respublika.lt

2018 birželio 20, trečiadienis

Britai geresni už lietuvius?nuotraukos (58)

2016 balandžio mėn. 19 d. 08:00:20
Ričardas ČEKUTIS, zinios@vakarozinios.lt

Didžiojoje Britanijoje prasidėjo agitacinė kampanija dėl referendumo trauktis iš Europos Sąjungos ar likti joje. Šalis Bendrijoje turi daugybę sau naudingų išlygų, tačiau tarp salos gyventojų labai daug euroskeptikų. Lietuvoje atvirkščiai - labai daug euroentuziastų ir labai mažai išlygų. Kodėl mums vis tiek viskas gerai, o britams viskas blogai? Ir apskritai, ko verta sąjunga, kurioje ne visos šalys lygios? Kalbamės su Lietuvos Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signataru, politikos apžvalgininku Rolandu PAULAUSKU.


- Ar Didžiosios Britanijos referendumas neprimena mūsų pačių referendumo dėl stojimo į ES, kai visi, nors kiek abejojantieji bendrijos nauda, buvo eliminuojami iš viešojo diskurso?

- Britanijoje užregistruoti du komitetai: vienas „už“, kitas - „prieš“. Manau, kad Anglijoje viskas daroma sąžiningiau, nei buvo pas mus... O mes žiūrime į anglų referendumo reikalus kaip į savo referendumo tęsinį. Deja, visi puikiai žinome, koks tas mūsų referendumas buvo. Pirmiausia buvo priimtas specialusis įstatymas dėl referendumo, todėl jis vyko dvi dienas. Tačiau netgi antrosios dienos viduryje, paaiškėjus, kad net ir tokiu būdu nesurenkamas reikalingas žmonių skaičius, buvo mesta miltelių ir alaus, bet ir naudojant šias pagalbines priemones konstitucinė nuostata, reikalaujanti dviejų trečdalių gyventojų dalyvavimo, nebuvo pasiekta. Rezultatas nebuvo pasiektas, taigi iš esmės tas referendumas yra neteisėtas. Nors aš agitavau žmones nestoti į ES, bet supratau, kad tai yra neįmanoma pirmiausia dėl to, kad didžioji dalis lietuvių buvo įsimylėję savo pačių susikurtą europietišką svajonę. Tai buvo tas pats, kas mėginti atkalbėti kokią nors įsimylėjusią mergaitę tekėti už kokio chuligano, niekšo ar plevėsos. Ta mergaitė juk vis tiek neklausys... Didžioji Lietuvos dalis buvo būtent tokia ir visiškai nesvarbu, kad referendumas yra neteisėtas, svarbiausia, kad dauguma žmonių norėjo į tą svajonių Europą. Panašiai kaip dabar ukrainiečiai, neskaitę Asociacijos sutarties, taip ir mes tada visiškai nesvarstėme, kas bus. Mes tiesiog tikėjome savo pasaka, nekėlėme klausimo, kiek tai mums kainuos, ir įsivaizdavome, kad dabar tai jau gyvensime pasakiškai...

- Kur slypi tokios aklos meilės šaknys? Kodėl mūsų žmonės taip greitai patikėjo pasaka apie būsimą rojų?


- Šio reiškinio šaknys labai gilios, jos siekia šimtmečius... Tuos laikus, kai kokių nors Sapiegų ar Radvilų vaikai keliaudavo semtis šviesos į Vakarų universitetus, kai mums „šviesą“ nešė lenkai, kai mūsų LDK didikai sudarė sutartį su Lenkija ir taip likvidavo Lietuvos valstybę... O kodėl XVI amžiuje atsirado Žečpospolita? Todėl, kad mūsų didikai norėjo tokių pačių privilegijų kaip lenkai, tokių pačių titulų ir herbų... Bet pažvelkime dar seniau, prisiminkime tą patį Vytautą, kuriam neužteko būti Lietuvos didžiuoju kunigaikščiu, jam dar reikėjo popiežiaus palaiminimo. Kai dar mokiausi mokykloje, niekaip nesuprasdavau: kam Vytautui buvo reikalingas tas velniai žino kur esančio popiežiaus palaiminimas? Vytautui, kuris kontroliavo teritorijas nuo jūros iki jūros, grasino visai Europai ir visus mušė į kairę ir į dešinę? O juk jis jautėsi kažkoks „netikras“ valdovas, nes neturėjo to palaiminimo. Dabar aš suprantu ir daugelis mūsų žmonių supranta, kad rinkimai yra „demokratiški“ tik ten, kur pasako dabartiniai „popiežiai“... Šaknys yra be galo gilios...

