Dž.Triudo: Kanada nepasirašys NAFTA sutarties nenaudingomis jai sąlygomisnuotraukos

2018 rugsėjo mėn. 06 d. 09:52:30 Perskaitė 200

Kanados vyriausybė nepasirašys su Jungtinėmis Valstijomis peržiūrėtos Šiaurės Amerikos laisvosios prekybos sutarties (NAFTA) nenaudingomis šaliai sąlygomis. Tai Kanados ministras pirmininkas Džastinas Triudo pareiškė trečiadienį Edmontone (Albertos provincija) per vietos radijo stotį CHED.

 

„Mums nepriimtina sutikti su netinkamu sandoriu vien todėl, kad to nori vienas prezidentas (JAV prezidentas Donaldas Trampas - ELTA), - sakė jis. - Ir mes žinome, kad tai prezidentas, kuris ne visada laikosi nustatytų taisyklių.“

Trečiadienį Vašingtone vyko eilinės derybos dėl naujos prekybos sutarties, kuri pakeistų NAFTA. Kaip žurnalistams pareiškė Kanados užsienio reikalų ministrė Kristia Fryland, konsultacijose pastebima pažanga. „Mes pasiekėme didelės pažangos. Ir kuo toliau, tuo geriau suprantame abiejų šalių susirūpinimą“, - jos žodžius cituoja STV. Vis dėlto ministrė nesiryžo atsakyti į klausimą, kada galėtų pasibaigti derybos.

Sutartis dėl Šiaurės Amerikos laisvosios prekybos zonos tarp Kanados, JAV ir Meksikos buvo pasirašyta 1992 metais, o įsigaliojo 1994-aisiais. D. Trampo reikalavimu, 2017 metais šalys pradėjo konsultacijas dėl šio susitarimo sąlygų peržiūrėjimo.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net