respublika.lt

2018 gegužės 22, antradienis

Atgal - į SSRS? Skaudu girdėtinuotraukos (32)

2016 gruodžio mėn. 17 d. 08:00:10
Aida VALINSKIENĖ, zinios@vakarozinios.lt

Gruodžio 8 d. tarptautinė bendruomenė minėjo 25-ąsias Belovežo susitarimo, kuriame konstatuotas Sovietų Sąjungos suirimas ir paskelbtas Nepriklausomų valstybių sandraugos sukūrimas, metines. Vos po kelių dienų buvęs Sovietų Sąjungos prezidentas Michailas Gorbačiovas pareiškė manąs, kad būtų įmanoma iš buvusių sovietų respublikų suformuoti naują valstybių sąjungą (vėl savanoriškais pagrindais).

 

- Ar manote, kad naujos sąjungos formavimo iš buvusių sovietų respublikų idėja gali kažkam pasirodyti patraukli? - „Vakaro žinios“ teiravosi signataro Nikolajaus MEDVEDEVO.

- Ką reikštų suformuoti naują sąjungą? Reikia, kad susijungtų tos valstybės, kurios turi trauką viena kitai. Tokią trauką turi Baltarusija, bet nelabai stiprią. Jeigu ES elgtųsi protingiau, Baltarusiją ji domintų labiau. Bet kai Baltarusija mato, kas ES darosi, po visų breksitų, demaršų ji nelabai nori ten būti.

Visai traukos nejaučia Ukraina, nors gyvena labai liūdnai. ES jai iškrėtė didelę kiaulystę, kaip sakoma, suviliojo ir paliko su vaiku. Dabar ten vyksta tragedija, ir ji vyksta dėl to, kad Europa pro pirštus pažiūrėjo, jog po vieno nelabai gero korupcionieriaus atėjo dar didesni korupcionieriai ir pavogė viską, ką tik buvo įmanoma. Dabar į valdžią ten atėjo žmonės, kuriems valstybė - Ukraina - rūpi mažiausiai. Jie turi daug idėjų, bet jie neturi nė vieno lyderio, kuris tikrai galėtų būti lyderis. Nepaisant viso šito, Ukraina traukos Sovietų Sąjungai nejaučia.

O štai Vidurinės Azijos respublikos tos sąjungos gal ir norėtų, jeigu tik nebūtų apribotos jų turtuolių galimybės būti bajais, chanais ir t.t. Šios respublikos gali susijungti. Žinau jų mentalitetą, žinau jų žmones, daug teko bendrauti - jie buvo labai priešiškai nusiteikę dėl bolševizmo ir komunizmo, bet neapykantos Rusijai jie nejaučia.

Apie Lietuvą nei M.Gorbačiovas, nei kas kitas negalėtų net svajoti. Lietuva, taip pat Latvija ir Estija šioje Rusijos sistemoje yra svetimkūnis. Ir kai Sovietų Sąjunga prarijo šį svetimkūnį 1940 m., 1944-1945 m., ji sau pasirašė mirties nuosprendį, nes čia žmonės šiek tiek iš kitos tešlos.

Bet įdomu tai, kad, palyginti su Europa, Lietuvos ir Latvijos žmonės taip pat iš kitos tešlos. Man Europoje jų tolerastija, jų išdavystė krikščionybės atžvilgiu nepatinka. Tikintys ar netikintys lietuviai, bet jų mentalitetas yra krikščioniškas. O koks europiečių mentalitetas? Tikriausiai labiau ateistinis negu Sovietų Sąjungos komunistų.

- Tačiau skelbiami įvairių apklausų rezultatai, kad net Lietuvoje yra manančiųjų, jog sovietiniais metais gyveno geriau nei dabar...

- Lietuviai ilgisi ne rusų, ne Sovietų Sąjungos. Lietuviai ilgisi stabilumo, darbo vietų užtikrinimo. Jeigu Lietuvos verslininkai ir valdžia daugiau dėmesio skirtų socialiniams reikalams, lietuviai apie jokias Sovietų Sąjungas net neužsimintų.