- Absoliuti dauguma Europos valstybių išsiderėjo įvairiausių išlygų ir lengvatų šioje bendrijoje, ką ir kalbėti apie britus, kurie apskritai turi absoliučiai laisvas rankas ES. O ką išsiderėjome mes?

- Jeigu mūsiškiai ir išsiderėjo kokių nors išlygų, tai jos yra tokios nežymios, kad jie patys tuo net nesigiria... Na, pavyzdžiui, pas mus buvo atidėtas visoje ES privalomas akcizų lygis - degalams, elektrai, benzinui, rūkalams, degtinei... Buvo susitarta, kad tie akcizai galės pasivyti Europą per keletą metų. Tokios smulkios išlygos. Nėra ko norėti, nes mes juk net nekėlėme klausimo, ar nėra per didelė buvimo ES kaina. Mes buvome sutikę a priori sumokėti bet kokią kainą, todėl niekas jokių išlygų ir nereikalavo. Nes mes džiaugėmės, kad į mus atkreipė dėmesį ir sutiko priimti. Toks buvo pagrindinis motyvas, bet tai yra ne tik Lietuvos bėda. Tokie patys buvo lenkai, rumunai, bulgarai, tokie patys dabar yra ukrainiečiai ir netgi didelė dalis rusų. Rusijoje taip pat yra daug žmonių, svajojančių būti tais europiečiais ir įsivaizduojančių, kad iškart padidės algos ir pensijos, o miestuose bus tvarka, teisingumas ir pan.

- Kokios yra mūsų nuolatinio pasidavimo svetimiesiems arba keliaklupsčiavimo priežastys?

- Daug apie tai galvoju suprasdamas, kad visa Rytų Europa nuo seniausių laikų serga tais nevisavertiškumo prieš Vakarus kompleksais. Kartais ieškau, kur yra ta riba tarp Rytų ir Vakarų Europos. Ir aš manau, kad riba yra Praha. Praha yra virsmo taškas. Į vakarus nuo Prahos žmonės laiko save vakariečiais, o į rytus - rytiečiais, o tie vakariečiai rytiečius visą laiką laikė žemesniais už save, o rytiečiai sutinka su tokiu požiūriu į save. Bet pažvelkime į šio reiškinio priežastis. Manau, kad gana svarbus buvo klimato vaidmuo. Nes į rytus nuo Prahos yra šaltesnės žiemos, vadinamoji nulinė izobara. Į vieną pusę nuo nulinės izobaros žemė įšąla, o į kitą - ne. Ten, kur žemė žiemą neįšąla, yra geresnis derlius ir reikia daug mažiau pastangų žemės ūkio produkcijai išauginti. Dėl to ta pusė Europos visada yra turtingesnė. Kiti pasakys, kad Afrikoje dar šilčiau, bet Afrikoje jau yra per karšta... Daugelis žmonių bando ginčyti šitą akivaizdų faktorių, bet aš visada atsakau pavyzdžiais: Lietuvoje sausio mėnesio vidutinė temperatūra yra -5, Berlyne +5, o Londone - dar daugiau. Į šituos 10 laipsnių reikia labai daug investuoti, reikia įšildyti, o vien tai Rytų Europai kainuoja milijardus. Tačiau ir tai dar ne viskas. Vakaruose anksčiau prasideda sėja, ten nebūna pavasarinių šalnų ir dėl to rečiau būna nederlius. Yra ir daug kitų faktorių.

- Ar galime palyginti visą gaunamą naudą iš narystės ES su patirtais nuostoliais? Ko gavome daugiau?


