NATO pasmerkė V.Putino grasinimus dislokuoti raketas, nutaikytas į Europąnuotraukos (14)

2019 vasario mėn. 20 d. 20:51:41 Perskaitė 1051

NATO pasmerkė Rusijos prezidento Vladimiro Putino (Vladimir Putin) grasinimus nukreipti raketas į pagrindinių Europos šalių sostines, jei JAV dislokuos Europoje naujas raketas. „Rusijos grasinimai nusitaikyti į sąjungininkes yra nepriimtini“, - trečiadienį Briuselyje pareiškė Aljansas. NATO esą yra gynybinis aljansas, ir jis pasirengęs „ginti savo nares nuo visų grėsmių“.

 

NATO paragino Rusiją vėl laikytis Vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų sutarties (INF). JAV ir Rusija vasario pradžioje paskelbė pasitraukiančios iš 1987 metų susitarimo. Jos kaltina viena kitą sutarties pažeidinėjimu.

NATO patvirtino, kad nenori „naujų ginklavimosi varžybų“. Aljansas atkreipė dėmesį į tai, kad jo narės ne kartą ragino Maskvą sunaikinti savo vidutinio nuotolio raketas. Anot JAV ir NATO, INF sutartį pažeidžia raketa 9M729, galinti pasiekti Europos miestus.

V. Putinas trečiadienį skaitydamas savo metinį pranešimą pagrasino dislokuoti raketas. Rusija „neketina pirmoji dislokuoti tokias raketas Europoje“, - sakė jis. Tačiau jei tai padarys JAV, Rusija bus priversta dislokuoti ginklus, „kurie galėtų būti panaudoti prieš sprendimų priėmimo centrus, valdančius mums grasinančias raketas“.

NATO savo pareiškime dar kartą atmetė Rusijos kaltinimus, kad Aljansas su savo priešraketiniu skydu pažeidžia INF susitarimą.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net