A.Merkel siekia valstybės skolos sumažinimonuotraukos (5)

2018 rugsėjo mėn. 08 d. 16:13:11 Perskaitė 623

Vokietijos kanclerė šeštadienį pareiškė, kad Vokietija sumažins valstybės skolą ir investuos į užimtumo skatinimą bei infrastruktūrą, informuoja „Reuters“.

 

2019 metų biudžetas formuojamas su tikslu iki 2025 metų pasiekti „visišką užimtumą“. Didžiausia Europos ekonomika džiaugiasi tvaria plėtra, o nedarbo lygis šalyje sudaro 5,2 proc.

Šią savaitę Ifo ekonomikos institutas padidino 2018 metų Vokietijos ekonomikos augimo prognozę iki 1,9 proc. nuo 1,8 proc. ir atkreipė dėmesį į geresnius, nei tikėtasi, pirmo pusmečio rezultatus.

Vis dėlto Vokietijos pramonę veikia Jungtinių Valstijų prezidento Donaldo Trumpo protekcionistinė prekybos politika.

A. Merkel išskyrė „labai geras mokestines pajamas“ šiais metais. Pasak kanclerės, jos vyriausybė planuoja investuoti į kelius, geležinkelius ir skaitmeninę infrastruktūrą. Taip pat ketinama sumažinti Vokietijos valstybės skolą iki 60 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP) nuo 64 proc. praėjusiais metais.

„Investuodami mes ruošiamės laikams, kai Vokietijos ekonomika gali nebūti tokioje geroje padėtyje, ir tai leis kiek įmanoma ilgiau išlaikyti ekonomikos atsigavimą“, - sakė A. Merkel.

Žurnalas „Der Spiegel“, remdamasis Finansų ministerijos duomenimis, pranešė, kad pirmą šių metų pusmetį Vokietijos biudžeto perteklius buvo daugiau negu 10 mlrd. eurų (11,55 mlrd. JAV dolerių).

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net