- Vienareikšmiškai: mes praradome daugiau, negu gavome. Nes skaičiuoti reikia ne grynųjų pinigų srautus, kaip dažnai skaičiuoja mūsų įvairūs „ekspertai“. Jie žiūri grynai matematiškai: kiek mes įmokame į ES kasą ir kiek jie mums duoda įvairių išmokų. Tuomet tas skirtumas atrodo mums palankus. Bet pridėkime Ignalinos uždarymo sąnaudas. Juk pabrango elektra ir mes kiekvienais metais sumokame papildomai milijardus vien dėl to, kad neturime pigios elektros, kurią gamino Ignalinos AE. O ją mes uždarėme tik dėl to, kad toks buvo Briuselio reikalavimas. Toliau: dėl tų pačių reikalavimų mes supjaustėme savo laivus. O ką kalbėti apie tai, kad mes atidavėme savo rinką, mes neturime muitų mokesčių, kuriuos rinkdavome patys, mes net negalime patys kontroliuoti savo biudžeto... Štai dabar iškilo klausimas, ką daryti su lenkų prekėmis? Visi lietuviai ten važiuoja apsipirkti. O kodėl ten pigiau? Pirmiausia, jie turi savo valiutą ir nuvertėjęs zlotas atpigina jų prekes, todėl pas juos yra mažesnis PVM maistui, didesnė rinka ir apyvarta, be to, Lenkijoje yra šilčiau. Pavyzdžiui, 100 km į pietus nuo Varšuvos prasideda persikų sodai... Braškės Lenkijoje prisirpsta 2-3 savaitėmis anksčiau. Ir kaip lietuviams su tomis lenkiškomis braškėmis konkuruoti? O konkurencijos mechanizmas gali būti vienas - muitai, kurių mes atsisakėme. O jeigu prie viso šito pridėtume mūsų emigrantų klausimą, kuris išvis pinigais nepamatuojamas, nes čia, galima sakyti, vyksta lietuvių tautos susinaikinimas.

Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios“


Pasidalink:
Pasidalink: Facebook Pasidalink: Frype
Straipsnio komentarai
 
  Skaityti komentarus (58)

 • Skaitytoja J. 2016 balandžio mėn. 19 d. 17:50:21

  Laikraštpalaikyje...

 • Skaitytoja J. 2016 balandžio mėn. 19 d. 17:33:43

  Šio laikraštpalaikio anekdotuose - vulgarumai.
  Moksleivis Papilėje elgėsi vulgariai per pamoką.
  Aprašyta kitame kaikraštpalaikyje, kuriame irgi pilna vulgarumų.
  Šauni vyrų visuomenė.
  O gal moterpalaikių, kurioms tai patinka ? ? ?

 • Dvigubi standartai Grybauskaitės teismuose 2016 balandžio mėn. 19 d. 16:07:23

  Ulbinaitės byloje uždaro bylos nagrinėjimo siekė jos advokatai, kad
  melas neišlystų, o K.Ramono iš LB byloje – neviešo bylos nagrinėjimo
  siekė Grybauskaitės statytinis , LB vadovas V.Vasiliauskas ir GP
  prokuroras D.Stankevičius. kurie ir sufabrikavo jam šią bylą ir matomai
  turėjo ką slėpti nuo visuomenės. O žurnaliūgos keletą metų
  žiniasklaidoje iš K.Ramono darė didžiulį nusikaltėlį. O K.Ramonas
  2016 m.sausyje laimėjo Aukščiausiame teisme. Ką dabar pasakysi.
  prezidente? Dvigubi standartai?

 • Vanda 2016 balandžio mėn. 19 d. 15:53:27

  O Šimonytė yra tokios pat normalios orientacijos a la kaip ir mėlynas
  chalatas??

 • senis merginai is salia girios 2016 balandžio mėn. 19 d. 15:21:17

  negi tu nesupranti, kad tavo sunus kastruos tik tam, kad ploniau dainuotu
  babajams? Kad tavo dukros, nuo 10 - 12 metu soks tiems patiems babajams, ir
  ne tik soks...o tu gyvensi is dukru uzdarbio?

