Amerikos koziris - Donaldas Trampasnuotraukos (1)

2018 birželio mėn. 14 d. 14:10:11 Perskaitė 679

Laimėjęs JAV prezidento rinkimus, kurie įvyko 2016 metų lapkričio 8-ąją, Donaldas Trampas (Donald Trump) tapo 45-uoju JAV prezidentu. Tai buvo tikra pasaulinė sensacija. Kai 2015 m. ekscentriškas, neįtikėtinai temperamentingas ir nepanašus į kitus verslininkas paskelbė ketinantis kelti savo kandidatūrą į JAV prezidento postą, niekas į tai nepažiūrėjo rimtai. Juk D.Trampas visą gyvenimą skyrė verslui. Įdomu, kad pats Donaldas, pranešęs apie ketinimą balotiruotis, ištarė: „Aš būsiu puikiausias prezidentas, kokį kada nors sutvėrė Dievas“.

 

Pateikiame įdomių faktų apie dabartinį JAV prezidentą.

Tikrai žinoma, kad trylikametis Donaldas Trampas mokykloje susidūrė su rimtomis problemomis. Dėl visko kaltas buvo nevaldomas ir nepaprastai ekspresyvus jaunojo Donaldo būdas. Norėdamas kaip nors susidoroti su šiais sunkumais, tėvas nusprendė jį išsiųsti į privačią mokyklą internatą „Niujorko karo akademija“. Būtent ten pradėjo iš esmės formuotis būsimojo prezidento asmenybė. Pasak paties D.Trampo, karo akademijoje jo begalinė energija buvo nukreipta tinkama vaga. Ten jis išmoko išlikti milžiniškos konkurencijos aplinkoje. Labai anksti išryškėjo jo puikios organizatoriaus savybės, tarp draugų jis tapo lyderiu.

1968 m. D.Trampas tapo ekonomikos bakalauru, specializavosi finansų srityje. Jo tėvas turėjo nekilnojamojo turto kompaniją - joje ir pradėjo karjerą jaunas vaikinas, vėliau tapsiantis 45-uoju JAV prezidentu.

Pavardė „Trampas“ anglų kalboje reiškia „koziris“. Tokia pavarde Donaldas visada didžiavosi, tikėdamas, kad ji jam neša sėkmę, ir pavertė ją brangiai kainuojančiu prekės ženklu. Yra gaminami tokio pavadinimo įvairūs aksesuarai, parfumerija, degtinė ir dar daug kas.

2016 m. Donaldui Trampui sukako 70 metų - jis gimė 1946 m. birželio14-ąją. Tai irgi įdomus faktas: išrinktas 70-ies, D.Trampas tapo seniausiu prezidentu per visą JAV istoriją. Prieš jį rekordas priklausė Ronaldui Reiganui (Ronald Reagan), išrinktam valstybės vadovu 69-erių.

D.Trampo turtas įvairiais vertinimais siekia 4-9 mlrd. JAV dolerių. Per visą karjerą jis kelis kartus visiškai bankrutavo. Tačiau neįtikėtinas atkaklumas ir pasitikėjimas savo jėgomis jam padėdavo vėl pakilti iki turtingiausių planetos žmonių lygio.

Dažnai Amerikos statytojai kreipdavosi į D.Trampą su prašymu parduoti jų statinius savo vardu, kad sandoris būtų sėkmingas.Todėl nemažai statinių, vadinami jo vardu, nepriklauso jo kompanijoms.

Ne visi žino, kad
D.Trampas yra ir paklausus rašytojas. Jis - daugiau kaip 15 knygų verslo tema autorius. Visos knygos buvo parduotos daugiamilijoniniais tiražais. Kiekvienas verslininkas su malonumu ir neslepiamu susidomėjimu gilinasi į milijardieriaus gyvenimą, norėdamas suprasti, dėl kokių principų jį lydėjo tokia sėkmė.

