respublika.lt

2018 rugsėjo 24, pirmadienis

 • A.Butkevičius: A.Merkel jau praeitis, nors dėl ateities dar nesusitarta

  Svarbiausius praėjusios savaitės pasaulio politikos įvykius ir reikšmingiausias tendencijas specialiai „Respublikai“ komentuoja Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signataras, politikos apžvalgininkas ir saugumo politikos ekspertas Audrius Butkevičius.

  2018 rugsėjo mėn. 09 d. 08:02:52

 • A.Merkel siekia valstybės skolos sumažinimo

  Vokietijos kanclerė šeštadienį pareiškė, kad Vokietija sumažins valstybės skolą ir investuos į užimtumo skatinimą bei infrastruktūrą, informuoja „Reuters“.

  2018 rugsėjo mėn. 08 d. 16:13:11

 • Vokietijos ES komisaras: Italijos „Lyga“ nepateks į EPP partijų grupę

  Italijos valdančioji kraštutinės dešinės partija „Lyga“ nebus įtraukta į Europos liaudies partiją (EPP), pagrindinių konservatorių partijų aljansą, šeštadienį teigė Vokietijos Europos Komisijos narys.

  2018 rugsėjo mėn. 08 d. 14:09:59

 • D.Trampas kaitina prekybos konfliktą su Kinija

  JAV prezidentas Donaldas Trampas penktadienį pagrasino įvesti tarifus visoms Kinijos į Jungtines Valstijas importuojamoms prekėms.

  2018 rugsėjo mėn. 08 d. 09:35:53

 • M.Olbrait: D.Trampas yra nedemokratiškiausias prezidentas

  Buvusi JAV valstybės sekretorė Madlena Olbrait (Madeleine Albright) kaltina prezidentą Donaldą Trampą skaldant šalį ir žlugdant demokratiją. „Jis yra nedemokratiškiausias prezidentas šiuolaikinėje JAV istorijoje“, - sakė M. Olbrait penktadienį Vašingtone per diskusijas apie naują jos knygą „Fašizmas. Perspėjimas“.

  2018 rugsėjo mėn. 07 d. 21:16:38

 • Graikijos premjeras žada palengvėjimą po ilgų taupymo metų

  Graikijos premjeras Aleksis Cipras (Alexis Tsipras) šeštadienį turėtų pranešti apie tam tikrą ekonominį atlygį graikams, kurie per finansų krizės metus nurijo karčią taupymo piliulę, informuoja „Reuters“.

  2018 rugsėjo mėn. 07 d. 18:10:06

 • P.Moskovičius ragina Prancūziją laikytis deficito ribų

  Prancūzija turėtų neviršyti Europos Sąjungos nustatytų biudžeto deficito ribų, jeigu Paryžius nori išlaikyti sunkiai pasiektą finansinį patikimumą, Europos ekonomikos ir pinigų reikalų komisarą Pjerą Moskovičius cituoja „Reuters“.

  2018 rugsėjo mėn. 07 d. 15:41:40

 • E.Makronas ir A.Merkel Marselyje aptars svarbiausius klausimus

  Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas penktadienį Marselyje susitiks su Vokietijos kanclere Angela Merkel. Prieš artėjantį Europos Sąjungos viršūnių susitikimą Prancūzijos ir Vokietijos vadovai aptars abiem pusėms rūpimus klausimus.

  2018 rugsėjo mėn. 07 d. 14:20:11

 • Į Lietuvą atvyksta Vokietijos kanclerė A.Merkel

  Kitą penktadienį, rugsėjo 14 d., į Lietuvą atvyksta Vokietijos kanclerė Angela Merkel. Trečiąkart mūsų šalyje viešėsianti Vokietijos vadovė dvišalio vizito metu dėmesio skirs ir Rukloje dislokuotus Vokietijos kariams, kurie vadovauja NATO priešakinių pajėgų batalionui mūsų šalyje.

  2018 rugsėjo mėn. 07 d. 14:04:10

 • Skripalių apnuodijimu kaltinami rusai apsimetė verslininkais

  Du rusai, kuriuos Londonas kaltina bandymu Anglijoje nužudyti buvusį dvigubą rusų agentą Sergejų Skripalį kovine medžiaga „Novičiok“, apsimetė verslininkais, kad gautų Didžiosios Britanijos vizą.

  2018 rugsėjo mėn. 07 d. 13:51:15

 • Australija atmeta planus įtvirtinti Paryžiaus klimato susitarimo tikslus įstatymuose

  Australija atsisako planų teisės aktuose įtvirtinti emisijų tikslus, numatytus Paryžiaus klimato susitarime, šeštadienį paskelbtame interviu teigė naujasis Australijos premjeras Skotas Morisonas (Scott Morrison).

  2018 rugsėjo mėn. 08 d. 19:57:34

 • Europos Sąjungos ministrai „kovoja“ dėl Prancūzijos remiamo skaitmeninio mokesčio

  Europos Sąjungos finansų ministrai šeštadienį tarėsi dėl prieštaringai vertinamo pasiūlymo įvesti Europos mokestį Jungtinių Valstijų technologijų milžinėms, nors kyla nerimas, kad jis būtų neefektyvus ir protekcionistinis.

