respublika.lt

2018 rugpjūčio 19, sekmadienis

Ką diskreditavo Ukrainos specialioji operacija?nuotraukos (17)

2018 birželio mėn. 02 d. 15:17:20
Ričardas ČEKUTIS

Svarbiausius praėjusios savaitės pasaulio politikos įvykius ir reikšmingiausias tendencijas specialiai „Respublikai“ komentuoja Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signataras, politikos apžvalgininkas ir saugumo politikos ekspertas Audrius Butkevičius.

 

- Daugelis žmonių iki šiol svarsto bei komentuoja ukrainiečių surengtą operaciją, inscenizuojant žurnalisto Arkadijaus Babčenkos nužudymą. Vieni tai vadina „smūgiu Rusijai“, girdami Ukrainos spectarnybų darbą, kiti - kritikuoja, teigdami, kad nuo šiol jokia informacija iš šios šalies nebus galima pasitikėti. Kaip šiuos įvykius matote jūs? Kodėl prireikė tokios inscenizacijos?

- Šiuo klausimu egzistuoja dvi pagrindinės versijos. Pagal oficialią ukrainiečių versiją, gyveno kartą Arkadijus Babčenka, tačiau gyveno jis, deja, Rusijoje, iš kur buvo priverstas pabėgti. Tuomet nuvažiavo į Prahą, kur pasiprašė politinio prieglobsčio, bet ten prieglobsčio negavo. Tada jis atvyko į Ukrainą, kur pradėjo visaip negražiai kalbėti apie Vladimirą Putiną... Sulaukė grasinimų. Įvairūs šaltiniai pasakoja, kad tie grasinimai netgi sklido iš čečėnų pusės - esą net dabartinė Čečėnijos vadovybė kažkur minėjo jo pavardę. Pagaliau Ukrainos saugumo tarnybos gavo informacijos, jog norima šį žmogų nužudyti. Tuomet jie suorganizavo specialią operaciją, sulaikė potencialų žudiką, o prieš tai imitavo A.Babčenkos nužudymą ir paskelbė apie tai viešai. Tokiu būdu jie mėgino demaskuoti šios rezgamos žmogžudystės užsakovą. Kitaip sakant, jie puikiai apskaičiavo viską, išskyrus du dalykus. Pirmiausia, jie nepaskaičiavo labai audringos Europos valstybių vadovų reakcijos, be to, jie nepaskaičiavo didelio Ukrainos žmonių aktyvumo. Kai Maidane pradėjo rinktis žmonės, o jų susirinko apie 10 tūkstančių, tai SBU nieko kito nebeliko, kaip tik paskelbti, jog tai buvo specialioji operacija ir teko parodyti A.Babčenką gyvą...

- O kokia kita versija?


- Pagal kitą versiją, tai yra Ukrainos diskreditacijos operacija. Kai pasitelkus kvailius, atgrubnagius bei viešai priešui dirbančius žmones yra daroma tokio masto parodomoji akcija, kuri gali nubraukti viską, kas buvo pozityvaus Ukrainoje iki šiol. Dabar svarstoma maždaug taip: jeigu jie šitaip žaidžia su žmogaus gyvybe, kas galėtų paneigti, jog ir visais kitais atvejais jie nemelavo.

- Tačiau šios operacijos metu diskredituojama ir Rusijos pusė, nes parodyta, jog žurnalisto nužudymas iš tiesų buvo rezgamas tiesiogiai dalyvaujant rusiškoms tarnyboms. Dabar tikriausiai belieka sulaukti, kada bus paskelbti tie užsakovai?


- Be abejo. SBU teigia, jog vykdė slaptą operaciją, kurios metu bandė nustatyti tikruosius užsakovus. Todėl ir imitavo šitą žmogžudystę, kad galėtų atsekti visą grandinėlę. Galbūt jie kažką ir atsekė, kol kas mes to nežinome ir tokių duomenų niekas neskelbia. Aš tik papasakojau abi vyraujančias versijas. Šiaip ar taip, Ukrainos gražiam vaizdui ši specialioji operacija nieko gero neprideda...

- O kokios rusų reakcijos dabar galima laukti, jeigu nepaisysime standartinių pasakojimų, jog Kremlius čia visiškai niekuo dėtas?

