respublika.lt

D.Trampas ir Kim Čen Unas po derybų pasirašė baigiamąjį dokumentą

(0)
Publikuota: 2018 birželio 12 10:14:11, Stasys Gimbutis ir Neringa Šarmavičiūtė, Elta
×
nuotr. 1 nuotr.
JAV prezidentas Donaldas Trampas ir Šiaurės Korėjos lyderis Kim Čen Unas. EPA-Eltos nuotr.

Antradienį JAV prezidentas Donaldas Trampas ir Šiaurės Korėjos lyderis Kim Čen Unas po viršūnių susitikimo Singapūre pasirašė baigiamąjį dokumentą.

 

Pasirašymo ceremonija įvyko viešbutyje „Capella“ Sentosos saloje, kurią su kita Singapūro dalimi jungia tiltas. D. Trampui ir Kim Čen Unui ant stalo buvo padėti automatiniai plunksnakočiai, po vieną kiekvienam. Prieš prasidedant ceremonijai Kim Čen Uno aplinkos darbuotojas baltomis pirštinėmis nušluostė rašiklį, skirtą Šiaurės Korėjos lyderiui.

Per ceremoniją Šiaurės Korėjos vadovas pavadino pasirašytą dokumentą istoriniu. Pasak Kim Čen Uno, jo pasirašymas „skelbia naują startą“.

„Mes pamatysime dideles permainas“, - teigė Šiaurės Korėjos lyderis.

Savo ruožtu D. Trampas pareiškė, kad didžiuojasi viršūnių susitikimo rezultatais. „Manau, kad mūsų santykiai su Šiaurės Korėja dabar yra visiškai kitokie negu anksčiau“, - pridūrė JAV prezidentas.

Šiaurės Korėja prisiėmė įsipareigojimus dėl denuklearizacijos mainais į saugumo garantijas

Šiaurės Korėja prisiėmė įsipareigojimus dėl Korėjos pusiasalio denuklearizacijos mainais į JAV teikiamas saugumo garantijas. Tai sakoma dokumente, kurį Šiaurės Korėjos lyderis Kim Čen Unas ir JAV prezidentas Donaldas Trampas pasirašė antradienį Singapūre.

Baltųjų rūmų šeimininkas parodė dokumentą pasirašymo ceremoniją stebėjusiems žurnalistams, kuriems pavyko jį nufotografuoti.

„Prezidentas Trumpas įsipareigoja suteikti Šiaurės Korėjai saugumo garantijas, (Valstybės tarybos) pirmininkas Kim Čen Unas patvirtino savo pasiryžimą užbaigti Korėjos pusiasalio denuklearizaciją“, - pažymima dokumente. Jame taip pat sakoma, kad Šiaurės Korėja „įsipareigoja siekti visiškos Korėjos pusiasalio denuklearizacijos“.

JAV ir Šiaurės Korėja taip pat įsipareigojo užmegzti naujo formato dvišalius santykius.

Jungtinės Valstijos ir Šiaurės Korėja nepalaiko diplomatinių santykių, Vašingtono interesams Pchenjane atstovauja Švedijos ambasada.

D. Trampas pavadino dokumentą „labai svarbiu“ ir „gana visapusišku“.


D. Trampas pavadino Kim Čen Uną labai talentingu žmogumi, mylinčiu savo šalį

JAV prezidentas Donaldas Trampas pavadino Šiaurės Korėjos lyderį Kim Čen Uną labai talentingu žmogumi, kuris myli savo šalį. Baltųjų rūmų šeimininkas tai pareiškė antradienį, pasirašęs viršūnių susitikimo Singapūre baigiamąjį dokumentą.

D. Trampas, kurio žodžius cituoja naujienų agentūra „The Associated Press“, sakė, kad Kim Čen Unas - „labai talentingas“ žmogus ir „labai protingas derybininkas“. Anot JAV prezidento, Kim Čen Unas pasižymi ne tik protu, bet ir „puikiu charakteriu“. „Tai - puikus derinys“, - pareiškė JAV prezidentas.