Lietuviai nori socialinio teisingumo. Jie mato, kaip kai kurie turtėja savindamiesi svetimą turtą, darydami visokias machinacijas, kaip, užuot investavę tuos pinigus į gamybą, išleidžia juos pilaičių statyboms ar švaisto užsienio superkurortuose. Tuo metu motinos neturi už ką pamaitinti ir aprengti savo vaikų.

Sakyčiau, mes atėjome į kapitalistinį pasaulį neturėdami įgimto kapitalizmui imuniteto, kur stiprios profsąjungos, kuriose žmonės aktyvūs, kontroliuoja, kad nebūtų išnaudojami žmonės ir t.t. Mes šito neturėjome. Mes išvaikėme senas profsąjungas, naujų nesukuriame, visuomeninių kontrolės organizacijų neturime. O čia atėjo ir savi kapitalistai, ir dar atvykėliai, ir jie tvarkosi, kaip nori.

Noriu pasakyti, kad dabar Rytų Europa išgyvena Čarlzo Dikenso laikų kapitalizmą - laukinį, žiaurųjį, bjaurųjį, nusikalstamą. O Senoji Europa šitą dalyką sėkmingai peržengė, pragyveno XX amžių, galima sakyti, europietiškame rojuje, bet XXI amžiaus pradžioje pradėjo šposus krėsti su savo liberastija, tolerastija ir t.t. Na, negalima buvo taip daryti, kaip padarė ES, sukviesdama pas save šimtus tūkstančių pabėgėlių, pasijuokdama iš Europos kultūros pagrindo, kuriuo visad buvo krikščionybė ir mokslas. Visi didieji mokslininkai, rašytojai, tapytojai, muzikantai buvo krikščionys. Mus užaugino krikščioniška civilizacija, o dabar mes staiga imame ir nusisukame nuo jos.

- Bet gal tiesiog mums jau į kraują įaugo, kad turime būti kokioje nors „sąjungoje“?


- Sąjungoje galima būti, tačiau nereikia prieš tą sąjungą lankstytis. Mano močiutė sakydavo: kas gulasi po kojomis, tą mindo. O mes, deja, gulamės.

Reikia ieškoti savo kelio. Kažkodėl toks nedidelis Liuksemburgas gali išgyventi pats, nedidelė Olandija gali, nedidelė Suomija gali, o Lietuva negali? Baikime. Pradėkime gerbti save. Dar ne viskas prarasta, tad ne visi protingi žmonės išvažiavo iš Lietuvos. Dar liko tų, kurie gali sukurti normalią valstybę.

Man skaudu girdėti kalbas apie visokias sąjungas, nes esu tas, kuris kažkada prisidėjo prie to, kad Lietuva nebūtų Sovietų Sąjungoje.

Tačiau šitas per didelis Lietuvos nuolankumas mane visada erzino. Mums sakė: jeigu neuždarysime Ignalinos atominės, mūsų nepriims į ES. Mes turėjome pasakyti: uždarysime Ignalinos atominę tada, kai apsirūpinsime savo energetiniais ištekliais. Ir niekur ta ES nebūtų dingusi. Nereikia lenkti nugaros nei prieš Rytus, nei prieš Vakarus - reikia pagaliau išmokti gyventi patiems. Norėčiau, kad mūsų valstybei vadovautų stiprų stuburą turintys žmonės.

- Tai kuriuo gyvenimo momentu mes tą savo stuburą praradome?


- 1988-1990 m. išauginome savo stuburą ir jis atlaikė didžiulius išbandymus. O 1990-1992 m. tą stuburą praradome. Per daug patikėjome, kad Vakarai mus myli, ir pamiršome, kad pirmiausia turime patys save mylėti. Reikia gerbti save - savo istoriją, savo kalbą, savo muziką, tada ir kiti tave gerbs.

