respublika.lt

2018 rugsėjo 24, pirmadienis

Amerika neturi su kuo kalbėtis Europojenuotraukos (10)

2018 rugpjūčio mėn. 13 d. 06:52:57
Ričardas ČEKUTIS

Svarbiausius praėjusios savaitės pasaulio politikos įvykius ir reikšmingiausias tendencijas specialiai „Respublikai“ komentuoja Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signataras, politikos apžvalgininkas ir saugumo politikos ekspertas Audrius Butkevičius.

 

- JAV prezidentas Donaldas Trampas (Donald Trump) šią savaitę išsiuntė laišką Rusijos vadovui Vladimirui Putinui. Laiške D.Trampas siūlo kartu gaudyti teroristus, bendradarbiauti parlamentiniu lygmeniu ir vystyti kultūrinius mainus... Ar galima teigti, kad, nepaisant visų mūsų pastangų, santykiai tarp JAV ir Rusijos gerėja?

- Tiesiog ieškoma absoliučiai niekuo neįpareigojančių sričių... Kaip pamename, ne taip seniai vienas senatorius, nuskridęs į Maskvą, taip pat daug pasakojo apie tarpparlamentinę diplomatiją. Suprantama, tai yra visiškai nieko nereiškiantys dalykai, neduodantys nieko tarpvalstybiniams santykiams, išskyrus tai, kad abiejų valstybių vyrukai kartais draugiškai pažaidžia tenisą ir gražiai „prasuka“ keletą bendrų biznelių... Tačiau tai pasitarnauja įtampos nuėmimo prasme: atsiranda kalbėjimasis, bendri interesai bei suvokimas, jog kartu galima uždirbti daugiau... Todėl bendroji politinė temperatūra po truputį krenta ir tai tikrai nėra blogai.

- Tačiau vos dieną prieš šio laiško įteikimą amerikiečiai paskelbė naujas sankcijas Rusijai. Šįkart - dėl Skripalių nuodijimo. Vadinasi, šį laišką galima suprasti kaip tam tikrą atsiprašymą už tokį akibrokštą?

- Apie tai ir kalba. Iš esmės, konfliktas niekur nedingsta. Visos priežastys, kurios gimdo šitą konfliktą, išlieka. Kartu abi pusės suvokia, jog karinis konflikto sprendimas yra pats blogiausias variantas, kadangi jis niekur neveda. Žinoma, visi gražūs pasikalbėjimai apie tarpparlamentinį tenisą mažina tiesioginę įtampą, tačiau Sirijoje atradus niekam nepriklausantį naftos perdirbimo fabrikėlį, galima gana saugiai tarpusavyje pasišaudyti, suvokiant, jog į didesnį mūšį abi valstybės tikrai nestos... O jeigu žiūrėtume toliau, konflikto esmė yra lyderystės klausimas pasaulyje: kas ir kaip skirstys pasaulinius išteklius, ką reikės daryti su Kinija, ką reikės daryti su besiveržiančiomis į lyderystę Indokinijos valstybėmis, Indija ir kitais „Azijos tigrais“, kurie auga kaip ant mielių...

- Amerikiečių konfliktas su Kinija aštrėja kasdien, abi valstybės viena kitą apdalijo naujausiais muitų tarifais ir sankcijomis... Vadinasi, grįžtant prie JAV ir Rusijos santykių normalizavimo perspektyvų, amerikiečiai tarsi ieško Rusijos paramos, ketindami pažaboti kylančią Aziją? Bet juk rusai su kinais sutaria kur kas labiau.

- O kur dėtis D.Trampui? Praėjo tie laikai, kai buvo galima planuoti karinius veiksmus dviejuose vandenynuose tuo pat metu. Barako Obamos politika taip stipriai smogė Jungtinių Valstijų prestižui, kad D.Trampui dabar reikia daug pastangų, kad jį atstatytų. O tuo pačiu ieškoti būdų, kaip susitvarkyti pasaulyje. Taigi D.Trampas, gesindamas įtampas rusiškajame fronte, elgiasi strategiškai tiksliai.

- Ir tuo pačiu uždeda sankcijas Iranui, kuris yra laikomas dar vienu rusų sąjungininku? Ar tikrai Iranas kam nors kelia grėsmę regione?

