M.Pompėjas: JAV sutiks tik su visiška Š.Korėjos denuklearizacijanuotraukos (4)

2018 birželio mėn. 11 d. 15:06:44 Perskaitė 973

JAV valstybės sekretorius Maikas Pompėjas (Mike Pompeo) teigė, kad „visiška, patikrinama ir negrįžtama Korėjos pusiasalio denuklearizacija yra vienintelis rezultatas, kuriam derybose su Šiaurės Korėja pritars JAV“.

 

„Šiaurės Korėja anksčiau mums patvirtino norinti denuklearizuotis ir mes norime pamatyti, ar šie žodžiai pasirodys esantys nuoširdūs“, - sakė M. Pompėjas.

M. Pompėjas pridūrė, kad JAV pasiūlys Šiaurės Korėjai „unikalias“ saugumo garantijas, jei Šiaurės Korėja sutiks su „visiška, patikrinama ir negrįžtama denuklearizacija“.

Antradienį JAV prezidentas Donaldas Trampas (Donald Trump) turi susitikti su Šiaurės Korėjos vadovu Kim Čen Unu (Kim Jong-un). Jų susitikimo metu didžiausias dėmesys turėtų būti skiriamas Šiaurės Korėjos branduoliniams ginklams. JAV nori, kad Šiaurės Korėja atsisakytų jų.

 

Kinija skyrė lėktuvą Kim Čen Uno skrydžiui į Singapūrą

Pchenjano prašymu Pekinas skyrė Šiaurės Korėjos lyderiui Kim Čen Unui lėktuvą, kad jis galėtų nuskristi į Singapūrą, kur birželio 12 d. turi įvykti jo susitikimas su JAV prezidentu Donaldu Trampu.

Tai pirmadienį per spaudos konferenciją pranešė oficialus Kinijos URM atstovas.

„Mes suteikėme tokią paslaugą KLDR prašymu“, - sakė jis.

Diplomatas taip pat pareiškė viltį, kad viršūnių susitikimas Singapūre duos gerų rezultatų ir padės denuklearizuoti Korėjos pusiasalį.

Sekmadienį Singapūre nusileido Kinijos aviacijos kompanijos „Air China“ lėktuvas, kuriame, žiniasklaidos duomenimis, buvo Kim Čen Unas. Jo susitikimas su S. Trumpu turi įvykti Singapūro viešbutyje „Capella“, kuris yra Sentosos saloje.

 

Kim Čen Unas pasiūlė D.Trampui surengti antrąjį susitikimą Pchenjane

Šiaurės Korėjos vadovas Kim Čen Unas pakvietė JAV prezidentą Donaldą Trampą liepos mėnesį apsilankyti Pchenjane ir ten surengti antrąjį aukščiausio lygio viršūnių susitikimo ratą. Tai pranešė Pietų Korėjos laikraštis „The Chunan Ilbo“, remdamasis informuotu šaltiniu.

Jo duomenimis, kvietimas išdėstytas laiške, kurį D. Trampui birželio 1 d. perdavė aukštas Šiaurės Korėjos atstovas. Laikraštis pažymi, kad „tada abi šalys pareiškė esančios pasirengusios palaikyti aukščiausio lygio kontaktus“.

Istorinis D. Trampo ir Kim Čen Uno susitikimas įvyks birželio 12 d. Singapūro viešbutyje „Capella“, kuris yra Sentosos saloje. Abu lyderiai jau atvyko į Singapūrą.

 

Pietų Korėjos prezidentas: D.Trampo ir Kim Čen Uno susitikimas - tik ilgo proceso pradžia

Pietų Korėjos prezidentas Mun Džėinas (Moon Jae-in) pirmadienį teigė, kad būsimas JAV prezidento Donaldo Trampo ir Šiaurės Korėjos vadovo Kim Čen Uno susitikimas reikš tik „ilgo proceso“ pradžią.

Mun Džėino teigimu, giliai įsišakniję priešiški santykiai ir Šiaurės Korėjos branduolinės veiklos klausimas negali būti išspręsti vieninteliu veiksmu.

„Net ir po to, kai abu vadovai pradės dialogą, mums reikės ilgo proceso, kuris gali trukti vienerius, dvejus metus ar net ilgiau, kad šie klausimai būtų galutinai išspręsti“, - sakė Pietų Korėjos prezidentas.

Mun Džėinas taip pat pareiškė viltį, kad antradienio susitikimas bus sėkmingas.

Antradienį Singapūro Sentosos saloje esančiame viešbutyje „Capella Hotel“ vyks D. Trampo ir Kim Čen Uno susitikimas. Jo metu didžiausias dėmesys bus skiriamas susitarimui dėl Šiaurės Korėjos denuklearizacijos, mainais už ekonominių ir diplomatinių sankcijų jai sušvelninimą.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net