respublika.lt

2018 vasario 21, trečiadienis

JAV pripažino Jeruzalę Izraelio sostinenuotraukos (10)

2017 gruodžio mėn. 06 d. 21:49:11
Stasys Gimbutis, Rasa Strimaitytė ir Jūratė Valančiūtė, Elta

JAV prezidentas Donaldas Trampas (Donald Trump) trečiadienį Baltuosiuose rūmuose pareiškė, kad Jungtinės Valstijos pripažįsta Jeruzalę Izraelio sostine.

 

„Aš priėmiau sprendimą, kad atėjo metas oficialiai pripažinti Jeruzalę Izraelio sostine“, - sakė jis.

 

B. Netanjahu žada, kad Jeruzalės šventųjų vietų status quo nepasikeis

JAV prezidentui Donaldui Trampui (Donald Trump) priėmus sprendimą pripažinti Jeruzalę Izraelio sostine, miesto šventųjų vietų status quo nepasikeis. Tai trečiadienį pareiškė Izraelio ministras pirmininkas Benjaminas Netanjahu (Benjamin Netanyahu).

„Aš aiškiai sakau: nebus jokių status quo pakeitimų šventųjų vietų atžvilgiu, - pabrėžė premjeras. - Izraelis visada užtikrins vienodą tikėjimo laisvę tiek judėjams, tiek krikščionims ir musulmonams“.

B. Netanjahu pareiškimą išplatino jo kanceliarija.

JAV prezidentas D. Trampas trečiadienį Baltuosiuose rūmuose pareiškė, kad Jungtinės Valstijos pripažįsta Jeruzalę Izraelio sostine.

„Aš priėmiau sprendimą, kad atėjo metas oficialiai pripažinti Jeruzalę Izraelio sostine“, - sakė jis.

Anksčiau Vašingtonas paskelbė, kad gali pripažinti Jeruzalę Izraelio sostine ir perkelti ten JAV ambasadą iš Tel Avivo.

Pasaulio lyderiai, taip pat ir popiežius Pranciškus ragino D. Trampą dar sykį apgalvoti šį sprendimą.

Izraelis laiko Jeruzalę savo sostine, bet dauguma pasaulio šalių atsisako tai pripažinti, pažymėdamos, kad atsakymas į šį klausimą turi būti rastas izraeliečių ir palestiniečių derybose.

 

Palestiniečiai skelbia tris „pykčio dienas“

Piktindamosi prezidento Donaldo Trampo (Donald Trump) planais perkelti JAV ambasadą iš Tel Avivo į Jeruzalę, palestiniečių grupuotės nuo trečiadienio skelbia tris „pykčio dienas“.

Izraelio žvalgybos ministras Izraelis Kacas (Israel Katz) perspėjo palestiniečius dėl smurtinių protestų. „Aš siūlau, kad jie nekeltų įtampos ir neitų šiuo keliu, - sakė jis. - Smurtiniai protestai būtų didelė palestiniečių savivaldos klaida“. Izraelio policijos atstovas Mikis Rozenfeldas (Micky Rosenfeld) pabrėžė, kad saugumo pajėgos bet kuriuo metu pasirengusios reaguoti į incidentus.

„JAV prezidento neišgąsdins grasinimai, - kalbėjo I. Kacas. - Jis mano, kad Jeruzalė turi būti Izraelio sostinė“. Jeruzalės pripažinimas esą yra reikšmingesnis nei ambasados perkėlimas, „kuris natūraliai įvyks vėliau“.

Izraelis 1967-aisiais per šešių dienų karą užėmė arabiškąją rytinę miesto dalį ir vėliau ją aneksavo. Izraelis siekia, kad visa Jeruzalė taptų nedaloma šalies sostine. Tokią pretenziją tarptautinė bendrija atmeta. Palestiniečiai Rytų Jeruzalę laiko būsima Palestinos valstybės sostine.

Aukštas palestiniečių prezidento Mahmudo Abaso (Mahmoud Abbas) patarėjas apkaltino JAV visiškai stojus Izraelio pusėn. Artimieji Rytai „bus apversti aukštyn kojom“, Vokietijos radijui sakė Gazos gubernatorius Abdala al Frangis (Abdallah al-Frangi). Anot jo, JAV planai yra „smurto aktas“. A. al Frangio teigimu, palestiniečių reakcija „bus labai nemaloni - taip pat JAV“. Ir tokia politika esą baigsis tuo, kad akcijos taps nenuspėjamos.