 • Merginai debilkai su smartfonu 2016 balandžio mėn. 19 d. 14:00:56

  Nežinau su kuo ten miegojai pagal erazmus programą-ten tokios važiuoja
  semtis patirties-Vakarų rasistai kuo tave ten laikė-baltąja
  negre-apkeliavau Pasaulį ir galiu pasakyti kad po 10 metų babajai
  prievartaus baltąsias moteris gatvėse-nes Vakarų myžniai tėra
  materialistai kurie nesugeba asimiliuoti musulmonų-o Rusija puikiai juos
  asimiliuoja nes jų stiprybė niekados nebuvo materialinis pasaulis- o
  dvasia.Todėl ir kariauja jie geriausiai -koks bataljonas iš Donbaso nueis
  iki Portugalijos per tris dienas-nes bedantė sena kekšė Europa jau merdi
  ir po 5 metų jos tokios kaip šiandien nebebus.Žečpospolitą degradavę
  šlėktos pragėrė per 200 metų-Lietuva ES bankrutavo per 15.O
  referendumo Anglijoje aiškus rezultatas-Kameronas pasakė-mes nemokėsime
  niekada banrutavusio euro trilijoninių skolų-ir žydelka Merkel sutiko
  cha cha

 • >Mergina is prie misko 2016 balandžio mėn. 19 d. 13:44:23

  Labai arti matote, panelė iš prie miško....:) Nežinau, kada gimei, bet
  nuo pat "įstojimo" į eurosojuzą, praradome ir laisvę ir
  nepriklausomybę. O klijuoti etiketes žmonėms, kurie tikrai nori Lietuvai
  laisvės ir tikros nepriklausomybės, manau, labai ne etiška ir
  nekultūringa.

 • Girdejau, 2016 balandžio mėn. 19 d. 13:35:30

  jog tie "asabos',kurie kritikuoja signatara Rolanda,kuris myli,ir kuriam
  rupi Tevyne ir jos ateitis,tai tie-patys arsiausi Putino
  myletojai,itarimas,kiek jiems moka Kremlius- nes toliau nosies nieko
  nemato,ir siekia sumaisties patys,nes galimai,tokiems moka kremliniu
  agentai.

 • ina 2016 balandžio mėn. 19 d. 12:26:37

  is kur tokia panele is misko?uzaugino teveliai,kurie gavo ir mokslus,ir
  darbo ir buta is tu paciu tarybu,o ka dabar duoda laisva lietuva?Nei
  darbo,nei buto,o ir tas mokslas kiek kainuoja(kaip beje ir viskas,pradedant
  medicina ir uzbaigiant vaiku bureliais).ir teisingai cia pastebejo.kad
  kelionemis sotus nebusi-kitam ir ta duona per brangi Lietuveleje.

 • aldona 2016 balandžio mėn. 19 d. 11:48:50

  Pati didžiausia nelaimę prasidėjo po naktinės mokesčių reformos.Juk
  Kubilius išmokė visus verslininkus lieti ašaras ir mažinti
  atlyginimus,darbuotojų skaičių.Šito daryti nereikėjo jie tik pildė
  asmenines kišenes.Faktas mažindami mokečių mokėjimą.Tada pasidėjo
  ašaros ES kokie mes vargšai betUrim pinigų,reikia paskolų,o dar po
  ranka pensininkai,ir tie galima sumažint,o dar dirbantųs,galima
  sumažinti kiek norim.?Na ir prasidėjo emigracija,nes neliko darboviečių
  čia,o kas jiko tai su minimaliais ar dar mažesniais atlyginimais,Kas tai
  padarė?Kubiliaus šaika,bet gaila ,kad ir dabr kaltės neprisiima?
  s .
  ...........................................................................
  .......'
  i

 • ? 2016 balandžio mėn. 19 d. 11:33:04

  Tai dalinimas skalbimo miltelių ir bambalių,ar cukierkų,nėra prekyba
  poveikiu?Viskas gerai?Gal dar mes neįstojome,dar tik stojame?Įdomu,kaip
  senoji klasikinė Europa vertina tokį mūsų referendumą?

 • Kaimietis 2016 balandžio mėn. 19 d. 11:22:48

  Jau ta lansbrazinė nepriklausomybė buvo abejotina ,o jos pasekmės
  tragiškiausios per Lietuvos visą istoriją! Tas stojimas į Eurosojūzą
  už alų ir proškas tiesiog anekdotiškas, jei nebūtų tragiškas...kaip
  ir buvimas jame!

