respublika.lt

2018 rugpjūčio 18, šeštadienis

M.Saakašvilis tik kursto maištąnuotraukos (20)

2017 gruodžio mėn. 06 d. 16:50:26
Ričardas Čekutis, zinios@vakarozinios.lt, Stasys Gimbutis ir Rasa Strimaitytė, Elta

Vakar ryte Ukrainos saugumo tarnybos pareigūnai vykdė kratą buvusio Gruzijos prezidento Michailo Saakašvilio, tapusio ukrainiečių politiku, namuose Kijeve dėl Generalinės prokuratūros tyrimo. Pats M.Saakašvilis buvo net užlipęs ant pastato stogo ir grasino nušokti, jeigu saugumiečiai prie jo prisilies.

 

Specialiai „Vakaro žinioms“ tiesiai iš Gruzijos sostinės Tbilisio situaciją pakomentavo Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signataras, politikos apžvalgininkas ir saugumo politikos ekspertas Audrius Butkevičius:

- Kodėl Ukrainos policija laužo rankas Lietuvoje labai mylimam ir gerbiamam politikui, legendiniam kovotojui su korupcija bei kitomis negerovėmis Michailui Saakašviliui?


- Pagaliau ukrainiečiai suprato, kad, be destrukcijos ir valstybės pamatų griovimo, jokios kitos veiklos šis „garsusis kovotojas“ nevykdo... Be to, jie pagaliau išsiaiškino, kad jokia Jungtinių Valstijų politika nelaiko M.Saakašvilio savo pranašu Ukrainoje ir kad yra daugybė faktų, liudijančių, jog jo veikla nėra atsitiktinė. O tai buvo galima suprasti ir anksčiau, vien tik žvilgtelėjus, kuo baigėsi M.Saakašvilio politika Gruzijoje - matome ten prarastas teritorijas ir į valdžią atvestą gana patogią Maskvai vyriausybę. Kadangi šiuo metu esu Tbilisyje, tai galiu pasakyti, jog visas Tbilisis susižavėjęs stebi ukrainiečių policijos veiksmus ir Mišą, balansuojantį ant stogo, tačiau čia nematau nė vieno žmogaus, kuris sau pjaustytųsi venas, eitų į demonstracijas, barstytųsi dėl jo pelenais galvą ar kaip kitaip reikštų pasipiktinimą ukrainiečių veiksmais...

- Kitaip sakant, žmonės Gruzijoje M.Saakašvilį vertina neypatingai gerai?

- Yra čia daug žmonių, kurie supranta, kad kai kurios jo padarytos reformos buvo sėkmingos ir reikalingos, bet iš esmės tai, kas buvo daroma su gruzinų tauta, reiškiant tiesioginę nepagarbą daugybei žmonių, čia sukūrė labai aiškias nuotaikas. Galiu tik pakartoti: niekas čia į gatves dėl M.Saakašvilio neina. Negana to - aš net nematau, kad jo paties partijos žmonės darytų pareiškimus ar gatvėse ką nors mobilizuotų... Tikrai niekas čia dėl Mišos nesėkmių neišgyvena... Na, o dėl Ukrainos - kitas reikalas. Kadangi įvairios demonstracijos Ukrainoje yra nuolat smarkiai perkamos, visa tai turi savo konkrečias kainas arba „taksas“, o Miša ten naudojamas kaip ledlaužis griauti šiandieninei valdžiai, tai nemažai žmonių apmoka įvairaus plauko „demonstrantus“, kurie šiuo momentu Mišos situaciją išnaudoja atakoms prieš valdžią. Štai ir visa istorija. Kaip sakoma, jeigu yra tokių politikų, tai priešas net nereikalingas...

- Galima teigti, kad ponas M.Saakašvilis buvo Maskvos statytinis?

- Ukrainiečiai tai įrodinėja. Kai M.Saakašvilis ėjo į valdžią Gruzijoje, tai niekam nebuvo abejonės, kad jo dėdė KGB generolas Salasanija organizuoja jo ryšius su Maskva... Tai yra šeima, kuri visą laiką palaikė glaudžius santykius su KGB struktūromis, pats Miša buvo išsiųstas mokytis į Ukrainos specializuotas mokyklas, ten baigė tarptautinius ryšius specializuotuose fakultetuose. Visa tai niekam nėra paslaptis, o tas viešųjų ryšių sukurtas „kovotojo“ paveikslas, žinoma, daug kam ir Lietuvoje užmuilino akis.

- Bet pas mus M.Saakašvilis iki šiol yra laikomas griežtai prieš Kremliaus kėslus kovojančiu asmeniu...