- Šiuo atveju, Ukrainos pusė padovanojo priešams stiprų argumentą. Rusai dabar visomis gerklėmis šauks: jūs galite patys įsitikinti, kokie falsifikatoriai yra ukrainiečiai. Jie visada viską meluoja, o tai yra akivaizdus įrodymas. Ir niekas čia nesigilins, ar tikrai kas nors norėjo nužudyti žurnalistą, ar ne.

- O tuo metu Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas išskrido į Šiaurės Korėją... Korėjiečiai į JAV išsiuntė savo emisarą, kuris dėl kažko derasi su valstybės sekretoriumi Maiku Pompėjumi (Mike Pompeo), matyt, derina viršūnių susitikimo detales. O kokia čia S.Lavrovo misija?

- Esu jau kalbėjęs, jog S.Lav-rovas niekuo padėti negali, tačiau gali pakenkti. Taigi, žmogus daro tai, ką gali... S.Lavrovo vizitas yra skirtas vienam tikslui: pademonstruoti visam pasauliui, jog be Rusijos jokie klausimai negali būti išspręsti, o bandymas spręsti problemas, neįtraukus į tai Rusijos, sukels tik dar didesnį chaosą. Tai išplaukia iš politinės filosofijos, kuria vadovaujasi Maskva paskutinius 5-6 metus. Jokių kitų rezultatų nebus. Aš nemanau, kad Rusijai pavyks sustabdyti Šiaurės Korėjos „atsivertimo“ procesą. Šiaurės Korėjos vadovybė tiesiog neturi kur dėtis. Jie puikiai supranta, jog šis klausimas bus išspręstas anksčiau ar vėliau, todėl geriau tai spręsti dabar, kol ši vadovybė dar kontroliuoja situaciją šalies viduje. Jiems nėra juokinga, nes prieš akis nuolat šmėkščioja Muamaro Kadafio vėlė... Todėl nori nenori, bet jie bus priversti „atsiversti“. Nes ta pasaulinė sistema, kurios dalimi jie ilgą laiką buvo ir dėl ko jie galėjo išlikti toliau, jau neegzistuoja. Netgi Kinijos valstybinis komunizmas šiandien turi visiškai kitus interesus, nei prieš 25-30 metų. Todėl šiaurės korėjiečiai supranta, kad jie bus suvalgyti, tik klausimas šiuo atveju retorinis - kas pirmas pradės tą valgymą... Matyt, jau padaryta išvada, kad reikia išsaugoti savo interesus kartu su Pietų Korėja, o tam reikia gauti tam tikras Jungtinių Valstijų garantijas. Taip yra kur kas saugiau.

- Pastaruoju metu vis daugėja kalbų apie politinę, o gal net ekonominę krizę Italijoje: krenta akcijų kursai, tarptautinės agentūros mažina skolinimosi reitingus, netgi sklando kalbos apie ypatingą Italijos bankų priežiūrą. Štai net garsusis spekuliantas Džordžas Sorošas (George Soros) pareiškė, jog būtent nuo Italijos netrukus prasidės nauja Europos finansų krizė. Kiek visos tos kalbos yra patikimos? Kiek Italijoje vykstantys procesai pavojingi Europos ekonominiam stabilumui?

- Gana didelis italų indėlis į pasaulio ekonomiką ir jos didžiulė skola Italiją daro tokiu svertu, kuris gali klibinti ir visos Europos pamatus. Čia jums ne Graikija, be to, italų taip neprispausi, kaip „užmynus ant giesmės“ graikams... Į šitą pavojų tikrai reikia žiūrėti rimtai. Kita vertus, tai yra valstybinės struktūros krizė, o ne privataus verslo krizė. Atskiri privatūs gamintojai bei verslo subjektai laikosi tikrai neblogai, o štai valstybė nesusitvarko, nesurenka mokesčių, o tai ir yra svarbiausias itališkojo valstybinio mechanizmo neefektyvumo įrodymas. O, kaip minėjau, privatūs mechanizmai veikia gana darniai. Kai kalbiesi su pačiais italais, jie nežiūri į tai, kas vyksta, kaip į didelę nelaimę ar juo labiau katastrofą. Mes žinome, jog italai visada dažniausiai keisdavo vyriausybes visoje Europoje. Vienintelis stabilumo laikotarpis buvo dar valdant Benito Musoliniui, kol jis nebuvo pakartas žemyn galva Romos centre kartu su savo meiluže... Todėl siūlyčiau žiūrėti į Italijos valdžių pasikeitimus linksmiau, kaip žiūri ir patys italai. O jeigu Dž.Sorošas ką nors pranašauja, tai daro tik todėl, kad galėtų ten nugriebti nemažą pelno dalį iš Italijos ekonomikos griūties. Nes kas jau kas, o Dž.Sorošas lošia ir iš akcijų kilimo, ir iš jų kritimo. Ne be reikalo visa eilė valstybių jį grūda velniop... O tai, ką jis išdirbinėjo su gruziniškuoju lariu po vadinamosios „rožių revoliucijos“, aš mačiau savo akimis - verta būtų atskiro traktato. Taigi šis veikėjas yra labai suinteresuotas „ekspertas“... Tikrai niekam nepatarčiau tikėti jo pranašystėmis.