Įdomu, kad D.Trampas dalyvavo kuriant kelias dešimtis filmų. Žinoma, visi jo vaidmenys - epizodiniai. Bet tai rodo Donaldo asmenybės įvairiapusiškumą. Maža to, 2004 m. jis tapo pagrindiniu televizijos programos „Mokinys“ vedėju. Programos nugalėtojams garantuotai atitekdavo vadovaujamos pareigos D.Trampo verslo imperijoje ir 250 tūkst. dolerių atlyginimas. Šou esmė: visi kandidatai tam tikrą laiką tapdavo įvairių Donaldui priklausančių firmų valdytojais. Kas blogai tvarkydavo reikalus, išgirsdavo vedėjo frazę „Tu atleistas“ ir iškrisdavo iš žaidimo. Beje, ši frazė taip išgarsėjo, kad verslininkas norėjo ją patentuoti.

D.Trampas visada garsėjo kaip negailestingas Barako Obamos (Barack Obama) kritikas. Kartą jis viešai pareiškė, jog nėra įrodymų, kad dabartinis prezidentas gimė JAV teritorijoje. Amerikos visuomenei audringai sureagavus, Baltieji rūmai buvo priversti paskelbti B.Obamos gimimo liudijimą. 2014 m., kai buvo sužinota apie Ebolos virusą, Barakas Obama atsisakė uždrausti atvykti į JAV asmenims iš infekcijos zonos. D.Trampas apie tai „Twitter“ atsiliepė taip: „Pradedu galvoti, kad prezidentas psichiškai nėra visiškai sveikas. Kodėl jis neuždraudė skrydžių? Psichas!“

D.Trampo šukuosena tapo savotiška milijardieriaus vizitine kortele. Per visus karjeros metus jam teko ne kartą paneigti gandus, kad nešioja peruką. Jis pats teigia, kad plaukai - jo įvaizdis. Negana to, jis savo plaukus laiko garsiausiais visoje Amerikoje. Reikia pridurti, kad jis juos trenka nebrangiais šampūnais, o fenu iš principo nesinaudoja.

Kaip prisipažįsta pats, jis visiškai nevartoja alkoholio, taip pat negeria kavos ir arbatos. Užtat garsėja kaip smaližius. Reikia pasakyti, kad, būdamas gan nuolaidus tėvas, jis nepaprastai griežtai auklėjo vaikus alkoholio ir bet kokių narkotikų vartojimo klausimu. Niekas iš jo vaikų jais nesisvaigina. Galbūt tokio radikalaus požiūrio priežastis yra faktas, kad jaunesnysis D.Trampo brolis mirė nuo alkoholizmo.

Jo patarnautojas pasakoja, kad šeimininkas miega ne ilgiau kaip 3-4 val. per parą, o keliasi dar neišaušus. Nejučia kyla asociacijų su kitais didžiais žmonėmis, kurie miegui skirdavo nepaprastai mažai laiko, bet išlaikydavo didžiulį darbingumą.

D.Trampas vedė būdamas 31 metų. Jo išrinktąja tapo modelis iš Čekijos Ivana Zelničkova.Tai įvyko 1977 metais. Su ja susilaukė sūnų Donaldo ir Eriko bei dukros Ivankos. Tačiau 1992-aisiais jie išsiskyrė Ivanai sužinojus, kad vyras jai yra neištikimas. Skiriantis ji pareikalavo 25 mln. dolerių. Jau po metų D.Trampas vėl vedė, iš anksto sudaręs išsamią vedybų sutartį. Šįkart jo žmona tapo amerikietė aktorė Marla Meiplz (Marla Maples). Jiems gimė dukra Tifani, bet 1999 m. irgi įvyko skyrybos. 2008 m. vasarį per vieną televizijos laidą DonaldasTrampas apie savo žmonas atsiliepė taip: „Aš tik žinau, kad joms (Ivanai ir Marlai) buvo labai sunku varžytis su tuo, ką aš mėgstu. Aš išties mėgstu tai, ką darau“. 2005 m. fotomodelis iš Slovėnijos Melanija Knaus (Melania Knauss) tapo trečiąja D.Trampo žmona. Su Melanija Donaldas susilaukė sūnaus Berono Viljamo. Iš viso D.Trampas turi 5 vaikus ir 8 anūkus.

Mėgstamas JAV prezidento hobis yra golfas. Milijardierius reguliariai dalyvauja įvairiose varžybose savo aikštelėse.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net