Mitinge Barselonoje dalyvavo apie milijonas žmoniųnuotraukos

2018 rugsėjo mėn. 12 d. 08:32:51 Perskaitė 244

Apie milijonas žmonių antradienį išėjo į Katalonijos regiono sostinės Barselonos gatves paminėti Nacionalinės Katalonijos dienos (Diados) ir parodyti tolesnę paramą Katalonijos regiono atsiskyrimui, skelbia BBC.

 

Raudonus marškinėlius vilkinčių protestuotojų minia mosavo Katalonijos regiono vėliavomis, mušė būgnus, švilpė, skandavo įvairius šūkius ir reikalavo paleisti kalinamus separatistų lyderius. Mitinge dalyvavo panašiai tiek pat žmonių, kaip ir praėjusiais metais.

Katalonijos regiono prezidentas Kvimas Toras ir jo pirmtakas Karlesas Pučdemonas, kuris po nesėkmingo Katalonijos bandymo atsiskirti nuo Ispanijos pabėgo į Belgiją, ragino žmones dalyvauti antradienio demonstracijoje.

Kasmete „Diados“ švente paminimas 1714 metais įvykęs Barselonos pralaimėjimas Ispanijos karaliui Pilypui V pavaldžioms pajėgoms. Nuo 2012-ųjų šios šventės proga rengiami masiniai mitingai, per kuriuos agituojama už šio pasiturinčio Ispanijos regiono atsiskyrimą.

Šiemet šis renginys turėjo itin didelę reikšmę, nes buvo tarsi Katalonijos separatistų stiprybės išbandymas po pernykščio spalio 1 dienos referendumo dėl regiono atsiskyrimo nuo Ispanijos ir vienašalio regiono nepriklausomybės paskelbimo spalio 27 dieną. Nė vienas iš šių žingsnių separatistų lauktų vaisių nedavė.

Kaip pranešama, Katalonijoje taip pat planuojami protestai kitomis regionui svarbiomis datomis, minint įvykusio referendumo ir nepriklausomybės paskelbimo dienas.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net