Buvęs ministras T.Mei susitarimą su ES pavadino savižudiškunuotraukos (1)

2018 rugsėjo mėn. 09 d. 14:32:03 Perskaitė 510

Buvęs Didžiosios Britanijos užsienio reikalų ministras Borisas Džonsonas (Boris Johnson) sukritikavo premjerės Teresos Mei (Theresa May) planą dėl šalies pasitraukimo iš Europos Sąjungos. Pasak jo, T. Mei „užmovė savižudžio sprogdintojo liemenę“ ant Didžiosios Britanijos konstitucijos, o „detonatorių perdavė“ į Briuselio rankas, praneša BBC.

 

Savo straipsnyje laikraštyje „The Mail on Sunday“ buvęs ministras rašė, kad susitarimas prilygsta šaškių partijai ir atveria kelią „nuolatiniam politiniam Didžiosios Britanijos šantažui“.

B. Džonsonas iš užsienio reikalų ministro posto pasitraukė liepos mėnesį po to, kai ministrų kabinetas pritarė „Brexit“ planui.

Kai kurie Konservatorių partijos parlamentarai aštriai sukritikavo B. Džonsono pavartotus žodžius.

Dabartinis užsienio reikalų ministras Jeremy'is Huntas, rašydamas tame pačiame laikraštyje, britus ragino paremti premjerę T. Mei ir jos planą.

Tuo metu profesinių sąjungų vadovai primena, kad lieka vis mažiau laiko susitarti dėl Didžiosios Britanijos pasitraukimo iš ES.

Profsąjungų kongreso (TUC) generalinė sekretorė Frensis O'Greidi (Frances O'Grady) ragino T. Mei derybose su ES sutelkti dėmesį į šalies gerovę, užuot rūpinusis partijos interesais.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net