D.Trampas remia TVF ir Argentinos derybasnuotraukos

2018 rugsėjo mėn. 05 d. 09:46:35 Perskaitė 197

JAV prezidentas Donaldas Trampas pareiškė remiantis Argentinos pastangas gauti atnaujintą paramą iš Tarptautinio valiutos fondo (TVF) ir suvaldyti ekonominę krizę.

 

D. Trampas telefonu kalbėjosi su Argentinos prezidentu Maurisijumi Makri (Mauricio Macri), o šalies iždo ministras Nicolas Dujovne Vašingtone ketino susitikti su TVF pareigūnais.

„Aš patvirtinu tvirtą Jungtinių Valstijų paramą Argentinai šiuo sudėtingu metu“, - Baltųjų rūmų pranešime cituojamas JAV prezidentas.

„Argentina yra ilgalaikė Jungtinių Valstijų strateginė partnerė ir svarbi sąjungininkė. Prezidentas M. Macri daug dirba, kad suvaldytų šią sudėtingą ekonominę ir finansinę situaciją šalyje“, - pridūrė D. Trampas.

„Aš pasitikiu M. Makri lyderyste, aš drąsinu ir remiu jo bandymus tartis su TVF ir pagerinti Argentinos monetarinę ir fiskalinę politiką. Taip pat - nugalėti dabartinius ekonominius iššūkius“, - sakė jis.

TVF parama Argentinai reikalinga, nes šalis siekia atgaivinti ekonomiką ir atkurti investuotojų pasitikėjimą. Iki 2019 metų šalis tikisi sumažinti pirminį deficitą iki nulio.

M. Makri taip pat pranešė apie daugybę taupymo priemonių, mažinamą ministerijų skaičių ir didinamus eksporto mokesčius.

Vyriausybė prognozuoja, kad šiemet Argentinos ekonomika susitrauks daugiau negu 1 proc. Tokia situacija kursto nerimą dėl šalies galimybių grąžinti skolas. Darbuotojų atleidimai Argentinos viešajame sektoriuje šalyje sukėlė smurtines demonstracijas.

Susitarimas su TVF yra labai nepopuliarus skolų slegiamoje Argentinoje. Daugelis žmonių mano, kad ši institucija pailgino šalies ekonominę krizę, kai įvedė griežtas taupymo priemones.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net