  2018 rugsėjo mėn. 08 d. 14:12:47

 • Irano prezidentas: JAV kasdien siunčia Iranui žinutes dėl derybų pradžios

  Jungtinės Valstijos nuolat siunčia žinutes Iranui dėl derybų pradžios, šeštadienį kalboje per valstybinę televiziją pareiškė Irano prezidentas Hasanas Ruhanis (Hassan Rouhani), praneša „Reuters“.

  2018 rugsėjo mėn. 08 d. 11:09:17

 • Daugiabriaunis Sirijos konfliktas

  Vakar Teherane prasidėjo Turkijos, Rusijos ir Irano vadovų susitikimas, siekiant išspręsti Sirijos problemą. Tuo metu Jungtinių Valstijų interesas yra kelti chaosą regione ir taip silpninti potencialius konkurentus bei išsaugoti dolerio apyvartą pasaulyje, mano apžvalgininkas Rolandas Paulauskas.

  2018 rugsėjo mėn. 08 d. 07:19:26

 • E.Makronas migraciją vadina „šansu“

  Ginče dėl pabėgėlių politikos Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas (Emmanuel Macron) demonstratyviai parėmė Vokietijos kanclerę Angelą Merkel. Vokietija ir Prancūzija nori, kad migracija būtų traktuojama kaip „šansas, o ne kaip nuogąstavimas“, pareiškė jis penktadienį Marselio uostamiestyje susitikęs su A. Merkel.

  2018 rugsėjo mėn. 07 d. 21:09:15

 • H.Ruhanis : kova su terorizmu Idlibe - „neišvengiama“

  Teherane prasidėjus Sirijos klausimui skirtam viršūnių susitikimui, Irano prezidentas Hasanas Ruhanis (Hassan Rouhani) penktadienį pabrėžė, kad kova su „terorizmu“ paskutiniajame Sirijos sukilėlių bastione Idlibe yra „neišvengiama“.

  2018 rugsėjo mėn. 07 d. 16:52:30

 • B.Obama įsitraukia į JAV rinkimų kovą

  Buvęs JAV prezidentas Barakas Obama penktadienį pradeda virtinę rinkimų kampanijos pasirodymų, kuriuose agituos būsimuose rinkimuose balsuoti už demokratus. Dabartinio prezidento respublikono Donaldo Trumpo pirmtakas sakys kalbą Ilinojaus universitete Erbanoje.

  2018 rugsėjo mėn. 07 d. 15:40:20

 • Austrijos kancleris S.Kurzas pritaria naujam Makedonijos pavadinimui

  Austrijos kancleris Sebastianas Kurzas penktadienį paragino makedonus artėjančiame referendume pritarti naujam savo šalies pavadinimui, dėl kurio šalis anksčiau susitarė su Graikija. Pritarimas naujam pavadinimui palengvintų Makedonijos stojimą į Europos Sąjungą ir NATO.

  2018 rugsėjo mėn. 07 d. 14:18:07

 • Iranas tikisi, kad pavyks pasiekti susitarimą dėl Idlibo

  Aukščiausio rango Irano diplomatas, kuruojantis su Sirija susijusius klausimus, teigia turįs vilčių, kad Rusijos, Turkijos ir jo šalies prezidentai ras kompromisą Sirijos Idlibo provincijos klausimu. Idlibas - paskutinysis Sirijos sukilėlių bastionas, kurį Damaskas yra pasiryžęs atsiimti jėga.

  2018 rugsėjo mėn. 07 d. 13:52:47

 • Penktadienį Japonijos sosto įpėdinis Naruhitas pradeda vizitą Prancūzijoje

  Japonijos sosto įpėdinis princas Naruhitas penktadienį išvyko į devynių dienų trukmės vizitą Prancūzijoje, skirtą paminėti 160-ąsias diplomatinių abiejų šalių ryšių metines.

  2018 rugsėjo mėn. 07 d. 11:54:46

 • APSISPRENDĖ: prezidento posto 2019 m. sieksiantis diplomatas Vygaudas Ušackas skelbia dalyvausiantis TS-LKD organizuojamuose pirminiuose rinkimuose; šį sprendimą politikas pranešė iš karto po to, kai apie savo dalyvavimą prezidento rinkimuose patvirtino Seimo narė Ingrida Šimonytė, o ekonomistas Gitanas Nausėda paskelbė, kad prezidento rinkimuose dalyvaus kaip nepriklausomas kandidatas.
 • REAKCIJA: Mianmaro ginkluotųjų pajėgų vyriausiasis vadas generolas Minas Aungas Hlaingas pareiškė, kad Jungtinės Tautos neturi teisės kištis į šalies vidaus reikalus; taip jis reagavo į JT kaltinimus, kad Rachinų valstijoje vykdomas musulmonų rohinjų genocidas.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
reklama
darbas vadyb

Ar savo akimis matėte popiežių Pranciškų?

balsuoti rezultatai

Ar jums su darbdaviu pavyksta susitarti dėl atostogų datos ir terminų?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

  +6   +9 C

   +3   +4 C

 

   0  +2 C

  +11  +12 C

   +8  +9 C

 

   +7  +9 C

  1-6 m/s

 4-5 m/s

 

    3-6 m/s

 

USD - 1.1759 PLN - 4.2946
RUB - 78.5108 CHF - 1.1228
GBP - 0.8940 NOK - 9.5793
reklama
Sveikata Grožis