- Pažvelkime į Sirijos reikalus. O ten šalies vadovas Bašaras al-Asadas šią savaitę viešai pradėjo svarstyti, kad būtų verta smogti ir kurdams... Jeigu tokie grasinimai bus įgyvendinti, kaip į tai reaguos amerikiečiai, kurie yra artimiausi kurdų sąjungininkai regione? O turint galvoje rusų faktorių Sirijoje, ar tai nesibaigs tiesioginiais Rusijos susidūrimais su JAV? Pagaliau ką gali pakeisti B.al-Asado minimas smūgis kurdams?

- Aš manau, kad to ir tereikia tiek kurdams, tiek amerikiečiams. Kai dievas nori kažką nubausti, jis atima protą. Taip yra ir su B.al-Asadu. Žinoma, jis gavo „vertingų patarimų“. Tai yra tam tikra V.Putino, R.T.Erdogano ir B.al-Asado neformalaus aljanso išraiška, jų poreikius tenkinantis žingsnis. Faktiškai V.Putinas neturi didesnių potencijų ar sąjungininkų, negu tie, kurie gali ateiti iš Turkijos pusės. Todėl būtent iš Maksvos atskriejo „draugiškas patarimas“ B.al-Asadui padaryti tokį minėtą aljansą tenkinantį pareiškimą. Kol kas jis neatakavo, nes manau, kad jis puikiai supranta, kuo visa tai baigsis. Kurdai nėra kažkokia menka, nereikšminga grupelė. Tai yra keliasdešimt milijonų žmonių, išsibarsčiusių visame regione, kurie yra aršūs ir moka kariauti. Kurdai paskutiniu metu tik tuo ir užsiima, kad nuolat kariauja. Man bus įdomu stebėti, kas įvyks, jeigu B.al-Asadas stipriau pamosikuos sugniaužtais kumšteliais...

- Įdomūs reikalai vyko ir kaimyninėje Latvijoje. Šią savaitę Europos centrinis bankas padavė Latviją į Aukščiausiąjį Europos Teismą dėl to, kad ši už kyšį suėmė savo centrinio banko vadovą Ilmarą Rinkevičių. Motyvas - esą dabar nėra kam Latvijos atstovauti ECB susirinkimuose, todėl nėra kaip priimti sprendimų... Nejaugi I.Rinkevičius visoje Latvijoje yra vienintelis žmogus, kuris tą gali daryti? O gal jau uždrausta gaudyti kyšininkus, ypač jeigu jie yra įtakingi bankininkai?


- Man smagu, kad europiniai vagys nepalieka savo „bendrabylio“ kolegos nelaimėje... Tokia yra senų iždo grobstytojų moralinė branda. Tačiau greičiausiai šis latvių suimtas vyrukas turi ką papasakoti... Juk gali paaiškėti, jog Latvija uoliai dalyvavo visam raudonajam Europos elitui svarbiose finansinėse operacijose ir schemose.

- Na, Latvija visada garsėjo kaip didelė svetimų ne pačių švariausių pinigų skalbykla... Netgi didesnė skalbykla, nei mūsiškė...


