Australija atmeta planus įtvirtinti Paryžiaus klimato susitarimo tikslus įstatymuose (2)

2018 rugsėjo mėn. 08 d. 19:57:34 Perskaitė 435

Australija atsisako planų teisės aktuose įtvirtinti emisijų tikslus, numatytus Paryžiaus klimato susitarime, šeštadienį paskelbtame interviu teigė naujasis Australijos premjeras Skotas Morisonas (Scott Morrison).

Planai garantuoti emisijų sumažėjimą teisės aktuose yra „žlugę“, laikraščiui „The Weekend Australian“ sakė S. Morisonas.

S. Morisonas pažymėjo, kad Australijos vyriausybė stengsis įgyvendinti Paryžiaus emisijų tikslus, bet daugiausia dėmesio kreips į elektros energijos kainų sumažinimą ir energijos tiekimo patikimumą.

S. Morisonas įtariai žvelgia į atsinaujinančią energetiką kaip iš anglies gaminamos energijos pakaitalą.

Jungtinės Valstijos stabdo pagrindines JT klimato derybas Bankoke

Nors Jungtinės Valstijos pasitraukė iš klimato kaitai pažaboti skirto susitarimo, jos stabdo svarbias Jungtinių Tautų derybas dėl to, kaip bus finansuojama skurdžių šalių kova su klimato atšilimu, šeštadienį agentūrai AFP teigė informuoti šaltiniai.

Klausimas, kaip minėtas finansavimas taps prieinamu besivystančioms šalims, iškilo Bankoko konferencijoje, kurioje nuo pradžios antradienį pasiekta tik nedidelė pažanga.

Jungtinės Valstijos sulaukė Japonijos ir Australijos paramos, kurios siekia pašalinti taisykles, kaip šalys turi tvarkyti kovos su klimato kaita finansavimą.

Pagal Paryžiaus susitarimą, turtingesnės šalys turėtų padėti skurdesnėms kovoti su klimato kaitos padariniais. Vis dėlto jau dabar esama nerimo dėl skaidrumo ir atskaitingumo trūkumo šiame procese.

Neturtingos šalys jau dabar kenčia dėl klimato pokyčio sukeltų potvynių, audrų ir karščio bangų. Vašingtonas dažnai kaltinamas dėl trukdymo pasaulinei iniciatyvai, kuria siekiama sustabdyti atšilimą planetoje.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net