Pasak D. Trampo, Šiaurės Korėjos lyderis „labai karštai myli savo šalį“. Prezidentas pridūrė, kad jis ir Kim Čen Unas „daug sužinojo apie vienas kitą ir apie mūsų šalis“. Apibendrindamas įvykusio viršūnių susitikimo rezultatus, D. Trampas pabrėžė, jog tai buvo „nuostabi diena“.

Kim Čen Unas neatsakė į žurnalistų klausimus apie branduolinį ginklą

Šiaurės Korėjos lyderis Kim Čen Unas antradienį po susitikimo su JAV prezidentu Donaldu Trampu akis į akį neatsakė į žurnalistų klausimus, ar jo šalis pasirengusi atsisakyti branduolinio ginklo.

Pasibaigus tai susitikimo daliai, į kurią buvo pakviesti tik vertėjai, D. Trampas ir Kim Čen Unas perėjo atviru koridoriumi ir sustojo priešais reporterius. Atsakydamas į vieną iš klausimų, D. Trampas ištarė: „Labai, labai geri, nuostabūs santykiai“.

Pasak JAV žurnalistų, Kim Čen Unas mažiausiai tris kartus buvo paklaustas, ar jis atsisakys branduolinio ginklo, bet jis neatsakė.

Vašingtono administracijos atstovai ne kartą pabrėžė, kad JAV tikslas - galutinė ir galima patikrinti Korėjos pusiasalio denuklearizacija.

Kim Čen Unas susitikimą su D. Trampu apibūdino kaip fantastiką

Šiaurės Korėjos lyderis Kim Čen Unas antradienį pareiškė, kad daugeliui žmonių pasaulyje jo susitikimas su JAV prezidentu Donaldu Trampu atrodys kaip fantastika.

„Daugelis žmonių pasaulyje suvoks tai kaip savotišką fantaziją... iš mokslinio fantastinio filmo“, - cituoja televizijos kanalas CNN Kim Čen Uno žodžius, pasakytus per vertėją D. Trampui, kai jie ėjo po pokalbio akis į akį, trukusio apie 35 minutes, į platesnio formato susitikimą.

11 valandą 30 minučių vietos laiku (6 valandą 30 minučių Lietuvos laiku) prasidėjo D. Trampo ir Kim Čen Uno darbo pietūs.

JAV ir Šiaurės Korėjos viršūnių susitikimas vyksta viešbutyje „Capella“ Singapūre, Sentosos saloje.


Šiaurės Korėja siekė, kad viršūnių susitikime ji būtų pristatoma kaip lygi Jungtinėms Valstijoms

Rengiant JAV prezidento Donaldo Trampo ir Šiaurės Korėjos lyderio Kim Čen Uno susitikimą Singapūre, Pchenjanas daug dėmesio skyrė tam, kad abi valstybės būtų pristatomos kaip lygios, praneša televizijos kanalas CNN.

Pasak jo šaltinio, vieno iš oficialių JAV asmenų, Šiaurės Korėjos atstovai norėjo, kad dvi šalys būtų pristatomos „kaip lygios“. Esą omenyje buvo turima tiek „ceremonija ir saugumo užtikrinimas“, tiek visa tai, kaip įvykiai Singapūre „bus pateikiami pasauliui“. „Šiaurės Korėjos atstovai į tai žiūrėjo labai jautriai“, - pažymėjo šaltinis.

Televizijos kanalo žiniomis, JAV atstovai sutiko patenkinti daugumą Pchenjano pageidavimų. Be kita ko, buvo tariamasi dėl kiekvienos šalies oficialių asmenų skaičiaus dvišaliuose susitikimuose, taip pat dėl valstybių vėliavų skaičiaus per ceremoniją, skirtą lyderių atvykimui.

CNN duomenimis, viršūnių susitikimo logotipą parengė amerikiečiai, o Šiaurės Korėjos atstovai jam pritarė.

