M.Pensas žada, kad atsakas į Šiaurės Korėjos agresiją būtų triuškinamasnuotraukos (5)

2017 balandžio mėn. 19 d. 16:38:34 Perskaitė 1123

Jungtinės Amerikos Valstijos į visas Šiaurės Korėjos atakas atsakys "triuškinamai ir veiksmingai", trečiadienį Japonijoje prisišvartavusio milžiniško JAV lėktuvnešio denyje pareiškė šalies viceprezidentas Maikas Pensas (Mike Pence), praneša naujienų agentūra AFP.

 

Donaldo Trampo (Donald Trump) pavaduotojas lankosi regione siekdamas nuraminti sąjungininkus, sunerimusius dėl Pchenjano raketų programos ir jos pasiryžimo, kaip atrodo, atlikti dar vieną branduolinį bandymą, siekiant išvystyti tokį atominį ginklą, kuris pasiektų JAV žemyninę dalį.

M. Pensas, kuris savo vizitą pradėjo Pietų Korėjoje, praėjus vos dienai po, kaip mano ekspertai, nesėkmingo naujos Šiaurės Korėjos raketos bandymo, teigė, kad izoliuoto režimo keliama grėsmė auga.

"Šiaurės Korėja yra pavojingiausia ir šiuo metu aktualiausia grėsmė Azijos ir Ramiojo vandenyno regiono taikai ir saugumui", - lėktuvnešio "Ronald Reagan" denyje kariams sakė JAV viceprezidentas.

Tačiau jis pridūrė: "Mes atremsime bet kokią ataką, o į bet kokių įprastinių ar branduolinių ginklų panaudojimą JAV atsakys triuškinamai ir veiksmingai."

M. Pensas pasisakė po to, kai aukštas Šiaurės Korėjos pareigūnas įspėjo, kad režimas nesirengia mažinti savo raketų programos masto. Negana to, jis žadėjo, kad bandymai bus atliekami kas savaitę ir grasino karu, jei JAV prieš ją imtųsi kokių nors veiksmų.


JAV „armada" tolsta nuo Šiaurės Korėjos

Paaiškėjo, kad JAV lėktuvnešis ir kiti karo laivai neplaukė Šiaurės Korėjos link, bet pasuko priešinga kryptimi, praneša BBC.

JAV karinis jūrų laivynas balandžio 8 dieną informavo, kad lėktuvnešio "Carl Vinson" smogiamoji grupė pajudėjo Korėjos pusiasalio link. To esą imtasi kaip atgrasomosios priemonės.

Praėjusią savaitę ir JAV prezidentas Donaldas Trampas (Donald Trump) pareiškė, kad pusiasalio link buvo pasiųsta "armada".

Tačiau minėtoji laivų grupė, savaitgalį Sundos sąsiauriu judėjusi Indijos vandenyno link, iš tiesų tolo nuo Šiaurės Korėjos.

Dabar JAV tvirtina, kad jos laivų grupė pirmiausia turėjo užbaigti mokymus su Australija. Vykdydama nurodymus, smogiamoji grupė šiuo metu "juda į vakarinę Ramiojo vandenyno dalį", antradienį pranešė JAV ginkluotųjų pajėgų Ramiajame vandenyne vadovybė.

Pasak BBC korespondento Seule Stiveno Evanso (Stephen Evans), lieka neaišku, ar tai, kad JAV kariniai laivai taip ir nepasiekė Korėjos pusiasalio, buvo sąmoninga apgaulė, kuria galbūt siekta pagąsdinti Šiaurės Korėjos lyderį Kim Čen Uną (Kim Jong-un), planų pasikeitimas ar paprasčiausias nesusipratimas.


M.Pensas giria „Toyota" ir teigia, kad JAV ir Japonijos ekonominiai ryšiai gali stiprėti

JAV viceprezidentas Maikas Pensas (Mike Pence) vizito Japonijoje metu gyrė "Toyota" sprendimą investuoti Jungtinėse Valstijose bei vengė kritikuoti japonų prekybos praktiką, rašo "Wall Street Journal".

Savo kalboje Japonijos verslininkams M. Pensas teigiamai atsiliepė apie JAV ir Japonijos ekonominius ryšius ir tikino, kad jie gali būti dar geresni, mažinant mokesčius ir biurokratines kliūtis tokioms kompanijoms kaip "Toyota". Viceprezidentas gyrė "Toyota" sprendimą Jungtinėse Valstijose per artimiausius penkerius metus investuoti 10 mlrd. dolerių.

"Prezidento Trampo politika sugrąžins mūsų, kaip svarbiausių investicijų centro, šalies reputaciją", - kalbėjo M. Pensas.

Privačiame susitikime M. Pensas kvietė Japonijos verslo lyderius į JAV investuoti daugiau ir atsisakė kritikuoti japonų prekybos praktiką. Kaip ir Kinija, Japonija Donaldo Trampo (Donald Trump) kampanijos metu susilaukė kritikos dėl savo veiksmų prekyboje.

"Susitikimas praėjo gerai", - M. Pensui teigė "Toyota" prezidentas Akijo Tojoda (Akyo Toyoda).

Apsilankęs Seule ir Tokijuje, M. Pensas išvyko į Džakartą, kur susitiks su Indonezijos prezidentu.


Rusija atmeta naujas sankcijas Šiaurės Korėjai

Ginče dėl Šiaurės Korėjos branduolinės programos Rusija atmeta naujas tarptautines sankcijas, praneša agentūra dpa.

„Rusija niekada nebuvo sankcijų šalininkė. Mes jas laikome neracionaliu ir beviltišku veiksmu", - trečiadienį Maskvoje pareiškė Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas. Vietoj to esą tarptautinė bendrija turėtų paraginti visas puses elgtis santūriai ir apdairiai.

D. Peskovas pabrėžė, kad Maskvai ginčas tarp JAV ir Šiaurės Korėjos dėl naujų raketų bandymų kelia nerimą, nes Rusija turi bendrą sieną su Šiaurės Korėja.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net