 • panelei is krumu 2016 balandžio mėn. 19 d. 11:03:18

  materialistai sakai.O tie kur viska valdo,materializmo tikrai
  neatmeta.Anaiptol,-stengiasi kad zemiau esantis pasitenkintu dvasinemis
  vertybemis.Taip naudojamos religijos.Ateistam pasiulytas infantilus
  vartotojiskas rojus,su sukiu-"tu gali"

 • visu pirma 2016 balandžio mėn. 19 d. 10:56:23

  Tegul tą panelė neina į mišką kažko apsiede,atrodo rašant putos iš
  s- kio panelė drimba.o gyventi gera.jei menininkas- gėjus,jei
  santechnikas- paprastas p- rastas.keliauji ne savo uždirbtais
  pinigais??sesi ant savo užpakalio kitaip kalbėsi.

 • Prosenelis PER. OKUPACIJOS 2016 balandžio mėn. 19 d. 10:55:39

  LAIKUS. MUSU. LIOKAIJAI. PRIPRATO. OKUPANTAMS. LAIZYTI. KEUSIUS. TO DIEL
  IR. DABA. LAIZO. NES. PRIPRATE. KOL. TA. LIOKAJU. KLANA. TAUTA NEPASIUS.
  VON. TAI. TURIESIME. KA. TURIME. TAI. SUKURTA. PER26 METUS. DIDZIULI.
  BARDAKAS. SALIJE.

 • Benas 2016 balandžio mėn. 19 d. 10:42:51

  Viskas labai logiska ir teisinga (galejo pasnekovas zymiai daugiau
  pasakyti, taciau gal privengia, kadangi kartu su Zigmu yra pateke i
  raudonosios Dalios ir kitu vakaru klapciuku, nemalone).... Aciu
  Rolandui....

 • PAMIRŠTA 2016 balandžio mėn. 19 d. 10:35:34

  Pamiršta, kad ES pasiėmė patį brangiausią turtą: daugiau kaip pusę
  milijono pačių darbingiausių žmonių.

 • Benas 2016 balandžio mėn. 19 d. 10:32:08

  Viskas labai logiska ir teisinga (galejo pasnekovas zymiai daugiau
  pasakyti, taciau gal privengia, kadangi kartu su Zigmu yra pateke i
  raudonosios Dalios ir kitu vakaru klapciuku, nemalone).... Aciu
  Rolandui....

 • Che che -Panelei iš miško 2016 balandžio mėn. 19 d. 10:28:31

  Mergužėle,gal nereikia klijuoti žmogui etikečių,kaip tais baisiais
  tarybiniais laikais? Jei jau propaguojatės esanti tokia šiuolaikiškai
  erasmiškai praplėstu akiračiu,o žmogų,reiškiantį savo
  požiūrį,beje,labai blaivų bei konkretų,plūstate parsidavėliu,
  išdaviku,Rusijos agentu bei kaltinate be jokio pagrindo didžiausia šių
  laikų nuodėme - -žavėjimusi Rusija.O čia,persiprašau,kurioje vietoje
  Jūs tą įžvelgėte? Jei Jums taip atrodo,tai dar visai nereiškia,jog
  taip ir yra.Nepaisant viso jūsų jaunatviškai straksinčio
  optimizmo,primenate
  burbantį sumarazmėjusį rusofobinį pensininką.kuris nieko nenutuokia
  politinėse realijose,bet manosi turįs daug kompetencijos visus mokyti.
  Tikiuosi,kad pagaliau užaugsite ir nutolsite nuo to miško,kur Jums
  praplovė galvytę - nėr geresnio mokytojo kaip gyvenimas,Ypač kada jis
  šūsteli per galvą ir sustato viską į vietas.

 • tokia mano pensininko nuomonė. 2016 balandžio mėn. 19 d. 10:26:33

  Tiesą gali išsakyti tik doras ir kompitetingas Žmogus.Jūs
  gerb.Rolandai turėdamas žinių bagažą ir didelį atsidavimą Tėvynei
  Lietuvai nebijote būti sunaikintas melo ir klastos.Jūs kovojate garbingą
  kovą su valstybės aferistais,sukčiais ir melagiais.Valstybė turi visas
  galimybes būti lygiateisia EUROPOS SĄJUNGOS NARE.Tik sąžiningi
  rinkimai turi išstumti parsidavėlius ir dalį jų susodinti
  Lukiškėse.TIK TADA DORI SEIMO NAREI GALĖS REIKALAUTI TEISINGŲ
  ,LYGIATVERČIŲ SĄLYGŲ EUROPOS SĄJUNGOJE.

