Parlamentarai: JK gali tekti pratęsti narystę ES muitų sąjungoje
Viktorija Semėnaitė, Elta
Dėl Didžiosios Britanijos vyriausybės negebėjimo susitarti dėl „Brexit“ veiksmų plano šaliai gali tekti pasilikti Europos Sąjungos muitų sąjungoje ilgiau, nei buvo numačiusi, ketvirtadienį teigė šalies parlamentarai.
|
||
Teresa Mei. EPA-Eltos nuotr.
|
Pratęsti po „Brexit“ prasidėsiantį pereinamąjį laikotarpį - „vienintelė reali galimybė“, sakoma Jungtinės Karalystės (JK) parlamento „Brexit“ komiteto ataskaitoje.
Joje, be kita ko, kritikuojamos premjerės Teresos Mei (Theresa May) pastangos ieškant alternatyvos muitų sąjungai, „nors tai - neatsiejama būsimų ES ir JK santykių dalis“.
„Laiko susitarti dėl naujos prekybos ir muitų tvarkos turime vis mažiau“, - pabrėžia komiteto pirmininkė Hilari Ben (Hilary Benn).
Pačios T. Mei ministrų kabinetas nesutaria dėl dviejų siūlomų muitų tvarkos po „Brexit“ variantų. Naująją tvarką planuojama įgyvendinti per pereinamąjį laikotarpį, kuris tęsis nuo šalies išstojimo iš Bendrijos 2019-ųjų kovo pabaigoje iki 2020-ųjų pabaigos.
Vadinamuoju „maksimalaus palengvinimo“ modeliu siūloma tartis dėl patikimų prekybininkų ir pasitelkti technologijas, siekiant išvengti muitinės patikrų. Tuo tarpu taikant vadinamąją „muitų partnerystės“ sistemą, Didžioji Britanija ES vardu rinktų muitus už prekes, keliaujančias į žemyną.
„Atsižvelgiant į tai, kad patys ministrai nurodo, jog nė vienas iš aptariamų variantų iki 2020 metų gruodžio, kai baigsis pereinamasis laikotarpis, nebus parengtas, JK muitų sąjungoje su ES veikiausiai turės likti tol, kol bus įdiegtos alternatyvios priemonės“, - pridūrė H. Ben.
Tačiau JK vyriausybė, panašu, atmeta galimybę pereinamąjį laikotarpį pratęsti net iki 2023 metų.
„Aiškiai sakėme, kad bus vienintelis įgyvendinimo laikotarpis, ir jis baigsis 2020-ųjų gruodį“, - pareiškė T.Mei atstovė.
Pasidalink:

Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
