Jungtinės Valstijos ir Kanada antradienį atnaujins NAFTA derybasnuotraukos

2018 rugsėjo mėn. 11 d. 11:21:07 Perskaitė 318

Derybos skirtumams tarp Jungtinių Valstijų ir Kanados suderinti ir Šiaurės Amerikos laisvosios prekybos sutarčiai išgelbėti bus atnaujintos Vašingtone antradienį, pirmadienį pranešė Kanados atstovas spaudai.

 

Kanados užsienio reikalų ministrė Kristija Fryland (Chrystia Freeland) vėl susitiks su JAV prekybos atstovu Robertu Lighthizeriu, kad perrašytų 25-erių metų prekybos sutartį, agentūrai AFP sakė K. Fryland atstovas spaudai Adamas Austenas.

Pareigūnai derėjosi jau dvi savaites, bet derybos penktadienį baigėsi nepasiekus susitarimo, kuris leistų Kanadai išlikti trijų šalių prekybos pakte.

Vašingtonas rugpjūčio pabaigoje jau pasiekė NAFTA susitarimą su Meksika. JAV prezidentas Donaldas Trampas penktadienį pažymėjo, kad NAFTA derybos „juda iš vietos“, bet vėl pavadino prekybos sutartį „vienu iš blogiausių prekybos susitarimų istorijoje“.

„Kanada mus apgaudinėjo ilgą laiką. Dabar jie turės elgtis su mumis sąžiningai“, - sakė jis žurnalistams ir vėl pagrasino įvesti tarifus Kanadoje pagamintiems automobiliams.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net