- Lietuva visą laiką klausė, ką jiems sako amerikiečiai, bet nežiūrėjo, ką jie daro iš tikrųjų. Todėl su tokiu primityviu požiūriu į pasaulį lietuviai niekam nebuvo įdomūs ir reikalingi. O latviai visada sugebėjo „suktis“. Pavyzdžiui, bankas „Parex“ visada buvo didžiausia pinigų skalbykla ne tik buvusios Tarybų Sąjungos teritorijoje, bet ir visoje Rytų Europoje. Visi kuo puikiausiai gyveno ir niekam dėl to nekilo problemų. Lygiai kaip ir, pavyzdžiui, estų „ekonominis stebuklas“ yra paremtas Rusijos žaliavų kontrabanda ir rusiškų pinigų plovimu. Taigi, latviai ir estai visada tai darė, panaudodami dalį „išplautų“ lėšų ir valstybės interesams. O Lietuvoje buvo tik privačios nedidelės pinigų skalbyklėlės, kurios jokios įtakos ekonomikai neturėjo ir iš to nebuvo naudos nei europiečiams, nei amerikiečiams, nei mums patiems... Todėl tokį lietuvišką požiūrį į pinigų plovimo verslą galima pavadinti tiesiog neūkišku... Lyg šuo ant šieno - nei saviems, nei svetimiems.

- Apžvelkime įvykius aplink Izraelį, kadangi šią savaitę tame regione buvo daug įvairiausių incidentų: tai palestiniečiai apšaudo Izraelį minosvaidžiais bei raketomis, tai Izraelis smogia savo aviacija „Hamas“ bazėms Palestinoje ar iraniečių pajėgoms Sirijoje... Ar tai nerodo aštrėjančio konflikto požymių? Ką čia galima toliau prognozuoti?


- Visos pusės suvokia, jog bet koks didesnis konfliktas pareikalaus visų jėgų, teks panaudoti milžiniškus išteklius, turėti didžiules išlaidas. Todėl greičiausiai bus apsistota ties štai tokiu įtampos palaikymo lygiu, koks yra dabar. Kai neseniai apie tai kalbėjausi su vienu savo kolega iš Izraelio, jis man pasakojo anekdotą. Kai pas Joškę atėjo banditai ir pareikalavo pinigų, jis nieko nedavė. Tada banditai ant pilvo jam padėjo lygintuvą, o po pasturgaliu pakišo lituoklį. Joškė iš karto viską atidavė. Po to draugai jo paklausė: „Tu ką, išsigandai, kad jie įjungs tuos prietaisus?“ Jis atsakė: „Įjungs tai įjungs, bet juk iš karto pradės suktis elektros skaitliukas...“. Taigi, nė viena iš konfliktuojančių pusių nėra pajėgi pakelti ilgalaikio, pilnakraujo konflikto. Net ir žydams tai būtų gana sudėtingas uždavinys. O štai taip pasišaudyti, kartais padaužyti iraniečius Sirijos teritorijoje visada prašom... Todėl mano prognozės, kad visa tai tęsis tokiu režimu ir tokiu tempu, bet per artimiausius tris mėnesius tai tikrai neperaugs į viso masto karą. Su kurdais viskas yra kur kas rimčiau. Jeigu rusai su R.T.Erdoganu rimtai prikurstys B.al-Asadą atakuoti kurdus, tuomet pragaras bus neišvengiamas...


Pasidalink:
Pasidalink: Facebook Pasidalink: Frype
Straipsnio komentarai
 
  Skaityti komentarus (17)

 • cha 2018 birželio mėn. 03 d. 16:32:59

  Net Linkevičiui nervai nebeatlaikė, pareiškė viešai - "aš nesuprantu
  tokių spec.operacijų". Jeigu toks patentuotas rusofobas praranda
  kantrybę, reikia įsivaizduoti, ką pridirbo chacholai.:) Spec.operacijos
  vyksta visada ir visur. Bet niekada dar nebuvo, kad tokių operacijų metu
  oficialius pareiškimus darytų valstybės vadovai. Taigi Ukrainos
  premjeras pareiškė, kad įvykdyta žmogžudystė, o URM klounas Klimkinas
  tą patį pasakė JTO ST. Kaip dabar jaustis tiems valstybių vadovams ir
  organizacijoms, kurie pareiškė užuojautas, jau liejo ašaras, o
  Babčenka iššoko gyvas ir sveikas - kaip velnias iš tabokinės?:)
  Chacholai įvykdė tokią "operaciją", kad net artimiausi jų
  sąjungininkai dabar nežino, kaip nuo to mėšlo nusiplauti. O Rusija,
  aišku, juokiasi. Ir teisingai daro. Kai durnių laivas skandina pats save,
  tik juoktis ir lieka.:)