Vinstonas Čerčilis kitados yra puikiai pasakęs: Anglija niekada neturėjo nei amžinų draugų, nei amžinų priešų - Anglija visada turėjo savo ekonominius interesus. Norėčiau, kad kiekvienas Lietuvos vadovas, ministras, Seimo narys suvoktų tai - Lietuva visų pirma turi turėti savo ekonominius, tautinius interesus.

- Ar neturėtų vis dėlto ES bent kažkaip reaguoti į tokių Rusijos atstovų kaip M.Gorbačiovas mėginimus, naudojantis kai kurių ES naujokių nusivylimu, „drumsti vandenį“?


- M.Gorbačiovas ilgisi laikų, kai jis bandė padaryti iš komunistinės Sovietų Sąjungos kažkokią socialistinę valstybę, turinčią žmogišką veidą. Kam į tai reaguoti? Tai tik juoką kelia.

Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios"


Pasidalink:
Pasidalink: Facebook Pasidalink: Frype
Straipsnio komentarai
 
  Skaityti komentarus (32)

 • Antanas Damaševičius 2017 gruodžio mėn. 17 d. 15:01:30

  Signataras Nikolajaus MEDVEDEVAS: "1988-1990 m. išauginome savo stuburą
  ir jis atlaikė didžiulius išbandymus. O 1990-1992 m. tą stuburą
  praradome. Per daug patikėjome, kad Vakarai mus myli, ir pamiršome, kad
  pirmiausia turime patys save mylėti. Reikia gerbti save - savo istoriją,
  savo kalbą, savo muziką, tada ir kiti tave gerbs."
  Antanas Damaševičius; Komentaras: Nikolajau, neliekit krolodilo ąšarų
  ir nekaltinkit Vakarų. Kodėl tylėjote tada, kai litvakas V. Landsberg
  nerinktas apsiskelbė Perestrojkos Sąjūdžio Pirmininku, prikergė
  Lietuvai Sovietinę Konstituciją, paliko visus kadrinius komunistus ir
  KGB-istus savo postuose, ir t. t., ir t. t.? Ogi tylėjote todėl, kad ir
  Jūs pats priklausėte tai grupuotei, ir buvote paskirtas į Sąjūdį
  Kauno "Elektronikos" Mokslinio Tyrimo Instituto Pirmojo Skyriaus KGB.

 • visai rimtai 2016 gruodžio mėn. 27 d. 18:59:23

  Mano šeima balsuoja už buvusią sssr.

 • liveta 2016 gruodžio mėn. 26 d. 01:12:37

  Per 26 metus nepasiekeme nieko, tik ir ka turejome jau praradome, otoliau
  dar neaiskiau, bet tikiu naujaja vyriausybe, juk kazkas turi pakeisti , kad
  butu geriau

 • visiems kam blogai Lietuoje 2016 gruodžio mėn. 25 d. 19:56:03

  Varot rasija gal ten bus geriau

 • aja vytautui 2016 gruodžio mėn. 22 d. 16:23:05

  Daug vogei,Vytautai, arba buvai komunistu pasluoste,uz tai irgi mokejo
  rubliu.Galejom geriau gyventi,jei nebutume rinke ,, buvusiu,, ,kurie visas
  kadensijas tik voge.Is kur bufetavos turtai,Brazausko -Kirkilo-Butkeviciaus
  laiku rumai? Patys save baudziam,galvot reikia.

 • vytautas 2016 gruodžio mėn. 18 d. 12:09:26

  TAIP MES BUVOME PIRMIEJI IŠTARĘ ŽODĮ laisvę ,bet nusivylėme ,ir
  pasakysiu ,kad prie TSRS ,GYVENAU GERIAU ,NEI PIE BURŽUJŲ LIETUVOS

 • >Skurdas Lietuvoje 2016 gruodžio mėn. 18 d. 08:16:59

  O kur jo nėra? Ir Amerikoj, ir net pačioj išgirtoj Vokietijoj yra
  skurdo. Bus dar ne taip...
  Lietuvoj visi turi teisę į darbą.Tik jo nėra,nes visa pramonė
  sugriauta mūsų pačių berazumių "dėka". Sakau-bus dar ne taip.