Antradienį JAV ir Šiaurės Korėjos vadovai iš pradžių surengė susitikimą akis į akį, kuris truko apie 38 minutes vietoj planuotų 45. Jame, be Kim Čen Uno ir D. Trampo, dalyvavo tik du vertėjai. Po to įvyko platesnio formato derybos, trukusios maždaug pusantros valandos. Joms pasibaigus, delegacijoms, prie kurių prisijungė dar keli dalyviai, buvo surengti darbo pietūs.

D. Trampas: priešai iš tiesų gali tapti draugais

Po istorinio susitikimo su Šiaurės Korėjos vadovu Kim Čen Unu spaudos konferencijoje kalbėdamas JAV prezidentas Donaldas Trampas pareiškė, kad jo susitikimas su Kim Čen Unu buvo nuoširdus ir produktyvus, skelbia transliuotojas BBC.

„Istorija liudija, kad priešai iš tiesų gali tapti draugais“, - spaudos konferencijoje sakė D. Trampas ir pavadino Kim Čen Uną labai talentingu žmogumi.

D. Trampo teigimu, Pietų Korėjos prezidentas džiaugiasi D. Trumpo ir Kim Jong-uno susitikimo sėkmeas į valdžią atėjo labai jaunas ir valdė savo šalį.

Spaudos konferencijos metu D. Trampas taip pat teigė, kad JAV nutrauks „karo žaidimus“ su Pietų Korėja. JAV ir Pietų Korėja reguliariai vykdo karines pratybas, ir jos visuomet sukelia didelį pasipiktinimą Šiaurės Korėjai.

Šiaurės Korėja bendras JAV ir Pietų Korėjos pratybas suvokia kaip provokuojamas.

„Šiuo metu jos yra „provokuojamos“. Jos taip pat kainuoja JAV daug pinigų“, - sakė JAV vadovas.

„Ilgą laiką vykdėme karines pratybas su Pietų Korėja. Vadiname jas karo žaidimais. Jie ypač brangūs. Pietų Korėja prisideda, bet ne 100 proc.“, - aiškino D. Trampas ir pridūrė, kad „deramės dėl labai sudėtingo susitarimo. Manau, būtų netinkama rengti karo žaidimus“.

Neaišku, ar šiuo klausimu buvo konsultuotasi su Pietų Korėja, bet D. Trampas apie tai kalbėjo su pasitikėjimu.

Be kita ko, D. Trampas teigė pakvietęs Kim Čen Uną į Baltuosius rūmus, ir Šiaurės Korėjos vadovas priėmė kvietimą.

Pietų Korėjos prezidentas džiaugiasi D. Trumpo ir Kim Čen Uno susitikimo sėkme

Pietų Korėjos prezidentas Mun Džėinas (Moon Jae-in) palankiai įvertino JAV prezidento Donaldo Trampo ir Šiaurės Korėjos vadovo Kim Čen Uno susitikimo rezultatus, pavadindamas juos „istoriniu įvykiu“, padėjusiu užbaigti paskutinį Šaltojo karo konfliktą.

„Reiškiu nuoširdžius sveikinimus ir džiaugiuosi istorinio Šiaurės Korėjos ir JAV susitikimo sėkme. Birželio 12 d. susitarimas bus įrašomas kaip istorinis įvykis, kuris padėjo užbaigti paskutinį Šaltojo karo konfliktą“, - sakė Mun Džėinas.

Pietų Korėjos prezidentas dėjo daug pastangų atlikdamas tarpininko vaidmenį, siekiant padėti Šaltojo karo laikų priešėms užmegzti dialogą.

„Užmiršdami tamsias karo ir konflikto dienas, rašysime naują taikos ir bendradarbiavimo skyrių“, - sakė Mun Džėinas, bet pridūrė, kad tai „tik pradžia ir gali laukti daug sunkumų“.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Ar esate patenkinti naudojamo banko paslaugomis?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kur šiemet atostogausite?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

-1 +4 C

-2 +4 C

+1 +5 C

+1 +8 C

+5 +12 C

+2 +8 C

0-6 m/s

0-6 m/s

0-8 m/s