 • Ir pabaigai 2018 birželio mėn. 03 d. 14:08:07

  Kaip praneša Times of Israel:Rusija davė žalią šviesą izraelitams
  atakuoti iraniečių objektus Sirijoje.Izraelis sutiko neliesti sirų
  režimo objektų.Rusų šaltinis teigė,jog “Rusija kiek susinepatoginusi
  dėl sandorio su Izraeliu pašalinti Iraną iš Sirijos:juk kaip ne kaip,o
  Rusija –pagrindinis Irano sąjungininkas Sirijoje”.Nieko ir asmeniška-
  tik toks gešeftas.Tokie tat nūnai sąjungininkai.Tikriausiai,jau
  nebepadės Iranui patylomis pasigaminti bombas. Užtat koks dėkingas
  Libermanas Šoigu,tai eik tu sau..Foto ir
  t.t.www.timesofisrael.com/russia-oks-israeli-strikes-on-iranian-targets-dee
  p-inside-syria-report/

 • Kurgi ne 2018 birželio mėn. 03 d. 14:06:09

  “..tai tikrai neperaugs į viso masto karą”- o kodėl turėtų? Kam
  dideli konfliktai,kada visada galima susitarti.Geruoju ar piktuoju:
  vieniems – pyragėlį,kitiems –botagėlį. Iraną nuspręsta išstumti
  iš Sirijos.Tai ir smūgis Asadui .Įvyko trišalis JAV-Jordanijos-Rusijos
  susitikimas dėl pietinės deeskalacijos zonos:jei rusai užtikrina
  visišką iraniečių grupuočių išvedimą iš P. Sirijos,jankiai
  pasiruošę perduoti Kremliui jos kontrolę,netgi At-Tanfo perėją.Derybų
  tikslas- izoliuoti Iraną nuo sąjungininkų.Turkija gaus Manbidžo
  kontrolę ir galutinai apturės savo buferinę zoną prieš kurdus.Kurdai
  paliks savo okupuotas zonas arabų vietovėse ir bus nukreipti prieš
  iraniečių pozicijas ir būtent į jų silpniausią grandį- tų pajėgų
  aprūpinimo tiekimo maršrutą Eufrato koridoriumi.Plius žadama įvesti
  Arabų Lygos pajėgas.

 • Kurgi ne 2018 birželio mėn. 03 d. 14:03:55

  “ Bašaras al-Asadas šią savaitę viešai pradėjo svarstyti, kad
  būtų verta smogti ir kurdams...”- svieto juokinimas .B. Asadui Kremlius
  davė komandą “golos” ir jis ten kažką apreiškė.Kiek jau
  metų,kada visi oficialūs sambūriai Sirijos klausimu vyksta be jo
  nuomonės ir dalyvavimo,o Siriją į zonas dalija kitos šalys.Kad kurdams
  smogti neverta,Asadas,žino labai gerai,nes kiek būta bandymų lįsti į
  jų zoną kairiajame Eufrato krante,visi baigdavosi vienodai-JAV koalicija
  užtvodavo tiek,kad mažai neatrodydavo.Juolab, ir po šio interviu,JAV jau
  nurodė nė nemėginti to praktiškai. Asadas mažai kontroliuoja tas
  pajėgas,kurios kariauja jo pusėje.Visų pirma,tai maždaug šimtas
  tūkst.proiranietiškų šiitų pajėgų,mišri, taip vadinama penkta
  grupuotė,kurioje yra ir rusų samdinių bei visokių vietinių oligarchų
  samdiniai perpus su kriminalu. Jos kontroliuojamos savo kuratorių.Net
  sirų aviacija bei žvalgyba yra Irano kontrolėje.Kas moka,tas ir muziką
  užsako.

 • Kaip ir Skripalio 2018 birželio mėn. 03 d. 13:13:26

  scenarijus manau buvo bandytas organizuoti ,tas jau nurimo , o reikia
  visada palaikyti įtampą , taip invazinė rasė bando Rusiją įtrauktiį
  karą ,Putinas čia ne prie ko , jis buratinas tampomas už virvelių

 • aga 2018 birželio mėn. 03 d. 11:19:55

  na sita "apzvalgininka"irgi rusai puola

 • valdas 2018 birželio mėn. 03 d. 08:42:48

  >Komentatoriams...
  Neskaitykite s*do,geriau kvepuokite gaivia mintim,nesmirdancia vagies
  ,supuvusio pusprocio,propagandisto,ai dar ne vienas jis...