 • Demokratija 2016 gruodžio mėn. 18 d. 00:31:12

  Gorbį pašnekino BBS russian korospondentė. "Respublikai"reikėjo ir
  išspausdinti visą jo intervių,o ne gabalėlį, kuris patinka "rusai
  puola" choristams.

 • Skurdas Lietuvoje 2016 gruodžio mėn. 17 d. 23:53:49


  Lietuvos Respublikos piliečiai ilgisi galimybės dirbti ir uždirbti,
  ilgisi teisingumo, nenori būti skliaudžiami ir išnaudojami. Jei
  Lietuvos Respublikoje išsilavinęs žmogus nuturi teisės į darbą, tai
  nėra normalu. Priverstinio nedarbo ir skurdo pasėkoje net keletą
  aukštųjų išsilavinimų ir darbo patirties turintis Lietuvos Respublikos
  pilietis negali sukurti šeimos, turėti vaikų, tuo žeminamas žmogaus
  orumas, pilietis pasmerktas žūčiai dėl nuo skurdo patiriamų ligų ir
  pan. Lietuvos Respublikos piliečiai visų pirma norėtų tokios valdžios
  , kuri tinkamai sugebėtų valdyti valstybę, kad joje būtų darbo, kad
  žmogus galėtų dirbti ir uždirbti pragyvenimui, kad galėtų sukurti ir
  išlaikyti šeimą, kad socialinė parama būtų veiksminga ir pakankama.

 • Šeip tai 2016 gruodžio mėn. 17 d. 23:06:58

  Labai idomu skaityti ivairias pasakaites,o ir pamastymus ,nuomones
  komentaruose. Tautieciai!negi jus nematot,to kas vyksta Lietuvoje? Cia yra
  vykdoma totali tautos naikinimo politika! Paprasčiau pasakius GENOCIDAS!
  Taip,lietuvių naikinimas tik labai rafinuotu,ir suptiliu būdu.jau iš
  Lietuvos isvyko/išnyko,ìšemigravo,išsikele/1000000 lietuviu!!dar 30
  metu ir cia gyvens irgi mln,iš kuriu puse prasigerusiu ,o kita savo dienas
  bebaigianciu pencininkų.....,o dabar pagalvokime kam sita nuskurdusi,be
  jokios pramonės,be jokio ūkinio potencealo teritorija bus reikalinga.??
  Rusija turi žemių aibes,turi pramone,turi resursus ir kokiem galam jai
  reikalingas šitas jevreisojuzo nustekentas źemėslopinėlis?Kaip
  valstybė Lietuva buvo tol kol turejo savo pinigus!savo istatymus!sienų
  kontrolę,....o beje,kur dingo mūsų źvejybinis
  laivynas?......vienintelis šancas tapti TIKRA,NEPRIKLAUSOMA,N E U T R A L
  I A VALSTYBE!!! BE JOKIŲ
  SAJUNGŲ,lianzberkiu,dalių,linų-komjaunuolių,tautinių jankių,ir
  kitu*geradejų*..

 • tikrai 2016 gruodžio mėn. 17 d. 18:50:57

  juoką kelia.Islandija gali išgyvent,galime ir mes.

 • taigi 2016 gruodžio mėn. 17 d. 16:59:41

  Socializmas imanomas atsisakius parazitines finansu sistemos. Visus pinigus
  ir auksa atiduoti zydams, tegu jie prekiauja tarp saves. Visi kiti norintys
  isgyventi turi kurti pasauli pagal Z. Fresko projekta "Venera", kuriame
  nebus piniginiu santykiu, nuosavybes, visi resursai ir pasiekimai bendri.
  Tik taip zydai netures galios mus pavergti. Naujas postumis zmoniu
  progresui bus ne ginklavimasis, o nauju technologiju igyvendinimas. Tik
  taip zmonija tures sansa isgyvent.