JAV pripažino Jeruzalę Izraelio sostine

JAV prezidentas Donaldas Trampas (Donald Trump) trečiadienį Baltuosiuose rūmuose pareiškė, kad Jungtinės Valstijos pripažįsta Jeruzalę Izraelio sostine, praneša AFP.

„Aš priėmiau sprendimą, kad atėjo metas oficialiai pripažinti Jeruzalę Izraelio sostine“, - sakė jis.

Anksčiau Vašingtonas paskelbė, kad gali pripažinti Jeruzalę Izraelio sostine ir perkelti ten JAV ambasadą iš Tel Avivo.

Pasaulio lyderiai, taip pat ir popiežius Pranciškus ragino D. Trampą dar sykį apgalvoti šį sprendimą.

Izraelis laiko Jeruzalę savo sostine, bet dauguma pasaulio šalių atsisako tai pripažinti, pažymėdamos, kad atsakymas į šį klausimą turi būti rastas izraeliečių ir palestiniečių derybose.


B.Džonsonas: Didžioji Britanija nerimauja dėl JAV planų pripažinti Jeruzalę Izraelio sostine

Didžioji Britanija yra susirūpinusi dėl JAV prezidento Donaldo Trampo (Donald Trump) planų pripažinti Jeruzalę Izraelio sostine, trečiadienį sakė šalies užsienio reikalų ministras Borisas Džonsonas (Boris Johnson).

Aukštas JAV pareigūnas pranešė, kad D. Trampas apie šiuos planus turėtų paskelbti vėliau trečiadienį. Tai jis ketina padaryti, nepaisydamas Jungtinių Valstijų sąjungininkų visame pasaulyje įspėjimų, kad toks žingsnis Artimuosiuose Rytuose gali sukelti naują smurto bangą.

„Tokius pranešimus vertiname su rūpesčiu, nes manome, kad akivaizdu, jog Jeruzalė turi įeiti į galutinį izraeliečių ir palestiniečių susitarimą - derybų keliu pasiektą susitarimą“, - atvykęs į Briuselyje vykstantį NATO susitikimą sakė B. Džonsonas.

Didžiosios Britanijos diplomatijos vadovas savo šalies susirūpinimą pareiškė netrukus po to, kai ES diplomatijos vadovė Federika Mogerini (Federica Mogherini) griežtai sukritikavo tokius JAV planus. Ji antradienį įspėjo JAV nesiimti jokių veiksmų, kurie galėtų pakenkti taikos procesui.

Sukeldamas dar daugiau diskusijų ir ginčų, D. Trampas taip pat ketina nurodyti pareigūnams pradėti rengtis JAV ambasados perkėlimui iš Tel Avivo į Jeruzalę.

B. Džonsonas, savo ruožtu, užtikrino, kad Jungtinė Karalystė (JK) planų perkelti savo ambasadą Izraelyje neturi.

Tiek izraeliečiai, tiek palestiniečiai Jeruzalę laiko savo valstybių sostine. Ankstesni taikos planai neretai kliūdavo už diskusijų, ar ir kaip padalyti šventųjų miesto vietų suverenumą arba kaip jas prižiūrėti.


Popiežius Pranciškus ragina Jeruzalėje išsaugoti status quo

Trečiadienį, likus kelioms valandoms iki numatyto JAV prezidento Donaldo Trampo (Donald Trump) pareiškimo, kuriame, pasak pareigūnų, jis turėtų pripažinti Jeruzalę Izraelio sostine, popiežius Pranciškus gynė esamą padėtį šiame ginčijamame mieste.

„Negaliu nutildyti gilaus susirūpinimo dėl pastarųjų dienų situacijos. Tuo pat metu kreipiuosi į visus, prašydamas gerbti status quo mieste, laikantis atitinkamų Jungtinių Tautų (JT) rezoliucijų“, - teigė popiežius.

Šiuos komentarus Šventasis Tėvas išsakė praėjus dienai po to, kai telefonu pasikalbėjo su Palestinos prezidentu Mahmudu Abasu (Mahmud Abbas), pranešė Vatikanas.

„Jeruzalė - unikalus miestas. Jis šventas žydams, krikščioniams ir musulmonams“, - sakė pontifikas ir pridūrė, kad jame yra vietų, kurias šventomis laiko trijų pagrindinių monoteistinių tikėjimų atstovai.

Pasak popiežiaus, Jeruzalė turi „ypatingą pašaukimą taikai“.

