Baltieji rūmai: gali įvykti dar vienas D.Trampo ir Kim Čen Uno susitikimasnuotraukos

2018 rugsėjo mėn. 11 d. 09:37:52 Perskaitė 176

Baltųjų rūmų duomenimis, netrukus gali įvykti dar vienas JAV prezidento Donaldo Trampo ir Šiaurės Korėjos vadovo Kim Čen Uno (Kim Jong-un) susitikimas. D. Trampas gavo Kim Čen Uno laišką, kuriame šis prašo antro susitikimo, sakė JAV prezidento atstovė Sara Sanders (Sarah Sanders). Laiškas esą buvo „pozityvus“ ir „šiltas“. Dabar svarstoma, kada pokalbiai galėtų įvykti.

 

Per pirmąjį susitikimą su D. Trampu birželį Singapūre Kim Čen Unas sutiko su savo šalies branduoliniu nusiginklavimu. Tačiau tikslesnė to definicija, planas ar nusiginklavimo kontrolės priemonės nebuvo įvardytos.

Po susitikimo D. Trampas paskelbė, kad Šiaurės Korėja nebekelia branduolinio pavojaus. Tačiau sankcijos Šiaurės Korėjai nebuvo sušvelnintos. Prieš savo susitikimą D. Trampas ir Kim Čen Unas daug mėnesių įžeidinėjo vienas kitą ir grasino vienas kitam.

Per vasarą JAV vyriausybės nepasitenkinimas Šiaurės Korėja ėmė didėti. Rugpjūtį D. Trampas atšaukė planuotą JAV valstybės sekretoriaus Maiko Pompėjaus (Mike Pompeo) kelionę į Pchenjaną. Atšaukimas buvo argumentuotas tuo, kad „nėra pakankamai pažangos denuklearizuojant Korėjos pusiasalį“.

Tačiau nuo praėjusios savaitės D. Trampas vėl trykšta optimizmu. Tviteryje JAV prezidentas didžiavosi, kad Kim Čen Unas „nepalaužiamai juo tiki“.

S. Sanders dabar įvertino ir sekmadienį Šiaurės Korėjoje vykusį karinį paradą, skirtą 70-osioms šalies gyvavimo metinėms. Ji pabrėžė, kad Šiaurės Korėjos vadovybė nedemonstravo savo „branduolinio arsenalo“. „Mes tai traktuojame kaip geros valios ženklą“, - sakė S. Sanders.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net