 • Lėkė kaip akis išdegę. 2016 gruodžio mėn. 17 d. 16:45:49

  Kodėl musiškiai Prezidėntė taip lėkė į Ukrainą tvarkos daryti
  Kubilius Griaužinienė ko jie ten lindo mokino kaip išvogti Ukrainą
  daugiau nieko.

 • Alvydas 2016 gruodžio mėn. 17 d. 16:14:57

  Lietuviai nebuvo katalikais, Kęstutis nebuvo katalikas, Algirdas nebuvo
  katalikas. Aš irgi. Katalikizmas padarė lietuvius vergais, bet tikri
  lietuviai liks laisvi.

 • senis 2016 gruodžio mėn. 17 d. 16:13:44

  jungtis prie RF noras gali kilti labai greit. Per visa Lenkija eina
  demonstracijos su sukiu, Vilno naš! Gal patys apsiginsime, ar NATO apgins?
  Neapgins. Jeigu per 26 metus nepavyko sukurti Valstybes, nebeverta
  prakaituot. Is kitos puses, Lansbergis buvo pamokytas, ir pasirase rinkimu
  istatyma akivaizdziai priestaraujanti LR Konstitucijai, todel neturejome
  nei vieno legitimaus seimo. Kur pasaulyje buvo toks ciudas, kad 26
  nepriklausomybes metais butu uzslaptinta Lietuvoje veikianti uzsienio
  valstybes zvalgybine diversine struktura. Butent, tos valstybes is kurios,
  atseit issivadavome. Kodel seimas pernai uzslaptino dar 75 metams 2 000
  kgbistu valdanciu Lietuva neaisku. Del to uzslaptinimo nesusirupino nei
  vienas signataras, iskaitant Medviedeva, tylejo Lansbergiai, prezidente su
  Jukneviciene irgi nutylejo. Prezidente puikiai zino,kad Lituvos sostine
  Briuselis. Gal zino, kad KGB irgi ne Kremliaus, o Lietuvos struktura, ji gi
  ne Popiezius, ji neklystanti.

 • Chm 2016 gruodžio mėn. 17 d. 15:44:05

  Rusija eina teisingu keliu.Ji saugo savo suverenitetą,nepardavinėja savo
  žemių,nesilanksto Vakarams,siekia stabilumo valstybės viduje.Todėl ir
  mestos visos priešo jėgos,kad ją sutramdyti.Ji išliks, vis
  stiprės,tuoj visas pasaulis jai pavydės.
  O kas dėl SSRS atkūrimo,to nebus.Tuoj pasaulis visai pasikeis.
  Neatpažįstamai.
  Su KALĖDŲ Kalėdomis!!!.........

 • LL 2016 gruodžio mėn. 17 d. 14:43:53

  Du kelei pas gorbata zydiura siltai tupinti londone arba ruosesi kelionei
  pas abraoma arba baigs kaip zydiura berezovskis londone,nes tas irgi
  pradejo pries laiminga pabaiga panasiai ir dar viesai
  samprataut.Anglosaksai didziausi kolonistai,tik dabar pakeite profili ir
  kolonijas valdo per finansu sektoriu ir visus jiems trugdancius ir
  keliancius ju viespatavimui pavoju padeda i pavesi.O sita gorbata matomai
  pradejo griauzti sazine nes pasirinko isdavyko duona ir kuri su metais tapo
  sprangi,nes isdavikas kas ir kur bebutu yra isdavikas.

 • Bleka 2016 gruodžio mėn. 17 d. 14:18:27

  1.Ko reik,tai tiesos Istorines.Nutylima ,kad Rusija 1917 metais uzgrobiama
  pasaulines zydu mafijos!Sukuriama dainele Revoliucija ,Petrogradas -
  Krupskaja ir Lenin...zydai stato Rusijoj Komunizma.Pastate-konslgerio
  salygom!vokietijos zydu pinigais ivyko ta "revoliucija",tai kodel kilo
  karas,kodel zydai vadai ,o saudomi zydai?1990 TSRS isardymas-vadovavo zydu
  KGB,kodel jie Lietuvoj dar 75 metus bus nezinomi?ES-valdoma tu paciu
  zydu...tai kur dabar detis lietuviui..?