- Iranas lenda į naftos prekybos reikalus, su amerikiečiais nederindamas žaidimo, Iranas kelia realią grėsmę Izraeliui. Jau vien tik tai sukelia gana rimtas problemas. Be to, niekas netiki, kad Iranas atsisakė savo branduolinių ambicijų. O turėti kaimynystėje Irano veikėjus su atomine bomba po pažastimi nenorėtų niekas, netgi V.Putinas, kuris naudoja Irano kortą europiečių ir amerikiečių tarpusavio pjudymui. Iš tikrųjų V.Putinas pats nenorėtų turėti tokį neprognozuojamą partnerį. Jis nėra kvailas. Jis puikiai žino istoriją ir supranta, jog užsiauginus pernelyg galingą Iraną, jis pats turės problemų. Nes iraniečiai tik pakeitė valstybės pavadinimą. Tikrumoje - tai ta pati senoji Persija ir visi XIX a. carinės Rusijos karai su persais iraniečiams yra kur kas geriau suvokiami ir žinomi, negu eiliniams Rusijos gyventojams. Lygiai taip pat V.Putinas puikiai suvokia, jog Kinija kažkada prarado savo teritorijas tik dėl to, kad senais laikais plėšikiškai veikė Rusijos imperija. Kinija niekada šito nepamirš. Kazachstanas su pilna Mendelejevo elementų lentele, kitos Vidurio Azijos respublikos Kinijos yra suvokiamos kaip nedaloma jų interesų zona, net nekalbant apie Mandžūriją ar eilę kitų Tolimųjų Rytų teritorijų, kurios kinams priklausė dar XX a. pradžioje... Tai yra dalykai, kurie V.Putinui puikiai suvokiami. Iš čia atsiranda ir tam tikra trauka, nes ką jie dalinsis su amerikiečiais? Kaip čia neprisiminus anekdoto apie Aliaską ir „kaliaską“, kurią Vladimiras Vladimirovičius ketina padovanoti panelei Kabajevai... O kitų teritorinių dalybų jie neturi. Todėl ir vyksta paieška, kaip tvarkytis šioje sudėtingoje situacijoje tarp žmonių, kurie linkę į geopolitines strategijas. Tuo labiau kad D.Trampas taip pat suvokia, kad Europoje jis neturi su kuo kalbėtis. Gal jam kalbėtis su vokiečiais, kurie patys save suvokia kaip priedėlį prie „Gazpromo“ vamzdžio? O gal su anglais, kurie pigiai nuperkami, metant jų interesus ir pagrindines rinkas? Su Makronu, kuris dovanoja Europos interesus vadinamiesiems „pabėgėliams“? Ar su ispanais, kurie žaidžia tą patį žaidimą? Taigi, nebėra rimtų partnerių, todėl natūralu, kad jis ieško kontaktų kitur.

- Šis tas naujo įvyko Artimuosiuose Rytuose. Pranešama, kad per vieną naktį į Izraelį iš Gazos ruožo paleista 150 raketų. Tokių skaičių neprimena ir patys izraeliečiai. Taigi kas nutiko? Iš kur Palestinoje tokie kiekiai pavojingų ginklų, nepaisant visų blokadų?

- Pirmiausia tai yra Turkijos ir Irano politika. Galima kalbėti apie tam tikrą santykių tarp Turkijos ir Irano atšilimą. Turkija perka Irano naftą su didžiausiu pasitenkinimu... Šiaip ar taip, abi šalys išpažįsta islamą, tegul ir nevienodos rūšies, tačiau jie ieško susitarimo galimybių. Tuo labiau ir Turkija, ir Iranas žiūrį į Izraelį kaip į mirtiną ir amžiną priešą. Tokioje situacijoje nepalaikyti palestiniečių, kurie nieko daugiau ir neveikia paskutinius 60 metų, būtų tiesiog neatleistina kvailystė. Taigi žydai, šaudydami į Palestinos teritoriją bei bombarduodami iraniečių pozicijas Sirijoje bei toje pačioje Palestinoje, vykdo aiškias gynybines akcijas. Mes ne be reikalo Izraelį pavadinome „minkštąja Amerikos papilve“. D.Trampas būtent taip ir suvokia Izraelį, o kartu jam aišku, jog per šią situaciją jis gali būti įveltas į rimtas problemas su NATO nare Turkija. Problemą su Iranu jis turi ir taip. Tai yra dar vienas argumentas, kodėl bent jau laikinai reikia ieškoti atšilimo momentų su Rusija. Netgi D.Trampo patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Džonas Boltonas (John Bolton), kuris yra laikomas pačiu aršiausiu „vanagu“, tą puikiai supranta.

