L.I.Lula da Silva nebesieks dalyvauti Brazilijos prezidento rinkimuosenuotraukos

2018 rugsėjo mėn. 12 d. 10:02:05 Perskaitė 162

Kalinamas buvęs Brazilijos prezidentas Luisas Inasijas Lula da Silva (Luiz Inacio Lula da Silva) oficialiai atsisakė siekio dalyvauti kitą mėnesį vyksiančiuose šalies prezidento rinkimuose. Vietoj jo Darbininkų partijos (PT) kandidatu prezidento rinkimuose paskelbtas buvęs San Paulo miesto meras Fernandas Hadadas.

 

Apie tai paskelbta per mitingą, surengtą priešais Kuritibos miesto kalėjimą, kuriame Luisas Inasijas Lula da Silva atlieka 12 metų trukmės kalėjimo bausmę.

Mitinge buvo perskaitytas Luiso Inasijaus Lula da Silvos laiškas, kuriame politikas parėmė F. Hadado kandidatūrą. Laiške politikas teigė nedalyvausiąs spalio 7 d. vyksiančiuose rinkimuose ir įvardijo F. Hadadą jį pakeisiančiu kandidatu.

Luisas Inasijas Lula da Silva praėjusiais metais buvo paskelbtas kaltu dėl kyšio ėmimo iš vienos statybų įmonės. Tačiau pats jis teigia, kad kaltinimai jam buvo primesti, o teismo procesas nesąžiningas.

Eksprezidentas siekė, kad būtų panaikintas jam įvestas draudimas kandidatuoti Brazilijos prezidento rinkimuose. Vis dar laukiama vieno apeliacinio skundo nagrinėjimo pabaigos, tačiau nemanoma, kad skundas bus patenkintas.

Nepaisant įkalinimo, viešosios nuomonės apklausose Luisas Inasijas Lula da Silva išlieka itin populiarus, jis gerokai pirmauja prieš kitus kandidatus. Apklausose parama Luisui Inasijui Lula da Silvai siekia beveik 40 proc.

Luisas Inasijas Lula da Silva per savo prezidentavimą 2003-2010 metais tapo itin populiariu lyderiu ir svarbia figūra tarptautinėje arenoje. Jo šalininkai tvirtina, kad jis buvo sąmoningai eliminuotas iš rinkimų kovos.

Tuo tarpu pirmadienį paskelbtoje apklausoje 55 metų amžiaus F. Hadadą palaikė tik 9 proc. rinkėjų.

Rimčiausiu kandidatu dabar laikomas Brazilijos Donaldu Trampu vadinamas politikas Jairas Bolsonoras, kuris per agitacinį mitingą praėjusią savaitę buvo sunkiai sužalotas peiliu. Politiko būklė šiuo metu stabili. J. Bolsonaro šeimos teigimu, jis tęs savo kampaniją socialinėje žiniasklaidoje.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net