- Žinoma, nes Lietuvoje pilna tokių pačių veikėjų, kurių tokios pačios biografijos... Kaip nemėgsi į save panašaus? Pagaliau, pasižiūrėkime, kaip Miša atsirado Gruzijos politikoje. Tai buvo tiesioginis sovietų užsienio reikalų ministro Eduardo Ševardnadzės statytinis, netgi savo sūnų pavadinęs Eduardu savo šefo garbei... Po to atėjęs į valdžią per tam tikrą inscenizaciją jis pasiekė tiesiog tragiškų rezultatų: dabar Gruzija arba turi viešai atsisakyti savo prarastų teritorijų, arba bet koks jos judėjimas link NATO ar europinių struktūrų yra uždarytas. Taigi, nieko blogesnio už tokį politiką neįmanoma net sugalvoti...

Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios“

 

Tbilisyje įvyko solidarumo su M. Saakašviliu manifestacija

Trečiadienį keli šimtai opozicinės Vieningojo nacionalinio judėjimo partijos šalininkų Tbilisyje, Rustavelio prospekte, surengė manifestaciją šiuo metu Kijeve esančiam savo neformaliam lyderiui, buvusiam Gruzijos prezidentui Michailui Saakašviliui remti, praneša „Interfax“.

„Oligarchų valdymui Gruzijoje ir Ukrainoje turi būti padarytas galas. M. Saakašvilis yra šios kovos su oligarchais priešakinėse linijose“, - sakė žurnalistams vienas iš Vieningojo nacionalinio judėjimo lyderių Nika Melija.

Po nesėkmingo Ukrainos pareigūnų mėginimo antradienį Kijeve sulaikyti M. Saakašvilį partija paragino visus savo šalininkus trečiadienį dalyvauti solidarumo su Gruzijos eksprezidentu akcijoje Tbilisio centre.M.Saakašvilis: žvalgybai nepavyks manęs suimti

Buvęs Gruzijos prezidentas, o dabar Ukrainos opozicionierius Michailas Saakašvilis ir toliau priešinsis suėmimui. „Žvalgybai nepavyks manęs suimti“, - pareiškė jis vokiečių laikraščiui „Bild“.

M. Saakašvilis patvirtino, kad antradienį per jo sulaikymo operaciją grasino nušokti nuo savo namo Kijeve stogo. „Aš jiems sušukau, kad mes galime visi nukristi nuo stogo, jei jie mane sulaikys“, - sakė jis.

M. Saakašvilis kaltinamas nusikalstamų organizacijų rėmimu. Antradienį šimtai ukrainiečių demonstrantų neleido saugumo pajėgoms suimti 49 metų politiko.

Ukrainos prezidentą Petro Porošenką kritikuojantis M. Saakašvilis jau daug savaičių nedingsta iš Ukrainos žiniasklaidos akiračio. Jis vis ragino rengti protestus, kad prezidentas būtų nušalintas nuo valdžios. M. Saakašvilis sakė: „P. Porošenka visiškai išprotėjo. Kiekvienas žino, kad absurdiška yra kaltinti mane bendradarbiavimu su Rusija. Tai pramanas. P. Porošenka bijo, kad aš tapsiu politiškai pavojingas, tik apie tai eina kalba“.

Šiuo metu M. Saakašvilis neturi jokios šalies pilietybės. Rugsėjį jis, lydimas šalininkų, sensacingai grįžo į Ukrainą. 2015-aisiais jis neteko savo gimtosios Gruzijos pilietybės, kai tapo Odesos gubernatoriumi ir gavo ukrainietišką pasą. Jam dabar gresia būti išsiųstam į Tbilisį. Gruzija paprašė išduoti politiką vykstant tyrimui dėl korupcijos ir piktnaudžiavimo valdžia.

 

P. Porošenka pavadino M. Saakašvilio šalininkus „triukšmadarių kompanija, trokštančia kraujo“

Ukrainos prezidentas Petro Porošenka pavadino buvusio Odesos srities gubernatoriaus ir Naujųjų jėgų judėjimo lyderio Michailo Saakašvilio šalininkus iš Maskvos finansuojama „triukšmadarių kompanija, trokštančia kraujo“.

„Maniau, kad mane sunku nustebinti. Bet tai, ką vakar pamatė visa šalis, apstulbino ir sukrėtė“, - pareiškė prezidentas, trečiadienį kalbėdamas kariškiams poligone Lvovo srityje.

„Mes duodame atkirtį iš Maskvos finansuojamai triukšmadarių kompanijai, ir čia aš jaučiu visuomenės paramą, - teigė P. Porošenka. - Prezidentas ir vyriausybė gerbia piliečių teisę taikiai protestuoti, skirtingai nuo tų, kurie trokšta kraujo, kurie provokavo pareigūnus“.