 • suo 2018 birželio mėn. 03 d. 08:04:40

  kartais reik savus aploti ,kad niekas nesuprastu ,kas su kuo ir
  kaip,haholai blogesni uz ruskelius ,nes kerta is pasalu,ateis diena ,kai ir
  ruskius ir haholus keiksit ,nes jie isvien,haholai jo haholiskai kalbet
  nemoka.....

 • O, man patinka, 2018 birželio mėn. 03 d. 08:02:16

  kad ukrainiečiai išdūrė Kremlių kaip supuvusią vatinką ir jų vadą
  KGB'istų generolą kaip pernokusį turkišką pamidrą

 • Prisikėlimas 2018 birželio mėn. 03 d. 07:54:19

  Arkaša voskriese, vosistinu voskriese. Pagal scenarijų prilygsta mesijui.

 • V. Ladas 2018 birželio mėn. 03 d. 06:14:25

  Man įdomu, kad tiek "nužudytasis", tiek suimtasis "nužudymo
  organizatorius" yra Dievo išrinktosios tautos atstovai...Visur įlenda...

 • OldShatterhand 2018 birželio mėn. 02 d. 22:55:11

  Viskas teisybė.

 • Komentatoriams 2018 birželio mėn. 02 d. 21:35:55

  Patarimas iš manęs toks: skaitykite daug ir iš įvairių šaltinių (net
  iš tų kurie jums nepatinka). Tada tapsite protingais komentatoriais arba
  nuomone pasilaikysite sau kaip ir visi protingi žmonės. Beje pasikeis ir
  jūsų komentavimo stilius. Nes žinosite daugiau. Ir tikrai turėsite ką
  pasakyti, ne kokius sausus 1,5 ar 2 sakinius kurie nieko nepasako iš
  jūsų pusės. Jei komentuojate, tai išdėstykite savo nuomonę turtinga
  lietuvių kalba. Ne veltui duota 1000 simbolių. Jei ką turite pasakyti
  tai išnaudokite šį laukelį tinkamai.

 • manau 2018 birželio mėn. 02 d. 21:01:39

  kažkada Butkevičių laikiau rimtu vyru ... bet matau , kad klydau ...
  nieko iš jo neišėjo , liko paprastas prisitaikėlis ...

 • valdas 2018 birželio mėn. 02 d. 20:27:36

  O kaip tie vadinasi,kurie musa i savo tuscius vartus ,ka ?

 • Pastaba 2018 birželio mėn. 02 d. 18:15:54

  Jei Butkevičius politikos ekspertas, tas aš-malūnsparnis

 • hmm 2018 birželio mėn. 02 d. 16:30:39

  Butkevičiaus neskaitau, kokias jis ten pasakas seka nedomina. Ukraina kaip
  buvo skylė, taip ir liko, kurią globoja tokios banditinės valstybės
  kaip JAV ir jų vasalai ES.

Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • PRASIDEDA: musulmonai iš viso pasaulio sekmadienį pradeda kasmetinį hadžą - kelionę į jiems šventą Mekos miestą; kaip ir pernai, čia laukiama susirenkant daugiau kaip 2 mln. tikinčiųjų; mieste imtasi griežtų saugumo priemonių.
 • PAGERBS: sekmadienį Alytuje, minint alytiškio savanorio Artūro Sakalausko 27-ąsias žūties metines, Šv. Angelų sargų bažnyčioje bus aukojamos mišios; po Mišių žuvusio savanorio atminimas bus pagerbtas prie jo kapo Šv. Angelų sargų bažnyčios šventoriuje.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)

Ar jums trukdo viešai vaikus žindančios moterys?

balsuoti rezultatai

Kaip vertinate naująją Vilniaus miesto reklamą "G taškas"?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

  +14   +15 C

   +16  +17 C

 

   +15 +16 C

  +21  +23 C

   +25  +27 C

 

   +19  +20 C

  2-3 m/s

  4-6 m/s

 

    2–4 m/s

 

USD - 1.1391 PLN - 4.3115
RUB - 76.8166 CHF - 1.1338
GBP - 0.8958 NOK - 9.6795
reklama
Ukis 2018