- Šiokių tokių naujovių atsirado ir migracijos fronte. Vokiečiai šią savaitę paskelbė, kad jie pasirašė su Ispanija migrantų grąžinimo sutartį, pagal kurią visi nelegalai, pasiekę Vokietiją iš Ispanijos, turi būti grąžinami atgal per 48 valandas. Nejaugi net Angela Merkel pagaliau praregėjo? O kur dingo jos „didysis humanizmas“?

- Angela Merkel suvokė, kad vykdydama savo pramoninių užsakovų politiką, gerokai persistengė ir prarado jėgą. Tą kuo puikiausiai suvokė ir A.Merkel šeimininkai, kuriems nesinori prarasti tokias stiprias pozicijas turėjusią politikę, į kurią sudėta gausybė investicijų... Ką gi, dabar bandoma vairuoti atgal, mėginama demonstruoti, kad ši politika keičiasi. Dabar apie pusantro milijono į Vokietiją atvykusių migrantų padėtis darosi kebli - vokiečiai, turėdami gana neblogą demografinę situaciją, dabar pradės „šukuoti“ šituos veikėjus. Tuomet iš to pusantro milijono, ko gero, liks koks pusė milijono darbininkų, o visi kiti bus išmėžti atgal, o A.Merkel tai darys demonstratyviai, bandydama prisitaikyti prie visuomenės nuotaikų... Tai tiek čia tos politikos. Tai daugiau viešųjų ryšių akcija, skirta nuo jos atsimetusiems rinkėjams privilioti.

- Pažvelkime, kas vyksta arčiau mūsų. Nežinau, tikėti tuo ar ne, bet štai ukrainiečiai šią savaitę paskelbė naujausiųjų apklausų rezultatus. Paaiškėjo, kad tarp visų galimų kandidatų į Ukrainos prezidentus gana ryškiai pirmauja Julija Tymošenko...

- Galiu tą patvirtinti. Iš visų Ukrainos politikų ji yra konkrečiausia. Žmonės neblogai atsimena jos buvimo valdžioje laikus, kada ir grivina buvo stipri, ir ekonomika kažkaip funkcionavo, ir bėgti iš namų nereikėjo... Kita vertus, ji yra suvokiama kaip žmogus, kuris gali susitarti ir su pačiu velniu. Visiems ten įgriso konfliktas, išskyrus tuos, kurie patys kariauja. Visi jaučia šito konflikto minusus. Jie suvokia, jog J.Tymošenko yra universalus ir visiems priimtinas derybininkas. Net mano mama sako, kad jai labai patinka jos kasa... Matyt, žmonių su panašiais argumentais pakanka ir Ukrainoje, kurioje vis dažniau pasakoma, jog armėnė-mergaitė yra geriau negu žydukas-berniukas...

- Įdomūs dalykai vyksta ir aplink Gruziją. Antai Rusijos premjeras Dmitrijus Medvedevas gruzinams pirmiausia pagrasino, kad jie nesugalvotų stoti į NATO, o paskui pareiškė, kad įmanoma su Gruzija atkurti diplomatinius santykius. Ar tai reiškia, kad teritorinės pretenzijos pamirštos, karo žaizdos užgydytos ir reikalai taisosi?

- Pirmiausia D.Medvedevas bando taisyti savo įvaizdžio klausimus, gerokai pašlijusius po pateiktos informacijos apie jo turimą turtą ir jam asmeniškai pabandžius padidinti visiems rusams pensijinį amžių... Garsusis posakis, jog patriotizmas yra paskutinė niekšo prieglauda, šiuo atveju kaip reta yra tikslus. Taigi dabar yra minama patriotinei giesmelei ant gerklės, sakoma, jog jei Gruzija įstos į NATO, tai sukels didžiulį karinį konfliktą ir aš, Medvedevas, tokiu būdu ginu Rusijos geopolitinius interesus. Reikia pasakyti, kad jeigu kas ir atidarė Gruzijai vartus įstoti į NATO, tai buvo ne kas kitas, o pats ponas D.Medvedevas ir jo idiotiška politika. Kuomet Abchazija ir Pietų Osetija buvo pripažintos „nepriklausomomis valstybėmis“, į kurias Gruzija esą neturi teisės pretenduoti, tai ir teritorinis konfliktas išnyko. Čia reikia priminti, kad į NATO negali įstoti šalys, turinčios teritorinių konfliktų su kitomis šalimis. Gruzija puikiai suvokė, jog iki Rusijos byrėjimo laikų kalbėti apie šių teritorijų grąžinimą nėra prasmės, todėl jie gali ramiai nusispjauti ir sakyti, jog jie neturi teritorinių problemų ir rimtai pretenduoti į Aljansą. Ar to reikia amerikiečiams? Be abejo, toks patogus nepaskandinamas lėktuvnešis, kokia yra Gruzija, iš kurios nesunku pasiekti Iraną, iš kurios gali kontroliuoti neklusnius turkus ir iš kur čia pat gali pasitvarkyti Rusijoje, yra išskirtinai reikalingas taškas. Nuo viduramžių tai buvo strateginis placdarmas, tai dabar jo nepasiimti į NATO būtų nusikalstama kvailystė. Taigi, reikalai čia sutampa: konfliktas intensyvėja, viešųjų ryšių lygmeniu demonstruojami geri ketinimai, parlamentarams žaidžiant diplomatinį tenisą, o realių veiksmų lygiu žiūrima į Gruziją kaip į placdarmą, kuriame būtina dislokuoti strateginę ginkluotę...