Antradienį Generalinės prokuratūros darbuotojai mėgino sulaikyti M. Saakašvilį jo namuose Kijeve pagal kaltinimą nusikalstamos organizacijos veiklos rėmimu.

Eksgubernatoriaus šalininkai neleido pareigūnams jo išsivežti, vėliau prie Ukrainos parlamento įvyko masinis mitingas, kurio dalyviai reikalavo, kad prezidentas P. Porošenka atsistatydintų.

Generalinis prokuroras Jurijus Lucenka paskelbė M. Saakašvilį pabėgusiu nuo tyrėjų ir pareikalavo, kad jis per 24 valandas pats prisistatytų į teisėsaugos institucijas. Prokuroras teigė, kad esą M. Saakašviklio šalininkai gauna pinigų iš buvusio Ukrainos prezidento Viktoro Janukovyčiaus aplinkos.

Bet M. Saakašvilis nepaisė Ukrainos valdžios reikalavimo atvykti į prokuratūrą ir pareiškė bendrausiąs su pareigūnais tik palapinių miestelio teritorijoje prie Aukščiausiosios Rados.

Eltos inf.


Pasidalink:
Pasidalink: Facebook Pasidalink: Frype
Straipsnio komentarai
 
  Skaityti komentarus (20)

 • nu jo 2017 gruodžio mėn. 07 d. 11:44:31

  sykart nusisnekejo dede butkevicius jau tikrai.cekuti gal padaryk jam
  pertrauka truputy.

 • Manau, 2017 gruodžio mėn. 07 d. 07:49:49

  kad M.Saakašvilis daug geriau viską supranta, kas pradeda rutuliotis
  Ukrainoje ,negu mūsų lietuvių trys milijonai ekspertų-visažinių.Tai ,
  kad Ukrainai artėja didelė grėsmė iš tų pačių taikos "nešėjų",
  kurie jau "atnešė"taiką Sirijoje, per kalnus sirų lavonų ,nes
  praktikos turėjo būdamas Gruzijos prezidentu, na ir jis yra labai
  neparankus visai buvusiai komunistų sąrangai, kaip sunkus lagaminas be
  rankenos.O pavyzdžių, manau,toli ieškoti nereikia ,jų pilna ir
  Lietuvoje , tai ir Pociūnas, tai ir vilties prezidentas Lozoraitis kaip ir
  daugelis daugelis kitų.Manau , kad M.Saakašvilis visa tai puikiai mato ir
  supranta , bet padėti žmonėms sunku , kada virš jų ir virš jo kabo
  didelis plaukuotas kumštis ir pastoviai liejamos srutos.

 • OHO 2017 gruodžio mėn. 07 d. 06:26:33

  Na, ir pridurkas tas Butkevičius. Kai Saakašvilis suko Gruzijos "ienas"
  į Europos Sąjungą ir NATO, tada buvo draugas. IR karą su Rusiją
  Saakašvilis pradėjo su JAV leidimu. Jį pastoviai kuruodavo JAV advokatas
  Valdas Adamkus. O kai Miša prisidirbo, tada jau pasidarė Rusijos
  statytiniu. Na, ir Respublika be Tomkaus nusivažiavo iki Butkevičiaus
  lygio

 • Pritariu 2017 gruodžio mėn. 07 d. 01:21:26

  >Nereikia nusikalbeti. Kalbi, Tamsta, teisingai!

 • ceslovas 2017 gruodžio mėn. 06 d. 21:18:21

  O ka tu amzinas karo specialiste gruzijoj darai? Ne destrukcija?

 • Nepavydekime 2017 gruodžio mėn. 06 d. 18:42:12

  Mūsu"Dedule "tikrai ne prastesnis kenkėjas.

 • jie 2017 gruodžio mėn. 06 d. 17:39:36

  abu yra liberalistinio finansinio internacionalo, planuojancio pasaulio
  tvarką, tarnai. tarnai yra ir Lietuvoj. Kaip sako klasikai -
  jei nesupranti kas vyksta, tai greiciausiai tai vyksta del pinigu.

 • Nereikia nusikalbėti 2017 gruodžio mėn. 06 d. 17:00:05

  Kad Sakašvilis yra JAV tarnas, tą net arklys supranta.

 • Aklad 2017 gruodžio mėn. 06 d. 16:39:58

  Geras laikmetis kai visokio plauko "analitikai-politikai"tampa reiksmingi
  ir "protingi", jei tik mato Maskvos ranka.Pasakei ,jog del bet kokio ivykio
  kalta Rusija -ymnica koziolas.