 • Skaitytoja J. 2016 balandžio mėn. 19 d. 10:09:16

  Tiesa tokia, kad Lietuvoje nebuvo ir nėra protingų, plačiau, giliau
  mąstančių žmonių.
  Yra tik vagystės, vagys, melas ir egoistai su vienetais normalių, kurie
  arba jau ne sistemoje jaučiasi, arba dar neišvyko iš debilų Lietuvos.

 • Laurynas 2016 balandžio mėn. 19 d. 10:08:33

  Tikrai ES šalys nėra visos lygios. Yra ir lygesnių. Matyt, trūksta mums
  atstovaujančių politikų, kurie išsireikalautų daugiau galimybių mums,
  žinau, kad verslo sričiai net ne visą įmanomą ES paramą imame,
  nerašo projektų nieks.

 • merginai iš šalia girios 2016 balandžio mėn. 19 d. 10:03:45

  reikia mokytis skirt paprastus dalykus, Ignalina uždaryta, ne dėl
  saugumo, o dėl Lietuvos galimybės konkuruoti elektros rinkoje su pigia
  elektra. Saugumas buvo užtikrintas ir papildomai į tai investavo Švedai.
  Dar Fakušimoj tikrai nestovėjo rusų gamybos atominis reaktorius.
  Mes Europoje esame atliekų vartotojai, nuo šiukšlių kūrenimo iki
  atominių atliekų, o kur dar parašos, oi suklydau ,maisto produktai.
  Pagarba R. Paulauskui, nebijo sakyti TIESOS. Dar, jeigu rusai tokie blogi,
  iš kur vasa tai turėjome? Ir pramonė, ir žemės ūkis ir atominė? A .
  Ką turime dabar? Skolas, čia mes nepralenkiami, ir kokiais %

 • Skaitytoja J. 2016 balandžio mėn. 19 d. 10:00:21

  Šneka ir nusišneka.
  Anksčiau iš kaimų norėjo į miestus keltis gyvent. Amerika žavėjo.
  Visų pirma - per siuntinius.
  Dar buvo žavėjimasis didmiesčiais. Vietoj savo gimtų miestukų.
  Vėliau buvo pradėta garbint užsienio bet kokias šalis. Nes tai -
  UŽSIENIS.
  Ką veikė per visą tą laiką žurnalistai ? ? ?

 • JURGIS 2016 balandžio mėn. 19 d. 09:56:32

  Vyksta didelis procesas, kurį vykdo europarlamentarai, Europos Komisija.
  Jeigu Lietuva nesugeba pasiimti jai skirtų pinigų, tai gaila. Dalis
  mūsų politikų kompleksuoja, esą mūsų šalis maža, reikia griežčiau
  už save pakovoti ir išsikovosime išlygų.

Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • KELIAI: vyriausybė trečiadienį nusprendė Kelių priežiūros ir plėtros programai skirti 18,8 mln. eurų; šios lėšos bus panaudotos valstybinės reikšmės ir vietiniams keliams bei gatvėms rekonstruoti, taip pat darbų kokybės kontroliniams patikrinimams atlikti.
 • VICEMINISTRAS: trečiadienį žemės ūkio viceministro pareigas pradeda eiti Darius Liutikas; numatoma paskirtojo viceministro veiklos sritis - kaimo plėtros ir žuvininkystės koordinavimas.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
reklama
darbas spaudoj

Kas kaltas dėl 2009-2010 metų krizės?

balsuoti rezultatai

Ar kada buvote apgauti, kai nuomojotės būstą?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

  +12   +14 C

   +12  +15 C

 

   +11  +14 C

  +19   +25 C

   +23  +29 C

 

   +17   +20 C

    8-13 m/s

   2-6 m/s

 

     2-5 m/s

 

USD - 1.1534 PLN - 4.3143
RUB - 73.8050 CHF - 1.1501
GBP - 0.8769 NOK - 9.4895
reklama
Prenumerat 2018