- Tuomet pakalbėkime apie orą... Visa Europa aimanuoja ir skundžiasi, jog dūsta nuo karščių, mokslininkai jau ne pirmus metus buria apie klimato kaitą, o politikai to tarsi nepastebi... Kaip visada, paprastas klausimas: ką daryti?

- Būtinai parašykite taip, jog A.Butkevičius tiksliai žino, kad tai yra Dievo bausmė už europiečių nuodėmes: homoseksualizmo propagavimą, Europos kultūros išdavystę ir maurų įsileidimą į žemyną. Kartoju, aš tiksliai žinau, jog tai yra Dievo bausmė... O kaip gi nuimti prakeiksmą? Ką daryti? Pirmiausia reikia ieškoti žmogaus, galinčio išmėžti maurus atgal į Šiaurės Afriką, uždrausti homoseksualams propaguoti savo nešvarius reikaliukus ir atstatyti europinės kultūros pagrindus, kurie bazuojasi ant krikščionybės pamatų. Ir visas klimatas susitvarkys...


Pasidalink:
Pasidalink: Facebook Pasidalink: Frype
Straipsnio komentarai
 
  Skaityti komentarus (10)

 • MikasA 2018 rugpjūčio mėn. 13 d. 22:18:47

  Pritariu Velesui....

 • nu tikrai 2018 rugpjūčio mėn. 13 d. 11:58:09

  stebuklas.timosenko-kapitelman pavirto i armene mergaite??tada
  jaceniukas-boiko,valcmanas-pedras,grosmanas,irgi armenai??audrelis pries
  pedikus??tai kur eu vertybes??o del mauru klausti reik valdoves.protesto
  vardan pedikai turetu surengti parada su anuku priesakyje.patiko
  sarmatuose-600 simtai vaiku per menesi atimta is blogu tevu,apie 300
  grazinta suklydus.ir tur but nei vieno cigono vaiko\nekalbu ir apie pediku
  vaikus\

 • Kurgi ne 2018 rugpjūčio mėn. 13 d. 11:27:52

  Jokių naujų karų Iranas nepradės. Trys karai,kuriuose šiuo metu
  dalyvauja Iranas,visiškai išsekino ir taip skurdžius šalies resursus.
  Nė viename kare nėra jokių kokių nors teigiamų rezultatų.Šalyje
  pastoviai nepasitenkinimo klerikine valdžia bangos,kurias vis sunkiau
  malšinti.JAV sankcijos tik paaštrina problemas,bet jos jų nesukūrė-tai
  padarė patys valdantieji. Vadovaujantis vaidmuo tenka reakcingai
  struktūrai Islamo revoliucijos sargybinių korpusui bei milicijai
  Basidž,kurios apsprendžia Irano užsienio politiką ir nėra pavaldžios
  prezidentui. Karai,kurie buvo sumanyti kaip išeitis iš vidinių problemų
  per ekspansiją į kaimynines šalis,atvedė tik į ekonominį nuosmukį
  bei vidinius prieštaravimus.Mėginimai įsitvirtinti Sirijoje,perkeliant
  ten savo šiitus sirų-pabėgėlių sąskaita ir nacionalizuojant jų
  likusį turtą didelės naudos kol kas nedavė,nors Asado valdžia pritaria
  lojalių naujų gyventojų ekspansijai ir net išleido įstatymą
  leidžiantį nusavinti pabėgėlių turtą atvykėlių naudai

