respublika.lt

Europoje stiprėja tautinės partijos

(0)
Publikuota: 2013 spalio 28 11:57:17, Ričardas Čekutis, „Respublikos“ žurnalistas
×

Europa po truputį traukiasi iš kosmopolitų ir globalistų jai numatyto tautų susinaikinimo kelio. Patriotinės tautinės politinės partijos įgauna vis didesnį vaidmenį Vakarų Europos valstybėse, todėl neabejotina, kad ši teigiama tendencija netrukus persikels ir į Rytų Europą.

Dėl tautiškumo nuotaikų stiprėjimo tendencijų Europoje pavojaus varpais jau skambina kosmopolitinė viso pasaulio spauda. Tuo ypač „susirūpinęs“ laikraščio „Die Zeit“ apžvalgininkas Teo Zomeris (Theo Sommer), kuris netgi aiškina, esą „nacionalizmo šmėkla klaidžioja po Europą“. Pasak šio veikėjo, atsiranda vis daugiau politinių partijų, negatyviai žiūrinčių į „vieningąją Europą“ ir, o siaube, pasisakančių prieš migraciją iš kitų šalių.

Jam praėjusią savaitę antrino ir Italijos ministras pirmininkas Enrikas Leta (Enrico Letta), pareiškęs, kad esą Europoje plinta „populizmas, kuris šiandien yra pats pavojingiausias socialinis ir politinis reiškinys“. Tiesa, iš jo kalbų neaišku, kas yra tas populizmas (leidžiama suprasti, kad niekieno nerinkta Briuselio Europos Komisija yra konstruktyvizmo pavyzdys, nenusileidžiantis iki „populizmo“), tačiau E.Letos kalboje akivaizdžiai juntamos panikos gaidelės: „Jeigu šiandien nebus imtasi kokių nors veiksmų, po 2014 metų rinkimų mes turėsime antieuropietiškai nusiteikusį Europos Parlamentą“.

„Die Zeit“ netgi paaiškina, ką konkrečiai reikėtų padaryti. Globalistų kontroliuojamo leidinio manymu, tam, kad „neįvyktų košmaras“, būtina, jog 70 proc. vietų Europos Parlamente priklausytų „vieningosios Europos“ šalininkams. Kaip bus siekiama tų būtinųjų procentų - nepaaiškinama, tačiau tenka manyti, kad bus maksimaliai mobilizuojamos visos Briuselio pajėgos bei lėšos ir metamos į žūtbūtinę kovą prieš „agresyvėjančius nacionalistus“. Rinkėjų gąsdinimo kampanija Vakarų Europos žiniasklaidoje jau prasidėjo. Tas pats T.Zomeris aiškina, esą euroskepticizmas „grėsmingai didėja“ nuo norvegiškojo Kirkeneso (įdomu, nuo kada Norvegija yra ES narė?) iki Kretos.

Įdomiausia, kad kosmopolitams „košmaro“ vaizdinius keliančios tautinės politinės partijos anaiptol nėra „euroskeptiškos“, kaip jas įvardija E.Leta ar T.Zomeris. Didžiosios daugumos šių partijų programose pasisakoma būtent už vieningą Europą, tik vadinamieji „nacionalistai“ tą vienybę supranta kitaip nei šiuolaikinio Briuselio marionetės. Tautinės partijos vis garsiau kalba apie Tautų Europą, kurioje visos nacionalinės valstybės bendradarbiautų lygiateisiais pagrindais, būtų išsaugotas nacionalinės teisės viršenybės principas prieš visas ES direktyvas, tačiau būtų vykdoma bendra ekonominė ir saugumo politika. Šio akivaizdaus fakto T.Zomerio ir E.Letos tipo kosmopolitai tautinių partijų programose kažkodėl nesugeba išskaityti, tačiau tai puikiausiai sugeba šių partijų rinkėjai.

Prieš dvejus metus Suomijos „Tikrųjų suomių“ partija gavo 19,5 proc. mandatų šalies Parlamento rinkimuose. Švedijos demokratų partija, pritarianti migrantų antplūdžio ribojimams, Riksdage turi 20 deputatų, t.y. 5 proc. mandatų. Danijos liaudies partija surinko 12 proc. rinkėjų balsų. Geriausiai tautinė mintis atstovaujama Šveicarijoje - čia Šveicarijos liaudies partija turi iškovojusi 29 proc. mandatų ir būtent šios partijos dėka pavyko šalyje uždrausti musulmonų minaretus. Iš ES narių geriausiai sekasi Austrijai - čia Austrijos laisvės partija Parlamente turi 20 proc. mandatų. Nyderlanduose Gerto Vilderso (Geert Wilders) vadovaujama „Laisvės partija“, pasisakanti prieš tuščių pinigų spausdinimą ir racionalų resursų panaudojimą (globalistų manymu, tai yra „košmariškas“ radikalizmas), šiuo metu turi 16 proc. mandatų, tačiau artimiausiuose rinkimuose gali tikėtis 18 proc., t.y. 27 mandatų 150-ies vietų Parlamente.

Būtent daugelyje šalių artėjantys rinkimai kelia didžiausią galvos skausmą Briuselio biurokratams, kitados monopolizavusiems valdžią ES be jokių rinkimų, tačiau mėgstantiems papostringauti apie „atstovaujamąją demokratiją“.

Antai Graikijoje neseniai valdžios represijas patyrusios patriotinės partijos „Auksinė aušra“ populiarumas smarkiai auga - vietoj dabar turimų 5 proc. mandatų šiai partijai dabar prognozuojama 13 proc. Didžiojoje Britanijoje Jungtinės Karalystės nepriklausomybės partijai prognozuojama 11 proc. rinkėjų balsų. Tačiau labiausiai kosmopolitus ir globalistus nervina Prancūzijos nacionaliniam frontui, vadovaujamam Marinos Le Pen (Marine Le Pen), sociologų prognozuojama sėkmė - 2014 metų rinkimuose tikimasi absoliučios Le Pen pergalės.

Ne ką mažiau nerimo jiems kelia padėtis svarbiausioje ES valstybėje - Vokietijoje. Vietos apžvalgininkai teigia, kad partijai „Alternatyva Vokietijai“ 2014-ųjų rinkimai „gali tapti tramplinu į vietos landtagus, o 2017-aisiais - kas žino - netgi ir į Bundestagą“.

Belieka priminti, kad pagal rugsėjo mėnesio apklausas, atliktas visose ES valstybėse, euroskeptikai sudaro 43 proc., eurooptimistai - 40 proc., o likę 17 proc. neapsisprendė. Tačiau jau minėta, kad, Briuselio biurokratų žargonu kalbant, euroskeptikais laikomi ir visi tie, kurie pasisako už Tautų Europą, t.y. visas šiuolaikinis Europos tautinių partijų spektras.

 

Parengta pagal dienraštį "Respublika"

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Ar paspirtukininkams šalmai turėtų būti privalomi?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kokia kalba bendraujančių žmonių padaugėjo jūsų gyvenamojoje aplinkoje?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

+5 +11 C

+6 +11 C

+7 +12 C

+9 +13 C

+12 +19 C

+18 +20 C

0-7 m/s

0-6 m/s

0-5 m/s