 • iskrypeliai 2016 gruodžio mėn. 17 d. 13:42:37

  ne "sovietu sajungos"sugriovimas,o "tarybu sajungos"idijotai ant tiek
  isdurnejo net valstybes pavadinima iskraipo,kad tik itikti pindosam,trampui
  pokui kaip jus ten berasciai vadinsit,galit nesistengt

 • VJ 2016 gruodžio mėn. 17 d. 12:13:21

  Rusija nesiruošia nieko atkūrinėti, Rusija siekia tik taikos ir
  normalių tarpvalstybinių santykių. Melą, neapykantą ir karą
  skleidžia JAV ir jų parankiniai ES. JAV į savo rankas perėmusi beveik
  viso pasaulio valdymą, o ten, kur ji to daryti negali, ten prasideda
  sankcijos, ekonominiai nuosmukiai, spalvotos revoliucijos ir pilietiniai
  karai. Todėl Rusijai tenka tik gintis nuo JAV ir ES blogio imperijų,
  kuriant savo sąjungas su padoriomis valstybėmis.

 • merdėjantis intervū 2016 gruodžio mėn. 17 d. 11:32:55

  paskaičiau iki: Nepaisant viso šito, Ukraina traukos Sovietų Sąjungai
  nejaučia. PRIE KO SOVIETŲ. Ar čia gorbis planuoja prie Lietuvos visus
  jungti?

 • Tadas 2016 gruodžio mėn. 17 d. 11:25:01

  Alia kaip gi mūsų vadovams įpūsti to proto ir noro neparsiduoti
  visiems norintiems?

 • Taip 2016 gruodžio mėn. 17 d. 10:53:43

  "šventi žodžiai" Jūsų pasakyti. Lietuviams pinigas - dievaitis. Ir ką
  jie bekalbėtų iš tribūnų apie vertybes - tušti žodžiai pamaloninti
  dar kuriuos tikinčius, jog konservatoriai sako tiesą. Apie liberalus jau
  net nesinori kalbėti...Gal ši Vyriausybė dar kažką išjudins iš
  sąstingio? Deja, labai gilus įšalas ir gilios šio proceso šaknys...

 • Sventi zodziai, 2016 gruodžio mėn. 17 d. 10:43:19

  bet jokiam lietuviui jie nebus sventesni uz piniga! Deja...

 • deinis 2016 gruodžio mėn. 17 d. 10:31:20

  Straipsnis gerai ,komentarai gerai ,brt reikia kreiptis į Radį KĄ DARYTI
  ,kaip eina milijonai į neaiškias puses ,kaltų nėra ,kas gali pasakyti
  kaip ir ką reikia kuo skubiai daryti ,laukiu patarimu ,sprendimų o ne
  vien kritikos.

Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • PASIRINKO: iš populistinių „Penkių žvaigždučių“ judėjimo ir partijos „Lyga“ sudaryta koalicija kandidatu į Italijos premjero postą pasirinko 54-erių politikos naujoką, teisės profesorių Giuseppę Contę.
 • UGNIKALNIS: pirmadienį antrą kartą per mėnesį Indonezijoje išsiveržė Merapio ugnikalnis; kaip pareiškė Nacionalinės kovos su stichinių nelaimių padariniais agentūros atstovas Sutopas Purwas Nugrohas, ugnikalnis išmetė pelenus į 1200 metrų aukštį, iš jo išsiliejusi lava sunaikino kelis kaimus.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
reklama
DARBAS ADMIN

Kas, jūsų manymu, užtikrina saugumą keliuose?

balsuoti rezultatai

Kur šiais metais atostogausite?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

  +6   +7 C

   +10  +12 C

 

   +9  +10 C

  +20   +23 C

   +17  +20 C

 

   +23   +24 C

     6-9 m/s

    7-10 m/s

 

     4-9 m/s

 

reklama
Ukis 2018