„Prašau Dievą, kad tokia (miesto) tapatybė būtų išsaugota ir sustiprinta, vardan Šventosios Žemės, Artimųjų Rytų ir viso pasaulio, ir kad nugalėtų išmintis ir atsargumas“, - kalbėjo popiežius Pranciškus.

Pontifikas pridūrė, kad išlaikyti padėtį tokią, kokia ji yra dabar, svarbu, „siekiant, kad į ir taip nepastovų pasaulį, krečiamą tiek daug žiaurių konfliktų, nebūtų įnešta dar daugiau įtampos“.

 

Izraelyje esantiems Lietuvos piliečiams patariama būti itin budriems

Dėl saugumo incidentų, smurtinių ir teroro išpuolių, riaušių saugumo padėtis Jeruzalės senamiestyje ir Rytų Jeruzalėje išlieka nestabili. Todėl Lietuvos piliečiams, esantiems Jeruzalėje, o ypač senamiestyje ir rytinėje miesto dalyje (Ras al-Amud, At-Tur/Mount of Olives, Wadi Al-Joz, Silwan ir kituose rajonuose), Užsienio reikalų ministerija (URM) rekomenduoja imtis ypatingų atsargumo priemonių, nesinaudoti viešuoju transportu.

Tiek Jeruzalėje, tiek kituose Izraelio miestuose patariama vengti demonstracijų, masinių susibūrimų, nedelsiant pasišalinti jiems prasidėjus, sekti vietos žiniasklaidos informaciją apie saugumo padėtį šalyje, laikytis vietos valdžios institucijų nurodymų, nevykti į Gazos ruožą.

Taip pat rekomenduojama susilaikyti nuo kelionių į pasienio ruožus su Sirija ir Libanu ir nevykti į Izraelio kontroliuojamas Golano aukštumas, Shebaa Farms ir Ghajjar rajonus.

Esantiems Izraelyje rekomenduojama užsiregistruoti URM kelionių registracijos sistemoje http://keliauk.urm.lt arba programėlėje „Keliauk saugiai“ (iOS: https://goo.gl/dOxeli Android: https://goo.gl/rPwrfx).

Ištikus nelaimei, nedelsiant reikia informuoti Užsienio reikalų ministeriją visą parą veikiančiu telefonu +370 5 236 2444 arba el. paštu pilieciai@urm.lt. Lietuvos atstovybės Izraelyje telefonas: +972 3 6958 685, el. paštas: amb.il@urm.lt.


Pasidalink:
Pasidalink: Facebook Pasidalink: Frype
Straipsnio komentarai
 
  Skaityti komentarus (10)

 • E_R 2017 gruodžio mėn. 07 d. 08:20:38

  Cekai eina Trumpo pedom: pripazino Jeruzale zydu sostine, net rusai ... tik
  Lietuvos ministeris laukia Merkelienes ar Kruasono leidimo. Irgi mat
  suvereni valstybe: nykstanti, pavydi, maldaujanti, ziauri ir buka.
  Neveltui jaunimas sprunka.

 • Bravo 2017 gruodžio mėn. 06 d. 20:56:36

  Malacius jankis. O Lietuva , jei butu suvereni (!), galejo nusluostyti
  janki ir pries daug metu perkelti savo ambasadoriu i Jeruzale.
  Tai butu buve ... tik fantazuoti. O dabar nieko naujo po saule.

 • ziopliai 2017 gruodžio mėn. 06 d. 20:51:03

  isgalvota (kgb) "liaudis" balestinieciai-arabai vel nepraleis proga
  praziopsoti proga... o galejo gauti jeruzale net du kartus... jei prades
  riauses, tai nukentes balestinieciai, taip, kaip ir praeity.

 • Taigi 2017 gruodžio mėn. 06 d. 19:59:53

  Zydai valde, valdo ir valdys pasauli.

 • ?? 2017 gruodžio mėn. 06 d. 14:35:07

  Kur nueis pasaulis, taip pataikaudamas žydams?
  Kur nueitų pasaulis, jei šiandien visi sugalvotų pasiimti tai, kas jiems
  priklausė prieš 2000 m.?

