į policininkus Eliziejaus laukuose Paryžiuje, aplinkos. Tai pranešė naujienų agentūra AFP.

Jos duomenimis, "šiuo metu tyrėjai apklausia sulaikytuosius".

Ketvirtadienio vakarą Eliziejaus laukuose Paryžiuje kilo susišaudymas, per kurį vienas policininkas žuvo, o dar du buvo sužeisti. Vienas iš užpuolikų buvo nukautas atsakomąja ugnimi, antrasis galbūt paspruko.

AP duomenimis, ataką surengė 39 metų Karimas Šerfi (Karim Cheurfi). Vyras jau buvo traukiamas atsakomybėn už policininkų užpuolimą 2001 metais.

Atsakomybę už išpuolį prisiėmė teroristinė "Islamo valstybės" organizacija. Ekstremistai teigia, kad ataką surengė iš Belgijos atvykęs IS "kovotojas" Abu Jusefas al Belžiki (Abu Yousef al-Belgiki). Šios informacijos Prancūzijos pareigūnai oficialiai kol kas nepatvirtino.


Paryžiaus centre įvyko susišaudymas


Po ketvirtadienį įvykusio policininkų užpuolimo Eliziejaus laukuose Paryžiaus centre Prancūzijos tyrėjai naktį į penktadienį atliko kratas rytiniame sostinės priemiestyje. Kaip pranešė naujienų agentūra "The Associated Press", pareigūnai dirbo Šelio miestelyje (Senos ir Marnos departamentas).

AP duomenimis, buvo apieškotas 39 metų Karimo Šerfi (Karim Cheurfi) butas. Vyras jau buvo traukiamas atsakomybėn už policininkų užpuolimą 2001 metais.


Paryžiaus centre nušautas policininkas, dar du sužeisti

Ketvirtadienio vakare nežinomas vyras paleido ugnį į policininkus Eliziejaus laukuose Paryžiaus centre. Vienas pareigūnas žuvo, dar du buvo sužeisti, praneša BBC.

Prancūzijos prezidentas Fransua Olandas (Francois Hollande) pareiškė, kad išpuolis buvo teroristinio pobūdžio.

Kaip pranešė Prancūzijos VRM, užpuoliko automobilis sustojo prie policijos mašinos apie 21 valandą vietos laiku. Vyras išlipo iš jo ir paleido ugnį iš automatinio ginklo. Pasak mačiusiųjų, jis buvo ginkluotas Kalašnikovo automatu.

Nužudęs policininką, užpuolikas mėgino sprukti, šaudydamas į kitus policininkus - du iš jų buvo sužeisti. Taip pat pranešama apie atsitiktinio praeivio sužeidimą.

Užpuolikas buvo nukautas atsakomąja ugnimi. Policija ieško jo bendrininko.

Žiniasklaidos duomenimis, žudikas buvo žinomas saugumo tarnyboms ir rašė apie ketinimą žudyti policijos darbuotojus socialiniame tinkle.

Ekstremistinė "Islamo valstybės" grupuotė pareiškė, kad išpuolį surengė jos "kovotojai".

Visi žmonės, buvę Eliziejaus laukų rajone, buvo evakuoti. Prieš tai daugelis kavinių ir parduotuvių lankytojų Eliziejaus laukuose nebuvo išleidžiami į gatvę.

Kandidatai į Prancūzijos prezidentus pareiškė esą solidarūs su nukentėjusiaisiais.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net