 • Nesuprantu... 2017 gruodžio mėn. 06 d. 16:31:40

  ką tas Saakašvilis veikia toje Ukrainoje? Juk turėjo tokį aukštą
  postą,galėjo parodyti,ką gali, nieko nenuveikė,tik kelia kažkokius
  neramumus. Žmogus be Tėvynės,be pilietybės ,blaškosi,kažką nori
  įrodyti,o iš tiesų,tik trukdo ukrainiečiams patiems nuspręsti ir
  šalį valdyti.Atroodo ,lyg provokatorius. Sakyčiau,laikas jam
  namo,pabandyti savo šalies gerovei kažką nuveikti,gal ir už savo
  darbus atsakyti.Juk, jei nekaltas - ilgai nesėdėtų... Todėl Miškai
  laikas namo ,į savo mišką.

 • ..... 2017 gruodžio mėn. 06 d. 15:21:07

  ...kazkur girdetas tas butkevichius..

 • Sale 2017 gruodžio mėn. 06 d. 13:44:32

  Tik neeikia aiskint, kad ukrai myli pasasenka. Kad organizuoja rusai. Kai
  tik kas ne pagal lietuvius elitus, tai kalti rusai. Ar pamirsot, kaip Misa
  kara su rusais isprovokavo.

 • Vadakste 2017 gruodžio mėn. 06 d. 13:09:44

  Tai ko tas Audrius sukinejasi po ta Gruzija ir ka jis ten veikia.
  Sukinejosi per Maidanus Ukrainoje , tai dabar po Gruzija . Kazka dirba ,
  tik ne Lietuvoj ir Lietuvai.

 • Karbauski 2017 gruodžio mėn. 06 d. 11:33:38

  Kviesk Sakašvilį ir statyk jį vietoj Skvernelio.

 • Bočelis 2017 gruodžio mėn. 06 d. 11:00:48

  Nepulkite Mišos, visa Lietuva matė, kaip Tata apkabinęs bučiavo
  Vilniuje gerbiama Lietuvos asmenį.

 • NUOMONĖ 2017 gruodžio mėn. 06 d. 10:33:28

  Tikriausiai vienintelė šalis yra Ukraina , kurioje svetimšalis ir dar be
  dokumentų gali organizuoti revoliuciją ar perversmą teisėtos valdžios
  nuvertimui, o valdžia nepajėgi net iš šalies išsiųsti . Niekaip
  negaliu suvokti koks FORSMAŽORUS iš valdžios atėmė valdžią
  .Lietuvoje tikrai to nebūtų .

 • Autorius 2017 gruodžio mėn. 06 d. 09:28:49

  nusisapaliojo.

 • Tarnystė 2017 gruodžio mėn. 06 d. 08:57:05

  Drama Ukrainoje: dviejų ponų tarnas - meilus teliukas dvi karves žinda.
  Butkevičius teisingai pastebėjo: turime vieną kitą tokį ir LR.

 • JO... 2017 gruodžio mėn. 06 d. 08:31:26

  PARAŠOS CHUNTA gražiai apsmeižė Mišą... Dvi jankių PROSTITUTĖS
  nepasidalino veiklos zonų..DDDD

 • Urodai 2017 gruodžio mėn. 06 d. 08:15:06

  Tokio reikia ir Lietuvai:) kad ant Daukanto aikstes stogu
  parekautu:))))))))) Kas curvos uzdaret Snora banka , kas svolociai padalino
  Ukio banka, kas blieeee:))))))) atiduokit babkes urodai - kazkas panasaus:)
  tai ir jis surinktu cia tukstancius gerbeju:)))))) uzpistu vargsu apvogtu
  lietuvaiciu:)

Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • KVIEČIA: Klaipėdos švyturyje šeštadienį bus minima Pasaulinė švyturių diena; Klaipėdos švyturys laisvam lankymui bus atvertas nuo 11.00 iki 18.00 val.
 • KVIEČIA: Klaipėdos švyturyje šeštadienį bus minima Pasaulinė švyturių diena; Klaipėdos švyturys laisvam lankymui bus atvertas nuo 11.00 iki 18.00 val.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)

Ar jums trukdo viešai vaikus žindančios moterys?

balsuoti rezultatai

Kaip vertinate naująją Vilniaus miesto reklamą "G taškas"?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

  +15   +17 C

   +12  +14 C

 

   +15 +17 C

  +25  +27 C

   +21  +23 C

 

   +21  +23 C

  1-2 m/s

  1-3 m/s

 

    1-3 m/s

 

USD - 1.1391 PLN - 4.3115
RUB - 76.8166 CHF - 1.1338
GBP - 0.8958 NOK - 9.6795
reklama
Ukis 2018