 • As 2018 rugpjūčio mėn. 13 d. 10:43:53

  JAV ir Rusijos sendenos politinius zaidimus tiesiog galima prilyginti
  praeiciai.Prisiminus Hitlerio ir Stalino politinius susitarimus,kaip
  pasidalinti Europa ir kyla klausimas,ar sio metu visa tai nevyksta tarp
  situ dvieju gresmingu valstybiu.Antra manau,kad Rusija turi proto atskirti
  kurstytoja,nuo tikro ir rimto politinio zaidejo.Sendiena nebetas
  pasaulis,kad gali itakoti ir nulemti viena valstybe viso pasaulio
  ateiti.JAV visas noras pradeti kara su Iranu priversdama jame dalivauti
  didziases valstybes.Europos valstybiu sutikimas reikstu saves
  susinaikinimui.Irano pasakymas,ar perspejimas yra tikrai tikroviskas,ivyktu
  karas MOTINA,kuris ir nusprestu tolimesni pasaulio likima.Sendena garbinti
  ir aukstinti JAV,su jos prakeiktais sprendimais tai yra gedinga ir
  niekinga.Tiek zmonijos skerdyniu pradiejo ir nekur nesimato pabaigos.Idomu
  ko vertas esi su sitokiais savo veksmais ir ka gali duoti,gerio tikrai
  neduosi,bet prakeiksma ir blogi duosi,pasesi tikrai,kur kentes visa
  zmonija.

 • Kurgi ne 2018 rugpjūčio mėn. 13 d. 10:26:19

  Trampui,ko gero, nereikia didelio karo su kinais,kadangi jų ekonomikos
  stipriai sukabintos,bet sukalbamesnio vadovo negu kinų Si,Trampas
  neatsisakytų.Si,savo ruožtu,gana supratingai veikė Obamos politikos
  sraute ir dabar greit persiformuoti nelabai leidžia objektyvios Kinijos
  vidaus problemos.Dar viena pastabėlė dėl Medvedevo.Che, labai abejotina,
  kad dėl pensijinio amžiaus jo asmeninė iniciatyva.Jis – tik
  žaibolaidis.Juk negali RF šviesiausiasis caras pats imtis tokių
  nepopuliarių užmačių ir gadinti savo įvaizdį – ne carskoje eto
  delo.Šviesusis caras,uždrausti,aišku,negali- juk demokratija ir vsio
  takoje.Bet sušvelninti tokius sprendimus,kiek patrumpindamas katinui
  uodegą,gali.Ir labai gali būti,jog taip ir bus padaryta, kas bus plačiai
  ištrimituota kaip genialumo įrodymas.Jesli ne Putin,to kto.Taigi.

 • Kurgi ne 2018 rugpjūčio mėn. 13 d. 10:24:41

  Kol rusai valdys ženklią europinės naftos-dujų rinkos dalį ,tol jie
  bus JAV priešai. Kaip ir europiečiai,kurie priešinasi grubiai
  amerikiečių interesų ekspansijai,kuri nori pakeisti rusų monopolį
  savuoju. Europėnai gi,nenori gi jokios monopolijos ir stengiasi
  diversifikuoti savo naftos-dujų rinką,neturėdami jokio noro būti vėl
  priklausomais,tik šįsyk nuo JAV.Susitarti gražiuoju nepavyks,kadangi
  interesai kertasi iš esmės,todėl Trampas, stumdamas JAV interesus,yra
  priverstas naudoti gana agresyvius metodus,kad priversti priimti jam
  naudingus sprendimus,palikdamas partneriams pasirinkimą tarp blogo ir
  mažiau blogo.Ir kitaip čia nebus.Balansas ne tas.Beje,dar dėl balanso.
  Ir su kinais ta problema,jog kinų prekybinis balansas su JAV yra ne JAV
  naudai ir tai kelia jų suprantamą nepasitenkinimą: pernai Kinija
  pardavė JAV prekių už pusę trilijono dolerių,o pirko tik už 130
  milijardų: disbalansas sudaro iki 300 mlrd kasmet.

 • valdas 2018 rugpjūčio mėn. 13 d. 09:18:03

  Pats daugiausia skolingas,prasiskolines ir toliau tebesiskolinantis,jau
  tapes didziausiu vagimi-banditu,nori kitus
  menkindamas,niekindamas,vogdamas,zudydamas parodyt,kad su koltu jis yra
  teisiausias ir saziningiausias,kad visas pasaulis priklauso jam...
  nu kazi...