 • Virgilijus 2017 gruodžio mėn. 06 d. 13:51:46

  Įdomu, o kaip norėtų, kad šis klausimas būtų išspręstas, pats
  Kristus, kuris iškeliaudamas pasakė: "„Aš jums palieku ramybę, duodu
  jums savo ramybę". Jis pasakė mums tris pagrindines tiesas: Jėzus myli
  Tėvą, Tėvas myli Sūnų ir abu jie myli pasaulį ir kiekvieną iš
  mūsų. Ar šis D. Trumpo sprendimas yra silpnesniojo ar stipresniojo
  pusėje? Ar Kristus keliaudamas per šį pasaulį buvo stipresniojo ar
  silpnesniojo pusėje?

 • tep 2017 gruodžio mėn. 06 d. 13:34:14

  Dieve,Dieve-jis nežino ką daro.

 • Kūryba 2017 gruodžio mėn. 06 d. 13:32:35

  Žydai atkuria istorinį teisingumą. Vilnius irgi turi Jeruzalimką.

 • Durniu 2017 gruodžio mėn. 06 d. 13:26:23

  kapela,groja kas ka nori,nesvarbu,kad melodijosjokios neara.

 • Gintaras 2017 gruodžio mėn. 06 d. 13:02:01

  Kad ta "pasauline bendrija"? Galbut padaulinis elitas?

Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • MEDALIAI: Pjongčango žiemos olimpinių žaidynių medalių įskaitoje po trečiadienį varžybų lyderių poziciją sustiprino norvegai; jie turi 13 aukso, 11 sidabro ir 9 bronzos medalius.
 • NERIMAUJA: „Boko Haram“ islamistams užpuolus kaimą Nigerijoje, didėja nerimas, kad jie vėl pagrobė dešimtis moksleivių; antradienį pamokose nepasirodė 91 mergaitė.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
1. NUO ATGIMIMO IKI IŠSIGIMIMO
2. ŠVENTINIS VITO TOMKAUS REPORTAŽAS IŠ DAR ŠVENTIŠKESNIŲ SEIMO RŪMŲ
3. PATRIARCHAI
4. „Vakaro žinių“ ir „Respublikos“ auditorija sparčiai auga
5. Regimanto Adomaičio laiškas tėvynainiams: Kviečiu į susitaikymą
6. Skulptorius R.Vilčiauskas apie tobulinamą jo kurtą „Kiaušinį“: jaučiuosi, lyg sapnuočiau košmarą
7. Rolandas Paksas: Apie alternatyvą Lietuvai bijoma net prasižioti
8. Olava Strikulienė: Penki lietuvio stebuklai, saugoję valstybę
9. Euras ir toliau plaunamas
10. Prezidentas V.Adamkus: Augau Lietuvos trispalvės šešėlyje
11. Disidentas, buvęs VSD vadovas P.Plumpa: Teisėsauga tarnauja politikams
12. F.Kauzonas: Už Vasario 16-osios šviesą! (beveik tostas, tik ne itin linksmas)
13. Kritikuoti valdžią uždrausta ir provincijoje
14. Akcija „Apšmeižk žinomą asmenybę“. Valomės ar purvinamės?
15. Prižiūrėtojai su kaliniais jau susikeitė vietomis
16. Skandinavai stumia šnipą į prezidentūrą
17. Slaptas skandinavų planas jau vykdomas
18. Buvęs Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadas J.Milius: Išteisinkite arba pasodinkite
19. „Ką jūs padarėte su Lietuvos dvasia“?.. (Dviejų patriarchų performansas)
20. „TELESKYDINĖJE“ - Artūro Račo iškrova
21. Gintautas Kėvišas mokys serbus, kaip tratinti pinigus
22. N.Mačiulis ves laidą „Labanakt, vaikučiai“nuotraukos
23. Briuselis imituoja rūpinimąsi žmonėmis
24. Uostamiestyje įsiplieskė gaisras: žmonės evakuoti iš „Philip Morris Lietuva“ fabriko
25. Paskutiniai 19-mečio širdies dūžiai: netikėtai miręs kovotojas A.Klemas manė turįs visą gyvenimą prieš akis

Ar Latvijos bankų krizė gali persikelti ir į Lietuvą?

balsuoti rezultatai

Ar sau leidžiate valgyti restoranuose ar kavinėse?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

   -15   -5 C

   -16  -12 C

 

   -23  -16 C

    -6   -2 C

   -9  -5 C

 

   -10  -2 C

    1-3 m/s

    1-3 m/s

 

      1-2 m/s

 

USD - 1.2340 PLN - 4.1467
RUB - 69.9071 CHF - 1.1537
GBP - 0.8817 NOK - 9.6683
reklama
Kaleda 2017