 • Pasaulinis aiškumas 2018 rugpjūčio mėn. 13 d. 08:53:28

  Audriau Butkevičiau, paaiškink, kas čia darosi pagaliau. Anksčiau,
  tarkim Chruščiovo - Brežnevo laikais, JAV konfliktavo su Maskva, nes
  bolševikai kūrė pasaulinį komunizmą, o kapitalistai tam priešinosi.
  Dabar jau Rusijoje pilnai viešpatauja kapitalistinė gamyba ir nuosavybė.
  O konfliktai nesiliauja, jie gilėja. Kame reikalas?

 • velesas 2018 rugpjūčio mėn. 13 d. 08:39:46

  Na, va... Kai "rusai nebepuola" ir eksperto mintys stipriai aiškesnės
  beigi suprantamesnės. Kas be ko_ tikrai priimtinesnės. Ypač patiko
  paskutinė pastraipa. Jau vien už ją Audrius vertas pagarbos :))

 • V. Ladas 2018 rugpjūčio mėn. 13 d. 08:20:53

  JAV politika Rusijos atžvilgiu yra makiaveliška. Neįrodytų kaltinimų
  pretekstu bando nusmukdyti Rusijos ekonomiką iki krizės, ir tuo pačiu
  siūlo kažkokį neįpareigojantį bendradarbiavimą. Rusijai laikas
  atsigręžti į save, pradėti su JAV kalbėti pačių JAV kalba, kiek tai
  leidžia ekonominės Rusijos galimybės...

Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • KATASTROFA: Tunise gausios liūtys ir potvyniai pareikalavo mažiausiai keturių žmonių gyvybių; Šiaurės rytinėje Nabulo provincijoje gelbėjimo komandos rado dviejų pagyvenusių vyrų ir dviejų jaunų moterų kūnus.
 • TRAGEDIJA: per sukilėlių ataką neramiuose Kongo Demokratinės Respublikos rytuose, Benio mieste, žuvo 16 žmonių, tarp kurių 12 civilių ir keturi kariai arba sukilėliai.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
1. V.Tomkus: nuo atgimimo iki išsigimimo
2. V.Vyšniausko kalba, pasakyta Seime, Sąjūdžio jubiliejaus proga
3. Disidentė, vienuolė Nijolė Sadūnaitė: Abu popiežiai suprato mūsų kančią
4. Įstatymai rašomi „iš pilvo“
5. Į politiką eina jau prasiskolinę žmonės
6. Rolandas Paksas. Neturi likti ginklų ir kariuomenių Baltijos šalyse bei Karaliaučiuje
7. Prezidentei krizė buvo pelninga
8. Vilniečiai atvykstantį popiežių pasitiks užversti kalnais šiukšlių
9. O.Strikulienė: Kas verks sumažinus Seimo narių skaičių?
10. Parlamentas tirs žinomų šviesuolių KGB šmeižto istoriją
11. Už vizitą pas gydytoją mokėti teks ne visiems
12. Arvydas Juozaitis stoja į kovą
13. Iš Žmogaus teisių komiteto pirmininko posto varomas P.Gražulis: Esu labiausiai tinkamas ginti žmogaus teises
14. O.Strikulienė: Žmonės patys neina balsuoti, o paskui bloga valdžia piktinasi!
15. T.B.Burauskaitė: Padarėme tai, ką liepė Seimas
16. Nekultūringa politika
17. O.Strikulienė: Du politikai, taikos balandžiais lakstantys
18. F.Kauzonas: Parduodamas Europos vidurys!
19. Bausti reikia tikruosius žudikus
20. Perki internetu, malonėk susimokėti... už orą
21. Sumindžiotos mūsų istorinės relikvijos
22. Ar ne laikas grąžinti skolą Mažvydui?
23. Vaidindami demokratišką valstybę pamiršome, kas ta demokratija yra
24. „Auksinių šaukštų“ istorija dar nebaigta
25. O.Strikulienė: Nieko naujo. Valdžios fikusai tik kaitaliojasi su kaktusais
reklama
darbas vadyb

Ar jums yra tekę gauti padirbtų pinigų?

balsuoti rezultatai

Ar pažįstate šimtamečių žmonių?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

  +6 +9 C

   +6  +9 C

 

   +5  +8 C

  +11  +15 C

   +12  +11 C

 

   +10  +12 C

  1-6 m/s

 0-4 m/s

 

    1-6 m/s

 

reklama
Ukis 2018